Skocz do zawartości
dawmac

pierwsze dni z kamerą SONY HDR SR12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Dawno na forum nie byłem bo praca pożera każdą minutę ale coś za coś.
Wakacje się zbliżają i w końcu musiałem podjąć decyzje co do kamery. Wypadło na Sony HDR SR12. Mam ją dopiero 3 dni więc jak na arzie filmy sa jak dla mnie bardzo fajne ale wiem ż emoże być lepiej. Jak na amatora to jestem baaaardzo zadowolony z uzyskanych efektów. Obsługa jest dziecinnie prosta ( nawet nie tzreba instrukcji czytać :) ) Jakos materiału w najwyższej jakości jest baaardzo dobra, naprawdę i to bez jakiegoś przygotowania. Trochę zabawy z ustawieniami mnie jeszcze czeka ale ja kamerę traktuje jako urzadzenie do archiwizowania ciekawych i ważnych chwil dla mnie i mojej rodziny. Dla mnie najważniejsze było aby mozna było łatwo, szybko i przyjemnie archiwizować materiałz kamery. Byłem pełen obaw ale jestem bardzo miło zaskoczony. Podłącza się kamere kabelkiem USB z kompem , klika 3 razy i płyta się nagrywa !! SZOK jak dla mnie. Nie potzrebuje obrabiac materiału, chciałem go szybko i łatwo zgrać na stały nośnik aby móc wysłac do rodziny, odłożyć na półke i za jakiś czas obejrzeć itp. Mój stary notbook sprawdza się super. Nagranie płyt DVD materiałem HD trwa bardzo krótko i już mogę usunąc materiał z kamery. Naprawde super. Jedyna bolaczka to płyta DVD ma małą pojemność więc przyda się notbook z nagrywarką BR ale i tak planowałem zmiane więc jest ok.
Osobiści epolecam tą kamerę. Nie jest malutka, nie jest leciutka, ale dobzre lezy w ręce i można ja "mocno trzymać" tak aby ekran nam nie skakał. Duży plus jeszcze za jakosć zdjęć - ZA[beeep]....

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie SONY odpada w przedbiegach za

1) jakosć obrazu (kiepskie matryce - pakują bezmyślnie miliony pxeli chcąc przekonać klienta że kamera moze być lustrzanką - na efekty tego w low-light nie trzeba długo czekać)
2) rozmiar

ale grunt ze tobie pasuje :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='109017' date='06.07.2008, 19:19 ']Dla mnie SONY odpada w przedbiegach za

1) jakosć obrazu (kiepskie matryce - pakują bezmyślnie miliony pxeli chcąc przekonać klienta że kamera moze być lustrzanką - na efekty tego w low-light nie trzeba długo czekać)
2) rozmiar

Podobne opinie /obraz/ są na camcorderinfo.com ale grunt ze tobie pasuje :)[/quote]

mi bardzo pasuje. Jestem amatorem, robie ON nagrywam, zgrywam na płyte i gotowe. Jakoś obrazu jest dla mnie bardzo dobra, konkurować z Discovery itp nie bedę :) Miało bys szybko, wygodnie i ładnie i tak jest.
pozdr. dawmac

PS. jak sobie przypomnę zgrywanie filmu z kasetek na dysk a następnie na płytę to................... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasetki to jest porażka jesli chodzi o komfort- to fakt :)

Dlatego dokupilem sobie Canona HF10 :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o stabilizacji obrazu. mam kamerke poprzedniczke i bardzo mi tego brakuje.
Steadicam Merlin

[url="http://cgi.ebay.pl/Steadicam-Merlin-Schwebestativ-Steadycam_W0QQitemZ300234200917QQihZ020QQcategoryZ15451QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem"]http://cgi.ebay.pl/Steadicam-Merlin-Schweb...1QQcmdZViewItem[/url]

W us widziałem takie cudo za 800$. I w sumie byłbym chetny do zakupu. Tylko jak sobie pomyslę ze bede musiał dopłacic 200$ celnikom i czekac dodatkowo miesiąc to mi sie odechciewa :rolleyes:

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

do kamer amatorskich można kupić taki "dynks" /bardzo dobrze działający/ za 300zł z fakturą i gratis dostawą pod drzwi ! :rolleyes:

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj link zerkne sobie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to :rolleyes:

[url="http://www.foton.kalisz.pl/?strona=sklep_produkt&grupa1=1&grupa2=1&grupa3=&pid=1821"]http://www.foton.kalisz.pl/?strona=sklep_p...3=&pid=1821[/url]

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
ja zamówiłem to z UK, 80 GBP z dostawą:

