Skocz do zawartości
  • 0
marcinkaminskiinf

Komputer (VGA) -> Telewizor FULL HD (VGA)

Pytanie

Posiadam komputer (Laptop), na którym mogę ustawić maksymalną rozdzielczość 1280 x 800. Chciałbym go podłączyć pod telewizor FULL HD Sony KDL 40D3500. W grę wchodzi wejście/wyjście S-Video lub VGA. Czy stosując połączenie laptop (VGA) -> telewizor (VGA) uzyskam na telewizorze obraz FULL HD (zakładając, że posiadam film w takiej rozdzielczości zapisany w formacie AVI)? Jeśli nie FULL HD, to jaką rozdzielczość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='marcinkaminskiinf' post='111133' date='27.07.2008, 21:42 ']Posiadam komputer (Laptop), na którym mogę ustawić maksymalną rozdzielczość 1280 x 800. Chciałbym go podłączyć pod telewizor FULL HD Sony KDL 40D3500. W grę wchodzi wejście/wyjście S-Video lub VGA. Czy stosując połączenie laptop (VGA) -> telewizor (VGA) uzyskam na telewizorze obraz FULL HD (zakładając, że posiadam film w takiej rozdzielczości zapisany w formacie AVI)? Jeśli nie FULL HD, to jaką rozdzielczość?[/quote]


in your dreams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='marcinkaminskiinf' post='111133' date='27.07.2008, 21:42 ']Posiadam komputer (Laptop), na którym mogę ustawić maksymalną rozdzielczość 1280 x 800. Chciałbym go podłączyć pod telewizor FULL HD Sony KDL 40D3500. W grę wchodzi wejście/wyjście S-Video lub VGA. Czy stosując połączenie laptop (VGA) -> telewizor (VGA) uzyskam na telewizorze obraz FULL HD (zakładając, że posiadam film w takiej rozdzielczości zapisany w formacie AVI)? Jeśli nie FULL HD, to jaką rozdzielczość?[/quote]

To że laptop wyświetla 1280x800 nie oznacza że jego karta graficzna nie potrafi wyświetlić więcej. Na 99.9% potrafi wyświetlić full HD.
Problemem może być TV .... nie każdy ma wejście VGA i nie każdy poprawnie wyświetli obraz przez to złącze.

Rozdzielczość filmu nie ma tu nic do rzeczy. Tak laptop, jak i tv potrafią sobie takie film ładnie skalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No więc jak to jest z tym połączeniem. Telewizor posiada wejście VGA, laptop wyjście. Czy (przynajmniej teoretycznie) jest możliwość uzyskania FULL HD na telewizorze (Sony KDL 40D3500)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='marcinkaminskiinf' post='111139' date='27.07.2008, 22:13 ']No więc jak to jest z tym połączeniem. Telewizor posiada wejście VGA, laptop wyjście. Czy (przynajmniej teoretycznie) jest możliwość uzyskania FULL HD na telewizorze (Sony KDL 40D3500)?[/quote]

Jeśli takie wyjścia i wejścia są to teoretyczna możliwość jest :(
Praktycznie jest różnie. I są z tym czasem problemy.
Musiał by się wypowiedzieć użytkownik tego modelu Sony.

