Skocz do zawartości
humidorek

Podłączenie zewnętrznego blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś się zmieniło w tym temacie?

Chciałbym odtwarzać w tvixie bluray ale bez zgrywania obrazów iso itd.

Czyli albo bluray po usb lub po lanie z kompa.

Czy da coś takiego radę zrobić (może z opentvixem?)

Edytowane przez alienscum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledze wyżej sie cos pomieszało

tivix nie obsługuje żadnych napedów optycznych podpietych do usb poniewaz firma nie ma wykupionych odpowiednich licencji

kazde urzadzenie firmy tivx wspiera HDCP !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledze wyżej sie cos pomieszało

tivix nie obsługuje żadnych napedów optycznych podpietych do usb poniewaz firma nie ma wykupionych odpowiednich licencji

kazde urzadzenie firmy tivx wspiera HDCP !

Czyli nia ma takiej możliwości abym za pomocą Tvixa mógł odtworzyć BR?

Muszę kupić osobny odtwarzacz?

EDIT - Przjerzałem forum opentvixa - niby ktoś pracuje nad tym,

ale marne szanse jak narazie.

No nic, niedługo kupie sobie plazmę, a jak będzie jakiś dopływ gotówki to zmienię Tvixa na coś z napędem (dune lub c200, albo może coś innego wyjdzie),

żeby mieć wszystko w jednym.

Edytowane przez alienscum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVIX bez problemu obsługuje każdy zewnętrzny napęd DVD po USB z pełną jego funkcjonalnością ,co do BD na 99% jest tak samo ,Jeśli TVIX czyta obraz BD z dysku to NA PEWNO pójdzie też z zewnętrznego napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVIX bez problemu obsługuje każdy zewnętrzny napęd DVD po USB z pełną jego funkcjonalnością ,co do BD na 99% jest tak samo ,Jeśli TVIX czyta obraz BD z dysku to NA PEWNO pójdzie też z zewnętrznego napędu.

Może niech w tym temacie wypowie się osoba posiadająca faktyczną możliwość testowego podłączenia napędu blu-ray po USB do tvixa z jakąś płytką z naszego regionu, bo GDYBACZE wszystkich nas już śmieszą... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może niech w tym temacie wypowie się osoba posiadająca faktyczną możliwość testowego podłączenia napędu blu-ray po USB do tvixa z jakąś płytką z naszego regionu, bo GDYBACZE wszystkich nas już śmieszą... :P

Faktycznie śmieszne...czytając Twoje posty jednoznacznie można stwierdzić ,że ograniczają się one do niewnoszących nic lub prawie nic komentarzy wiec zanim zaczniesz puszyć się tutaj swoim żałosnym sarkazmem spójrz najpierw na treść swoich wypowiedzi.Poza tym użyłeś słowa "nas" w związku z tym mam pytanie: Jesteś w jakiejś grupie? reprezentujesz kogoś? Mam nadzieję ,że tak bo chyba nie chcesz "byś My" pomyśleli ,że masz jakieś problemy emocjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie śmieszne...czytając Twoje posty jednoznacznie można stwierdzić ,że ograniczają się one do niewnoszących nic lub prawie nic komentarzy wiec zanim zaczniesz puszyć się tutaj swoim żałosnym sarkazmem spójrz najpierw na treść swoich wypowiedzi.Poza tym użyłeś słowa "nas" w związku z tym mam pytanie: Jesteś w jakiejś grupie? reprezentujesz kogoś? Mam nadzieję ,że tak bo chyba nie chcesz "byś My" pomyśleli ,że masz jakieś problemy emocjonalne.

Faktycznie użył sarkazmu,nie mniej jednak miał rację.Postów nic nie wnoszących do dyskusji cała masa tutaj,więc podejdźmy merytorycznie do dyskusji, nie obrzucajmy się inwektywami. Jeżeli ma ktoś coś w danym temacie do powiedzenia winien się wypowiedzieć w ramach pomocy innym,"raczkującym" w sprzęcie,jakim jest Tvix.Gdybanie, nie jest pewnikiem i nie powoduje rozwiązania problemu a tylko zaśmieca i jątrzy, bez urazy,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nia ma takiej możliwości abym za pomocą Tvixa mógł odtworzyć BR?

Muszę kupić osobny odtwarzacz?

