Skocz do zawartości
marios86

A gdzie dzial DVB-H?

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic telefon z DVB-H. Ciekawy jestem jak to dziala w Polsce, a jak w innych krajach Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś by się przydało na ten temat ...

Transmisja jest, sporo programów, używam i jestem zadowolony.

No mogliby jedynie poprawić zasięg i moc nadajników (a może więcej ich postawić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał łapię na N96.

Programy: TVP 1 i 2, TVN, TVN24, Polsat, Kino Polska, Eska TV, TVSilesia, Minimini, ZigZap, iTV, Puls, Tele5, EzoTV, EduSAT, Polsat Sport

no i spor stacji radiowych.

Środkowego pytania w tym zdaniu nie mogę rozszyfrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, temat morze :) Ile to już lat ..... testuje się w RP różne odmiany DVB-H. Po kolejnej zmianie planów rozwoju DVB-H w Polsce oraz pozbyciu się kolejnych Samsungów, LG, Sagemów i Nokii, i tym razem sterta niekompatybilnych telefonów ze specyfikacją OMA BCAST /aktualnie obowiązującą/ powędrowała do szuflady. Poddaje się i nie skorzystam z usług zamojskiej firmy ITF (zapewne sympatycznej) oraz aktualnie jedynego słusznego modelu N96 (moze i udanego). Z drugiej strony ciekaw jestem jak potoczą się dalsze losy DVB-H, UPC Polska i operatorzy komórkowi się obrazili na ITF. Jak dotąd zainteresowanie wyraziły: Astra (telewizja kablowa), Cyfrowy Polsat, Vectra, Inea, CANAL+ i operator telefonii komórkowej Centernet. ITF pod koniec września b.r. uruchomił komercyjną sprzedaż usług DVB-H i przedstawił hurtową ofertę. Wg cennika m-na opłata za klienta korzystającego z pakietu podstawowego to 1,30 zł. Za każdy program płatny przewidziano opłatę 0,80 zł, przy czym kwota ta może się zmienić w zależności od ostatecznej listy kanałów płatnych. Do powyższych opłat doliczyć należy miesięczną opłatę za dostęp do sieci, która maleje wraz z liczbą korzystających klientów. Początkowa stawka (do 50 tys. użytkowników) to 1,6 mln zł miesięcznie. Zapewne do czasu znalezienia przez ITF jakiegoś klienta mobilna tv dostępna będzie bezpłatnie w celach promocyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Nokia 5330 Mobile TV odbiera transmisję dvb-h.

Poza tym można dokupić sam odbiornik (dvb-h) Nokii i odbierać tv na telefonie poprzez bluetooth (kompatybilnych jest 9 modeli aparatów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to do czego? do wyciagania kasy od ....... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze Nokia 5330 Mobile TV odbiera transmisję dvb-h.

Poza tym można dokupić sam odbiornik (dvb-h) Nokii i odbierać tv na telefonie poprzez bluetooth (kompatybilnych jest 9 modeli aparatów).

To może przejdźmy do konkretów, czy standard ten przewiduje transmisję HD? Bo jeśli nie, to mamy odpowiedź na tytułowe pytanie, o odrębny dział na forum HigH Definition. Ja tam mam bezprzewodowy licznik do roweru i nawet działa i też ma cyfrową transmisję sygaału, ale chyba jednak nie będę postulował założenia mu w związku z tym odrębnego działu na forum :)

Pomijam już wielkość ekranów stosowanych do odbioru takiej transmisji. Jakoś ciężko mi znaleźć uzasadnienie na taki dział u nas, prędzej na jakimś forum GSM, ewentualnie filatelistycznym, jeśli kierować się rozmiarem ekranów.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale tak poludzku do czego to sluzy?

Do czego służy ? Do tego do czego służy telewizja - do oglądania. Do czegoś innego masz N-kę ?

jak to do czego? do wyciagania kasy od ....... :)

Transmisja w tej chwili jest darmowa, więc nie wiem kto od kogo kasę wyciąga.

Myślę, że i tutaj pojawi się HD w niedalekiej przyszłości, w DVB-T jak na razie tylko przewidują.

