Skocz do zawartości
ein

Planeta Ziemia w HD na EinsFestival z okazji IFA

Rekomendowane odpowiedzi

Od piątku do środy specjalny cykl programów z okazji IFA - kilkadziesiąt godzin dokumentów, koncertów i filmów w HD. Będzie to wszystko ogólnie dostępne z Astry, kodowanie H.264 (rozdzielczość 1280x720), dźwięk AC-3 (448kbit). Oczywiście chodzi o popularyzowanie u naszych zapóźnionych zachodnich sąsiadów telewizji wysokiej rozdzielczości. Trochę dziwi wybór 720p ale z ocenami poczekajmy, być może przewidziano wysoki bitrate... Dziwi także brak dłuższej relacji z samej IFy na kanale HD - szkoda. Wybór programów imho zasługuje na pochwałę - są to topowe produkcje, pokazujące moc HD i (mamy nadzieję) że będzie to świetnie wyglądało na naszych płaskich ekranach (zaletą audycji jest to, że dla większości nie jest wymagana znajomość języka niemieckiego - koncerty, przyroda... można po prostu zawiesić oko albo posłuchać muzyki :))

Dokładne dane nt. nadawanych audycji (uwaga - w języku niemieckim):
ie IFA-Programmhighlights im Einzelnen:
Planet Erde
Fr., 29.08.08 bis Mi., 03.09.08, je 14:15 Uhr
alle 11 Folgen in Doppelfolgen zu sehen, ab Folge 6 Erstausstrahlung in HD
Wiederholung der Folgen 6 bis 11 im Block:
Mi., 03.09.08, 20:15 Uhr

Die Nordsee (1 + 2)
Fr., 29.08.2008, 20:15 Uhr
Von Friesland zu den Fjorden + Von Schottland zu den Halligen

Die größten Wasserfälle der Erde
Fr., 29.08.2008, 21:45 Uhr
- Naturwunder Iguacu

Die Blumenwiese - Wunderwelt am Wegesrand
Fr., 29.08.2008, 22:30 Uhr

Messners Alpen (alle 3 Folgen im Block)
Sa., 30.08.2008, 20.15 Uhr

Jordanien - Im Felsenlabyrinth von Petra
Mo., 01.09.2008, 20.15 Uhr
Die sagenumwobene Felsenstadt

Ägypten - Das Rätsel um Grab 33
Mo., 01.09.2008, 21.00 Uhr

Das Geheimnis der Buckelwale
Di., 02.09.2008, 20:15 Uhr

Sägefische - Neptuns vergessene Kinder
Di., 02.09.2008, 21:00 Uhr

Die Kraken von Stromboli
Di., 02.09.2008, 21:45 Uhr

London Live: Jamiroquai Special
Fr., 29.08.2008, 00:30 Uhr

London Live: The Killers Special
Sa., 30.08.2008, 00:35 Uhr

Maroon 5 in Concert
So., 31.08.2008, 00:15 Uhr

London Live: Beck Special
Mo., 01.09.2008, 00:30 Uhr

London Live: The Charlatans Special
Di., 02.09.2008, 00:30 Uhr

London Live: Primal Scream Special
Mi., 03.09.2008, 00:45 Uhr

Dokładne parametry: Astra 1H (19,2°E)
tp. 101 (12,422 GHz, pol. H, SR=27500, FEC=3/4, DVB-S)
SID=28396
PID V=1601
PID A=1602 (192 kbit/s), 1606 (AC3 - 448 kbit/s)

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano super ...... gdyb N'ka się zorientowała i dołączyła kanał do listy programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pozniej kanal ma pozostac.Nie zniknie z anteny.Pewnie beda glownie upscale i powtorki,ale czasami moze i dadza cos w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już widziałem na Arte HD coś z HD. Najczęściej coś z przyrody, jakieś wyspy - przyrodnicze powiązane z podróżniczymi czyli coś co lubię.
Dokumenty o różnych wyspach gdzie można pojechać na wakacje czy też ponurkować. Widziałem już kilka takich dokumentów.
Nawet dzisiaj około 13:30 widziałem że chyba , powtarzam chyba było coś w HD o budownictwie ( tytuł był chyba Baukunst czy coś takiego ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='114711' date='26.08.2008, 11:40 ']Od piątku do środy specjalny cykl programów z okazji IFA[/quote]

Witam

[b]Proszę o info[/b]
Czy ten kanał jest FTA i go już z innym "wypełnieniem " programowym można oglądać czy też stanie się dostępnym jak w zapowiedzi bo ja na dzień dzisiejszy na C+ na tunerze HD Phila i podwójnym konwerterze "ciemność widzę"

