Skocz do zawartości
marcus64

POMOCY !!! Upgrade firmware SHARP Blu-Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z kolegów próbował robić upgrade firmware w BD-HP20SB?
Wczoraj otrzymałem z Niemiec SKARB NARODÓW 2 (lektor i napisy PL),gdy go odpaliłem w pleyerze,to był chyba rekord świata w najwolniejszym uruchamianiu.Najpierw sto tysięcy reklam Disneya,które co prawda dawało się przeskoczyć ale trwało to wieki,kilka razy dysk się zawieszał,potem sam startował.W sumie od włożenia płyty do uruchomienia filmu właściwego minęło 0k.15-20 min.Potem spróbowałem odtwarzać bez żadnej ingerencji i trwało to trochę krócej - przez ok 10 min. cierpliwie znosiłem te trailery ale żadnych zawieszeń nie było.
Co prawda na początku był komunikat (po polsku),że w niektórych playerach film nie uruchomi się prawidłowo albo,że może to potrwać 2-3 min. oraz zalecają w takim wypadku aktualizację firmware ze strony www.Blu-raydisc.com.Znalazłem tam nowy soft datowany na 06.06.2008 ale do modelu BD-HP20U,o którym prawdę mówiąc nie słyszałem.I tu mam pytanie do ekspertów - czy można to wgrać do BD-HP20SB,ewentualnie czym grozi taki eksperyment?

[color="#0000FF"]Proszę moderatora o nieusuwanie tego tematu - umieściłem go wczoraj w dziale "odtwarzacze blu-ray" ale chyba nikt go już nie czyta i nie było żadnego odzewu.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na edycję tematu - może ktoś już to przerabiał i aktualizował player, bo to na 100% powodem są silne zabezpieczenia i zawartość tego tytułu , Disney tak ma . ;) Gdzieś wpadła mi stronka z plikami do wersji europejskiej , musisz szukać ! :)

A może ktoś Ci pomoże ad hoc ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę :


[url="http://www.sharp.de/softwareupdates/blu-ray/bd-hp20s.html"]http://www.sharp.de/softwareupdates/blu-ray/bd-hp20s.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[color="#0000FF"][b][u]BoDeX jak zwykle jesteś wielki.Dzięki !!![/u][/b][/color]
Oczywiście wszystko się doskonale udało.Cała operacja trwa ok.20 min.Opiszę ją teraz krok po kroku,bo pewnie inni użytkownicy będą mieli podobny problem:
1.Ściągamy z niemieckiej strony Sharpa (link powyżej) plik upgrade bdhp20e_v115.iso.
2.Wypalamy jako obraz płyty na krążku CD-R z nienajwyższą prędkością.Ja ustawiłem x24 oraz na wszelki wypadek z opcją weryfikacji danych po zapisie.
3.Tak przygotowaną płytę wkładamy do playera i cierpliwie czekamy 6-8 min. aż się sama wysunie.W międzyczasie migają diody oraz krążki rodzaju
nośnika a na displayu jest napis "v-upg".
4.Po ponownym uruchomieniu odtwarzacza w setupie sprawdzamy,czy mamy nową wersję firmware.Powinno być HE8060200.
5.Cieszymy się o wiele szybciej działającym playerem ;)

[color="#008000"]Dla sprawdzenia zapakowałem ponownie SKARB NARODÓW 2:trailery bez problemu daje się przeskoczyć,samo ładowanie filmu trwa 2-3 razy krócej.[/color]

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...najnowszy update nie tylko rozwiązuje te kwestie...

teraz można zatrzymać odtwarzanie przyciskiem STOP i po ponownym uruchomieniu poprzez PLAY oglądamy od miejsca w którym zatrzymaliśmy odtwarzania...

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmmazz' post='118318' date='15.09.2008, 09:21 ']hmmm...najnowszy update nie tylko rozwiązuje te kwestie...

teraz można zatrzymać odtwarzanie przyciskiem STOP i po ponownym uruchomieniu poprzez PLAY oglądamy od miejsca w którym zatrzymaliśmy odtwarzania...

:)[/quote]
Nawet nie zauważyłem. ;) Muszę przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Faktycznie na HE8060200 działa super :rolleyes:

A to strona z polskim upgradem, około 28 MB z 27.01.2009. na USB pena:

http://esupport.sharp.at/html/software/ind...TemplateLang=en

A ja mam dodatkowe pytanie, czy w tym modelu przez to złącze serwisowe USB można oglądać JPG-i?

W modelu nastepnym różniącym się cyfrą (21 zamiast 20) w tym samym slocie można włożyć pena i widzi JPG.

Może jest jakiś "ruski" upgrade która daje potem taką możliwość i w modelu BD-HP20SB?

Pozdrawiam

Edytowane przez koh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam trochę inny problem a mianowicie po aktualizacji mojego sharpa przestał czytać niektóre płyty blue natomiast z dvd jest tak że mawet nowe płyty bardzo długo wczytuje a jak już wczyta to film się wiesza i oglądanie to katorga... Da się jakoś cofnąć upgrade? Zaznaczam że wcześniej czytał wszystko bez zarzutu. HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...