Skocz do zawartości
Vegon

Panasonic Th42PZ8ES Media Markt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem zainteresowany kupnem plazmy Panasonica ale po przeczytaniu milionów postów na ten temat już sam nie wiem co mam zrobić interesuje mnie głownie modele TH-46PY80 P i TH-46PZ80 E bo na taki jeszcze mnie stać ale od 29.08.08 w Media Markt jest wyprzedaż i jest tam plazma TH42PZ8ES i teraz moje pytanie do speców prosze o pomoc, co sądzicie o tym Panasonicu, nie potrafie nic znalezc na polskich stronach na jego temat.
Z góry dziękuje za pomocne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączam się do prośby, z tą różnicą iż kupiłem ten model


[quote name='Vegon' post='115091' date='28.08.2008, 09:22 ']Witam wszystkich jestem zainteresowany kupnem plazmy Panasonica ale po przeczytaniu milionów postów na ten temat już sam nie wiem co mam zrobić interesuje mnie głownie modele TH-46PY80 P i TH-46PZ80 E bo na taki jeszcze mnie stać ale od 29.08.08 w Media Markt jest wyprzedaż i jest tam plazma TH42PZ8ES i teraz moje pytanie do speców prosze o pomoc, co sądzicie o tym Panasonicu, nie potrafie nic znalezc na polskich stronach na jego temat.
Z góry dziękuje za pomocne informacje.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO jest "zwykły" PZ8 z jakimś oznaczeniem regionalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Vegon' post='115091' date='28.08.2008, 09:22 ']Witam wszystkich jestem zainteresowany kupnem plazmy Panasonica ale po przeczytaniu milionów postów na ten temat już sam nie wiem co mam zrobić interesuje mnie głownie modele TH-46PY80 P i TH-46PZ80 E bo na taki jeszcze mnie stać ale od 29.08.08 w Media Markt jest wyprzedaż i jest tam plazma TH42PZ8ES i teraz moje pytanie do speców prosze o pomoc, co sądzicie o tym Panasonicu, nie potrafie nic znalezc na polskich stronach na jego temat.
Z góry dziękuje za pomocne informacje.[/quote]
Witaj
Kupiłem tego Panasa TH42PZ8ES 22 października. Wcześniej ogłądałem PY8 i byłem nieco zawiedziony. Ale po kolei. Przy kupnie (w pewnej sieci po poniżonej cenie 2999zł) miałem możliwość porównania go z Philipsem (też 42 i full HD) tyle że Philips był LCD. No i oczywiście plazmowy Panasonic zmiażdzył Philipsa głębią czerni, kolorami i jakością obrazu. Mało tego - kolory w Panasie oglądanym pok kątem były lepsze niż w Philipsie oglądanym na wprost. Ogólnie LCD to zdjęcie na papierze gazetowym, a plazma (Panasonica) to zdjęcie na papierze fotograficznym.
Wcześniej używałem w domu przez prawie dwa lata LCD Samsunga LE32R32B. Oprócz dodatkowych 10 cali obraz jest lepszy pod każdym względem, żywość dynamika kolory. No ale na tle LCD to chyba prawie każda plazma błyszczy. Wspomniałem, że oglądałem też (kilka razy) plazmę Panasonica TH42PY8. Kolory były ciemnawe i słabo zróżnicowane, obraz nieostry. Ta plazma zebrała mnóstwo krytycznych recenzji. Jednak PZ8ES ma znakomitą jakość obrazu, świetne kolory i ostrość. I co ważne dobrze się na nim ogląda stare płyty DVD lub programy SD.
Konfiguracja. Jako źródło TV dekoder cyfrowy sieci kablowej Vectra identyczny (przynajmniej zewnętrznie) z n-boxem, podłączony na HDMI, w tym 9 programów HD. Najlepsza jakość to HBO HD i National Geographic HD, ale po przejściu z Samsunga na Panasonica "ożyły" też C+film HD i C+sport HD, dobrze wypada też Polsat Sport HD. Udawane HD to większość audycji na TVN HD i TVSilesia. DVD początkowo oglądałem na componencie - obraz był bardzo dobry, teraz przeszedłem na HDMI i jest jeszcze lepiej. Zarówno dekoder kablowy jak i DVD dają na wyjścia HDMI sygnał 1080i a nie 1080p. A więc najlepsze jeszcze przede mną - mam apetyt na blue-ray'a.
Często poruszany problem "duszków". Panasonic określa żywotność panela na 100 000 godzin, ale jednocześnie w instrukcji obsługi ostrzega przed wyświetlaniem nieruchomych obrazów i formatu 4:3 - więc jak to jest naprawdę? Początkowo w ABSOLUTNEJ CIEMNOŚCI dało się zauważyć świecące "duszki" znikające po kilku minutach. Obecnie tego zjawiska nie zauważyłem i mam nadzieję, że tak już zostanie.
Na polskich stronach Panasonica ten właśnie model nie jest opisywany, na czeskich (TV jest "assembled in Czech Republic") jest wiele podobnie nazwanych, np. PZ8ESA - zajrzyj sam. Ale instrukcja papierowa, pdf na CD i menu ekranowe są w języku polskim.
Biorąc pod uwagę parametry (1080p, 100Hz, znakomitą jakość obrazu, 42 cale) i cenę (2999 zł) jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
y[quote name='praw' post='128959' date='02.11.2008, 20:19 ']Witaj
Kupiłem tego Panasa TH42PZ8ES 22 października. Wcześniej ogłądałem PY8 i byłem nieco zawiedziony. Ale po kolei. Przy kupnie (w pewnej sieci po poniżonej cenie 2999zł)[/quote]
Kupiles go w polskiej sieci sprzedazy ?? Jakiej ?? Masz polska instrukcje obslugi ?? Pytam poniewaz PZ, nie jest oficjalnie sprzedawany w Polsce, sa podobno problemy z serwisowaniem tego modelu, dlatego jestem ciekawy jak to jest w twoim przypadku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hubikas' post='128963' date='02.11.2008, 19:54 ']y
Kupiles go w polskiej sieci sprzedazy ?? Jakiej ?? Masz polska instrukcje obslugi ?? Pytam poniewaz PZ, nie jest oficjalnie sprzedawany w Polsce, sa podobno problemy z serwisowaniem tego modelu, dlatego jestem ciekawy jak to jest w twoim przypadku!![/quote]

Kupiłem go "po ponożonej cenie (jak głosi reklama)" jak napisałem, a więc w Avansie (w Zabrzu). Był nawet w gazetce reklamowej na ich stronie internetowej. Z tego co wiem to mieli tylko kilka sztuk, które zeszły "na pniu". A w najnowszej gazetce reklamowej (tym razem papierowej), którą dzisiaj oglądałem już go nie ma.
Oczywiście, że mam polską instrukcję obsługi i paneuropejską gwarancję. Mam nadzieję, że nie doświadczę konieczności serwisowania.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również kupiłem to cudo i naprawdę polecam ten model. Cyfra i DVB wyglądają naprawdę full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również kupiłem to cudo i naprawdę polecam ten model. Cyfra i DVB wyglądają naprawdę full.

Chciałbym kupić właśnie ten model, ale mam pytanie, czy wbudowany tuner DVB dekoduje obraz naziemnej tv cyfrowej nadawany w MPEG4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym kupić właśnie ten model, ale mam pytanie, czy wbudowany tuner DVB dekoduje obraz naziemnej tv cyfrowej nadawany w MPEG4?

Z tego co wiem, to na 99,99% tylko MPEG2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...