Skocz do zawartości
yakhub

PC z Vistą i zewnętrzny dekoder DTS/Dolby digital

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam ja amplituner 5.1, z dekoderem DTS i AC3, podłączony cyfrowo (optyczne S/PDIF) do PC ze zintegrowaną kartą Realteka i Vistą Ultimate na pokładzie. Do testów używam jednej płyty CD nagranej w DTS i [url="http://www.lynnepublishing.com/surround/www_lynnemusic_com_surround_test.ac3"]tego pliku[/url].

Gdy odtwarzam muzykę stereo, zgodnie z logiką, słyszę muzykę w dwóch przednich kanałach (ewentualnie mogę sobie w amplitunerze poustawiać różne emulacje. i efekty, ale nie o to przecież chodzi).

Płyta CD DTS.
- Foobar - słychać trzeszczenie. Po instalacji plugina do DTS słychać muzykę, ale tylko stereo.
- Media Player - słychać trzeszczenie. Po instalacji kodeków, słychać muzykę stereo.

Plik AC3 - w zależności od zestawienia player/kodeki/pluginy - albo nie odtwarza się w ogóle, albo odtwarzany jest w stereo.

Zainstalowane są ostatnie drivery do płyty głównej. W Panelu Sterowania, wszelkie testy działają prawidłowo - zarówno test odtwarzania w systemie DTS, jak i Dolby Digital powodują, że na wyświetlaczu amplitunera pojawia się odpowiednie logo, a dźwięk słychać ze wszystkich głośników. Czyli wszystko powinno być OK...

Ktoś ma jakieś pomysły, jak zmusić komputer do odtwarzania dźwięku przestrzennego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielokanałowy PCM 44.1 powinien być przyjmowany przez ampli , ale dla pewności sprawdź puszczając materiał z CD .
Jedyne co mogę zasugerować, to szukanie rozwiązania w ustawieniach karty muzycznej - o ile wspiera ten format

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstaluj i prawidłowo skonfiguruj AC3Filter : passthrough i zaznaczenie właściwych formatów dźwięku, poszukaj na forum bo było o tym [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=10814"]LINK[/url]. Jeśli masz takie opcje w Realteku to wyłącz dekodowanie na pokładzie a włącz bitstream out. Do odtwarzania użyj MPC lub KMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...