Dziwne że nikt tu nie odpowiedział merytorycznie, widać sami znawcy. Tvix 6500 odtworzy Blu Ray -tyle że nie mam sensu podpinać napędu po USB, lepiej i taniej np. zainstalować taki napęd w PC- można wówczas zgrać pełną płytę Blu Ray programem AnyDVDHD na dysk Tvixa lub sieciowy- i 6500 odtworzy bez problemu. Odtwarzanie będzie tzw. eksperymentalne bo do 6500 Tvix nie kupił licencji- do 100 razy, potem należy zrobić reset do nastaw fabrycznych i będzie odtwarzać następne 100 razy. Wersja Tvixa 6600 odtwarza BLu Raya bez resetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że nikt tu nie odpowiedział merytorycznie, widać sami znawcy. Tvix 6500 odtworzy Blu Ray -tyle że nie mam sensu podpinać napędu po USB, lepiej i taniej np. zainstalować taki napęd w PC- można wówczas zgrać pełną płytę Blu Ray programem AnyDVDHD na dysk Tvixa lub sieciowy- i 6500 odtworzy bez problemu. Odtwarzanie będzie tzw. eksperymentalne bo do 6500 Tvix nie kupił licencji- do 100 razy, potem należy zrobić reset do nastaw fabrycznych i będzie odtwarzać następne 100 razy. Wersja Tvixa 6600 odtwarza BLu Raya bez resetów.

Rozumiem ,że podłączyłeś i sprawdziłeś. W związku z tym mam pytania: czy menu jest w pełni funkcjonalne? , po jakim czasie średnio startuje film?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownika "fitarkus" nie zamierzałem i nie zamierzam obrażać. Nie lubię być źle odbieranym, zatem jaśniej sformułuję pytanie do pozostałych użytkowników: Czy ktoś posiada zewnętrzny napęd blu-ray USB i jest w stanie potwierdzić, że TVIX6500 poprawnie go rozpozna, zainstaluje, a następnie odtworzy film z zabezpieczonej płyty blu-ray? Jeżeli bowiem jest to możliwe, to aby np. obejrzeć wypożyczoną płytę dla użytkowników 6500 wystarczyłby zakup samego napędu, a chyba o to w tym temacie chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne że nikt tu nie odpowiedział merytorycznie, widać sami znawcy. Tvix 6500 odtworzy Blu Ray -tyle że nie mam sensu podpinać napędu po USB, lepiej i taniej np. zainstalować taki napęd w PC- można wówczas zgrać pełną płytę Blu Ray programem AnyDVDHD na dysk Tvixa lub sieciowy- i 6500 odtworzy bez problemu. Odtwarzanie będzie tzw. eksperymentalne bo do 6500 Tvix nie kupił licencji- do 100 razy, potem należy zrobić reset do nastaw fabrycznych i będzie odtwarzać następne 100 razy. Wersja Tvixa 6600 odtwarza BLu Raya bez resetów.

Rozumiem ,że podłączyłeś i sprawdziłeś. W związku z tym mam pytania: czy menu jest w pełni funkcjonalne? , po jakim czasie średnio startuje film?.

obsługa BluRay Lite,tzn. brak pełnego menu itp. film startuje po kilkunastu, klkudziesięciu sekundach. można wybrać ścieżki audio , napisy itp. działa do 100 odtworzeń na Tvixie 6500, potem trzeba reset do nastaw fabrycznych i od nowa można odtwarzać. jest wynikiem braku licencji na BD. W Tvixach 6600 funkcjonalność jest podobna, ale jest licencja więc można normalnie odtwarzać bez resetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obsługa BluRay Lite,tzn. brak pełnego menu itp. film startuje po kilkunastu, klkudziesięciu sekundach. można wybrać ścieżki audio , napisy itp. działa do 100 odtworzeń na Tvixie 6500, potem trzeba reset do nastaw fabrycznych i od nowa można odtwarzać. jest wynikiem braku licencji na BD. W Tvixach 6600 funkcjonalność jest podobna, ale jest licencja więc można normalnie odtwarzać bez resetów.

Dzięki za przydatne informacje. Skoro, jak wynika z Twojego postu, można to było faktycznie sprawdzić, to mam pytanie o testowany model napędu blu-ray... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...