Skocz do zawartości
sammy2000

Nagrywanie filmu w Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Posiadam kartę SkyStar HD i nagrywam materiał z Cyfry+HD na dysk twardy.
Nie wiem dlaczego ale cały film zajmuje tylko 4-4,5 GB.
nie powinien zajmować więcej?
Wydaje mi się że nagrywa ale w formacie DVD.
Proszę o podpowiedź jak nagrać film w Full HD
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co masz na C+ to takie "cieniutkie" HD ....
dlatego masz 4 GB
Nagraj zwykly film SD to bedziesz miec DWA :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sammy2000' post='112885' date='12.08.2008, 11:46 ']Witam.
Posiadam kartę SkyStar HD i nagrywam materiał z Cyfry+HD na dysk twardy.
Nie wiem dlaczego ale cały film zajmuje tylko 4-4,5 GB.
nie powinien zajmować więcej?
Wydaje mi się że nagrywa ale w formacie DVD.
Proszę o podpowiedź jak nagrać film w Full HD
Z góry dziękuję za odpowiedzi.[/quote]
Poszli ostro "do przodu".Miałem tą kartę kiedy był tylko Canal plus sport hd i to w 720p.Wszyscy narzekali ale dwugodzinny film zajmował ponad 8 giga.
Teraz jest 1080i i co ? Widac poprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sammy2000' post='112999' date='13.08.2008, 12:44 ']Tak, obraz jest O.K. ale dlaczego zajmuje tak mało miejsca?[/quote]
Bo bardziej skompresowali :)
Jeśli (załóżmy) 1.5 godziny filmu zajmuje 4.5GB to daje to bitrate na poziomie 7 Mbitów/sek (6.5 na video i 0.5 na audio).
Według mnie nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sammy2000' post='112885' date='12.08.2008, 11:46 ']Witam.
Posiadam kartę SkyStar HD i nagrywam materiał z Cyfry+HD na dysk twardy.
Nie wiem dlaczego ale cały film zajmuje tylko 4-4,5 GB.
nie powinien zajmować więcej?
Wydaje mi się że nagrywa ale w formacie DVD.
Proszę o podpowiedź jak nagrać film w Full HD
Z góry dziękuję za odpowiedzi.[/quote]
Po pierwsze, to że nagrywasz z kanału ze znaczkiem HD wcale nie znaczy, że jest to materiał HD. Większość to dobry PAL, tj. to samo co dobre DVD (tzn. nie takie, jakie można kupić z gazetą). W canalu masz czasem tylko jeden film HD dziennie. Film w dobrej jakości zajmuje od 8 do 15 GB. Jak chcesz nagrywać filmy HD, to najpierw sprawdź które są nadawane w jakości HD, np. na ich www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cos te HD z Cyfry nie jest najlepsze, gdyz ja ponagrywalem troche materialu z HBO HD, zdziwilem sie na "+" jak zobaczylem, ze nagrany material jest w 1080p, ale za to jaki niski bitrate...srednio 6-8MBit/s, cieniutko, przeciez filmy DVD na DL maja zaledwio nieco nizszy...
HD z Cyfry, a przynajmniej HBO HD wypadal blado w porownaniu do meczu finalowego Euro 2008 jaki nagralem z ORF1 HD, ktory nagralem od poczatku do konca, niecale 2,5h, rozdzielczosc 720p, sredni bitrate na poziomie 11-12MBit/s, material zajmuje prawie 13GB.
Bardzo przyjemnie sie to oglada, chociaz na jakosc z HBO HD tez nie moge narzekac, ale jak na 1080p (1920*1080) spodziewalem sie czegos lepszego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z pewnym niedowierzaniem przeczytałem to co napisał Tical, że EURO 2008 w ORF było nadawane "tylko" w 720p, przecież widziałem to na własne oczy i wyglądało świetnie, znacznie lepiej niż "Ekstraklasa (HD)" w Cyfrze. Sprawdziłem swoje nagrania i rzeczywiście to było 720p. Wniosek z tego taki, że nasi nadawcy "naciągają rzeczywistość" nie tylko wyświetlając literki HD przy nazwie kanału, ale również nadając teoretyczne FullHD (1920x1080) z takim bitratem, że męczy to jedynie oczy. Z drugiej strony sprawdziłem jakość HBOHD i najlepszy materiał nie ma nawet 8Mbps, a na Canalu zdarzało się nawet 15 (chodzi o max przy VBR oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlasnie nasza Cyfra HD....
