Skocz do zawartości
Nykomis

Co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Może na wstepnie podziękuje forumowiczom, którzy ułatwili mi kiedyś zakup telewizorka LCD 37" (padło na Sharp X20E), jestem z niego bardzo zadowolony :rolleyes:
Teraz przyszedł czas na na blu-ray - czytałem trochę na temat Panosoniców oraz Samsungów (szczególnie z serii 1400), a ze względu, że jestem laikiem w tej dziedzinie, chciałem poprosić Was o pomoc w zakupie odtwarzacza.

- do wydania 3k zł
- przede wszystkim ma służyc do oglądania filmów, muzyki - hip-hop, rock, pop, muzyka poważna
- fajnie jakby był ethernet, ale nie koniecznie
- PS 3 od razu odpada, jestem za stary, a dzieci nie mam ;)

A drugie moje pytanie to czy oprócz odtwarzacza wypadałoby dokupić do tego amplituder?? czy od razu można podłączyc głośniki do blu-ray i będzie dobrze?? A w takim razie jeżeli tak to jakie głośniki polecacie 5.1 lub 7.1.

Z góry dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ampli i dobrych kołchoźników zabawa w blureja nie ma sensu...
Zwiększ budżet do 5k min... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Nykomis' post='114045' date='22.08.2008, 05:22 ']- do wydania 3k zł[/quote]


Niedrogo , łatwo i przyjemnie - wszystko w jednej paczce i nieskomplikownie.

[url="http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/detail.do?group=mp3audiovideo&type=hometheater&subtype=hometheatersystems&model_cd=HT-BD2R/XEO"]KLIKNIJ TUTAJ ! ! ! [/url]

Cena u Krzyżaków ~ 900 Euro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te 3k zł to na sam odtwarzacz, drugie tyle max mogę przeznaczyć właśnie na amplituder + głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz komfortową sytuację z 6k.
Za 3k kupisz nie byle jaki BD plejer, ale 3k nie starczy na dobry ampli i głośniki.
Podzieliłbym te 6k na 2k+2k+2k...

Następnie wybrał coś ze stajni HK/Onkyo/Yamaha jako ampli (2k), do tego zestaw głośników za 2k i BD za 2k... Tu już musisz wiedziec gdzie to postawisz, bo miejsce determinuje moc, wielkość, design...
Oszczędności na BD upchnąłbym w budżecie na głośniki, gdyż moim zdaniem oszczędności będą, bo do ampli i głośników za 4k łącznie nie ma sensu qpować jakiegoś high-enda.. Powiedzmy, że panas BD30... ;)

To co ? 1.5k +2k +2.5k ? :P


[b]BTW - a może tak ? ~ 1000 + ~ 2000 + ~ 3000 , to w sumie głośniki "grają" i są najważniejszym elementem (tego akurat) łańcucha ! [/b]

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje co do układu BTW (w sumie fajnie mi sie to skojarzyło jak tylko zobaczyłem B-białko, T-tłuszcze, W-węglowodany - dieta optymalna), bo zauważyłem w niektórych testach, że wcale te drogie odtwarzacze za ponad 2k nie są lepsze od tych w granicach 1k-1,5k, np samsung 1400. A dzwięk faktycznie mi gdzieś umknął, i stąd taka rozbieżność pomiedzy budzetem na HD a porządnym sprzetem nagłośniającym. Z rozstawem nie miałbym problemu, design ważna rzecz ale zawsze jak coś kupuje to przedkladam na jakość, w koncu to nie konkurs piekności danego sprzetu :D
Kiedyś przymierzałem sie do zakupu DVD, ale postanowiłem poczekac i wtedy tez człowiek sie dowiedział, ze to co prezentujesz Onkyo / Yamaha do bardzo dobry sprzęt jeżeli chodzi o dzwięk.

A jakie mógłbyś polecić modele do tego łańcucha BTW jak możesz?? :rolleyes:

Co do blu-ray to zapewnei wybiore pomiędzy panasem, samsungiem lub sony

Wiele dzisiaj przejrzałem stron i co do amplitunera,wybrałbym pomiędzy:
- ONKYO TX-SR606
- HK avr 255 :rolleyes:
- YAMAHA RX -v663
Co o tym sadzisz/cie??

