Skocz do zawartości
Gęsior

Bebechy w PC

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='lm81' post='112601' date='09.08.2008, 13:29 ']Sprawdź czy dobrze zamontowałeś radiator. On jest po to aby być ciepłym (bo odprowadza cieło z CPU - każdy procesor się grzeje, niezależnie od jego TDP).[/quote]
Bez przesady, szron go nie pokrywa :) Jest zimny jak na radiator procesora chodzacego na 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Asdtanisz' post='111769' date='02.08.2008, 16:38 ']Ładny zestaw
ale bym jeszcze dał jeden dysk
Barracuda 500GB ST3500320AS SATA II 32MB - 213 pln
aby system pracował w RAID

Hej
Arek[/quote]
Przestrzeni dyskowe nigdy nie za wiele. Tylko powstaje pytanie czy aby potrzebny jest ten RAID.
Domyślam sie , że chodzi o RAID typu 0. Być może podskoczą wskazania benczmarków ale praktycznego przyspieszenia podczas kopiowania z/do komputera poprzez LAN/USB/E-SATA pozostanie bez zauważalnych zmian. Natomiast w przypadku awarii któregoś z dysków cała biblioteka mediów ginie. RAID 0 na HTPC to samobójstwo.
Sam mam HPTC oparty na poprzedniku GA-MA78G-DS2H i skuszony bardzo dobrymi osiągami kontrolera w tej konstrukcji, postawiłem na RAID. W ciągu roku przeżyłem już chwile grozy. Czekam teraz cierpliwie na nowe większe dyski do PH B-110 i czym prędzej zamierzam zabezpieczyć dane i rozmontować
macierz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='binary' post='112610' date='09.08.2008, 14:21 ']Przestrzeni dyskowe nigdy nie za wiele. Tylko powstaje pytanie czy aby potrzebny jest ten RAID.
Domyślam sie , że chodzi o RAID typu 0. Być może podskoczą wskazania benczmarków ale praktycznego przyspieszenia podczas kopiowania z/do komputera poprzez LAN/USB/E-SATA pozostanie bez zauważalnych zmian. Natomiast w przypadku awarii któregoś z dysków cała biblioteka mediów ginie. RAID 0 na HTPC to samobójstwo.
Sam mam HPTC oparty na poprzedniku GA-MA78G-DS2H i skuszony bardzo dobrymi osiągami kontrolera w tej konstrukcji, postawiłem na RAID. W ciągu roku przeżyłem już chwile grozy. Czekam teraz cierpliwie na nowe większe dyski do PH B-110 i czym prędzej zamierzam zabezpieczyć dane i rozmontować
macierz.

pozdrawiam[/quote]

Ja kupilem drugie 500GB, ale i tak zostawilem dyski "samopas" bez RAID. Wg mnie HTPC nie potrzebuje wyzszej wydajnosci transferow, a RAID to albo wieksze niebezpieczenstwo utraty danych w przypadku RAID0 albo utrata przestrzeni w przypadku RAID1/RAID5. Oczywiscie, z drugiej strony RAID1 i RAID5 zabezpieczaja nas przed awaria 1 z 2 dyskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...