Skocz do zawartości
  • 0
pys69

laptop,hdmi,lcd tv

Pytanie

przy podłączeniu laptopa(acer5920G) do lcd tv (LE40M87),kablem hdmi otrzymuje obraz oraz dzwiek [color="#FF0000"]stereo[/color].Po próbie zmiany "urządzenia do odtwarzania(realtek high definition audio,hdmi output)" na takie w którym można ustawic [color="#FF0000"]5.1[/color] (dts,dolby digital lub microsoft wma pro audio) i włączeniu "przycisku" test, nic nie słychac!!!! z telewizora do zestawu kina domowego(HT TX 35) jest podłączony kabel optyczny oraz kolejny hdmi.
[b]dzięki[/b]
pytania-GG 3935394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Nie wiem niestety jak rozwiązać Twój problem bo nie mam tego modelu.

Ja w swoim laptopie nie mam cyfrowego złącza audio a HDMI też przesyła tylko PCM stereo.
Obszedłem to podłączając do kina domowego zewnętrzną kartę dźwiękową na USB.
Jak wszystko inne zawiedzie, to proponuję takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Szwajcar' post='117546' date='11.09.2008, 07:08 ']Nie wiem niestety jak rozwiązać Twój problem bo nie mam tego modelu.

Ja w swoim laptopie nie mam cyfrowego złącza audio a HDMI też przesyła tylko PCM stereo.
Obszedłem to podłączając do kina domowego zewnętrzną kartę dźwiękową na USB.
Jak wszystko inne zawiedzie, to proponuję takie rozwiązanie.[/quote]

Dzięki wielkie, wezmę ten pomysł pod uwage.
A może zna ktoś jeszcze inne rozwiazanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A MOZE KTOS UZYWA TAKIEGO POLACZENIA??
CHCE SIE TYLKO UPEWNIC ZE PRZEZ HDMI UZYSKAM 5.1 Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
sprawdz czy ktores z gniazd sluchawkowych nie obsluguje standardu SPDIF - najprawdopodobniej tak - wtedy mozesz bezposrednio z tego gniazdka puscic swiatlowodem do amplitunera (pewnie masz gnizdo toslink w ampli) i masz 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dzieki, takie rozwiazanie juz zastosowalem i dziala swietnie!


Nadal chcialbym sie dowiedziec czy przy zastosowaniu samego kabla [color="#FF0000"]hdmi[/color] uzyskam dzwiek [color="#FF0000"]5.1[/color].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Z 5.1 po HDMI z notebooków to różnie bywa.
Używałem jeszcze do niedawna VAIO FZ 31M i na HDMI też było tylko stereo. To znany problem, poruszany na wielu forach użytkowników VAIO. W przypadku Sony podejrzenia były takie, że to celowa blokada tego producenta (marketing - aby notebook nie stał się przypadkiem "prawie" pełnoprawnym playerem BD), bo z punktu widzenia sprzetowo-programowego nic nie stoi na przeszkodze aby 5.1 wychodziło na HDMI. Niestety, puszczając Blu Ray z tego notebooka nie uświadczyłem nigdy 5.1. Nadmienie, że na żadnym innym wyjściu ten komputer też nie wypuszczał 5.1!
Może jakieś upgrade'y coś zmieniły w tej kwestii, ale już VAIO nie używam.
Ciekawi mnie jak ma się to w nowej serii VAIO FW (następca FZ)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[color="#FF8C00"]Z 5.1 po HDMI z notebooków to różnie bywa..........[/color]


dzieki wielkie.
mozliwe ze jest jak napisales, lecz ja uzyskuje ''[color="#FF0000"]optycznie[/color]'' 5.1 z laptopa, wiec nie widze sesu,
by producenci ograniczyli dzwiek plynacy przez [color="#FF0000"]hdmi[/color] tylko do[color="#FF0000"] stereo[/color].
...a moze sie myle...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A ja mam 17" laptopa LG R700 - Core2Duo, GeForce8600M z HDMI, Realtek HD ALC888 i za nic nie mogę uzyskać żadnego dźwięku po HDMI a podłączałem go juz do kilku różnych telewizorów. Obraz z tej wtyczki jest OK ale dżwięk tylko po analogu lub po naciśnięciu klawisza DOLBY jedno z wyjść zamienia się na SPDIFa.
Kupowałem tego wypasionego laptopa z HDMI właśnie z myślą używania go jako playera HD a tu taki ZONK! Nawet go przywracałem do ustawień fabrycznych, gmerałem wszędzie gdzie się dało i nic! LIPA!

Więc jak ktos będzie se kupować lapa z tą myślą to niech sprawdzi to 5 razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Vasco' post='120009' date='23.09.2008, 20:52 ']... jak ktos będzie se kupować lapa to niech sprawdzi to 5 razy...[/quote]

I to załatwia wszystko , gdyż w różnych urządzeniach :

HDMI obsługiwało tylko obraz
HDMI obsługiwało obraz i dźwięk stereo

Może nowe rozwiązania pozwolą na 5.1 a może i bezstratne formaty HD, choćby w formacie PCM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...