Skocz do zawartości
damek

Panasonic TH-37PV80 czy Samsung LE37M87BD?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy post także witam wszystkich

Pytanie dosyć konkretne bo dywagacji na temat wyższości plazm nad lcd i na odwrót było wiele. Wiem, że do oglądania telewizji plazma jest lepsza ale chcę podłączyć kompa i oglądać DivX i DVD z kompa praktycznie codziennie. Poza tym C+ i konsola... Ale bardzo jestem zainteresowany waszą opinią na temat, który z tych telewizorów będzie lepszy do oglądania filmów z kompa i gier z konsoli (nie chcę tv używać jako monitora).

Jako, że Samsung jest LCD i fullHD jako monitor byłby dużo lepszy, ale... patrz wyżej :)

Dzięki z góry za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć
nie znam tego Samsunga więc nie będę się wypowiadać na jego temat, ale niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Panasonica 37PV80 i jestem tym faktem zachwycony :(

oto kilka moich przemyśleń, które może pomogą ci w wyborze:

- kupiłem telewizor głównie dla filmów. kolor, kontrast na tym Panasonicu super. divxy i dvd rewelacja (odtwarzam z fergusona 780) ale z kompa też wszystko wygląda ok. na fullHD divxy wyglądałyby na pewno gorzej.
- największe pozytywne zaskoczenie to konsola. gram na xbox360. obraz rewelacyjny. zero duchów, zielonych powidoków, o których sporo się naczytałem przed zakupem. mój kolega jak zobaczył efekty połączenia X360 i PV80 od razu powiedział, że wchodzi w konsolę i plazmę, chociaż sam ma 21 calowy tradycyjny telewizor i do teraz twierdził, że inne "nowinki techniczne" nie są mu potrzebne do życia i szczęścia

ja jestem zadowolony, ale może tak samo ktoś ci napisze o LCD Samsunga, najlepiej porównać oba modele obok siebie. dla mnie plazma swoim obrazem jest bardziej zbliżona do tradycyjnego kineskopowego obrazu, który najbardziej mi się podoba, więc mój wybór padł na plazmę.

pozdrawiam i powodzenia

ps. prośba o porównanie Panasonica z Samsungiem na forum Panasonica da chyba tendencyjne rezultaty (oczywiście na plus w stronę plazmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miki2000' post='123873' date='03.10.2008, 10:14 ']cześć
nie znam tego Samsunga więc nie będę się wypowiadać na jego temat, ale niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Panasonica 37PV80 i jestem tym faktem zachwycony :)

oto kilka moich przemyśleń, które może pomogą ci w wyborze:

- kupiłem telewizor głównie dla filmów. kolor, kontrast na tym Panasonicu super. divxy i dvd rewelacja (odtwarzam z fergusona 780) ale z kompa też wszystko wygląda ok. na fullHD divxy wyglądałyby na pewno gorzej.
- największe pozytywne zaskoczenie to konsola. gram na xbox360. obraz rewelacyjny. zero duchów, zielonych powidoków, o których sporo się naczytałem przed zakupem. mój kolega jak zobaczył efekty połączenia X360 i PV80 od razu powiedział, że wchodzi w konsolę i plazmę, chociaż sam ma 21 calowy tradycyjny telewizor i do teraz twierdził, że inne "nowinki techniczne" nie są mu potrzebne do życia i szczęścia

ja jestem zadowolony, ale może tak samo ktoś ci napisze o LCD Samsunga, najlepiej porównać oba modele obok siebie. dla mnie plazma swoim obrazem jest bardziej zbliżona do tradycyjnego kineskopowego obrazu, który najbardziej mi się podoba, więc mój wybór padł na plazmę.

pozdrawiam i powodzenia

ps. prośba o porównanie Panasonica z Samsungiem na forum Panasonica da chyba tendencyjne rezultaty (oczywiście na plus w stronę plazmy)[/quote]

witaj. Odpalałes moze jakies filmiki w HD, czy jest problem z polaczeniem go do PC ( przez HDMI-DVI) i czy nie ma problemu w overscanem>>

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KOSTECKI10' post='137265' date='17.12.2008, 19:24 ']witaj. Odpalałes moze jakies filmiki w HD, czy jest problem z polaczeniem go do PC ( przez HDMI-DVI) i czy nie ma problemu w overscanem>>

pozdrawiam[/quote]

42PV80 podpiąłem z GeForce 7300GT po Componencie.
Po ustawieniu odpowiedniej rozdzielczości 720p, obraz jest naprawdę dobry.
Oczywiście nie pisałbym na nim pracy doktorskiej, ale do przeglądania netu jest wystarczający.
Filmy HD takie jak "Żywot Briana", czy Matrix Rewolucje wyglądają wyśmienicie.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='S.E.B.O' post='137660' date='20.12.2008, 08:42 ']42PV80 podpiąłem z GeForce 7300GT po Componencie.
Po ustawieniu odpowiedniej rozdzielczości 720p, obraz jest naprawdę dobry.
Oczywiście nie pisałbym na nim pracy doktorskiej, ale do przeglądania netu jest wystarczający.
Filmy HD takie jak "Żywot Briana", czy Matrix Rewolucje wyglądają wyśmienicie.
Pozdrawiam[/quote]
Mam jeszcze jedno pytania, bo przynajmniej mam kogo zapytac kto ma i widze ze jest zadowolony. Czy po podlaczeniu PC do plamy (mowa o panasonicu) jak z rozdzielczoscia, ustawiasz 1080p(1920/1080) czy dostosowujesz sie do rozdz. natywnej panela?? A i jak z tymi 100Hz, jak z obrazem, smuzeniem. Czy odpalales jakies filmy HD najlepiej 1080p./?

pozdrawiam i prosze o odpowieź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku 42", pionowa rozdzielczość wynosi 768. Moja karta nie obsługuje takiej rozdzielczości, więc ustawiam 720.
Co do rozdzielczości 1080, to mam jeden film Full HD, któregoś Matrixa (26GB), ale jak na razie nie potrafię znaleźć odpowiedniego Playera, żeby odpalić film.
Seria "PV" i tak nie obsłuży takiej rozdzielczości i stąd mój brak zaangażowania w poszukiwaniu w/w playera.
Z tymi 100 Hz sprawa jest jak dla mnie co najmniej dziwna. Nie doszedłem do tego czym się różni czas reakcji matrycy (0,001ms), a czym czas odświeżania 100Hz. Ja w każdym razie wyłączyłem te 100Hz, bo miałem wrażenie, że na ekranie pozostaje delikatna poświata jaśniejszych fragmentów obrazu.
Tak jak pisałem obraz jest dla mnie wyśmienity, a w przypadku plazm nie mówi się o czymś takim jak smużenie, to problem o który martwią się LCDki.
Nie jestem TVmaniakiem, więc może dlatego jak do tej pory nie zauważyłem problemu wypalania panela.
Powiem tak, gdybym mógł wydać dwa razy więcej pieniędzy najprawdopodobniej kupiłbym Pioneera, a w cenie 2500-3000 chyba ciężko znaleźć coś lepszego od PV80.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...