Skocz do zawartości
tomek1111

Który wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem nie wiem który film wybrać który bedzie najlepszy pod względem Obrazu i dzwieku. Róznia się praktycznie wszystkim dlatego zwracam się do was jako do bardziej oblookanych w tym temacie oto przykłady (Podaje Własciwosci Audio/Video bez nazwy filmu żeby nie było)

[b](NazwaFilmu)HDDVD.1080p.DTS.x264.dxva[/b]
Container...........: Matroska
Video Encoder.......: x264 (748 Jarod's patched build)
Video Aspect Ratio..: 2.40:1 (1920x800)
Audio Codec.........: DTS
Audio BitRate.......: 1536 kbit/sec
Audio Channels......: 5.1 channels
Subtitles...........: Dutch + English
Source..............: HD DVD
File Size...........: 17.4 GB (4x dvd5)
DXVA compliant......: Yes

[b](NazwaFilmu)BD 1080p[/b]
Video AVC/MPEG4, 1920*1080p, 16:9, 23.976fps, ~30,000,000bps
Audio English (Dolby TrueHD 5.1), English Dolby Digital 5.1 Surround (640 kbps), French Dolby Digital 5.1 Surround (640 kbps), Russian Dolby Digital 5.1 Surround (640 kbps)
Rozmar 42.61 GB

[b](NazwaFilmu)BluRay.1080p.x264.DTS-WiKi.mkv[/b]
Audio Kodek: AC3
Video: 1920x800, MPEG-4 AVC , 23.976 fps, ~10500 Kbit/s
Audio1: Аудио1: Rosyjski AC3, 6ch 448 kbps (дубляж лицензия) с диска Позитив-мультимедиа
Audio2: Аудио2: Ukraiński AC3, 6ch 384 kbps (дубляж)
Audio3: Аудио3: English DTS, 6ch 1536kbps
Napisy: Rosyjskie , Ukraińskie

Tyle przykładów który z tych wersji filmów jest najlepszy który jest zkompresowany a który to kopia 1:1. Którego jak przepale to bedzie chodził bez problemu na PS3/BD Player
P.S. Co to znaczą pojęcia Remux i demux ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(NazwaFilmu)BD 1080p
Video AVC/MPEG4, 1920*1080p, 16:9, 23.976fps, ~30,000,000bps
Audio English (Dolby TrueHD 5.1), English Dolby Digital 5.1 Surround (640 kbps), French Dolby Digital 5.1 Surround (640 kbps), Russian Dolby Digital 5.1 Surround (640 kbps)
Rozmar 42.61 GB

to jest BD, reszta encody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOOL

To ja może od razu powiem co to za film , ale nie pytaj skąd wiem : Transformers :P

1 ) Reenkod EuReKA - przy takim dużym rozmiarze strumienia wideo nie dziwne że będzie zachowana bardzo dobra jakość, kompatybilność dxva przy wysokim bitracie i streamowaniu plików nie zawsze się dobrze sprawdza o czym się juz kilkukrotnie przekonałem na releasach tej grupy , na PS3 bez przeróbki tego nie odtworzysz bo to plik mkv.

2) Po opisie jestem na 100 % pewien że nie jest to pelna wersja BD i ona pójdzie bez problemów na PS3 - Remux różni się tym że ma wyciągnięte zbędne strumienie audio/video/napisy , jest w jednym pliku lub podzielony na objętości DVD, wiema różne rozszerzenia : mkv, ts, m2ts - tylko te 2 ostatnie będa działały na PS3.

3) Można pominąć - raczej lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Transformersi zgrane z bd na hdd zajmują 42.9GB hmm :P

[img]http://i36.tinypic.com/sv2of4.png[/img]

chyba ze to inna wersja :lol:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do filmu to się zgadza Transformers. Ta wersja 42GB to podobno od USA'ków jest. Jak ta 42GB ma działać to "Zassysam"
A też słyszałem że mozna napisy podłozyć pod to polskie zastepująć orginalne nie wiem czy to "True" ale Sprawdze to
P.S Nadal nie wiem co znaczą pojęcia Remux i Demux Edytowane przez tomek1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś wie jak podłożyć napisy do oryginalnej wersji br to bardzo proszę napisać. Edytowane przez serce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to jak ?

Bierzesz napisy i podkładasz ! ;)


BTW - leży już gdzieś wersja z PL napisami - cierpliwi zwyciężają ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...