Skocz do zawartości
askania

Glośniki JBL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam salon o powierzchni 38m2 (3,5mx11m). Jestem na etapie zakupu glosnikow. Na poczatek chce kupic tylko dwa przednie glosniki (potem ewentualnie w blizej nieokreslonej przyszlosci dokupie reszte). Moje pytanie do takiego salonu powinienem kupic glosniki JBL es100, es90 czy es80????? (amplituner i dvd planuje zakupic pioneera odpowiednio VSX918 i DVR560H). I jeszcze pytanie czy ten amplituner poradzi sobie z tymi glosnikami i czy te glosniki sa warte zakupu czy moze ktos poleca inne w tym przedziale cenowym???? Edytowane przez askania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szanowni czlonkowie tego forum bardzo prosze o kilka fachowych opinii bo troche mi sie pali, chce skorzystac z promocji (raty 0%) ktora trwa tylko do srody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy ile chcesz na to wydać. Jeśli masz fundusze to ES100 bo mocy nigdy nie zawiele :_bezradny: jednak ten amplituner będzie troszkę słaby do takich skrzynek. Popatrzył bym za czyms co na papierze ma chociaż ze 150W Kupując duże skrzynki będziesz mógł cieszyc się dobrym basem bez subwoofera. JBL jeśli idzie o kino domowe jest bardzo dobrym wyborem, jeśli jednak zalezało by Ci na dobrym stereo to za niewiele większe pieniądze mozna kupić DALI IKON 7 a to są świetne kolumny w tej cenie, jednak potrzebowały by dużo większego zasilania niż amplituner jaki planujesz kupić. Troszke trudno doradzić bo nie wiem jakie są Twoje oczekiwania. Jeśli nie planujesz rozbudowy systemu do 5.1 to lepeij zamiast amplitunera kup wzmacniacz stereo ( po co masz płacić za 7 końcówek mocy jak z nich nie będziesz korzystał ) Nie piszesz jak masz TV. Może zamiast o DVD pomyślec o BR ?
Temat długi i można sporo pisać, musiał byś coś więcej o swoich oczekiwaniach napisac
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na poaczatku dziekuje za odpowiedz...a wiec telewizor bedzie na 99% sony 52w4500. moje oczekiwania coz nie jestem megalomanem nigdy nie mialem porzadnego sprzetu. docelowo chcialbym rozbudowac system do kina domowego ale to bedzie raczej kwestia lat niz miesiecy. wybierajac wzmacniacz bardziej kieruje sie wizualna strona niz parametrami ktore kompletnie nic mi nie mowia (akurat pioneery sa bardzo ladne-podobaja sie zonie, no i ona mnie meczy ze musi byc amplituner a nie wzmacniacz bo ladniejszy:), ktory model bylby w umiarkowanej cenie do tych glosnikow najlepszy?) To wszystko jest mi glownie potrzebne do ogladania filmow i sluchania muzyki. Chce nagrywarke z dvd z tego wzgledu ze chce na twardym dysku swoje mp3 zapisac:) a zanim blu ray bedzie bardzo popularnym nosnikiem to jeszcze chyba minie kilka lat i wymienie sobie ta czesc zestawu...na to wszystko chce wydac ok 5500 (moze zeby sie zmiescic w cenie i zeby dobrze graly glosniki to es90 plus ten wzmacniacz pioneera???) Edytowane przez askania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj takie żeczy to tylko w ERZE :)
Podajesz bardzo wiele sprzecznych ze sobą wymagań. Musisz na spokojnie i pokolei. Jeśli dobre kino to dźwięk min. 5.1 Nawet super hiper stereo nie da ci tego w kinie co gorszej jakości system 5.1. Jeśłi ma być dobre kino to 5.1 i np. JBL Northridge E80x2 (front) + E20x2 (tył) + EC25 ( gł. centralny) + E150 (subwoofer). za ok. 3500zł Wrazenia super. Co do amplitunera to z tego co widze to nie posiada dekoderów dźwięku HD i jak dla mnie to nie ma sensu kupno takie amplitunera. Popatrz za czymś co obsługuje DTS HD, DTHD. Do tego pinek ten ma tylko dwa wejścia HDMI a to z czasem może się okazać mało. Jest na rynku sporo fajniejszych amplitunerów które oferują więcej za podobną cene. Nagrywarka, nie znam tematu więc się nei wypowiadam :) Masz super TV i w połączeniu z sygnałem HD to inny świat. Jak raz spróbujesz to szybko zapomnisz o SD. Szczerze namawiam na jakiśplayer BR ( włącznie z PS3) Na 100% będziesz zadowolony. Przemyśl to. A co do płyt BR. Na all.... jest wkategori filmy BR 509 pozycji, fakt ileś tytułów siępowtarza ale jest 509 pozycji. Po za tym sklepy internetowe mają również szeroką ofertę i w całkiem dobrych cenach. Tak więc BR to nie melodia przysżłości tylko dzień dzisiejszy i naprawde warto zwłaszcza z takim TV.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziekuje za wskazowki dzis troche pobiegalem po sklepach i powiedz mi prosze czy zestaw