[url="http://www.vimeo.com/album/8214"]http://www.vimeo.com/album/8214[/url]

i jestem zadowolony, za tą cenę rewelka. Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kilka dni temu kupilem SR11 i bardzo mi sie podoba (a jestem wymagajacym klientem). Jakosc obrazu mnie w pelni satysfakcjonuje. Bardzo podoba mi sie obecnosc manualnego pokretla kolo obiektywu, ktoremu mozna przypisac rozne funkcjeod ostrosci, przez ekspozycje do balansu bieli. Czasem automatyka kamery nie jest w stanie wpasc na pomysl jaki efekt chcial uzyskac uzytkownik. Dlatego ta funkcja jest bardzo przynajmniej dla mnie przydatna. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy - Sony jak wiekszosc firm uskutecznia dosc mocny cost cutting, co przeklada sie na mizerne wyposazenie dodatkowe - np brak paska na szyje, brak kabla HDMI itp.

Dziwi mnie natomiast obecnosc stacji dokujacej. Przeczytalem cala instrukcje i doprawdy - nie wiem do po jakiego grzyba oni to dolaczaja. Co za roznica czy podlacze ladowanie kamery do stacji dokujacej czy bezposrednio do kamery, co za roznica czy polacze USB do stacji dokujacej czy bezposrednio do kamery. Wszystkie zlacza sa przeciez zdublowane. Czy ktos ma pomysl? po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obecnie produkowany sprzet /kamery/ to pod wzgledem jakosci wykonania zwykly szmalc w porownaniu z tym co produkowano 10-20 lat temu
Pierwsza kamera Video8 sprzedawana byla nawet w stylowej walizeczce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='109536' date='10.07.2008, 21:21 ']obecnie produkowany sprzet /kamery/ to pod wzgledem jakosci wykonania zwykly szmalc w porownaniu z tym co produkowano 10-20 lat temu
Pierwsza kamera Video8 sprzedawana byla nawet w stylowej walizeczce...[/quote]

mam sporo doczynienia z różnymi sprzetami elektronicznymi i jak w każdej dziedzinie są towary bdb wykonanei jest byle co. Ja że mam troszkę świra na tym punkcie staram sie kupowac produkty które nie będą działay mi na nerwy tandeckim wykonaniem. Tak samo kamera Sony SR12 jak dla mnie jest rewelacja w porównaniu z tym co ogladałem. Co wazne - Made In Japan a dzisiaj naprawde trudo o to :blink:

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony rzeczywiscie próbuje robić dobre kamery (pod wzgledem wykonania- z elektroniką jest już wyraznie gorzej) ale nijak się to ma do sprzętu który produkowali kiedyś
Szkoda.
Szczegolnie jesli praktycznie wszyscy producenci uparli się i tną koszty produkcji jak leci a przez to zwyczajnie...nie ma w czym wybierać...Nawet Made In Japan nie jest w stanie wtedy pomóc :)

PS Sprawdz ile ta twoja kamera ma megapixeli i jak duzy jest przetwornik - to jest podstawowy czynnik określający klasę kamery amatorskiej. Wylicz sobie srednią wielkosć pixela... Pozniej zrob to samo dla Canona HV30/20/10 - wystarczy ze zrobisz dla jednego modelu ponieważ wszystkie opierają się na tych samych elementach głównych /optyka, DSP, matryca/... Wielkość pixela ma xasadniczy wpływ na jakość obrazu /dynamika, kolor, czułość/
Kamerę juz kupiłeś ale moze ta wiedza przyda się przy kolejnych zakupach :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

mam SR12E i niepokoi mnie jedna rzecz. Podczas nagrywania dość wyraźnie rejestruje się hałas pracy samej kamery. Później podcza odtwarzanie słychać z tle rzężenie. Równiież z glośnika kamery podczas odtwarzanie wyraźnie można usłyszeć dzwięk pracy kamery, nawet głośniejszy niż dzwięk Live, co pewnie wiąże się z tym, że mikrofony są zbyt czułe i zbyt dokładnie ściągają dzwięki ze środka kamery. Jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rk32' post='111034' date='26.07.2008, 17:05 ']Hej,

mam SR12E i niepokoi mnie jedna rzecz. Podczas nagrywania dość wyraźnie rejestruje się hałas pracy samej kamery. Później podcza odtwarzanie słychać z tle rzężenie. Równiież z glośnika kamery podczas odtwarzanie wyraźnie można usłyszeć dzwięk pracy kamery, nawet głośniejszy niż dzwięk Live, co pewnie wiąże się z tym, że mikrofony są zbyt czułe i zbyt dokładnie ściągają dzwięki ze środka kamery. Jak jest u Was?[/quote]