Tak jak mowisz [b]Be3[/b], jakosc materialu z ORF powalila mnie na kolana, doslownie, kazdy doslownie kazdy szczegol, kazdego kibica na stadionie widac idealnie, szok, jesli Niemcy tak potrafia podac 720p to wole nie myslec co sie dzieje u nich podczas przekazu FullHD...
Wracajac do HBO HD to tak naprawde nie jest az tak masakrycznie, bo mi zdazylo sie ujrzec nawet 10MBit/s, ale to ... zadko ;)
Niestety u nas na prawdziwe HD jeszcze poczekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tical' post='115521' date='30.08.2008, 05:07 ']I to jest wlasnie nasza Cyfra HD....
Tak jak mowisz [b]Be3[/b], jakosc materialu z ORF powalila mnie na kolana, doslownie, kazdy doslownie kazdy szczegol, kazdego kibica na stadionie widac idealnie, szok, jesli Niemcy tak potrafia podac 720p to wole nie myslec co sie dzieje u nich podczas przekazu FullHD...
Wracajac do HBO HD to tak naprawde nie jest az tak masakrycznie, bo mi zdazylo sie ujrzec nawet 10MBit/s, ale to ... zadko :lol:
Niestety u nas na prawdziwe HD jeszcze poczekamy...[/quote]
Uściślając OFR to Austriacy, a przy okazji Niemców to widziałem u nich nawet ponad 20 Mbits, z drugiej strony prawdziwe FullHD to dzisiaj tylko z Blue Raya, gdzie video rzadko spada poniżej 20 Mbits (tak przy okazji koniecznie małe "b", bo chodzi o bity).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, gdy chcę porywnywać jakość dźwięku i obrazu z "naszych" kanałów HD, przerzucam boxa na 1Festival HD lub Astrę Promo. Niestety, z przykrością stwierdzam, że kanałów HD (czy raczej full HD *1080) nie ma na Hot Birdzie. Pewnie spowodowane jest to przeładowaniem trasponderów (czy może jakimś innym ustrojstwem - nie chcę wdawać się w dyskusję, ponieważ nie jestem specem).
Co do ilości miejsca materiału zgranego na dysk, to moje (w sensie dosłownym) DVD z kamery cyfrowej w jakości 720p zajmuje mi (po kompresji!!!) całą płytę 4,7 GB na każdą godzinę filmu. Próbowałem dalszej kompresji, ale wtedy strata jakości obrazu jest już mocno widoczna. Odtwarzam taki materiał na złączu komponentowym (Sony Bravia 40") i nie mam żadnych kompleksów, gdy porównam się z kanałami HD.
Prawdą jest, że sygnał przesłany złączem HDMI, jest bezpośrednio wyświetlony na panelu tv. Tymczasem sygnał komponent zostaje poddany "liftingowi" i pomimo teoretycznie niższej jakości na panelu tego nie widać.
Zatem jakie wnioski z tego mojego wywodu. Otóż, spróbujcie połączyć swoje recordery z tv, za pomocą złączy komponentowych. Przy niższej jakości obrazu telewizor podciągnie jakość materiału, zmniejszy szumy i takie tam... Będziecie zadowoleni! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Be3' post='116444' date='03.09.2008, 19:34 ']Uściślając OFR to Austriacy, a przy okazji Niemców to widziałem u nich nawet ponad 20 Mbits, z drugiej strony prawdziwe FullHD to dzisiaj tylko z Blue Raya, gdzie video rzadko spada poniżej 20 Mbits (tak przy okazji koniecznie małe "b", bo chodzi o bity).[/quote]