onkyo TX SR805 (a moze wystarczyby sr605?????)plus dvd Onkyo DV SP 504 oraz glosniki serii ES czyl 2 x es80, 2x es20, es25C oraz es 150P bylby dobrym rozwiazaniem do mojego pomieszczenia (te es80 nie beda za male? i czy ten subwoofer nie bedzie za maly? kanapa jest posrodku pokoju a jego dlugosc to 11m, wiec te przednie i tylnie glosniki beda od siebie oddalone o te 10 m spokojnie) Edytowane przez askania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz i mozesz kupic 805 to polecam. W tej cenie można tez kupić Yamahe RXV 2700 a to tez kawał fajnego klocka ( też tylko 2 x HDMI wejscie ) . W tej cenie też jest Pioneer VSX-1018 ( bardzo podobny do tegio co ci się podobał, ma dekodery tylko szkoda że tylko 2 wejścia HDMI :) ) Na pewno jeszcz ejakies amplitunery by się znalazły w tej kwocie. Za około 2800zł można kupić całkiem fajny amplituner. Co do głosników. Zestaw który podajesz ES 80, tylnich ES 20, centralny ES 25C oraz subwoofera ES 150P bez problemu poradzi sobie z Twoim pokojem w połączeniu właśnie z silnym amplitunerem. Ale ten zesatw to ok. 4300zł + amlpituner to juz jest sporo więcej niż pisałeś że możesz wydać. Coś się kurde uparł na to DVD :) Kup BR, dostaniesz dobry obraz z DVD i super obraz z BR. Za 650zł kupisz Samsunga 1400 a za 1000zł Samsunga 1500, śmieszne pieniądze a radochy przy ogladaniu co niemiara zwłaszzca że masz super TV

pozdr. dawmac

PS. nie zapomni o dobrym wytłumieniu pomieszczenia aby nie było pogłosów. Jak staniesz na środku pokoju i klasniesz w dłonie nie może być echa :) No i jeszcze jedna sprawa. Taki pokój to aż się prosi o 7.1 :) tak więc z czasem mozesz dokupić dwie kolumny :)

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Jeśli dobre kino to dźwięk min. 5.1 Nawet super hiper stereo nie da ci tego w kinie co gorszej jakości system 5.1[/quote]
- o . widzę, że trafiłem znawcę ...

Ja jestem laik ... ale co daje więcej system 5.1 w stos. do nawet najlepszego stereo (czyt. natura)

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego przy tej ilosci uszu, które ma normalny człowiek trzeba kupowac sobie "kino" domowe w mediamarkecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DECK' post='117858' date='13.09.2008, 13:20 ']- o . widzę, że trafiłem znawcę ...

