Skocz do zawartości
sputnik2

PlayTV - tuner dvb-t do PS3.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Dziś otrzymałem od Sony UK newsletter, w którym informują mnie o możliwości nabycia wspomnianego w tytule tunera dvb-t w cenie 69GBP. Tuner jest podwójny, tak więc umożliwia cofanie, zatrzymanie i przewijanie oglądanego kanału. Niestety, nie nadaje się na polski rynek,gdyż nie odbiera mpeg4. Tuner jest w sprzedaży w pięciu państwach UE, tj.: UK, Francji, Niemczech, Włoch i Hiszpanii. Więcej można o nim poczytać na stronie www.playtvps3.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony jakis czas temu (~1-1,5r temu) zapowiadalo tuner dvb-s do zeby moc odbierac sky
jak widac puscili cos na odwal sie
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='119436' date='19.09.2008, 21:59 ']sony jakis czas temu (~1-1,5r temu) zapowiadalo tuner dvb-s do zeby moc odbierac sky[/quote]
eee, coś mi to plotą pachnie. Sky kodowany jest w Videoguard a NDS niechętnie bardzo udostępnia innym producentom specyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='119450' date='19.09.2008, 23:10 ']eee, coś mi to plotą pachnie. Sky kodowany jest w Videoguard a NDS niechętnie bardzo udostępnia innym producentom specyfikacje.[/quote]

pisalo o tym i sony i sky.....moze pozniej natrafili na problemy, w kazdym razie glosno zapowiadali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie wspiera MPEG4?

Na wikipedii podaja, ze wspiera: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/PlayTV"]http://en.wikipedia.org/wiki/PlayTV[/url]

wprawdzie jeszcze tego nie testowalem, ale gdyby zadzialalo byloby hitem.
Nie zastapi niby stacjonarnej nagrywarki, gdzie mozna sobie zaprogramowac nagrywanie Simpsonow z TV Puls :D ale zgrywanie cyfrowe z DVBT bezposrednio do pliku (chocby to byl MT2S) to juz cos.
Philips niby na stacjonarna nagrywarke z DVBT (i wejsciem cyfrowym dzwieku) ale juz bez MPEG4... No i HD nam na DVD nie nagra. A to cacko juz co innnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK poprawka, udalo mi sie zdobyc dzisiaj to cudo (dzieki Spiochu :rolleyes: i niestety okazuje sie ze nie dziala w Polsce. Zreszta jak lepiej poszukac, to sa posty ludzi na necie z Estonii, Norwegii i innych krajow gdzie takze jak u nas jest MPEG4. Rzecz jest bardzo fajna, kanaly znajduje (na dzisiaj czyli 30.10.2008 jest to 9 telewizyjnych i 3 radiowe), jest nawet opis kanalow, radio gra ale TV oczywiscie nie. Nawet dzwieku nie ma w TV.
Ponoc sprzetowo PlayTV potrafi dekodowac AVC/MPEG4 ale soft na razie nie pozwala. Ma byc....

wersja urzadzenia SCEH-0036
soft 01.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe informacje, ale nie wiem czy na sto procent to prawda :lol:
Chodzi o to, iż w jednym z Polskich sklepów internetowych pojawił się w ofercie tunerek cena 345zł z VAT towar dostępny w chwili pisania posta.
Opisu brak, ale wcześniej napisałem do nich maila w odpowiedzi dostałem :

"Szanowny Kliencie,

Tuner, o który pytasz działą w standardzie H.264/MPEG-4 AVC.

