Skocz do zawartości
  • 0
maxis18

Podłączenie TV, amplitunera i dvd HDMI

Pytanie

Chciałbym podłączyć tv z ampltunerem, dvd i w niedlugim czasie z dekoderem aster lub UPC. Jak zrobic to aby wykorzystac wszystkie mozliwosci tych urzadzen i otrzymac jak najlepszej jakosci dzwiek i sygnal..

Czy jezeli podlacze dvd HDMIout do ampli HDMIin, ampli HDMIout do tv HDMIin to bedzie najlepsze rozwiazanie?? Jak zaloza mi dekoder to dekoder tez laczyc z amplitunerem czy bezposrednio z TV? Chcialbym wykorzystac w mozliwie najlepszy sposob te urzadzenia. I pytanie czy przy takim podlaczeniu bede mogl sluchac poprzez amplituner dzwieku z tv np. z MTV czy potrzeba jeszcze jakiegos podlaczenia od telewizora do amplitunera tj. w druga strone?

Zaznaczam ze tv, ampli i dvd maja wejscia i wyjscia HDMI, dodatkowo tv i amplituner maja optyczne, reszta standard.

Jak to profesjonalnie zrobic??? PROSZE O POMOC!!! Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Wszystko łącz po HDMI do amplitunera a potem wyjście HDMI amplitunera do TV.
Prawdopodobnie twój telewizor ma jakieś wyjście audio wiec za pomocą cinch do amplitunera i będziesz miał fonię w kinie domowy.
Musisz w tym czasie wyciszyć tyko głośniki w tv żeby nie następowało dublowanie dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powyższa konfiguracja pozwoli ci przesłac obraz. Audio z DVD prześlij po optyku i odpwiednio przyporządkuj w amplitunerze do odpowiedniego HDMI.
Ja już wszystko przesyłam po HDMI 1.3a i stąd moje niedopatrzenie w poprzednim poście. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='kmac' post='116611' date='04.09.2008, 13:21 ']Powyższa konfiguracja pozwoli ci przesłac obraz. Audio z DVD prześlij po optyku i odpwiednio przyporządkuj w amplitunerze do odpowiedniego HDMI.
Ja już wszystko przesyłam po HDMI 1.3a i stąd moje niedopatrzenie w poprzednim poście. :rolleyes:[/quote]


Tzn mam rozumiec ze musze puscic z dvd do ampltunera 2 kable - hdmi i optyk zeby byl dzwiek i obraz? Jezeli dvd bedzie podlaczone do ampltunera tylko HDMI to nie przesle oprocz obrazu po tym kablu tez dzwieku??

Dzieki za odp!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...