Ja jestem laik ... ale co daje więcej system 5.1 w stos. do nawet najlepszego stereo (czyt. natura)

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego przy tej ilosci uszu, które ma normalny człowiek trzeba kupowac sobie "kino" domowe w mediamarkecie ?[/quote]

Odwarzajac film który jest zapisany 5.1 w systemie 2.0 pozbywasz się możliwości usłyszenia ścięzki dżwiękowej w taki sposób w jaki zostało zapisne na płycie. W systemie 5.1 / 7.1 jest dużo lepsza lokalizacja efektów dźwiękowych przez słuchacza / widza. Posiadam system stereo i system 7.1 Oglądałem firmy w 2.0 i pomimo że system stereo jest dość dobry to i tak wole filmy ogladać w 7.1.
Uszy to odbiorniki :) i potrafią zlokalizować skąd do nas napływają dżwięki i zapeniam Cię że 2.0 nie potrafi stworzyć takiej przestrzeni w kinie domowym co system 5.1 / 7.1
Nie tzreba kupowac w mediamarkecie, można kupić gdzie tylko siępodoba a każdy kupuje na tyle na ile go stać.
pozdr. dawmac

PS. nie zapomni w kinie poprosić o wyłącznie kolumn bocznych, tylnych itd bo masz przeciez dwoje uszu a najlepiej to poproś o słuchawki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które jbl es do pokoju 25m2? Chodzi mi po głowie zmiana, mam teraz mission 773i jako fronty. I oczywiście 5.1.
Ampli to hk 645.

Autorus

tzn czy es80 czy moze es90? Bo 100 to już będzie przesada. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Uszy to odbiorniki smile.gif i potrafią zlokalizować skąd do nas napływają dżwięki i zapeniam Cię że 2.0 nie potrafi stworzyć takiej przestrzeni w kinie domowym co system 5.1 / 7.1[/quote]
- ale dlaczego ?

mam dwoje uszu - po co mi 7 głośników ?

dwoje uszu = dwa kanały ... czy siedem ... bo nie kumam .

weź mi to wytłumacz ...

słyszałem (to chyba plotki), że w STEREOFONII można spokojnie nagrać i tym bardziej reprodukować umiejscowienie dźwięków (np. instrumentów na scenie) w przestrzeni -> lewo/prawo, ale i góra/dół + przód/tył ...

tanie procesory "kinowe" natomiast (no tak słyszałem - te plotki) to raczej zabawa w psychoakustyczne (trudne słowo) efekciarstwo, które ma niewiele wspólnego z poważną reprodukcją dźwięku naturalnego i zostały wprowadzone aby sprzedac wiecej tanich zestawów audio dla ludzi, którzy "Gie" z tego kumają - czy to prawda ?



... a taki Dżibiel to wypas musi być ... w saturnie chyba to nawet mają - to taki nowy super sklep dla zaawansowanych userów - nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='117917' date='13.09.2008, 17:44 ']A które jbl es do pokoju 25m2? Chodzi mi po głowie zmiana, mam teraz mission 773i jako fronty. I oczywiście 5.1.
Ampli to hk 645.

Autorus

tzn czy es80 czy moze es90? Bo 100 to już będzie przesada. :)[/quote]

ampiltuner ma 2x90W / 7x75W a HK słynie z tego że ma wydajne prądowo amplitunery ale mimo wszystko z zestawem ES80 będzie miał co robic :) ES90 też zagrają ale wcale nie musi być lepiej w porównaniu z ES80 bo po prostu amplituner nie będzie ich umiał wysterować. Co do kolumn w pokoju, jak by był mocny amplituner to i ES100 mogą być bo przeciez nie trzeba słuchać / ogladac filmu na maks roskręconą głośnością. Ja mam pokój z 30m2 a kolumny stereo są większe od TV :) i jest super. Super się słucha wieczorkiem ciekawych utworów , scena jest świetna, duża przejrzystość, wszystkie instrumenty idealnie słyszalne itd. jest przyjemnie :)
Jednak nie wiem czy jest sens zmiany kolumn. Masz bardzo fajne kolumny mission 773i i ja bym wolał coś do nich dokupić na tył i subwoofer i będzie ok.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DECK' post='117932' date='13.09.2008, 18:53 ']- ale dlaczego ?

mam dwoje uszu - po co mi 7 głośników ?

dwoje uszu = dwa kanały ... czy siedem ... bo nie kumam .

weź mi to wytłumacz ...

słyszałem (to chyba plotki), że w STEREOFONII można spokojnie nagrać i tym bardziej reprodukować umiejscowienie dźwięków (np. instrumentów na scenie) w przestrzeni -> lewo/prawo, ale i góra/dół + przód/tył ...

tanie procesory "kinowe" natomiast (no tak słyszałem - te plotki) to raczej zabawa w psychoakustyczne (trudne słowo) efekciarstwo, które ma niewiele wspólnego z poważną reprodukcją dźwięku naturalnego i zostały wprowadzone aby sprzedac wiecej tanich zestawów audio dla ludzi, którzy "Gie" z tego kumają - czy to prawda ?