Jeżeli chodzi o głośniki to sie poddałem po kilku godzinach, jest ich za dużo i jest mniej opisów, testów, i zdecydowanie z tym radze sobie najgorzej :( Zauwazyłem, że dobrze oceniane są JAMO S606 HCS3 (są 5.1, wiec jak cos to musiałbym dokupic jeszcze 2szt zeby uzyskac 7.1)

Edytowane przez Nykomis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harman 255 to ten model, którego nie mogłem się doczekać.. Yamahy 663 wtedy jeszcze też nie było (choć raczej nie brałem pod uwagę tej marki), więc zakupiłem ówczesny hit - Onkyo 605.. W sumie jestem zadowolony z wyboru bo sprzęt jest niezły jakościowo i gra porządnie, ale gdybym dziś kupował, to na pewno byłby to HK 255 - po prostu ma w sobie "to coś"... Przerasta budżet 2k, ale.. co tam.. :D
Ale.. Jak zawsze rada uniwersalna: posłuchaj sam, bo sprzęty te brzmią różnie, choć przewagę w dopasowaniu do gustu "statystycznego słuchacza" będzie miał zapewne HK.. :)

Podobno HK najlepiej żenić z JBL serii E, ES... Podobno..
Podobno Onkyo dobrze gra z Jamo i Quadralami... podobno.. :P U mnie oddycha Celestionami - posłuchałem tego duetu przez przypadek, jadąc do sklepu po Onkyo i Jamo.. :blink:

Wybór jak zawsze trudny w swej łatwości, bo i nie chodzi tu o dziesiątki tysięcy... Jedź, szukaj - to połowa satysfakcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I masz racje, czasami zdarzało mi się, że jechałem już po coś konkretnego a wracałem z czymś innym.... ;)

Dzięki bardzo "mrozik" za wszelką pomoc i naprowadzenie mnie na właściwy tor ;)

Teraz pozostaje mi tylko jechać do sklepu i posłuchać na własne uszy, oczywiście z ulubioną własną płyta U2, jak co gra. Jak dokonam zakupu poinformuje o moim wyborze.

Jeszcze raz dzieki!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy jaki odtwarzacz BLU RAY poleci sznowne grono w cenie do max 2000 zl ,nadmienie ze wzmacniacz kina domowego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 1. PS3, 2. Panasonic 35 lub 55, 3. Sony 350/550. Poczytaj co piszą ludzie ma tym forum o tych urządzeniach i sam podejmij decyzje.Osobiście użytkuje dwa z wymienionych odtwarzaczy i jestem bardzo zadowolony.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@landr

Ale chyba bardziej panasonic niz sony chyba,z tradycyjnych dvd ktore byly w moim uzytkowaniu sony nie zdal egzaminu jedynie pioneer byl lepszy i bardziej zywotny i trwały , dlatego tez nie mam przekonania co do sony chyba ze teraz poprawil swoje produkty.A jak pioneer wypada w rankigu użytkowinków np BDP-51FD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze chwilępomyślał - filmów BD jak na lekarstwo i drogie, w dodatku większość można zobaczyć na HBO HD.

Prawda o kinie domowym jest taka jak o stereo - jak ma być słychać porównywalnie, to trzeba wydać porównywalnie na kanał - 7.1, ktore Cię nie zaiwdzie, to wydatek rzędu 8x5tys. PLN na kolumny + coś na stosowną resztę. W przeciwnym przypadku będziesz miał huki, ale muzyki nie usłyszysz tak jak trzeba - jestem w stanie oddać glowę za to, że ONKYO z najwyższej półki + głośniki Sonus Faber sprawdzą się zarówno w kinie domowym jak i w słuchaniu muzyki, ale sluchanie muzyki ze stereo za te same pieniądze da więcej satysfakcji niż słuchanie kina domowego, bo kasa na kanał to kasa na kanał i już. Kolejna kwestia to dublowanie przetworników - po co Ci te same przetworniki w odtwarzaczu i w amplitunerze, skoro "przemysł" Cię zmusza do korzystania z HDMI? Jesteśmy w okolicy zmiany standardów - stąd cały ten bałagan - perfekcyjny transport BD + cośtam z odpowiednią mocą i narastaniem sygnału po HDMI + cmokate głośniki to jest to. Reszta to złomy, które w niedlugim czasie pójdą do lamusa. Pytanie czy BD się utrzyma, bo wsparcie ma marne - ja się zastanawiam czy nie sprzedać odtwarzacza rqazem z płytami za parę złotych, bo filmów raczej nie bedę już kupował w tej cenie, a mam ich ponad 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, 1. PS3, 2. Panasonic 35 lub 55, 3. Sony 350/550. Poczytaj co piszą ludzie ma tym forum o tych urządzeniach i sam podejmij decyzje.Osobiście użytkuje dwa z wymienionych odtwarzaczy i jestem bardzo zadowolony.Pozdrawiam.

