Skocz do zawartości
tomekfff

Czym najlepiej otwierac H264

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych B)

Wlasnie "zdobylem" film "Planet Earth Mountains 1080i h264" no i niestety nie moge go opalic niczym co mam. W WMP jaki i w Nero mam tylko dzwiek, brak wizji :) Przekopalem net ale tz nic mi sie nie udalo znalezc. Ma ktos moze jakies pomysly?

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='07.06.2006, 21:39 ']Witam wszystkich zainteresowanych  :)

Wlasnie "zdobylem" film "Planet Earth Mountains 1080i h264" no i niestety nie moge go opalic niczym co mam. W WMP jaki i w Nero mam tylko dzwiek, brak wizji  :D Przekopalem net ale tz nic mi sie nie udalo znalezc. Ma ktos moze jakies pomysly?

Pozdrowienia
Tomek
[right][post="5977"][/post][/right][/quote]
Masz tylko WMP i Nero? B)
Bo jesli tak to POWINIENES sciagnac [url="http://www.videolan.org/vlc/"]VLC[/url] no i jeszcze [url="http://www.kmplayer.com/kbbs/"]KMPlayer[/url]. Ktorys z nich powinien dac rade. Zreszta o jednym i o drugim bylo na forum. Szczegolnie duzo o KMP, chocby [url="http://hdtvpolska.com/Player_do_HDTV_KMPLAYER-t308.html"]TUTAJ[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatni CyberLink PowerDVD 7 załatwia wszystkie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Maro' date='07.06.2006, 22:40 ']Masz tylko WMP i Nero?  B)
Bo jesli tak to POWINIENES sciagnac [url="http://www.videolan.org/vlc/"]VLC[/url] no i jeszcze [url="http://www.kmplayer.com/kbbs/"]KMPlayer[/url]. Ktorys z nich powinien dac rade. Zreszta o jednym i o drugim bylo na forum. Szczegolnie duzo o KMP, chocby [url="http://hdtvpolska.com/Player_do_HDTV_KMPLAYER-t308.html"]TUTAJ[/url]
[right][post="5986"][/post][/right][/quote]
Nie nie :) Mam caly zestaw i jak do tej pory nie bylo problemow. VLC wiesza sie na nim, nie wiem dlaczego. Media Player Classic, ktorego tez uzywalem nie "dyga" wogole :D OK jak wroce do domu do sprawdze jeszcze KMP i Power DVD7.

Dzieki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam CoreAVC Pro 1.0 + mpc lub vlc

[size=1]linka nie podam z oczywistych wzgledow.[/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KMP straszenie tnie, z PowerDVD7 jest lepiej. Pomimo tego, ze moja karta graficzna ma obsluge HDTV i w ustawieniach PowerDVD wlaczam akceleracje sprzetowa to uzycie procesora oscyluje pomiedzy 90 a 100% B)

@ Tomek - jak to skonfigurowac? Mozesz na priva?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='08.06.2006, 21:30 ']KMP straszenie tnie, z PowerDVD7 jest lepiej. Pomimo tego, ze moja karta graficzna ma obsluge HDTV i w ustawieniach PowerDVD wlaczam akceleracje sprzetowa to uzycie procesora oscyluje pomiedzy 90 a 100%  :huh:

@ Tomek - jak to skonfigurowac? Mozesz na priva?
[right][post="6018"][/post][/right][/quote]U mnie na Athlonie 64 Venice 3000+@2250MHz i GF 6600 większość z H264 idzie na obciążeniu około 50%-60%.
Po zastosowaniu PowerDVD 7 obciążenie mam najwyżej 30% bez żadnych specjalnych ustawień.
Wynika to prawdopodobnie ze sprzętowego wykorzystywania chipa karty graficznej do obsługi hd, coś tak jak PureVideo.
To nie jest to samo co poprzednia zwykła akceleracja sprzętowa.
Tylko część kart graficznych GF może to wykorzystywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' date='09.06.2006, 08:28 ']U mnie na Athlonie 64 Venice 3000+@2250MHz i GF 6600 większość z H264 idzie na obciążeniu około 50%-60%.
Po zastosowaniu PowerDVD 7 obciążenie mam najwyżej 30% bez żadnych specjalnych ustawień.
Wynika to prawdopodobnie ze sprzętowego wykorzystywania chipa karty graficznej do obsługi hd, coś tak jak PureVideo.
To nie jest to samo co poprzednia zwykła akceleracja sprzętowa.
Tylko część kart graficznych GF może to wykorzystywać.
[right][post="6031"][/post][/right][/quote]