... a taki Dżibiel to wypas musi być ... w saturnie chyba to nawet mają - to taki nowy super sklep dla zaawansowanych userów - nie ?[/quote]

jak zapewne wiesz wiekszość filmów ma zapis dźwięku 5.1 lub 7.1 Tak to już jest i aby cieszyć się dobrym dżwiekiem w kinie domowym trzeba się z tym pogodzić :) i kupic nowe klocki i stado kolumn. Nie bede tłumaczył co i jak bo zapewne doskonale wiesz o co wtym wszystkim chodzi :)
Co do stereo to wiemy jak potrafi zagrać :) Idealnie mozna poczuć atmosfere klubu, sale koncertową czy stadion w trakcie koncertu. Nie ma problemu aby w stereo była scena tak aaby poczóć się że wokalista spiewa przed nami, że z prawej strony jest gitara a gdzies dalej cicho przygrywa pianiono. Nie ma problemu aby usłyszeć przestrzeń w stereo ale co z tego :) To są dwa światy > kino domowe i STEREO. Myślę , że to nie to forum aby dyskutować o stereo. Na forum audiostereo była dyskusja nie raz, nie dwa na temat systemów wielkanałowych 5,1 w tym SACD a stereo więc najlepiej takie dyskusje tam prowadzić bo tu zaśmiecamy temat.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:>



tia ;D

bawią mnie takie dyskusje ...

generalnie rzecz rozbija się zawsze o kasę ...
- chcesz tanie efekciarstwo -> mediamarket i "kino" domowe ...
- chcesz dźwięk -> zapomnij o takich wynalazkach ... a dobre filmy mają dobrze zrobiony dźwięk i nie trzeba go kaleczyć domowymi wynalazkami .

5.1 czy 7.1 to proteza dźwięku i nie ma nic wspólnego z prawdą ... to są elektronicznie przetwarzane rzeczy ... zero naturalnych efektów, któych podrobić na takich systemach się nie da .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DECK' post='117944' date='13.09.2008, 19:25 ']:>



tia ;D

bawią mnie takie dyskusje ...

generalnie rzecz rozbija się zawsze o kasę ...
- chcesz tanie efekciarstwo -> mediamarket i "kino" domowe ...
- chcesz dźwięk -> zapomnij o takich wynalazkach ... a dobre filmy mają dobrze zrobiony dźwięk i nie trzeba go kaleczyć domowymi wynalazkami .

5.1 czy 7.1 to proteza dźwięku i nie ma nic wspólnego z prawdą ... to są elektronicznie przetwarzane rzeczy ... zero naturalnych efektów, któych podrobić na takich systemach się nie da .[/quote]

ogladałes kiedyś film z dobrym systemem 5.1 lub 7.1 ? Obejrzy dobry film, z dobrym dźwiękiem na dobrym systemie 5.1 lub 7.1 i zmienisz podejście do tematu.
nie zawsze kino domowe to mediamarkt i wiele osób na tym forum ma systemy wielokanałowe przewyższające jakością dżwięku nie jeden topowy system stereo. Druga sprawa, nie każdy musi kupowac hi endowe końcówki mocy i dwie kolumny aby byc tym lepszym, bo wiele systemów z "marketu" daje naprawde wiele frajdy z ogladania filmów.
Od pierwszego twojego wpisu wiedziałem, że jestes z tych lepszych co tylko stereo bo kino domowe to efekciarstwo. Wielu moich znajomych zatwardziałych 2.0 którzy swoje systemy pieścili po kilkanascie lat teraz ma TV 50 cali i systemy wielokanałowe :) poczekamy jeszcze trochę i też zmienisz zdanie ale trzeba do tego dojrzeć :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misiek .. ja w tym robię od lat ... nie osłabiaj mnie terminologią rodem z for internetowych ... błagam ...

te wasze "kina" domowe to porzadny system głosników studyjnych czy procesor zawodowy wciąga nosem tak bardzo, że nie ma o czym tu nawet zaczynać dyskusji - na tym się ROBI dźwięk ...

