Skocz do zawartości
janek_pl

AB IPBox 900 TEST

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę pytań odnośnie tego tunera:

1. Czy obsługuje telewizję cyfrową naziemną?
2. Czy nagrywając kanały kodowane na dysk mogę je bez problemu odtworzyć na komputerze albo po dłuższym czasie na tunerze(słyszałem coś że po miesiącu zmieniają się kodowanie i niektóre dekodery mają z tym problem? Edytowane przez Wladek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Wladek

Ad1. Tak radzi sobie z tym Bardzo dobrze

Ad2. Odtworzysz zgrany materiał czy to z kodowanego czy FTA kiedy chcesz nie ma żadnego limitu. Nie wiem gdzie wyczytałeś takie bzdury!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi zapewne o tuner Humax iCord HD. Potrafi on nagrywac 4 kanaly na raz, ale jako zakodowany stream. Mozna to pozniej odkodowac (podczas ogladania lub w nocy). Ale jesli na karcie nie bedzie juz danego klucza, to pozostanie skasowanie pliku. Przypuszczam, ze chodzi o kodowanie w mediaguard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='120094' date='24.09.2008, 11:11 ']No z tymi plombami to też żałuję, że ABCOM oblepił boxa tak dokładnie. Myślę, że można samemu sobie zrobić z 900 model 910. Tak jak wspomniałeś w sofcie od SifTeam można pobrać dodatek usb_serial-900hd-1.2 który umożliwia podłączenie czytnika na zewnątrz. W środku też można wygospodarować miejsce na dysk 2,5 cala. Niestety wtedy tracimy gwarancję ;)

Test ten nie należał do najłatwiejszych. Nie łatwo testuje się sprzęt, który zna się prawie na wylot (model 9000). Człowiek zapomina czasami o tak ważnych rzeczach, bo używa tuner na co dzień i wiele rzeczy wchodzi w rutynę.

Dla osób chcących poznać bardziej model 900 proponuję śledzić wątek o modelu 9000, gdyż na dzień dzisiejszy ten model jest dłużej na rynku, a funkcjonalność jest praktycznie identyczna.

Pozdrawiam[/quote]
No tak..i znowu te przeróbki jak w Kathrein..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dopiero zaczynam się interesować telewizią SAT i wstepnie zaciekawił mnie ten tuner ale mam kilka pytań.

1. Na ile elastyczny jest linux jaki tam siedzi, czy można instalować dodatkowe pakiety?
2. Czy można zrobić z tegu tunera serwer plików, ftp, www, serwer mediów przez mtdapd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...