A czy Twój laptop nie posiada wyjścia DVI? Połączenie DVI->HDMI jest o wiele lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Podlącz tego laptopa do TV przez D-sub i laptop powinien wykryc tv i rozdzielczosc jaka moze przyjac i w ten sposob powinno byc juz ok. Ale co do rozdzielczosci filmu to bedzie tylko przeskalowane przez tv lub pozostana pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
O ile zarówno karta graficzna nie powinna mieć problemów z generowaniem obrazu w rozdzielczości 1920x1080x60Hz (chociaż laptopowe karty mogą mieć kiepskie RAMDACi, więc trzeba by sprawdzić w dokumentacji laptopa) tak sam telewizor może takich sygnałów nie przyjmować po VGA.
I tak w instrukcji (http://pdf.crse.com/manuals/3280663312.pdf) na stronie 250 mamy tabelkę z przyjmowanymi trybami VESA i jak widać największa rozdzielczość to 1360x768x60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Na to wychodzi, że nieci z FULL HD po kablu VGA. Co do laptopa, to filmy sam w sobie wyświetla w możliwie największej dla jego matrycy wielkości (obraz jak żyleta), ale 17' to nie to samo co 40' telewizora, dlatego chcę sobie kupić LCD. Szukam sposobu (w miarę taniego i uniwersalnego) na uzyskanie na telewizorze maksymalnej rozdziałki. Jak macie inne pomysły, to proszę o odzew w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A jaki konkretnie to model laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam
także uzyskuję tylko 1360x768x60Hz poprzez kabel "monitorowy". czyli można rozumieć że to ograniczenie jest spowodowane tylko i wyłącznie rodzajem łączenia laptop - tv. ja mam laptopa ibm. mam jeszcze drugiego kompa i przez dvi-hdmi uzyskuje obraz full hd ale za to procek nie daje rady :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='denver666']także uzyskuję tylko 1360x768x60Hz poprzez kabel "monitorowy". czyli można rozumieć że to ograniczenie jest spowodowane tylko i wyłącznie rodzajem łączenia laptop - tv. ja mam laptopa ibm. mam jeszcze drugiego kompa i przez dvi-hdmi uzyskuje obraz full hd ale za to procek nie daje rady :D.[/quote]
Źle rozumujesz. Ja przez kabel VGA uzyskuję na moim tv full HD (1920x1080 60Hz).
To twój tv ma takie ograniczenie że przez wejście VGA można uzyskać tylko 1360x768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No dokładnie, po prostu teraz oszczędza się na wszystkim, nawet na układach A/D, dlatego nowe TV nie przyjmują wyższych rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmm będę musiał sprawdzić. tv mam sony 40W2000 jak się nie mylę bo teraz jestem w innym mieście. to mnie sony oszukało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='marcinkaminskiinf']Mój laptop to Acer Extensa 5220. Może rozejrzę się za innym TV. A Ty Fantom jaki masz telewizor, że po VGA wyświetla Ci obraz z FULL HD?[/quote]
Bardzo niszowy ...... Amoi :D Notabene ta 2-letnia już konstrukcja pod względem niektórych parametrów bije aktualne topowe LCD'ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A może dałoby się oszukać telewizor tak, żeby myślał, że dostaje sygnał ze źródła, które umożliwia mu wyświetlenie obrazu z 1080p? Może jakieś przejściówki laptop (VGA) -> "coś tam" -> (HDMI) telewizor? Czy jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='marcinkaminskiinf' post='111401' date='29.07.2008, 21:35 ']A może dałoby się oszukać telewizor tak, żeby myślał, że dostaje sygnał ze źródła, które umożliwia mu wyświetlenie obrazu z 1080p? Może jakieś przejściówki laptop (VGA) -> "coś tam" -> (HDMI) telewizor? Czy jest to możliwe?[/quote]

Zmień laptopa na takiego który ma wyjście DVI i zastosuj kabel DVI->HDMI.
"Przejściówka" a raczej konwerter VGA->HDMI będzie cię kosztować pewnie niewiele mniej od tego laptopa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='marcinkaminskiinf' post='111371' date='29.07.2008, 18:38 ']Mój laptop to Acer Extensa 5220. Może rozejrzę się za innym TV. A Ty Fantom jaki masz telewizor, że po VGA wyświetla Ci obraz z FULL HD?[/quote]
Zanim zaczniesz zmieniać TV (a tak jak pisałem coraz mniej jest takich co przyjmą pełne HD po VGA) to pomyśl jednak nad zmianą lapka na taki co ma DVI lub HDMI albo napisz/zadzwoń do Acera i dowiedz się czy któraś z ich stacji dokujących nie pasuje to Twojego modelu. Bo to jest nowy laptop z tego co widzę i karta graficzna fizycznie DVI obsługuje, tylko nie jest wyprowadzone, ale jeżeli ma złącze na stacje dokującą to to może być rozwiązanie. Ja tak mam na przykład w Dellu D820.

Próbowałem na stronie Acera znaleźć taką informację o tych stacjach dokujących ale niestety stronę mają taką, że nic z niej nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...