.. to co ja widziałem 10 lat temu to jeszcze ty nie zobaczysz długo ... bardzo długo ... i nie p*erdol mi o "hajendowym" 7.1 bo takie pojecie nie istnieje w terminologii ludzi, którzy udźwiękawiają to co ty kupujesz w sklepie dla idiotów (czyt. Media Markt itp) na płycie ...



Kompletnie nie odpowiadasz na moje pytania kiedy prosiłem abys mi wytłumaczył pewne kwestie także ... jak zgłębisz w jaki sposób twój mózg za pomocą DWOJGA uszu i czaszki rozumie gdzie jest dany dźwiek to pogadamy ... na razie przejdź się do biblioteki i wypozycz tematy:
- fale harmoniczne
- psychoakustyka
- przewodnictwo kostne

... jak się dokształcisz to pogadamy ... powodzonka . Edytowane przez DECK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DECK' post='117975' date='13.09.2008, 21:14 ']misiek .. ja w tym robię od lat ... nie osłabiaj mnie terminologią rodem z for internetowych ... błagam ...

te wasze "kina" domowe porzadny system głosników czy procesor zawodowy wciąga nosem - cenowo rzecz jasna to jakby tez inna ilośc zer

.. to co ja widziałem 10 lat temu to jeszcze ty nie zobaczysz długo ... bardzo długo ... i nie p*erdol mi o "hajendowym" 7.1 bo takie pojecie nie istnieje w terminologii ludzi, którzy udźwiękawiają to co ty widzisz na płycie ...



... jak zgłębisz w jaki sposób twój mózg za pomocą DWOJGA uszu i czaszki rozumie gdzie jest dany dźwiek to pogadamy ... na razie przejdź się do biblioteki i wypozycz tematy:
- fale harmoniczne
- psychoakustyka
- przewodnictwo kostme

... jak się dokształcisz to pogadamy ...[/quote]

nie wiesz z kim rozmawiasz to wyluzuj troche bo widze że masz przerost formy nad treścią. Co widziałem i kiedy, co mam czego słucham itd to nie masz pojęcia i nie twoja sprawa. Posiadanie sprzetu nawet za 1000000000$ nie upowaznia nikogo do tego aby kpić z tego co słuchają i mają inni. O moją wiedze też się nie martw, a forum to nie miejsce aby się sadzić tak jak ty to robisz :)

dawmac

PS masz racje :) [i]" ... bo takie pojecie nie istnieje w terminologii ludzi, którzy udźwiękawiają to co ty widzisz na płycie ... "[/i] , wyciągłem płytę z pudełka, ogladałem i nic nie widziałm :)


PS2. prosze admina o wykasowanie postów moich i decka bo zaśmiecają temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 kontra dowolny system surround? Ale mówimy o przestrzeni czy jakości dźwięku?
Normą jest, że megaloman do słuchania muzyki zatrudni 2.0 ale taki kolo nie będzie się podcinał pogłosem uderzenia pioruna, czy też przelatującym nad głową helikopterem.

Uszy mamy jak najbardziej 2 ale nasz mózg potrafi je idealnie spożytkować do lokalizowania dźwięku w przestrzeni. Wykorzystując opóźnienia, tłumienia, odbicia itd nasz mózg świetnie pozycjonuje miejsce z którego dotarł odgłos. Ale podkreślam to tylko lokalizowanie w przestrzeni. Ni jak ma się to do samej jakości dźwięku.

Odpowiadając na pretensjonalne przechwałki DECK'a - dowolnie spreparowany dźwięk dla głośników 2.0 aby oddać przestrzeń przepadnie przy dobrze zestrojonym systemie kina domowego - nie zależnie od tego jak dobre to będą głośniki, ile lat będziesz z nimi pracował i jakich będziesz miał znajomych i jaką kwotę wpisze producent na metce.

