Skocz do zawartości
Ernet

dekodery satelitarne HD.Jakść obrazu SD po HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dekoder sat. HOMECAST zauważyłem , że jakość obrazu na moim TV [b]kanałów SD jest duzo lepsza[/b] ( większa ostrość, wyraźniejsze kolory, lepszy kontrast ) gdy podłaczę dekoder do TV [b]przez EURO[/b] niż po HDMI.
Czy to normalene ? Dotyczczas wydawało się mi, że podłaczenie przez HDMI zapewnia najlepszą jakośc nie tylko kanałów HD ale też SD ?! Mam TV Sony Bravia 40"D3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='donsuper' post='113448' date='16.08.2008, 22:50 ']dotychczas............................[/quote]

Czyli.....tak jest ?! Może więcej forumowiczów porównałoby sygnały i jakość obrazu kanałów SD ogladanych po HDMI vs Euro ( RGB ). Możę padłby kolejny mit o HDMI ? Edytowane przez Ernet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolegom przydało by się parę słów wyjaśnienia ;)

Otóż:
1) gdy puszczamy sygnał SD z np. tunera satelitarnego poprzez analogowe złącze EURO .... za skalowanie obrazu odpowiedzialny jest telewizor
2) gdy puszczamy sygnał SD z np. tunera satelitarnego poprzez cyfrowe złącze HDMI ........ za skalowanie obrazu odpowiedialne są w pierwszej kolejności tuner
a w drugiej (o ile to potrzebne) telewizor

Nie trzeba (mam nadzieję) nikomu tłumaczyć, że im wiecej skalerów po drodze sygnału wizyjnego tym gorzej.
Najlepiej niech skaluje obraz jeden skaler i to ten najlepszy. Najlepszy jest (najczęściej choć nie zawsze) w telewizorze :)

Więc suma sumarum stwierdzenie że w takim wypadku połączenie EURO jest lepsze niż HDMI jest pewnego rodzaju nadużyciem.
Wszystko zależy od jakośc skalera w tunerze satelitarnym oraz umiejętności użystkownika który potrafi wyłączyć skalowanie przez telewizor (bo ono wprawadza w takim wypadku dodatkowe zupełnie niepotrzebne zniekształcenia niezbyt pięknego już obrazu SD).

Ale z iinnej bajki dla przykładu: tuner N'ki nBox zawiera całkiem niezły skaler. Obraz SD wychodzący z niego przez HDMI jest w większości przypadków lepszy od jakości obrazu uzyskanego przez złącze EURO.

Więc proszę się pochamować w wydawaniu zbyt szybkich wyroków ;)
Wszystko jest zależne od użytego sprzętu (telewizora i tunera SAT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NO akurat w telewizorach skalery zazwyczaj są liche
Jeszcze nie słyszałem by ktoś pakował do TV choćby FARUDjĘ - o Reonie czy Realcie wogóle nie wpsominając...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='113907' date='21.08.2008, 06:27 ']NO akurat w telewizorach skalery zazwyczaj są liche
Jeszcze nie słyszałem by ktoś pakował do TV choćby FARUDjĘ - o Reonie czy Realcie wogóle nie wpsominając...[/quote]
Szczerze? Nie wiem co pakują.
Po prostu należy zawsze sprawdzić co jest lepsze a nie od razu stawiać arbitralny wyrok :D

A co do Faroudji (bo tak to się pisze) to była montowana w tv LG, Samsunga a nawet w monitorach komputerowych. Przez specjalistów (tak czytałem) nie jest specjalnie ceniona ;)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='113898' date='21.08.2008, 01:05 ']Wszystko zależy od jakośc skalera w tunerze satelitarnym oraz umiejętności użystkownika który potrafi wyłączyć skalowanie przez telewizor (bo ono wprawadza w takim wypadku dodatkowe zupełnie niepotrzebne zniekształcenia niezbyt pięknego już obrazu SD).[/quote]

Ciekawa wypowiedź IMO. Jednak nigdy nie słyszałem aby mozna wyłaczyć ( z menu ? ) skaler w TV ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ernet']Ciekawa wypowiedź IMO. Jednak nigdy nie słyszałem aby mozna wyłaczyć ( z menu ? ) skaler w TV ?![/quote]
Otóż można :rolleyes:

Jeśli obraz jest już przeskalowany do rozdzielczości matrycy telewizora (np. full HD czyli 1920x1080) a taki jest z np. tunera SAT.

Włączając/wyłączając opcję, w zależności od marki, Tryb overscan, Tryb kinowy, Tryb do komputera, Tryb do gier ... uzyskujemy to, że telewizor nic z obrazem już nie robi.
Po prostu go wyświetla.

Zainteresownych tematem polecam poszukać na forum słówka "overscan". Myślę, że sporo wyjaśni :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...