Skocz do zawartości
  • 0
wicher78

Funkcja PIP w telewizorze Samsung LE37M87BD

Pytanie

Witam serdecznie! kupiłem ten telewizor i mam w zwiazku z tym pytanie jak podłączyć magnetowid aby była dostępna funkcja PIP obecnie podłączenie wygląda następuj ąco antena do magnetowidu i z magnetowidu do telewizora + zlącze EURO magnetowid - telewizor (PIP nie działa) druga opcja antena do telewizora + EURO magnetowid - telewizor (PIP nie działa) dodam tylko że posiadam kablówkę nie cyfrówkę proszę o pomoc przy pomocy jakich kabli połaczyc to dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
wejdź w funkcje ustawienia TV=>PIP wejdź w tę zakłądkę najpierw trzeba PIPa włączy!!czyli PIP wł.następnie majac podpięty magnetowid jako jeden sygnał,a kąblówkę jako drugi sygnał ,okresl w PIPe ,który ma byc oknem głównym,a który sygnał ma byc : podglądany:na pilocie TV przyciskiem PIP spr.jak działa ,zreszta w instrukcji jest to SPOKO wyjasnione.POZDRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='ewro66' post='110992' date='26.07.2008, 11:45 ']wejdź w funkcje ustawienia TV=>PIP wejdź w tę zakłądkę najpierw trzeba PIPa włączy!!czyli PIP wł.następnie majac podpięty magnetowid jako jeden sygnał,a kąblówkę jako drugi sygnał ,okresl w PIPe ,który ma byc oknem głównym,a który sygnał ma byc : podglądany:na pilocie TV przyciskiem PIP spr.jak działa ,zreszta w instrukcji jest to SPOKO wyjasnione.POZDRO.[/quote]

wszystko jest podlączone ale w funkcje PIP z menu nie moge wejść a gdy wciskam przycisk na pilocie pisze że niedostępny dlatego pytam czy potrzebny jest inny kabel niz zwyklae EURO pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
mozesz np tak, wideo pod HDMI i tedy pip z kablowki, u mnie tak dziala, w instrukcji pisze jakie wejsca osluguja PIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Sk_uter' post='111253' date='28.07.2008, 18:29 ']mozesz np tak, [u]wideo pod HDMI i tedy pip z kablowki[/u], u mnie tak dziala, w instrukcji pisze jakie wejsca osluguja PIP[/quote]
Pokaż jak to zrobiles wideo (magnetowid) po HDMI. :(;) No chyba że posiadasz takowy magnetowid.
A co do PIP-u to po Euro napewno działa, S-video także. PIP niedostepny, zmien źródło bo w tej chwili co sprawdzasz czyli napewno z tunera wbudowanego w TV to nie bedzie aktywny PIP.

Edytowane przez austrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ja mam 37 A656 - PIP działa tak,Cyfra+ podłączona HDMI i np. oglądam TVN TURBO,to wtedy podgląd mam tylko z TV naziemnej,
nie mogę ogladać programów różnych tylko na C+,DVD na razie nie posiadam,kompa podłączałem ale nie próbowałem czy działa,
a według instrukcji powinien,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zgadza się, ja mam 40 A551 i oglądając Cyfrę+ przez HDMI włączam PIP i mogę podejrzeć programy z anteny stacjonarnej, niestety tylko 4 podstawowe bo więcej moja dachowa stacjonarna nie łapie, należy pamiętać, że te szajsungi mają tylko jeden tuner a PIP ma tak naprawdę sens gdy TV posiada 2 tunery, więc w wypadku opisanym powyżej przez "wicher78" możliwe, że korzystanie z pip-u w ogóle będzie niemozliwe, jeżeli jesteś maniakiem - najlepsza opcja to Cyfra+ przez HDMI oraz kablówka i wtedy oglądając programy na cyfrze możesz swobodnie korzystać z pip na którym będziesz podglądał wszystkie programy z kablówki, oczywiście bez dźwięku - tylko po co to komu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='tehawanka']należy pamiętać, że te szajsungi mają tylko jeden tuner a PIP ma tak naprawdę sens gdy TV posiada 2 tunery[/quote]
Nie jest to do końca prawdą.
Regułą (tak zaobserwowałem u siebie i kolegów) jest że PIP działa tylko jako kombinacj obrazu po HDMI/VGA/Component i tunera tv naziemnej.
Nie wiem czemu tak robią ale robią. Sprawdzaliśmy na różnych telewizorach wyposażonych w jeden i dwa tunery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='tehawanka' post='111305' date='29.07.2008, 07:33 ']... i wtedy oglądając programy na cyfrze możesz swobodnie korzystać z pip na którym będziesz podglądał wszystkie programy z kablówki, oczywiście bez dźwięku - tylko po co to komu :D[/quote]
A dlaczego bez dźwięku? u mnie jest i u każdego jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='austrian' post='111383' date='29.07.2008, 20:05 ']A dlaczego bez dźwięku? u mnie jest i u każdego jest to możliwe.[/quote]


no jak???? jak zrobić żebym w A551 słyszał dźwięk z programu, który akurat podglądam w małym okienku PIP ?? przecież to niemożliwe !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='tehawanka' post='112041' date='05.08.2008, 09:05 ']no jak???? jak zrobić żebym w A551 słyszał dźwięk z programu, który akurat podglądam w małym okienku PIP ?? przecież to niemożliwe !!![/quote]
Nie wiem jak w twoim telewizorze ale u mnie się da (ja mam zupełnie inny). Gdy mam włączony PIP to wchodzę w menu Dzwięk i mam dodatkową opcję "Źródło dzwieku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Fantom' post='112044' date='05.08.2008, 10:22 ']Nie wiem jak w twoim telewizorze ale u mnie się da (ja mam zupełnie inny). Gdy mam włączony PIP to wchodzę w menu Dzwięk i mam dodatkową opcję "Źródło dzwieku".[/quote]


MASZ RACJĘ!!!! wszedłem w opcje dźwięku i jest coś takiego jak dźwięk główny i dźwięk PIP, właśnie to znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...