Ale wlasnie moja karta GF7800GTX ma zaimplementowana obsluge HDTV B)
O co tu kurna chodzi :huh:
s2k2 - Instalowales sobie Pure Video oddzielnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='09.06.2006, 13:19 ']Ale wlasnie moja karta GF7800GTX ma zaimplementowana obsluge HDTV  B)
O co tu kurna chodzi :huh:
s2k2 - Instalowales sobie Pure Video oddzielnie?
[right][post="6044"][/post][/right][/quote]Twoja karta jest wprost idealna. Powinna działać, ale pamiętając o następcy 6600 to znaczy 6800 okazało się, że PureVideo nie działa, można domniemywać, że znowu coś jest nie tak.
Z drugiej strony głównie w PureVideo zapewnia się akcelerację dla HD WMV.
Jest to trochę dziwne i różnie interpretowane przez specjalistyczne www.
U mnie działa, ale może to wynika z tego, że mam starszą kartę i dość nowe sterowniki.
Wiadomo, że wypuszczono drugą (nowszą) wersję sterowników do PureVideo dla G70.
Wniosek wypływa następujący: coś było nie tak.
Może Cyberlink nie zdążył wszystkiego dopracować?

Sprawdź czy na pewno masz najnowsze sterowniki do swojej karty.
Osobiście instalowałem PureVideo, ale efektów nie miałem.
Dopiero później W "Chipie" wyczytałem, co należy zainstalować, aby to wszystko działało.
Ponieważ PowerDVD 7 działa znakomicie, to nie chciało mi się ponownie sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' date='09.06.2006, 17:52 ']Twoja karta jest wprost idealna. Powinna działać, ale pamiętając o następcy 6600 to znaczy 6800 okazało się, że PureVideo nie działa, można domniemywać, że znowu coś jest nie tak.
Z drugiej strony głównie w PureVideo zapewnia się akcelerację dla HD WMV.
Jest to trochę dziwne i różnie interpretowane przez specjalistyczne www.
U mnie działa, ale może to wynika z tego, że mam starszą kartę i dość nowe sterowniki.
Wiadomo, że wypuszczono drugą (nowszą) wersję sterowników do PureVideo dla G70.
Wniosek wypływa następujący: coś było nie tak.
Może Cyberlink nie zdążył wszystkiego dopracować?

Sprawdź czy na pewno masz najnowsze sterowniki do swojej karty.
Osobiście instalowałem PureVideo, ale efektów nie miałem.
Dopiero później W "Chipie" wyczytałem, co należy zainstalować, aby to wszystko działało.
Ponieważ PowerDVD 7 działa znakomicie, to nie chciało mi się ponownie sprawdzać.
[right][post="6056"][/post][/right][/quote]

Uaktualnilem stery, wg opisu wspomagaja obsluge Purevideo i pupa
B):):(:( dalej to samo. A czy moglbys napisac co bylo w "Chipie"? Moze to cos pomoze.
Najbardziej irytuje mnie to, ze nie ma problemu z odtwarzaniem zadnych innych plikow ... :huh:

Edytowane przez tomekfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='09.06.2006, 19:58 ']Uaktualnilem stery, wg opisu wspomagaja obsluge Purevideo i pupa
B)  :)  :(  :(  dalej to samo.  A czy moglbys napisac co bylo w "Chipie"? Moze to cos pomoze.
Najbardziej irytuje mnie to, ze nie ma problemu z odtwarzaniem zadnych innych plikow ... :huh:
[right][post="6060"][/post][/right][/quote]Dzisiaj nie dam rady, wiesz - mecz oglądam, straszne, ale wstyd (0:1).
Jutro poszukam i dam info.

Wrzuć gdzieś z 20 MB - sprawdze u siebie.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbuj uaktualnić system według opisu jaki znajdziesz tutaj:
[url="http://www.frazpc.pl/artykuly/450/PureVideo/technologia/przyszlosci"]http://www.frazpc.pl/artykuly/450/PureVide...gia/przyszlosci[/url]

W tym artykule jest opisane jakie poprawki ze strony microsoftu trzeba ściągnąć i zainstalować, oraz jak skonfigurować windows media player i Power DVD by korzystały z procesora karty graficznej.

