Skocz do zawartości
kil

Sony Vegas 8 - rendering

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno temu stałem się szczęśliwym posiadaczem kamery sony hd sr10e, czas płynie i materiału HD dużo się zebrało w związku z tym postanowiłem nieco obrobić wszystkie filmy. Do tego celu używam sony vegas 8. Udało mi się sensownie opanować, cięcie, łącznie itp jednak mam wielki problem z efektem końcowym czyli renderingiem. Chciałbym pozostawić oryginalną jakość HD materiału z kamery czyli 1920x1080. Przed renderingiem wybieram albo .avi albo .wmv rozdzielczość 1980x1020 24p/60i lub 50i; i niestety po renderingu plik 1min zajmuje 5gb i niemiłosiernie skacze podczas odtwarzania w kmplayer. Siedzę nad tym już 3 dzień, szukam szukam i nie mogę nigdzie nic znaleźć o renderingu HD. Jakie parametry powinienem wybrać, żeby jakosć była fullHD i płynnie odtwarzało (komputer mam ok c2d 2,4, 2gb ram, gf8600).

Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może na początek zaznacz sobie ok 15-30sek materiału i wybierz render np do mpg2 HDV z strumieniem 25Mbps i zobacz jak wyszło
tzn czy skacze itd
Ja wszystko z mojej HV10 robię własnie do HDV mpg2 i wychodzi super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zanim zaczniesz komuś radzić najpierw zorientuj sie w temacie
SR10 to kamera AVCHD a nie HDV wiec po jaką cholerę Kil ma wg Ciebie NIEPOTRZEBNIE transkodować godzinami materiał do HDV ?


kil,

Musisz eksportować materiał do NATYWNEJ dla Twojego typu kamery postaci- czyli AVCHD
Najlepiej urzyć do tego celu PinnacleStudio 12 Ultimate. Stworzysz nim płyty BD lub DVD-DL które bez problemu łyknie Ci Bluray...
Mozesz tez exportować do pliku - tylko po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba nie do konca masz racje ta kamera z tego co mi wiadomo nie ma pelnego HD tylko HDV 1440x1080i, a wiec totalnym bledem jest rozciaganie tego materiału do 1920x1080 (dlatego problemy ze skakaniem "przplotem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mylisz sie

sr10 uzywa HDD a na HDD jak wiadomo zapisuje sie tylko w AVCHD /z wyjatkiem wynalazków jvc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kil' post='108320' date='28.06.2008, 22:32 ']Chciałbym pozostawić oryginalną jakość HD materiału z kamery czyli 1920x1080. Przed renderingiem wybieram albo .avi albo .wmv rozdzielczość 1980x1020 24p/60i lub 50i; i niestety po renderingu plik 1min zajmuje 5gb i niemiłosiernie skacze podczas odtwarzania w kmplayer.[/quote]

Ja używam Sony Vegas Movie Studio 8.

Po pierwsze.
Po zainstalowaniu programu z płytki od razu aktualizuję go najnowszą wersją ze strony:

[url="http://www.sonycreativesoftware.com/download/updates"]http://www.sonycreativesoftware.com/download/updates[/url]

Po drugie.

Ja montuję materiał HDV (mpeg2) 1080x1440 z zachowaniem oryginalnej jakości. Czyli format zapisu zmontowanego materiału jest taki sam jak materiału wejściowego. Wybieram zatem HDV mpeg2 1080x1440 50i. Zmontowany materiał wychodzi w takim samym pliku z rozszerzeniem .m2t.

Wydaje mi się, że powinieneś postapić tak samo. Powinna byc jakaś opcja wyjścia w formacie 1080x1920 mpeg4 (AVCHD).

Jeżeli przekodowujesz AVCHD na avi lub wmv to tracisz jakość, bo rozdkodowanie z AVCHD i zakodowanie na WMV odbywa się przy użyciu stratnych kodeków.


Pozdrawiam Edytowane przez karakurat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='karakurat' post='110046' date='17.07.2008, 11:36 ']Wydaje mi się, że powinieneś postapić tak samo. Powinna byc jakaś opcja wyjścia w formacie 1080x1920 mpeg4 (AVCHD).
...[/quote]


Właśnie tego szukam i szukam i znaleźć nie mogę:)
Dlaczego nie renderuszejsz do FullHD?

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SR10 to mamera nowej generacji (2008). Pisze 1920 x 1080 w przeciwueństwie do modeli 2007 z 1440 x 1080.
Cytat:
[quote]HDR-SR10E
Najwyższa jakość obrazu filmowego Full HD 1920x1080 i fotografie o rozdzielczości do 4 megapikseli. Twardy dysk 40 GB.[/quote]

[url="http://www.sony.pl/view/ShowProductCategory.action?site=odw_pl_PL&category=HDD+AVCHD+Hard+Disk+Drive"]http://www.sony.pl/view/ShowProductCategor...Hard+Disk+Drive[/url]
AVCHD to tylko kontener a można z tym zrobić wszystko co się chce zwłaszcza pod NEROVISION z BDV włącznie lub MPEG2.
Render zawsze tra długo więc nastaw na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz avchd tu wybierasz kodek sony avc i wybrana rozdzielczość i tyle. Pamiętaj i klatkach, musi być tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na posta z jaką datą dziś odpowiedziałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na posta z jaką datą dziś odpowiedziałeś

Górnik roku :D .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z programu na wyjściu jest m2ts i to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...