Skocz do zawartości
stefek202

Osiołkowi w żłoby dano... - Czyli decyzja na temat tv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem jak i wiele osób. Jestem już bliski zakupu, jednak trochę się zawiesiłem przed końcowym wyborem...
Czytam już od kilku miesięcy co się da na ten temat, w zasadzie na chwilę obecną zostawiłem sobie kilka tv do wyboru: Toshiba 46ZF355, Samsung 46F86BD, Sharp 46XL2E. Droższe jak np. x3500 odrzuciłem, bo są nieadekwatnie drogie do jakości (przynajmniej moim zdaniem). Po prostu wolę wydać resztę kasy na sprzęt grający który na pewno starczy mi na dłużej niż tv, który pewnie za max 5 lat się "zestarzeje".
Widziałem wszystkie te tv na żywo, bawiłem się nimi troszkę i nadal mam dylemat.
Nie widziałem na żadnym z nich ani filmu ani konsoli (owszem, jakieś filmy sd i do tego reklamówki hd tak, ale nie film). Być może uda mi się gdzieś wyrwać na dniach i potestować jeszcze. Muszę tylko jeszcze znaleźć tylko miejsce gdzie mi pozwolą podłączyć i puścić coś co ja będę chciał...

W skrócie tyle co z wad znalazłem: sharp-problemy z fioletem,
samsung-wolny, toshiba-nie można zdefiniować profili dla każdego z wejść z osobna, brak usb, wolna troszkę matryca.

W toshibie rzeczywiście widziałem że troszkę skakał obraz mimo 100hz gdy cały widok się przesuwał. Podejrzewam jednak że to mogła być kwestia jakichś ustawień, nie miałem kontroli nad tym co leci w tv więc nie mogłem powtórzyć przy innych ustawieniach.
Kolorystyka we wszystkich to wydaje mi się że kwestia kalibracji.

TV będę używał przynajmniej w 50% do filmów z kompa/dvd, poza tym na razie aster sd (w sumie to oglądam ze 3 kanały które raczej sygnał mają dobry) za niedługi czas aster hd, no i czasem xbox 360 (pewnie częściej po zakupie tv:) ) i gry z kompa.

Ktoś bawił się tymi trzema modelami i może powiedzieć co warto wybrać? Wszystkie są mocno zachwalane. W zasadzie same plusy...:P

Wiem jednak że mam dość czułe oko-mam monitor lcd samsunga 770p-strasznie wychwalany, miało być zero smużenia, ja je widzę w niektórych sytuacjach.
Zdaję sobie sprawę że telewizory jakościowo naprawdę dobre dopiero powstaną, nie ma cudownego w tej chwili. Jednak oczekiwałbym że nie będzie mi się zdarzało irytujące smużenie albo skakanie obrazu przy żadnym rodzaju filmu. Dźwięk nie jest najważniejszy w nim dla mnie, będę puszczał przez zewn. urządzenie.
Nie oglądam sportu, ale xbox wymaga jednak żeby obraz nie smużył.