W razie dalszych pytań służę pomoca



Serdecznie pozdrawiam..."

hmm i teraz mam dylemat czy zaryzykować, w Warszawie "coś" tam nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Dziś otrzymałem od Sony UK newsletter, w którym informują mnie o możliwości nabycia wspomnianego w tytule tunera dvb-t w cenie 69GBP. Tuner jest podwójny, tak więc umożliwia cofanie, zatrzymanie i przewijanie oglądanego kanału. Niestety, nie nadaje się na polski rynek,gdyż nie odbiera mpeg4. Tuner jest w sprzedaży w pięciu państwach UE, tj.: UK, Francji, Niemczech, Włoch i Hiszpanii. Więcej można o nim poczytać na stronie www.playtvps3.com

Powracam znów do tego tematu, bo wczoraj SONY wypuściło uaktualnienie (update) oprogramowania, które wprowadza kilka zmian, m.in. skalowanie sygnału SD do HD. Ciekawy jest też krótki wywiad z producentem Play TV - Mark Buntingem, który mówi że jak pojawią się niekodowane programy HD w angielskiej DVB-T (Freview), jak ma to już miejsce we Francji i Hiszpani, to urządzeniem tym będzie można odbierać wspomniane programy. Link po angielsku:

http://uk.playstation.com/games-media/news...ot-even-better/

UPDATE Jak donoszą forumowicze z Nowej Zelandi, Hiszpani i Estoni, Play TV po aktualizacji odbiera transmisje HD w MPEG4, choć jeszcze nie nagrywa. Link: http://community.eu.playstation.com/playst...ding&page=2

Czy ktoś z Polski może to potwierdzić? :lol:

Edytowane przez sputnik2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czy ktoś wie czy na terytorium PL to cudo da się kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... czy ktoś wie czy na terytorium PL to cudo da się kupic?

szukałem info na temat tego urządzenia i cena jest duża

edit 1:Z WIKIPEDII: AVC/MPEG4 is now available with the latest PS3 firmware update.

In Linux or Windows, PlayTV can handle AVC/MPEG4HD broadcasts.

edit 2. http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a...content=B162743

In Linux or Windows, PlayTV can handle AVC/MPEG4HD broadcasts.

Edytowane przez max_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redcoon to jak pixmania - nie zaryzykował bym zakupu w takiej firmie...

Swoja droga - gdzie przeczytałem o jakimś abonamencie za usługę PlayTV ? Jak to jest z tym urzadzeniem?

To tuner samodzielny do MPEG4 DVB-T czy też jakaś przystawka która wymaga dodatkowej usługi od Sony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, od 3-ch dni PlayTV w koncu dziala w Polsce. Doczekalem sie codziennie od pol roku sprawdzajac aktualizacje. W Wawie dziala, jest TVP HD, ale pokojowa antenka bez wzmacniacza slabo lapie paczke TVP, lepiej Polsat i reszta. Najlepiej miec siatkowa.

Aha no i EPG nie dziala jeszcze.

Jest to zwykle pudeleczko podlaczane po USB i z wejsciem RF na antene. Abonamentu nie trzeba. Plytka Blu-ray instalacyjna, nakladka na przyciski pilota do PS3...

Ogolnie fajna sprawa, szkoda ze tyle trzeba bylo czekac, chociaz byly plotki ze MPEG4 dojscie na gwiazdke 2009 ;)

BTW jest tez myk zeby to uzywac na kompie i to tez dziala, mozna znalezc instrukcje w sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie, od 3-ch dni PlayTV w koncu dziala w Polsce. Doczekalem sie codziennie od pol roku sprawdzajac aktualizacje. W Wawie dziala, jest TVP HD, ale pokojowa antenka bez wzmacniacza slabo lapie paczke TVP, lepiej Polsat i reszta. Najlepiej miec siatkowa.

Aha no i EPG nie dziala jeszcze.

Jest to zwykle pudeleczko podlaczane po USB i z wejsciem RF na antene. Abonamentu nie trzeba. Plytka Blu-ray instalacyjna, nakladka na przyciski pilota do PS3...

Ogolnie fajna sprawa, szkoda ze tyle trzeba bylo czekac, chociaz byly plotki ze MPEG4 dojscie na gwiazdke 2009 ;)

BTW jest tez myk zeby to uzywac na kompie i to tez dziala, mozna znalezc instrukcje w sieci...

A działa nagrywanie? Gdzie i za ile kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze i dziala ale czy jest dostepna gdzies u nas ? Pewnie w Sony Poland tego nie maja !