Tak jak mowisz, zapomnialem o tym wspomniec, o Niemcach, jak tez wspomnial [b]wieslawef[/b], nagralem troche materialu z 1Festival HD i podczas odtwarzania w Haali obserwowalem bitrate i ja pierdziele, 20Mbit/s to bylo "na miekko"...niestety widzialem juz plansze informacyjna na tym kanale, ze juz zakonczyl zywot oraz, ze nastepne przekazy beda dopiero na Boze Narodzenie.
Jakby ktos chcial ten fragment (30s) to moge udostepnic ;)

Dodam jeszcze, ze niemiecka Premiere ma takze niezla jakosc jak na MPEG2, np. wszystkie Premiere 1,2,3,4 i Direkty podczas ogladania podgladam ich bitrate w kodeku NVidia Pure Video i musze przyznac, ze praktycznie niewiele odbiega od typowego DVD, bo jesli plywa sobie 4-6Mbit/s to naprawde naprawde ladnie to wyglada (dla porownania z HBO HD gdzie sredni bitrate przy 1080p to 6-9Mbit/s, max jaki udalo mi sie zaobserwowac na tym kanale to nieco miedzy 11-12Mbit/s, ale to wartosc szczytowa ... smiechu warte).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że dzisiejsze kodeki robią cuda. taki H264 np. Właśnie przymierzam się do zakupienia gadżetu "apple tv". Osobiście nie widziałem, ale słyszę opinie, że obraz filmów w HD na tym urządzeniu jest bardzo dobry. Filmy mają tam 4.5-6GB. Może ktoś z forumowiczów testował to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='116859' date='06.09.2008, 16:48 ']Myślę, że dzisiejsze kodeki robią cuda. taki H264 np. Właśnie przymierzam się do zakupienia gadżetu "apple tv". Osobiście nie widziałem, ale słyszę opinie, że obraz filmów w HD na tym urządzeniu jest bardzo dobry. Filmy mają tam 4.5-6GB. Może ktoś z forumowiczów testował to?[/quote]

Nie, ja tego nie testowałem, ale technika idzie wkierunku "iluzji". Zamierzeniem jest tak "oszukać" nasze oko, aby przy słabym sygnale uzyskać najlepszy efekt. Widziałem obrazy z kamery cyfrowej, na których ciemna chmura zarejestrowana około godz. 13 była widoczna dokładnie w tym samym miejscu o 17. Byłem przy rejestracji tego materiału (później go montowałem) i wiem, że burza przeszła "bokiem" i od godz.16 niebo było czyste, błękitne. Niemniej, dla kamery nie miało już to znaczenia. Wybrano program, który tak komresował obraz, aby na dysku zmieścić najwięcej materiału. Taki szczegół jak "płynące" chmury został pominięty. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='116859' date='06.09.2008, 16:48 ']Myślę, że dzisiejsze kodeki robią cuda. taki H264 np. Właśnie przymierzam się do zakupienia gadżetu "apple tv". Osobiście nie widziałem, ale słyszę opinie, że obraz filmów w HD na tym urządzeniu jest bardzo dobry. Filmy mają tam 4.5-6GB. Może ktoś z forumowiczów testował to?[/quote]
No ale tam filmy są kodowane wieloprzebiegowo, VBR i do tego są 720p24. Na satce masz kodowanie jednoprzebiegowe (niby VBR ale ograniczone jest tym co się dzieje na innych kanałach z tego samego transpondera oraz "widełkami") i do tego 720p50 (nawet jeżeli die klatki przy filmach się powtarzają to i tak coś tam każda zajmuje) lub 1080i50. Tak czy inaczej, 720p24 przy tych 6 Mbps będzie jakoś od biedy wyglądać (wystarczy reencody mieszczące się na 1 DVD pooglądać, niektóre naprawdę dają radę, zwłaszcza krótsze filmy w 2.39:1) a już na satce to porażką jest wszystko poniżej 11 Mbit/s czyli praktycznie całe polskie HD...