Pozdr.
M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MaRxK' date='09.06.2006, 21:39 ']spróbuj uaktualnić system według opisu jaki znajdziesz tutaj:
[url="http://www.frazpc.pl/artykuly/450/PureVideo/technologia/przyszlosci"]http://www.frazpc.pl/artykuly/450/PureVide...gia/przyszlosci[/url]

W tym artykule jest opisane jakie poprawki ze strony microsoftu trzeba ściągnąć i zainstalować, oraz jak skonfigurować windows media player i Power DVD by korzystały z procesora karty graficznej.

Pozdr.
M
[right][post="6062"][/post][/right][/quote]
MaRxK - dzieki za linka ale dalej nic z tego :huh: Czy to ze ktos ma nie doa konca orygialnego Windowsa ma jakies znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie sterowniki masz zainstalowane do karty graficznej ?
Czy instalowałeś Pure Video ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MaRxK' date='10.06.2006, 00:26 ']Jakie sterowniki masz zainstalowane do karty graficznej ?
Czy instalowałeś Pure Video ?
[right][post="6069"][/post][/right][/quote]
W tej chwili stery Forceware 84.21. I tak, instalowalem Purevideo wersja 1.02.196. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='09.06.2006, 19:58 ']Uaktualnilem stery, wg opisu wspomagaja obsluge Purevideo i pupa
:(  :(  :(  :(  dalej to samo.  A czy moglbys napisac co bylo w "Chipie"? Moze to cos pomoze.
Najbardziej irytuje mnie to, ze nie ma problemu z odtwarzaniem zadnych innych plikow ... :blink:
[right][post="6060"][/post][/right][/quote]
Artykuł znajduje się w miesięczniku "CHIP" pl z kwietnia 2006 roku na stronie 56.
Myślałem, że jest dostępny w sieci, ale niestety tylko dla prenumeratorów.
Przytoczę Ci tylko fragment być może istotny dla ciebie:

"Na szczęście takich zabiegów nie będą już wymagały opracowywane obecnie wersje programów PowerDVD, WinDVD i Nero DVD. Te trzy aplikacje mają standardowo wykorzystywać funkcje PureVideo i Avivo - tu wszystko powinno działać już od razu. Co więcej, jak twierdzi Nvidia, po zainstalowaniu nowych sterowników i nakładki MPEG-24AAC Pack GeForce'y zyskają też w wymienionych programach możliwość odtwarzania plików formatu H.264."

Oczywiście będzie to chyba działać dla wersji "deluxe" - opis [url="http://www.cyberlink.com/multi/products/compare_1_ENU.html"][color="blue"]tutaj[/color][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' date='10.06.2006, 08:25 ']Artykuł znajduje się w miesięczniku "CHIP" pl z kwietnia 2006 roku na stronie 56.
Myślałem, że jest dostępny w sieci, ale niestety tylko dla prenumeratorów.
Przytoczę Ci tylko fragment być może istotny dla ciebie:

"Na szczęście takich zabiegów nie będą już wymagały opracowywane obecnie wersje programów PowerDVD, WinDVD i Nero DVD. Te trzy aplikacje mają standardowo wykorzystywać funkcje PureVideo i Avivo - tu wszystko powinno działać już od razu. Co więcej, jak twierdzi Nvidia, po zainstalowaniu nowych sterowników i nakładki MPEG-24AAC Pack GeForce'y zyskają też w wymienionych programach możliwość odtwarzania plików formatu H.264."

Oczywiście będzie to chyba działać dla wersji "deluxe" - opis [url="http://www.cyberlink.com/multi/products/compare_1_ENU.html"][color="blue"]tutaj[/color][/url]
[right][post="6079"][/post][/right][/quote]
Siedze w UK i niestety nie mam dostepu do polskiej prasy :blink: Czy to mozliwe, ze cos jest nie tak z moja karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomekfff@
Kartę na pewno masz dobrą.
Prawdopodobnie, jeśli potrafisz stwierdzić, że PureVideo działa a łatwo to zrobić czytając wcześniejsze opisy, to problem leży tylko w samym filmie.
Powinieneś sprawdzić czy inny film kodowany w H264 też tak samo obciąża procka.
Jeśli nie to może tutaj mieć wpływ bardzo wysokie bitrate filmu.
Proponowałem ci, abyś udostępnił kawałek filmu, mógłbym to sprawdzić u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='10.06.2006, 01:56 ']W tej chwili stery Forceware 84.21. I tak, instalowalem Purevideo wersja 1.02.196.  :blink:
[right][post="6071"][/post][/right][/quote]
ja także mam stery w tej wersji i purevideo - wszystko gra jak należy. Moze rzeczywiście jak pisze s2k2 cos nie tak jest z tym filmem. Masz inny do testów ? Moze warto sciagnac sampla filmu i testowac dalej.