W SONY Poland tego nie dostaniesz, bo tuner nie jest przeznaczony na rynek Polski i nie ma też wsparcia.

Tu jest oficjalna odpowiedż na pytanie gostka z angielskiego forum: Answer from Sony:

Thank you for your recent e-mail regarding PlayTV for PlayStation 3, which has been forwarded to me at our Head Office. Please accept my apologies for the delay in responding to your query.

I can confirm that PlayTV does not currently support the DVB-T mpeg-4 standard but does have the potential to be updated in the future. Please note that PlayTV is presently only intended for use within UK, France, Italy, Germany and Spain with functionality for other regions still in development. Due to this, Sony Computer Entertainment Europe is unable to guarantee functionality when used outside of these countries. Announcements regarding support for PlayTV in your region will be available through eu.playstation.com/ as this information comes available.

Proponuję www.play.com, gdzie ostatnio był po 50 GBP, czyli około 230 PLN z dostawą do kraju.

Edytowane przez sputnik2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ jacek-k-wawa

nagrywanie nie dziala bo nie dziala EPG, ponoc mozna jeszcze sprobowac ustawic manualne nagrywanie, ale jeszcze sie tym nie bawilem.

A kupilem to 1/2 roku temu od kumpla-zapalenca PS3, ktory to kupil to na allegro. Byla swego czasu jedna aukcja.... dalem 250 zl...

Najwiecej pozytecznych informacji jest w tym topicu:

http://www.freeviewshop.co.nz/forum/index....amp;topic=422.0

Jest to fajna alternatywa dla Fergusona FT8200 (ktorego cena wciaz oscyluje w granicach 450 - 500 zl i ktory ma pare wad, lub dla kart modolow CI na procku NP4, ktore nie sa z kazdym TV kompatybilne.

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie kupiłem do PS3 przystawkę dvb-t playTV

Wszystko ładnie chodzi (warszawa) po za programem TVP1. Na pewno to nie wina sygnału bo jest 80-100% Efekt jest taki jakby ktoś robił stop klatkę co 1s.

inne programy wyświetla idealnie razem z EPG.

Czy ktoś ma podobny problem z TVP1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem na TVP1 z PlayTVz nadajnika w Śremie. Niektóre tunery DVB-T tez mają ta przypadłość na tym albo innym kanale. Coś jest nie tak w transmisji z Emitela.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki arsenal za odpowiedz bo już od dni męczę ten PlayTV instaluje ale efekt ten sam. Mam pytanie czy ten efekt stopklatki (sam obraz dźwięk jest ok) to jest błąd czasowy - okresowy ? Czy tak jest od początku nadawania przez Emitel. Chodzi mi o to czy są szanse że to się poprawi czy raczej aby oglądać TVP1 muszę szukać innego turena.

Osobiście ten tuner PlayTV do Ps3 bardzo m i się podoba grafinie i układem. Po za tym mam wszystko w jednym plus nagrywarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko poinformować może to zainteresuje innych posiadaczy PLAYTV PS3 na innych nadajnikach. Tak jak wcześniej mówiłem program TVP1 przerywał co 1s. Teraz coś naprawili w sygnale i już TVP1 nie przerywa. Nadajnik Raszyn.

Mam też inne pytanie czy ktoś z Was dokupił dodatkowe oprogramowanie do PLAYTV. Jest to opcja Chatu. Gdyż mnie Chat nie interesuje ale też ten dodatek posiada obszerniejszy EPG. W standardowym EPG posiada tytuł i rodzaj filmu. Brak jest natomiast dokładnego opisu. Podobno w tym dodatku jest rozszerzone EPG.

Czy ktoś zwas posiada ten update ? Dodam że można go zakupić tylko na sklepiku gdy się jest zalogowanym na GB.

Edytowane przez laminat2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można wyczytać na brytyjskim forum Playstation, zmiany wprowadzone przez ten płatny update są tak minimalne, że raczej nie warte większego zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wiesz czy wprowadza dodatkowy OPIS w EPG ? Bo dla mnie ta minimalna zmiana byłaby warta kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...