A h.264 wcale takich cudów nie robi. Dlatego na Blu-ray używa się bitrate rzędu 20-30 Mbit/s i jak pokazuje praktyka filmy wydane przez Universal na Blu-ray wyglądają minimalnie lepiej niż te same filmy (z tym samych masterów) na HD-DVD .
I dlatego Canal+ Film HD przy 7,5 Mbit/s wygląda tak fatalnie. W każdym razie na projektorze tego nie da się oglądać. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]maxicua[/b], czyli twierdzisz, ze np taki mecz, ktory nagralem z ORF HD w 720p 60fps ze srednim bitrate'em 12Mbit (11-13) to jest zenada?
Fakt, ze do 20Mbit "troche" brakuje, ale jak to ogladam to po prostu nie mam sie do czego przyczepic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ORF to raczej 50fps. Akurat 720p50 jakoś tam jeszcze daje radę przy 11 Mbit/s. Chociaż akurat mecze piłki nożnej są bardzo wymagające i przy niższych bitrate'ach z trawy na boisku robi się dziwna zielona niezidentyfikowana maź. Widziałem mecze piłki na szwedzkim Canal+ Sport HD jak nadawali w jakiś 20-22 Mbit/s i to naprawdę wyglądało tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za pomylke, oczywiscie chodzilo o 50fps, literowka mi sie trafila.
Jesli chodzi o moje odczucia to jestem zachwycony jakoscia obrazu, detalami, kazdego kibica widac bez widocznego rozmycia, zblizenia kamer na pilkarzy w powtorkach, widac kazdy wlos, doslownie.
Aczkolwiek 20Mbit/s z EinsFestival mnie rozwalilo jeszcze bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='116916' date='06.09.2008, 23:33 ']No ale tam filmy są kodowane wieloprzebiegowo, VBR i do tego są 720p24. Na satce masz kodowanie jednoprzebiegowe (niby VBR ale ograniczone jest tym co się dzieje na innych kanałach z tego samego transpondera oraz "widełkami") i do tego 720p50 (nawet jeżeli die klatki przy filmach się powtarzają to i tak coś tam każda zajmuje) lub 1080i50. Tak czy inaczej, 720p24 przy tych 6 Mbps będzie jakoś od biedy wyglądać (wystarczy reencody mieszczące się na 1 DVD pooglądać, niektóre naprawdę dają radę, zwłaszcza krótsze filmy w 2.39:1) a już na satce to porażką jest wszystko poniżej 11 Mbit/s czyli praktycznie całe polskie HD...

A h.264 wcale takich cudów nie robi. Dlatego na Blu-ray używa się bitrate rzędu 20-30 Mbit/s i jak pokazuje praktyka filmy wydane przez Universal na Blu-ray wyglądają minimalnie lepiej niż te same filmy (z tym samych masterów) na HD-DVD .
I dlatego Canal+ Film HD przy 7,5 Mbit/s wygląda tak fatalnie. W każdym razie na projektorze tego nie da się oglądać.[/quote]

Z tego co piszesz, rozumiem, że na satce kodowanie materiału HD leci na żywo z mastera? Nie używają gotowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='117187' date='08.09.2008, 19:56 ']Z tego co piszesz, rozumiem, że na satce kodowanie materiału HD leci na żywo z mastera? Nie używają gotowca?[/quote]
No oczywiście że na żywo, nie mogą nawet inaczej, bo przecież z jednego transpondera idzie kilka programów. Niektóre mogą być na żywo. Nie można też każdemu na sztywno bitrate'u przydzielić bo to byłaby strata. Encoder analizuje wszystkie programy nadawane na danym transponderze i przydziela im odpowiedni bitrate. Czyli jak na MiniMini śpi rybka to inne kanały dostają większy bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...