A właśnie jeszcze jedno, czy instalowałeś jakieś paczki kodeków, u mnie jakiś czas temu był problem że kodeki gryzły się z PureVideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MaRxK' date='10.06.2006, 12:02 ']ja także mam stery w tej wersji i purevideo - wszystko gra jak należy. Moze rzeczywiście jak pisze s2k2 cos nie tak jest z tym filmem. Masz inny do testów ? Moze warto sciagnac sampla filmu i testowac dalej.

A właśnie jeszcze jedno, czy instalowałeś jakieś paczki kodeków, u mnie jakiś czas temu był problem że kodeki gryzły się z PureVideo.
[right][post="6087"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Szukajac programu, ktory by odpalil ten cholerny film instalowalem cala mase rozych programiw a z nimi pewnie i codeki. Poczekam az sciagnie sie mi wszystko co mam na Bitcomecie i postawie system od nowa.

@ s2k2 - nie wydaje mi sie, ze wina lezy po stonie filmu. Przed chwila wrzucilem Airforce One 720P H264 i o ile w WMP jest w miare ( czasem zuzycie procesora skoczy do 90% ale generalnie jest ok. 30-50 ) o tyle w MPC jest 100%.
Jak moglbym udostepnic Ci sampla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomekfff' date='10.06.2006, 13:11 ']Szukajac programu, ktory by odpalil ten cholerny film instalowalem cala mase rozych programiw a z nimi pewnie i codeki. Poczekam az sciagnie sie mi wszystko co mam na Bitcomecie i postawie system od nowa.

@ s2k2 - nie wydaje mi sie, ze wina lezy po stonie filmu. Przed chwila wrzucilem Airforce One 720P H264 i o ile w WMP jest w miare ( czasem zuzycie procesora skoczy do 90% ale generalnie jest ok. 30-50 ) o tyle w MPC jest 100%.
Jak moglbym udostepnic Ci sampla?
[right][post="6088"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote][url="http://rapidshare.de/"][color="blue"]Tutaj[/color][/url] możesz chyba wrzucić, następnie podaj linka. Edytowane przez s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' date='10.06.2006, 14:05 '][url="http://rapidshare.de/"][color="blue"]Tutaj[/color][/url] możesz chyba wrzucić, następnie podaj linka.
[right][post="6089"][/post][/right][/quote]
Ok a jak go pokroic? Virtual Dub go nie otwiera :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='10.06.2006, 15:24 ']Ok a jak go pokroic? Virtual Dub go nie otwiera :blink:
[right][post="6093"][/post][/right][/quote]Musiałbyś napisać mały skrypt w avs i nie byłoby problemu w VirtualDub-ie.
Jednak dla nas wystaczy jak potniesz go w TotalCommander.
Jest tam opcja do dzielenia plików w "Files".
Ustal rozmiar podziału na np. 20 MB - rozpocznij i po chwili przerwij dzielenie.
Przed załadowaniem na podaną stronę sprawdź tylko czy na pewno się uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' date='10.06.2006, 15:49 ']Musiałbyś napisać mały skrypt w avs i nie byłoby problemu w VirtualDub-ie.
Jednak dla nas wystaczy jak potniesz go w TotalCommander.
Jest tam opcja do dzielenia plików w "Files".
Ustal rozmiar podziału na np. 20 MB - rozpocznij i po chwili przerwij dzielenie.
Przed załadowaniem na podaną stronę sprawdź tylko czy na pewno się uruchamia.
[right][post="6094"][/post][/right][/quote]
Cos mi nie wychodzi :blink: Niewazne, jutro lub pojutrze postawie system od nowa i napisze czy cos to pomoglo. Dzieki za rady

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...