Żeby nie szukać analogi zbyt daleko. To jak ze wzrokiem - mamy 2 oczu ale widzimy w 3 wymiarach. Można spreparować fotki (płaskie) tak by podsunąć je po jednej do każdego oka i wywołać złudzenie 3d (stereogramy jeśli mnie pamięć nie myli), ale każdy dostrzeże z łatwością różnicę w tym "3d" a realnym obrazem postrzeganego świata. Edytowane przez Konrad Deskiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nad algorytmem który miałby zamienić sygnał z dwóch głośników ( a właściwie to chodziło o słuchawki ) w wrażenie przestrzennego dżwięku
już nie jedna firma wspierana przez autorytety od psychoakustyki zjadła zęby, więc twoje mądrości DECK tutaj niczego nie wnoszą ...

A co do dźwięku wielokanałowego, to jedno jest juź pewne , w d**** byłeś i g**** widziałeś (słyszałeś) - niestety .

Nadrób to , tak jak i zaległości w kulturze wypowiedzi, a zapewne będzie ci łatwiej w życiu i przyjemniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę ze to się zaczyna jałowa dyskusja i posypia się ostrzeżenia jak nie będziecie pisali na temat "głośników do kina domowego" tak dla przypomnienia.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasne panowie zalozylem ten temat po to by jak najwiecej doswiadczonych osob pomoglo mi w wyborze glosnikow i amplitunera. Tylko jedna osoba mi pomogla reszta weszla w jakas niepotrzebna polemike. Prosilem o pomoc dostalem odpowiedz od jednej osoby i klotnie klotnie innych. A gdyby kazda osoba z piszacych zamiast odpowiedzi na wypowiedz decka napisala odpowiedz do mojego postu ktorym zaczalem ten temat bylbym niezmiernie szczesliwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='askania' post='117849' date='13.09.2008, 13:10 ']bardzo dziekuje za wskazowki dzis troche pobiegalem po sklepach i powiedz mi prosze czy zestaw

onkyo TX SR805 (a moze wystarczyby sr605?????)plus dvd Onkyo DV SP 504 oraz glosniki serii ES czyl 2 x es80, 2x es20, es25C oraz es 150P bylby dobrym rozwiazaniem do mojego pomieszczenia (te es80 nie beda za male? i czy ten subwoofer nie bedzie za maly? kanapa jest posrodku pokoju a jego dlugosc to 11m, wiec te przednie i tylnie glosniki beda od siebie oddalone o te 10 m spokojnie)[/quote]

Jesli juz to na pewno 805, choć ja bym celował w serię 900. Osobiście mam HK ale słyszałem na naszym forum dobre opinie. Gdybym to ja wybierał glośniki to do twojego pomieszczenia wziołbym es 100. Naprawdę masz warunki lokalowe :) Moim zdaniem ten sub 150p jest za mały. Brałbym większy. A może pomysl nad troche drozszym zestawem l880 lub l890? Kiedys myslałem powaznie o nich. Kolega z drugiego forum :) ma je i opisywał.

Autorus

PS. Możesz tez zamówic kolumny na zamówienie. Słyszałem że gra to naprawde dobrze. Znalazłem takie forum i taka dyskusję:

[url="http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12507"]http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12507[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uuuu ... widzę, że tu jest źle .

"""""autorytety""""" od kiepskich sklepików meblowych (czyt. [url="http://www.sofadlaciebie.pl"]dawmac[/url]) mają tu głos itp ...

co do otaczania dźwiękiem:
[url="http://onemansblog.com/2007/05/13/get-your-virtual-haircut-and-other-auditory-illusions/"]http://onemansblog.com/2007/05/13/get-your...tory-illusions/[/url]
- to tak w 5 sekund znalazłem ... i więcej czasu na tym poziomie "wiedzy" wam nie poświęcę ...

co do zrozumienia tych STARYCH JAK ŚWIAT rzeczy to zapraszam do biblioteki - tematy do odrobienia wymieniłem . Edytowane przez DECK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heheh . jak na tym forum czytam o słuchawkach 5.1 ... o wzmacniaczach "HD" to rzeczywiście można się położyć tylko ...

macie wybór:
a) grzecznie do mnie to może was czegoś nauczę ...
vs.
b) wy*ierdalać z taka wiedzunią do mediamarketu na półkę z masowym szrotem z chin...

wybór [b]nalezy w sumie do moderatorów [/b]... jakie chcecie miec forum:
a) profesjonalne z porządną wiedzą i zasobami, które jak widac trudne są do wyszukania ....
vs.
b) audiofilsko-debilskie z tematami o zasłyszanej "magii" ...

