Skocz do zawartości
  • 0
Piotrek_62

Sony 40W4000 a "N"-rekorder N-ki

Pytanie

Cześć :blink:
Jestem nowym forumowiczem i pozdrawiam wszystkich bardziej zaawansowanych znawców technologii HDTV
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem TV Sony 40W4000.
Obraz żyleta po HDMI na N-ce (super...)
Ale...
Po podłączeniu dekodera (z HDD) N-ki przy użyciu przewodu HDMI wystąpiły "problemy HDCP" sygnalizowane przez dekoder(i sugestia dot. wymiany kabla HDMI na kabel component).

Czy dokonując takiej zmiany przewodu nie stracę na jakości obrazu HD?

Komunikat informował też o tym, że ww.TV nie zapewnia ochrony praw autorskich przed nagrywaniem.
O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Możliwe, że dekoder, który dostałeś ma np. starą wersję oprogramowania. Gdy zassie nowe, nie powinno być problemu bo nikt z użytkowników nie zgłaszał chyba problemów współpracy nboxa z tym TV.

A kabel HDMI i component dają porównywalną (nie chcę wywoływać kłótni) jakość. Nic na 100% nie stracisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='hr.susel' post='116758' date='05.09.2008, 15:56 ']Możliwe, że dekoder, który dostałeś ma np. starą wersję oprogramowania. Gdy zassie nowe, nie powinno być problemu bo nikt z użytkowników nie zgłaszał chyba problemów współpracy nboxa z tym TV.

A kabel HDMI i component dają porównywalną (nie chcę wywoływać kłótni) jakość. Nic na 100% nie stracisz:)[/quote]


Dzięki za wyjaśnienia.
Oprogramowanie Nbox-a było zaktualizowane.

Wspomniany komunikat o problemie HDCP występuje przy nagrywaniu na Nbox-recorder programów HDTV. (komunikat jest wyświetlany ale z nagraniami jest wszystko OK i przy odtwarzaniu nie występują żadne problemy)Więc raczej nie mam się czym przejmować.
Nbox-recorder i Sony 40W4000 są dla siebie stworzone :)

Pozdrawiam. Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...