Edytowane przez Sikor30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za darmo sam przekaz, ale sprzęt trzeba kupic, poza tym niedługo bedzie płatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że i tutaj pojawi się HD w niedalekiej przyszłości

Tja, HD na 4'' wyświetlaczu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tja, HD na 4'' wyświetlaczu :(

A dlaczego nie? Bedzie jeszcze DTS HDMA, DD+ i tym podobny dzwiek co najmniej 5.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda się wypowiadać w tym temacie , jeśli ten MEGA GADZET można do czegokolwiek wykorzystać , oglądanie telewizji??? hihihihi

chyba przez ciecia na parkingu... transmisja za darmo , ale na komórę zbierał 5lat :) no i zawsze można się pochwalić dresikom w tramwaju, a nie przepraszam Galerianki na to idą…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, potrafisz sobie tylko tramwaj i dresy wyobrazić, widocznie jesteś na innym etapie, skoro Ci galerianki w głowie.

Ja bardzo dużo jeżdżę samochodem po mieście, podłączam telefon pod dvd (co też nie jest super gadżetem w tej chwili w samochodzie, tak dla uprzedzenia) i jest zdecydowanie przyjemniej z telewizją. W Japonii jest to ogromnie popularne, wiadomo, że tam wszystko jest lata do przodu.

N96 nie kosztuje jakichś koszmarnych pieniędzy, żeby 5 lat na nią zbierać, pewnie też tego nie wiesz, z resztą w ciągu roku bardzo bardzo wiele się zmieni w tym temacie. Może wtedy będzie lepszy czas na taka rozmowę.

Slawko i Elendil - chłopcy odrobinę pokory. Skoro nie potraficie sobie czegoś wyobrazić to nie znaczy, że tego nie będzie. Ze 3 lata temu pewnie równie dobrze byście się bawili, gdyby ktoś napisał o telewizorach 3D w domach czy tez innych technologiach, które wchodzą. Dobrze, że inżynierów wyobraźnia tak nie ogranicza, bo o LCD i HD moglibyśmy pewnie zapomnieć.

Każda rozrywka jest płatna, nikt nikomu nie da nic za darmo, więc nie rozumiem argumentu przeciw, że będzie to płatne.

Edytowane przez Sikor30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slawko i Elendil - chłopcy odrobinę pokory. Typowi ignoranci, którym się wydaje, że pozjadali rozumy.

To policz może wielkość piksela przy rozdzielczości 1920/1080 na kilkucalowym wyświetlaczu.... Przecież bez konkretnej lupy tego za cholerę nie zobaczysz. Ja rozumiem TV w komórce, przydatna rzecz może być, ale bez przesady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego czy będzie hd, czy nie, czy bedzie płatne, czy nie, i tak uważam, ze to kolejna usługa typu "wyrwij kase". Mimo wszystko w/g mnie ogladanie tv na takim małym ekranie i do tego w samochodzie jest bez sensu, ale to moje zdanie.

Ze 3 lata temu pewnie równie dobrze byście się bawili, gdyby ktoś napisał o telewizorach 3D w domach czy tez innych technologiach, które wchodzą.
Akurat o technologii 3D słyszałem duzo dawniej niz 3 lata temu, ba duzo wczesniej niz powstały ekrany płaskie dużego formatu czyli obecne LCD czy plasma i wcale sie nie bawiłem/śmiałem tylko zastanawiałem sie "jak oni to zrobią? jak to bedzie wygladało? O innych technologiach w zalezności od tego do czego miałyby słuzyć.

Co do DVB-H to jedni beda korzystać, inni beda sie pukać w głowę. Ja akurat należę do tych drugich :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego aż tak dosłownie, nie będziemy się licytować kto o czym kiedy słyszał. Mnie to się przydaje w samochodzie, w komunikacji miejskiej raczej bym nie korzystał ...

Ale też tego na 100% nie wiem, bo nie jeżdżę.

Jakiś czas temu w Dzienniku był artykuł na temat mobilnej telewizji i rzecznik grupy TP mówił, że Orange mocno pracuje nad wprowadzeniem standardu HD do komórek.

Będzie technologia, znajdą się i aparaty.

Istnieje również wersja dźwięku przestrzennego dla standardu dvb-h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...