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W N kanal juz jest od srody (pozycja 501), od wczoraj emituje juz zajawki a dzis zapowiadane materialy HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy te zajawki puszczane są w jakimś przedziale czasowym ?
bo jeśli 24h/dobę to wczoraj wieczorem nic nie widziałem i co jest u mnie nie tak ;)
inne FTA dostępne z cyfry z Astry widzę poza jeszcze Eins Extra
[b]proszę zasugerować przyczynę[/b]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj w godz 20 - 22 lecialy zajawki. Wczesniej byla plansza informacyjna 24h na dobe. Moze cyfra zle wklepala dane kanalu (PIDY itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BOK z Cyfry proponuje wklepanie parametrów kanału z ręki celem sprawdzenia czy tuner to czyta i antena jest dobrze ustawiona ale sprawdzić mogę dopiero po powrocie do domu
ale czy jak część oglądam a ten (dwa) nie to chyba nie antena ?

kamcyk 26 - BOK odrzuca Twoją sugestię jako niemożliwą

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej gdyby wypowiedzial sie ktos kto ma CYFRE i odbiera ten kanal/lub nie odbiera. Ja moge tylko powiedziec, ze ten kanal nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam wszystkim wydawnictwo BBC na BluRay - PLANET EARTH - album 4 płytowy
Swietna sprawa do domowej filmoteki. Doskonały relaks, wspaniałe widoczki i nieco wiedzy o świecie w którym żyjemy podanej w lekki sposób Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci ;)

Poczekam może ktoś się jeszcze odezwie (mający C+)

pozdrawiam

Edit
a przy okazji fajne i ciekawe info zostało odświerzone

Edytowane przez km1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KAN 501 ( N-ka , zez na Astre)
Planet Earth OK
Dzisiaj koncert Jamiroquai
Program www.einsfestival.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten kanał jest FTA.Podaję parametry do ręcznego wklepania dla posiadaczy niezależnych dekoderów:
Astra 1 19,2 st.
Częstotliwość 12422 H
Symbol Rate 27500
Modulacja DVB-S QPSK
Code Rate 3/4
Pilot Wyłącz (w Fergusonach HD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='km1' post='115352' date='29.08.2008, 12:45 ']BOK z Cyfry proponuje wklepanie parametrów kanału z ręki celem sprawdzenia czy tuner to czyta i antena jest dobrze ustawiona ale sprawdzić mogę dopiero po powrocie do domu
ale czy jak część oglądam a ten (dwa) nie to chyba nie antena ?

kamcyk 26 - BOK odrzuca Twoją sugestię jako niemożliwą

pozdrawiam[/quote]


Może bez związku, ale miałem podobny przypadek z dekoderem eŃki. Kanały FTA chodziły, ale TV Silesia - dziura i kilka innych sąsiadujących. Mam "zeza" więc przełożyłem kowektery - myśląc, że może tu tkwi przyczyna. Później standardzik - telefon do BOK i ... potwierdzam, mądrale z BOKu sugerują że mnie omamiło. Postawiłem na swoim. Spakowałm boxa i pojechałem do punktu sprzedaży. Mili panowie z Avansa podłączyli mój sprzęt do swojej instalacji i znowu "dziura" programowa. Znowu firmowy sprzęt i jest OK. Znowu mój - dla pewności i .... "dziura" na niektórych kanałach FTA. Bez problemu dokonałem wymiany boxa. Szkoda tylko, że logowanie tak długo trwa. Można by wtedy sprawdzić sprzęt przed zabraniem do domu, a tak mam trzeciego boxa w ciągu 5 tygodni. Pierwszy wykazywał usterkę w postaci stopowania obrazu (oczywiście BOK wyrokował błędne ustawienie anteny przy jakości 92% i BER 3.2E3 - na następnym boxie obraz malinka, bez żadnych regulacji, ale za to opisane powyżej dziury w sygnale).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tak nagłośnionym i chyba odosobnionym przypadku wypadałoby dopisać dalszą część bo wygląda na to że to jeszcze nie koniec i nadal kanał jest niedostępny :)

Następne próby ustalenia przyczyny brak oglądania Eins Festivaal i Eins Extra (ten drugi to przykład a nie chęć oglądania ) doprowadziły po próbach ręcznego wklepania i zmiany z hot birda na inny do komunikatu na dekoderze iż brak jest wyszukanych kanałów ( może to diseq ale dlaczego oglądam pozostałe z Astry ? )

Ostateczne stanowisko BOK - to zmieniły się parametry programu - [b]czyżby kamcyk 26 miał rację [/b][u][/u] a Cyfra + zmienia te parametry raz na miesiąc ( czy tylko ja miałem pecha ? - bo wygląda na to że rezygnując z N-ki " sam sobie zgotowałem ten los " ) i nie mam infa od Cyfry kiedy łaskawie zmienią ( sprawdzą czy ustawienia są właściwe )

