Skocz do zawartości
blackwater

Odtwarzanie w KMP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nową osobą na forum i to mój pierwszy post tutaj. Mam mały kłopocik, z którym pewnie zaawansowani forumowicze dadzą sobie radę . Otóż zakupiłem skystar hd2 do odtwarzania wykorzystuję dvbviewer'a program działa idealnie (wymieniłem jeszcze tydzień temu procesor z Athlona 3800 X2 na 6000 X2) i oglądam sobie stacje nadające w rozdzielczości 1080i z nastawieniem na premiere hd i ostrząc sobie zęby na tvp hd ze względu na zapowiadaną bardzo dobrą jakość obrazu (na razie widać trailerek zamiast zabawnego wcześniej Wilanów demo), ale do rzeczy:

Używam następujących kodeków:

mpeg2 video decoder: nvidia video decoder
h.264 :coreavc
audio: Elecard audio decoder
mpeg ac3 decoder: ac3 filter
video renderer: VMR9 Mixing video renderer

Próbuję też nagrywać to co oglądam: format wyjściowy mam ustawiony video/audio.ts (do wyboru jeszcze .ps)

I teraz problem:

Odtwarzając nagrane filmy przy wykorzystaniu tego samego programu jest poprawne ..nie ma żadnych błędów . Natomiast jak próbowałem w KMP to jest troszkę bałagan.
Dałbym sobie spokój z tym programem ale w nim można:

1. Dodać napisy,
2. Ma dość poważnie rozbudowane menu i tutaj myślę jest jakaś szansa na poprawę jakości obrazu.

I tutaj prośba do użytkowników tego odtwarzacza jak to ustawić?


Troszkę o sprzęcie jeszcze bo może to ma znaczenie:

procesor: Athlon 64x2 6000+
karta graficzna: Geforce 7950 GX2
karta dźwiękowa: X-FI PLatinium Pro
monitor: Dell 2407 wfp hc
karta dvb-s2 - skystar hd2
czytnik kart: dedykowany do skystar hd 2
moduł cam: aston crypt 2.18

Coś od siebie jeszcze. Naczytałem się już troszkę po różnych forach jakichś bzdur zwłaszcza dotyczących tego na jakim sprzęcie ludzie odtwarzają hd. Jak widzę o piszących, którzy na procesorach w granicach częstotliwości 3000- 4000 oglądają płynnie HD w rozdziałce to mnie krew zalewa (chyba że sekwencje 10 sekundowe bo ja wcześniej na procku 3800 sprawdzałem w evereście i wskazywało na wykorzystanie w granicach 95-100% na obydwu rdzeniach).

Drugie pytanie odnośnie bezpiecznych temperatur takiego sprzętu? Bo teraz rdzenie osiągają w granicach do 50 stopni przy całodniowym działaniu i nie wiem czy to nie za dużo (przymierzam się do obudowy Temptest ale nie chciałbym wyrzucać kasy niepotrzebnie jeśli temperatury są bezpieczne).

Pozdrawiam i liczę na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj matroskę z takimi ustawieniami [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11355"]LINK[/url] pozostała konfiguracja KMP to już dłuższy temat , poszukaj na forum bo było o tym wielokrotnie :( ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='111118' date='27.07.2008, 18:23 ']Zainstaluj matroskę z takimi ustawieniami [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11355"]LINK[/url] pozostała konfiguracja KMP to już dłuższy temat , poszukaj na forum bo było o tym wielokrotnie :) ...

Pozdrawiam[/quote]

Hehehe to mi apatch dałeś niezłą lekturkę na dzisiejsze popołudnie. Haalego powinienem mieć bo z tego co pamiętam instalował się razem z COREAVC. Dorzucę ten kontenerek, o którym pisałeś i sprawdzę efekt po lekturce forum gdzie jak zdążyłem się zorientować jesteś starym wygą. Jeszcze jak możesz dołóż od siebie informacje od strony hardware. Czy temperatury rdzeniowe procka (jakieś 50-51 stopni), który jak rozumiem jest w potężnej części odpowiedzialny za to co widzę na dłuższą metę nie są zbyt sporawe (tak pewnie z 5 godzin dziennie to hula oglądanie a jak wskoczy olimpiada to będzie jeszcze więcej) są w normie czy zacząć myśleć o jakiejś chłodniejszej skrzynce ?

pozdrawiam

Blackwater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...