Skocz do zawartości
posejdonn

Problem z NMP app w popcornie, Pomocy!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z PH. Chodzi o to że po zainstalowaniu firmwaru PH potrzebuje jeszcze tej samej wersji NMT app, instaluje więc odpowiednią wersję ale po restarcie gdy pojawia się menu główne, hdd tak jakby przechodzi w stan uśpienia, robi się czarny ekran, pilot nie działa i koniec, pomaga dopiero odpięcie hdd, ale gdy znowu go podobne jest ta sama sytuacja, sprawdzałem to na 01-17-080812-15-POP-402-000 i 01-17-080822-15-POP-402-000, nie wiecie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób ci się to porobiło ? Ja mam od kiedy Alcazar udostępnił betę z 27 sierpnia z App i chodzi , a dokładnie :wersja firmware 01-17-080822-15-POP-402-000 i wersja NMT 00-17-080822-15-POP-402 może coś mieszałeś z dyskiem podpiętym do PC ?

Może spróbuj jeszcze raz ściągnąć betę z 27 sierpnia z linku Alcazara :
[url="http://www.padaka.net/nmt/"]Bety od kolegi Alcazar[/url]
i wgrać wszystko od początku , oczywiście z podpiętym wewnętrznym HDD inaczej NMT nie będzie się miał gdzie zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem ale to nic nie daje niestety, tylko zauważyłem że muszę zmienić nazwę pliku 00-17-080822-15-POP-402.nmt na syb8634.nmt bo inaczej ph nie widzi plików na usb i nie chce ruszyć z instalacją NMT app. Gdy nie zmienię nazwy to wyskakuje mi że nie jest podpięte urządzenie USB

A co do namieszania na HDD w ph to nie wiem jak można tam coś namieszać. Zauważyłem też że jak zmieniłem hdd na inny to all działało Edytowane przez posejdonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam, wraz z oficjalnym firmware 01-17-080812-15-POP-402, aplikacje były w wersji 17-080808. Czy czasem nie wziąłeś nowszych aplikacji NMT z wersji beta i nie połączyłeś ich z firmware 17-080812?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to nic nie da bo jak się ma różne wersje firmwaru i aplikacji to jest informacja że one się nie zgadzają i potrzebna jest instalacja, wiec robię instalacje aplikacji zgodną z wersją firmwaru i lipa. Edytowane przez posejdonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę to roboty, ale chyba będziesz musiał usunąć wszystkie pliki i katalogi systemowe na nmt.
Później po podłączeniu dysku na pewno zainstalujesz błyskawicznie aplikacje nmt.
I jeśli dysk jest sprawny to nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumię że po podpięciu hdd do pc? będę miał wtedy widoczne wszystkie katalogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to zrobić z poziomu dystrybucji jakiegoś linuksa lub zainstaluj sterownik Ext2Fsd w xp (np.) i nie powinno byc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie kompbinuj bo stracisz wszystkie dane, wróć grzecznie do ostatniej stabilnej wersji i ciesz sie swoim PH

Ext2Fsd - nie jest dla początkujących. Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież napisał wyraźnie, że nie może wrócić do poprzedniej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do aktywności złącz USB spróbuj na górnym złączu u mnie nie mogę zaktualizować z dolnego mimo, że przy normalnej pracy oba złącza działają prawidłowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' post='117936' date='13.09.2008, 19:58 ']Przecież napisał wyraźnie, że nie może wrócić do poprzedniej wersji.[/quote]


co to znaczy niemoże wrócić do wcześniejszej wersji? bzdura!

trzeba ściągnąć z serwera stabilna wersje firmware, wrzucic na pendrive i zainstalowac z usb, jesli to nie pomoze sciagamy plik odzyskiwania z serwera i tak samo wrzucamy na pendrive wkładamy do USB wlaczamy PH i czekamy az nam wstanie :) (to troche trwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę wrócić na poprzedni soft ale jak zainstaluje do niego odpowiednia wersje NMT app to po restarcie i pojawieniu się głownego ekranu dysk jakby przechodzi w tryb uśpienia, ekran robi się czarny i ph nie reaguje na pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A próbowałeś tego
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12366&view=findpost&p=116518"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...st&p=116518[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak widzisz tamten temat też ja założyłem, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem że problem jest z nmt app i jakoś się udało i od tamtego czasu all było ok aż do wczoraj,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='posejdonn' post='118014' date='14.09.2008, 08:20 ']mogę wrócić na poprzedni soft ale jak zainstaluje do niego odpowiednia wersje NMT app to po restarcie i pojawieniu się głownego ekranu dysk jakby przechodzi w tryb uśpienia, ekran robi się czarny i ph nie reaguje na pilota.[/quote]
To chyba ja nie rozumiem.
Jeśli przy podpiętym dysku twardym ekran robi się czarny i pilot nie działa to jak wgrywasz oprogramowanie.
Nie ma problemu z wgraniem jądra do PCH bo to jest w pamięci sprzętu i działa z dyskiem twardym lub bez, mozna to zrobić przez internet albo z pen-a.
Natomiast aplikacje nmt znajdują się na dysku twardym. Musi być podłączony i na ekranie musi być menu.
Najlepiej jakbyś jednak spróbował wyczyścić pliki systemowe nmt lub dla sprawdzenia podłączyć inny dysk twardy. Jeśli sytuacja się powtórzy to prawdopodobnie masz uszkodzony sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie moaze miec uszkodzonego sprzetu bo na innych dyskach pisał ze wszystko jest ok.

musi miec namieszane na tym dysku i jesli nie moze na niego wgrac softu to musi zrzucic z niego wszystkie dane zapomoca jakiejs kieszeni podpietej do PC a nastepnie do sformatowac i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę wgrać soft jak odepnę hdd później wyłączam ph, podpinam hdd i wtedy wyskakuje instalacja nmt app, i jak zainstaluje ją to popcorn wchodzi do głównego menu i robi się czarny ekran itd. i zabawa zaczyna się od początku odpinam hdd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dobrze zrozumiałem, właśnie nie możesz zaktualizować aplikacji nmt na dysku twardym bo tam jest coś nababrane.
Dlatego pozostaje Ci zrobić tylko to copisałem na początku i później.
W ostateczności zrób to co zaprpoponował Alcazar.
To naprawdę jest proste. Edytowane przez s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłem format dysku i na razie wszystko jest ok, szkoda tylko filmów które tam miałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...