[b]wieslawef dzięki za info[/b][u][/u] - Twój przypadek jest dla mnie wskazówką na dalszą drogę jeśli będę musiał ją podążać bo wyjaśnić to trzeba do końca - gdzie tkwi przyczyna - może Inni skorzystają

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='km1' post='115576' date='30.08.2008, 14:01 ']Po tak nagłośnionym i chyba odosobnionym przypadku wypadałoby dopisać dalszą część bo wygląda na to że to jeszcze nie koniec i nadal kanał jest niedostępny :)

Następne próby ustalenia przyczyny brak oglądania Eins Festivaal i Eins Extra (ten drugi to przykład a nie chęć oglądania ) doprowadziły po próbach ręcznego wklepania i zmiany z hot birda na inny do komunikatu na dekoderze iż brak jest wyszukanych kanałów ( może to diseq ale dlaczego oglądam pozostałe z Astry ? )

Ostateczne stanowisko BOK - to zmieniły się parametry programu - [b]czyżby kamcyk 26 miał rację [/b][u][/u] a Cyfra + zmienia te parametry raz na miesiąc ( czy tylko ja miałem pecha ? - bo wygląda na to że rezygnując z N-ki " sam sobie zgotowałem ten los " ) i nie mam infa od Cyfry kiedy łaskawie zmienią ( sprawdzą czy ustawienia są właściwe )

[b]wieslawef dzięki za info[/b][u][/u] - Twój przypadek jest dla mnie wskazówką na dalszą drogę jeśli będę musiał ją podążać bo wyjaśnić to trzeba do końca - gdzie tkwi przyczyna - może Inni skorzystają

Pozdrawiam[/quote]
To jest właśnie argument za posiadaniem własnego,niezależnego dekodera (mam abonament z Cyfry tylko na samą kartę a z Polsatu na kartę z modułem CI) - nie ma żadnych problemów z oglądaniem kanałów FTA.Minusem takiego rozwiązania jest brak odbioru N-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='km1' post='115576' date='30.08.2008, 14:01 ']Po tak nagłośnionym i chyba odosobnionym przypadku wypadałoby dopisać dalszą część bo wygląda na to że to jeszcze nie koniec i nadal kanał jest niedostępny :)

Następne próby ustalenia przyczyny brak oglądania Eins Festivaal i Eins Extra (ten drugi to przykład a nie chęć oglądania ) doprowadziły po próbach ręcznego wklepania i zmiany z hot birda na inny do komunikatu na dekoderze iż brak jest wyszukanych kanałów ( może to diseq ale dlaczego oglądam pozostałe z Astry ? )

Ostateczne stanowisko BOK - to zmieniły się parametry programu - [b]czyżby kamcyk 26 miał rację [/b][u][/u] a Cyfra + zmienia te parametry raz na miesiąc ( czy tylko ja miałem pecha ? - bo wygląda na to że rezygnując z N-ki " sam sobie zgotowałem ten los " ) i nie mam infa od Cyfry kiedy łaskawie zmienią ( sprawdzą czy ustawienia są właściwe )

[b]wieslawef dzięki za info[/b][u][/u] - Twój przypadek jest dla mnie wskazówką na dalszą drogę jeśli będę musiał ją podążać bo wyjaśnić to trzeba do końca - gdzie tkwi przyczyna - może Inni skorzystają

Pozdrawiam[/quote]


ja też mam czarny obraz ! Tuner PVR HD Cyfry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i co Panowie. Udaliście się ze swoim sprzętem do punktów sprzedaży celem sprawdzenia poprawności oprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='115355' date='29.08.2008, 13:04 ']Polecam wszystkim wydawnictwo BBC na BluRay - PLANET EARTH - album 4 płytowy[/quote]

A dlaczego nie wersja 5 płytowa ?
Kto jest narratorem w Twojej wersji i ile jest odcinków ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5-a płyta jest tylko w wersji na US
To suplement o realizacji-pozostała zawartość jest w obu wydaniach identyczna
Narratorem jest oczywiscie Attenborough Jakość wydawnictwa bije na łeb to co leci na EinsFestival (przypomina to co najwyżej średni DVD-upscal) Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='116493' date='03.09.2008, 22:37 ']5-a płyta jest tylko w wersji na US
[b]To suplement o realizacji[/b]-pozostała zawartość jest w obu wydaniach identyczna[/quote]


Eeee tam , Waść źle zeznajesz ! :)

Piąta płyta BR w wydaniu BBC Planet Earth zawiera dwa odcinki : DESERT LIONS i SNOW LEOPARD , a nie suplement o realizacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widocznie wyszły dwa wydania
Moje było 4 dyskowe, oryginalnie zafoliowane. Ten sam zestaw kupił mój krewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...