Panasonic 35 DivX® tylko DVD-R/-R DL oraz JPEG (tylko CD-R/-RW), DivX® (tylko CD-R/-RW)

ale za to

Panasonic 55 juz lepiej daje rade

Obraz, dźwięk i cena (w porównaniu do Yamahy, Denona i Marantza).

Profil 2.0 z BD-Live

Czytnik kart SDHC do 32GB

Odtwarzanie DivX

Anagogowe wyj. 7.1

AVCHD z x.v.Colour

Procesor PHL Reference Chroma Processor Plus

Układ UniPhier

Deep Colour

Dekodery DD TrueHD, DD Plus i DTS HD Master Audio

co do sony to po zapoznaniu sie z lektura widze ze model 550 jest nawet nawet a szukam opini CO DO PIONEER BDP-51FD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A ja bym jeszcze chwilępomyślał - filmów BD jak na lekarstwo i drogie, w dodatku większość można zobaczyć na HBO HD.

Prawda o kinie domowym jest taka jak o stereo - jak ma być słychać porównywalnie, to trzeba wydać porównywalnie na kanał - 7.1, ktore Cię nie zaiwdzie, to wydatek rzędu 8x5tys. PLN na kolumny + coś na stosowną resztę. W przeciwnym przypadku będziesz miał huki, ale muzyki nie usłyszysz tak jak trzeba - jestem w stanie oddać glowę za to, że ONKYO z najwyższej półki + głośniki Sonus Faber sprawdzą się zarówno w kinie domowym jak i w słuchaniu muzyki, ale sluchanie muzyki ze stereo za te same pieniądze da więcej satysfakcji niż słuchanie kina domowego, bo kasa na kanał to kasa na kanał i już. Kolejna kwestia to dublowanie przetworników - po co Ci te same przetworniki w odtwarzaczu i w amplitunerze, skoro "przemysł" Cię zmusza do korzystania z HDMI? Jesteśmy w okolicy zmiany standardów - stąd cały ten bałagan - perfekcyjny transport BD + cośtam z odpowiednią mocą i narastaniem sygnału po HDMI + cmokate głośniki to jest to. Reszta to złomy, które w niedlugim czasie pójdą do lamusa. Pytanie czy BD się utrzyma, bo wsparcie ma marne - ja się zastanawiam czy nie sprzedać odtwarzacza rqazem z płytami za parę złotych, bo filmów raczej nie bedę już kupował w tej cenie, a mam ich ponad 30.

Wiem a raczej mysle że BD raczej pozostanie na rynku gdyz nagrywrki BD pojawiaja sie wiec cos w tym kierunku raczej bedzie parło do przodu niz wstecz,co do dublowania przetworników masz racje własnie one troche psuja sytuacje bo miom skromnym zdaniem powinny byc takei same modele z i bez przetworniku w odtwarzaczu i w amplitunerze wtedy klient miał by wybór zakupu , ale niestety jest jak jest .Mimo to szukam opini CO DO PIONEER BDP-51FD aczkolwie można skłaniac si ejeszcze na model Sony 550 tylko ze co do sony nie mam zbyt miłych wspomnien w porówniau do zwykłych player dvd

Edytowane przez sonixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że mam Panasa 55 i napisałem nawet o nim parę słów to muszę podkreślić, co innego odtwarzacze BR co innego CD. Jeśli komuś zależy na stereo musi w tym przedziale cenowym kupić oddzielny CD, to naprawdę nie kosztuje dużo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ampli polecam gorąco onkyo 806,widziałem ostatnio na alegro2 szt w rewelacyjnej cenie 2500zł,czarne ,nówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o ampli polecam gorąco onkyo 806,widziałem ostatnio na alegro2 szt w rewelacyjnej cenie 2500zł,czarne ,nówki

Dzisiaj cena jeszcze jest na model 806 3199 ale euro spada wiec i cena może spadnie ,ale sprzet wart jest wydania kasy i jak to mówia wart grzechu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...