wpadnę tu za jakis czas i odczytam decyzję ... piłka jest po waszej stronie ... Edytowane przez DECK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='118013' date='14.09.2008, 07:54 ']Jesli juz to na pewno 805, choć ja bym celował w serię 900. Osobiście mam HK ale słyszałem na naszym forum dobre opinie. Gdybym to ja wybierał glośniki to do twojego pomieszczenia wziołbym es 100. Naprawdę masz warunki lokalowe :) Moim zdaniem ten sub 150p jest za mały. Brałbym większy. A może pomysl nad troche drozszym zestawem l880 lub l890? Kiedys myslałem powaznie o nich. Kolega z drugiego forum :) ma je i opisywał.

Autorus

PS. Możesz tez zamówic kolumny na zamówienie. Słyszałem że gra to naprawde dobrze. Znalazłem takie forum i taka dyskusję:

[url="http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12507"]http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12507[/url][/quote]

wiesz jak jest autorus, zawsze są lepsze głosniki i zawsze kurde lepiej troszke dołożyć i kupic model wyższe :angry: Ot tak to juz jest :huh: Ja uważam, że lepeij wiecej pieniędzy pzreznaczyć na amplituner niż na skrzynki. Wiele osób kupuje np. 605 / 606 onkyo i podpina pod niego duże kolumny i mówią ż eto tak sobie gra. Dyscyplina troszkę podoban Car Audio i trochę się w to bawiłem i z doświadczenia mogę powiedzieć, że MOCY NIGDY NIE ZAWIELE ;) Nie chodzi tutaj o bas ale o prawidłowe wysterowanie głosników. Bardzo często wzmacniacz stereofoniczny wysokiej klasy zasila tylko dwa głośniki a mocy ma dużo wiecej niż nawet Onkyo 905 :) Drugi przeykład. Podpinałem swoje kolumny czy to z Sonus Faber Grand Piano czy JM LAB Utopia i onkyo 905 nie potrafił sobie z nimi poradzić ( obciązone tylko dwa kanały ! ) Dlatego proponuje podział kasy w przypadku systemu 5.1 ok. 50% amplituner > ok.50% kolumny. Dzisiejsze zestawy czy to JBL, czy Dalii itd sa bardzo podobne jakościowo a w przypadku kina domowego to naprawde tylko subiektywne odczucia powinny decydować o zakupie.

Co dokolumn robionych. Bawiłem się jakiś czas temu w budowe kolumn bo uznałem że po co płacić kosmiczne pieniądze za kolumny 2.0 Moje kolumny były zbudowane na 4 x gorlich VK170 ( ręcznie robione gosnki z jedną z najlżejszych membran na świecie ) + Focal TLR a później zmieniony na Raven R2 ( bardzo dobry głośnik wysokotonowy ) Skrzynki były odpowiednio zaprojektowane i wykonane ( sama skrzynka to 55kg wagi :) ) Miałem specjalnie przygotowane pomieszczenie itd itd. Kolmy robione były wraz z kolegą z politechniki wrocławskiej. Wszystko było pieknie ładnie ale .... powoli zaczeło czasu brakować, zawsze coś można było poprawić itd itd. Jesli ktoś chce kolumny na zamówinie to mogę polecić Pawła z Oławy robi konstrukcje na Tannoyach Black, Gold czy ostatnio RED. Słuchałem tego i w stereo poezja, do kina się nie nadawają :) lub Pawła z Mielca ( jego konstrukcja poniżej ) Druga sprawa z kolumnami robionymi jest taka, że bardzo trudno sprzedać. W przypadku stereo to bym może pokusił się o takie kolumny bo można je ukształtować pod włsny gust , w przypadku kina wydaje mi sie ż enaprawdę szkoda zachodu. Aktualnie wystepujące konstrukcje na rynku są bardzo dobre w bardzo dobrych pieniądzach.
Troszkę się rozpisałem ale temat audio to .... mogę pisac godzinami :)
pozdr. dawmac

[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=daa99d908f58cc25"][img]http://images33.fotosik.pl/366/daa99d908f58cc25m.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...