Jeśli komuś chciałoby się odpowiedzieć na kolejne pytanie z serii "który wybrać", będę naprawdę bardzo wdzięczny...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, znajdzie się ktoś miły kto miał okazję je przetestować i porównać?
Albo przynajmniej wskażcie mi dobry sklep w wawie gdzie można podłączyć różne rzeczy i puścić własne filmy itp...
W saturnie w złotych tarasach to nawet mieli pretensje że pilota do ręki wziąłem (chociaż już druga osoba z obsługi powiedziała że mogę się pilotem i tv bawić ile chce)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa jest prosta jak drut ; ) Skoro bierzesz pod uwagę ZFa to jest to najlepszy TV z twojej listy. Ale Sharp też jest bardzo dobry. Zadzwoń sobie do Digitalo z bannera na górze to na pewno dasz radę się umówić, żeby porównać TV. Na pewno dadzą Ci podłączyć co będziesz chciał. Ale ZFa to w ciemno można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, wielkie dzięki za odpowiedź:rolleyes:
Niestety za późno:( Choć nic się nie stało - wziąłem już zf, kilka godzin temu dotarł:lol:.
Co do digitalo, niestety jak dzwoniłem to usłyszałem że na miejscu nie mają wystawy więc nie można obejrzeć sobie tych tv. Nie pytałem czy mógłbym ten konkretny przetestować na miejscu ale wydawało mi się że to też by nie weszło w grę. Może się pomyliłem.
Na pewno napiszę coś na dniach w odpowiednim wątku na temat wrażeń. Teraz tylko muszę znaleźć chwilę czasu na podłączenie wszystkie i pobawienie się.
Na pierwszy rzut oka mogę tylko powiedzieć że sprzęcik "gra i bucy" - choć to źle powiedziane:) tylko świetnie gra;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są lepsze i tańsze TV niż Twoja Toshiba... nomen omen na nie własnych matrycach... np. Samsung LE46A656... własna matryca o bardzo dobrych specyfikacjach i parametry lepsze o 300% od każdego z listy jak w temacie... mam model LE40A656 bo na droższy i większy szkoda mi było kasy... taka jest moja opinia... :P:)

Sorry... na górze w temacie wymieniony też był lepszy Samsung niż Toshiba... :) Ale skoro wolałeś wyda więcej za mniej to twoja decyzja... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, być może. Każdy chwali swoje, zresztą to normalne.
Pamiętaj że każdy ma inne wymagania, porównywałem ten tv z tymi i wypadł kiepsko.
Ale fajnie że cieszysz się ze swojego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stefek... dobrze, że porównywałeś bo kolega wyżej chyba nie robił wnikliwych porównań... ale każdy ma swoje oczy i widzi świat po swojemu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stefek202' post='109286' date='08.07.2008, 23:40 ']Hmm, być może. Każdy chwali swoje, zresztą to normalne.
Pamiętaj że każdy ma inne wymagania, porównywałem ten tv z tymi i wypadł kiepsko.
Ale fajnie że cieszysz się ze swojego :P[/quote]
Chyba na sygnale z dachowej ze śniegiem w zimę lub z kablówki MM... :D:D:D Ja akurat miałem do wydania więcej niż ty więc skoro nie było potrzeby dopłacic do drożyzny co oferowała mniej lub tyle samo to po co przepłacac ? ;) A porównywałem same 100 Hz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='109290' date='08.07.2008, 23:52 ']No właśnie stefek... dobrze, że porównywałeś bo kolega wyżej chyba nie robił wnikliwych porównań... ale każdy ma swoje oczy i widzi świat po swojemu ;)[/quote]
Widziałem wtedy świat oczami tych co pracują w sklepach TV w sporej części Łodzi... większośc jak te Samsungi by EBI weszły właśnie te mi polecała a ja po prostu kupiłem najtaniej gdzie znalazłem... problemem nie było wydac nawet 8 tys. zł ale po co ? :D Skoro te były OK i za tą cenę oferowały bardzooo dużo a nawet więcej... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Chudy, nie kojarzę żeby ktoś oprócz żony stał obok gdy porównywałem, myślę też że zima to jednak nie była przez ostatnie dwa tygodnie.
Ale nic to...

Co do kasy-nie pisałem ile mam do wydania... Miałem więcej, wolę to wydać na coś grającego.

Szczerze mówiąc, nie podałeś żadnego argumentu, oprócz tego że Tobie się bardziej podoba Twój telewizor.

Kolejna sprawa, jeśli wrzucam w googla "hdtv test" to najprawdopodobniej wypada mi na pierwszym miejscu (bez reklam) strona do której jest najwięcej linków na świecie. Skoro najwięcej linków to znaczy że popularna. Skoro popularna to jest bardziej prawdopodobne niż nieprawdopobne że jest dobra i tworzą ją sensowni ludzie. Skoro tak, to warto się zapoznać z ich testami...