U mnie ten problem nie występuje, kamera nagrywa dzwięk idealnie. Nawet podczas nagrania w absolutnej ciszy i odtworzenie w głośnikach TV nie dają się słyszeć szmery mechanizmu. Kamera wydaje jak każda dzwięki z obiektywu przy zmiane ogniskowej (zoom) i przez dysk twardy ale przynajmniej w moim przypadku wogóle nie przenosi się to na nagranie. Jedynie "doskonale "rejestruje silniejsze powiewy wiatru.
Ustaw magrywanie na Memory Stick i sprawdz czy nadal będą szmery. Jeżeli nie to dysk ci hałasuje. Jeżeli nadal będą może mechanizm obeiektywu ci brzęczy, albo obudawa skrzypi w dłoniach (jak masz niezły uścisk).:)
Jedyna wada to jakość zdjęć. Rozciągana rozdzielczość do rozdzielczości innych niż rejestruje to przetwornik.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki polityce cenowej SONY HD wlazło pod strzechy.
Inni musieli także zejść z cenami.
Co to jest jedna lub dwie średnie płace i masz super kamerę.
Kamery SONY bardzo, bardzo przyzwoity poziom i super prosta współpraca z kompem.
Zróbcie import na HDD i zobaczcie co tam się dzieje pod prawym klawiszem !!!

PAmiętacie ; kilka lat temy SONY DV SD po kilkanaśnie tycięcy złotych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rk32' post='111034' date='26.07.2008, 18:05 ']Hej,

mam SR12E i niepokoi mnie jedna rzecz. Podczas nagrywania dość wyraźnie rejestruje się hałas pracy samej kamery. Później podcza odtwarzanie słychać z tle rzężenie. Równiież z glośnika kamery podczas odtwarzanie wyraźnie można usłyszeć dzwięk pracy kamery, nawet głośniejszy niż dzwięk Live, co pewnie wiąże się z tym, że mikrofony są zbyt czułe i zbyt dokładnie ściągają dzwięki ze środka kamery. Jak jest u Was?[/quote]

Niestety w wiekszosci wbudowane mikrofony w kamere maja raczej slaba jakosc. Dla ujec gdzie dzwiek jest wazny (imprezy rodzinne itp) przydaje sie zewnetrzny mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wbudowany jest 5.1 a w akcesoriach monofoniczny lub stereo, nie wiem co lepsze.
Panowie czym odtwarzacie materiał z tej kamery bo ten program dołączony okropnie żre zasoby, i nie chce chodzić płynnie.
Mam 40gb z Maroka i nie mogę spokojnie tego zobaczyć, strasznie tnie poradźcie co robić bo obciach przed rodziną
Kamera wytrzymała spokojnie 40 stopniowy upał na 2000m npm i rejestrowała dalej byłem zaskoczony.
I jeszcze jedno ważne pytanie czy zmiana karty na nowszą "mocniejszą " wspomoże odtwarzanie AVCHD, czy nic to nie da? Edytowane przez niesfiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiem sobie sam AVCHD to strasznie wymagający kodek,musiałem zmienić procesor(Quad 2,5ghz),płytę główną, pamięć(4GB) i kartę graficzną(Ati 4870) dopiero można spokojnie oglądać i pracować na plikach.Droga z tego wyszła zabawa, więc przed zakupem kamery polecam zastanowienie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest tak zle jesli zapisane pliki przerzuca się tylko na płyty DVD - do ogladania na BluRay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sierpniowym wydaniu Digital Foto Video był test tej kamerki i bardzo ja chwalili, między innymi za bardzo dobry obraz i świetne wykonanie. W tym numerze testowano również Panasonica HDC-HS9 i Hitachi DZ-BD7HE. Oczywiście Panas jest tańszy od Sony o jakieś 1500 zł więc trudno je porównywać ale wyniki są następujące:
Sony Panas Hitach
Jakoś obrazu (40%) 93 71 84
Ergonomia (30%) 85 65 81
Funkcje i możliwości (15%) 90 75 91
Test praktyczny (15%) 90 80 65
Ocena ogólna 90 71 84

W nawiasach podano procentowy udział danej oceny w ocenie ogólnej.

A więc kamerka oceniona wysoko ma ktoś może ocenę Canona najlepiej z DFV

Pozdrawiam
Krzysiek Edytowane przez Krzysiek1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='113153' date='14.08.2008, 11:06 ']nie jest tak zle jesli zapisane pliki przerzuca się tylko na płyty DVD - do ogladania na BluRay[/quote]
Najlepiej jeśli to jest BluRay Sony i czyta AVCHD, np.PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stacjonarne playery sony też to łykają -sprawdzone Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...