Skocz do zawartości
KrzyHo

Jak poradzić sobie z dyskiem USB 200GB??

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
może ktoś powie jak poradzić sobie z takim problemem.
Potrzebuję dysk 200GB w obudowie USB do podłączenia do PS3 i trzymania na nim zdjęć, muzy, filmów.
Problem niby wydaje się prosty, bo do tej pory miałem podłączony dysk 120GB i wszystko było OK, ale...
do PS3 mogę podpiąć tylko dysk sformatowany jako FAT32 a ten format ma ograniczenie wielkości pojedynczej partycji do 124GB.
Można sformatować 200GB pod FAT32 jako jedną partycję przy pomocy np Partition Magic i PS3 bez problemu ją widzi i czyta, ale za to komputer przy próbie kopiowania na taką partycję powyżej pojemności 124GB wywala błędy.
I co zrobić z takim klopsem? Chcę mieć jedną partycję 200GB obsługiwaną przez kompa i PS3, albo ostatecznie dwie mniejsze, ale żeby PS3 je widziało. Jak sformatowałem dysk jako 2 partycje, to PS3 widział tylko jedną jako USB Device.
Z ostatnim service packiem do Visty pojawił się nowy format MS exFAT, który znosi ograniczenia FAT32 jeśli chodzi o wielkość partycji jak i wielkość pojedynczego pliku, ale jest zapewne niewidzialny dla PS3 (przynajmniej w tej wersji FW).
Ma ktoś jakieś doświadczenia z exFAT albo może jest specem od formatowania? :)

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk WD 320 Passport Studio.
Ponieważ oryginalnie był sformatowany pod MAC przeformatowałem go za pomocą Visty na NTFS.
Komputery widzą go bardzo dobrze, ale niestety PS3 nie.
Za pomocą oryginalnego oprogramowania dostępnego na stronie WD przeformatowałem go na FAT 32 i teraz po wybraniu za pomocą trójkąta opcji Select All PS3 widzi wszystko co mam zapisane JPG, mp3, mpg2, mpg4. :D
Nowy format Visty jest tylko oczywiście jest lepszy ale czytany tylko i wyłącznie przez Viste niestety.
NTFS , exFAT to są sposoby formatowania wymyślone przez Microsoft i praktycznie inne firmy nie chcą płacić za licencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...