Jeszcze jedna sprawa-świat idzie do przodu, ja ten tv zmienię w przeciągu 5 lat najpóźniej. Ba, dwa miesiące temu w Japonii w den den town widziałem w sklepie sony x5000...Kosztował poniżej 10tyś zł... nie wiem jakie ma osiągi, nie oglądałem go, bo nie miałem czasu. Ale podejrzewam że jest niezły. Za rok będzie pewnie x6000...Może nie w europie ale w jp pewnie tak. Więc o czym rozmawiamy?

A na koniec, myślę że warto zakończyć wątek, bo nic już nie wnosi merytorycznego, a przenieść się na wątki do odpowiednio samsunga i toshiby żeby opowiedzieć swoje wrażenia, uwagi, minusy i plusy itp. itd.

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych ze swojego sprzętu, a admina proszę o zamknięcie. Edytowane przez stefek202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Chudy159' post='109269' date='08.07.2008, 22:17 ']Na pewno są lepsze i tańsze TV niż Twoja Toshiba... nomen omen na nie własnych matrycach... np. Samsung LE46A656... własna matryca o bardzo dobrych specyfikacjach i parametry lepsze o 300% od każdego z listy jak w temacie... mam model LE40A656
...[/quote]

Ależ Chudy159, Toshiba 46ZF355 posiada ten sam typ matrycy co Samsung czyli S-PVA - taką informację podaje firma w swoim ładnie wydanym katalogu, dostępnym np. w MM. Kierując się testami 40-stek wybrałbym Tośkę, choć Twój TV też jest b.dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[color="#000080"][size=2]Wnikliwy test tych tv. o ktorych , piszecie i o ktore , sie sprzeczacie który , jest the best , był w prsie fahowej. Ja miałem okazje te tv.toshibe ,sharpa, samsunga ,lg. testowac na tych samych dekoderach, odtwarzaczach na tych samych płytach i w tym samym miejscu i na tych samych przewodach.
I bedzie to subiektywna ocena.

Odwzorowanie kolorów oraz czern ;Samsung wypadł naprawde bardzo dobrze , Lg kolory bardzo dobrze problem z czernia , Toshiba kolory dobry + czerń bardzo dobry- , Sharp kolory dobry+ czerń dobry- ,

Mozliwosci ustawień ; Samsung rewelacja , Lg Rewelacja ,Toshiba bardzo dobrze, Sharp srednio,

Obraz z SD , HD ,DVD ,BD ; Samsung raczej brak konkurencji w tej cenie ,Lg bardzo wysoki poziom tylko ta czerń szeroki ruch kamery spory problem, Toshiba naprawde bardzo dobrze z młymi problemami przy bardzo szybkich scenach, troszke z kolorami , Sharp podobnie do Toshiby lecz słabiej z ruchem.

Jasli chodzi o mój wybór wybrałem Samsunga LE46A656A1F wypadł jak na moje wymagania i potrzeby bardzo dobrze.
Prezentował najbardziej stabilny obraz i zawsze zaskakiwał ostroscia i obfitoscia barw kiedy miały byc bardzo nasycone to takie były a kiedy maiły być blade to były , ruch w tej cenie naprawde wypadł zaskakujaco na tle testowanych tv.,Toshibie tez to dobrze wychodziło lecz nie zawsze.
Ostatno wgrałem do Samsunga nowe oprogramowanie jest zmiana poprawa wypełnienienia srednicy palety barw , znacznie sie poprawia wszystko jest bardziej zywe , skala szarosci jest dokladniejsza robiłem test na planszach testowych.[/size][/color]

To wszystko co mogłem to napisałem
Pozdrawiam.
Ps.Nie ma o co sie sprzeczac grunt ze nie kpiliscie jakiegos badziewia, Bo i jedno i drugie to sa dobre tv.


[color="#483D8B"][font="Arial Black"][/font][/color]
[quote name='Chudy159' post='109301' date='09.07.2008, 08:09 ']Chyba na sygnale z dachowej ze śniegiem w zimę lub z kablówki MM... :):D:D Ja akurat miałem do wydania więcej niż ty więc skoro nie było potrzeby dopłacic do drożyzny co oferowała mniej lub tyle samo to po co przepłacac ? :) A porównywałem same 100 Hz... :)[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...