Skocz do zawartości
leeroy77

Podłączenie drugiego konwertera do jednej anteny

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję podłączyć drugi konwerter i dekoder Polsatu do anteny z N porzy pomocy czegoś takiego:

[url="http://www.allegro.pl/item390078198_uchwyt_drugiego_konwertera_tzw_zez_.html"]http://www.allegro.pl/item390078198_uchwyt...a_tzw_zez_.html[/url]

i moje pytanie z tym związane czy nie będzie problemu z rozdziałem sygnału na dwa konwertery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam anteny N, ale z tego co widzę po dachach to dają oni małe 60cm anteny. Tak jest przynajmniej w mojej okolicy. Jeśli masz taką to proponuję najpierw zmienić czaszę na większą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='108539' date='01.07.2008, 10:16 ']Nie mam anteny N, ale z tego co widzę po dachach to dają oni małe 60cm anteny. Tak jest przynajmniej w mojej okolicy. Jeśli masz taką to proponuję najpierw zmienić czaszę na większą.[/quote]

Moja antena ma 90 cm średnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm - taki uchwyt do zeza służy na ogół do montowania drugiego konwertera na Astrę (lub Hotbirda, jeśli główny jest na Astrę). Jeśli chcesz dublować instalację (do CP i do n) to wymień konwerter na Twina/Quada - pociągniesz kabel do n-ki i do dekodera CP - a jeśli chcesz mieć obie platformy na Astrę i Hotbirda, to kładziesz rzeczywiście drugi konwerter na zezie i przełączniki DiseqC:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno Twin czy Quad byłby lepszy, ale na chwilę obecną nie mam takiego i nie wiem czy opłaca się kupować skoro mam konwerter od Polsatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz podłączyć dwa różne tunery które patrzą na tego samego satelitę to nie masz innego wyjście jak zmiana konwertera na twin.
Nie da się inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='leeroy77' post='108540' date='01.07.2008, 09:19 ']Moja antena ma 90 cm średnicy[/quote]


A to co innego. Jednak tak jak piszę kol.Fantom, nie podłączysz tunera N-ki i polsatu jednocześnie jeśli nie zastosujesz Twina. Obydwie platformy nadają z tej samej pozycji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc, w takim razie nie mam innego wyjścia jak zakupić taki konwerter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...