Skocz do zawartości
Audioza

Onkyo 606 i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
W dniu wczorajszym stalem się posiadaczem amplitunera Onkyo TX-SR606
I niestety mam male problemy
- pilot powinien mieć podświetlane przyciski sekcji REMOTE MODE, ale niestety nic się nie świeci, czy podświetlenie się jakoś włącza czy pilot jest wadliwy ?
- nie mogę wyświetlić meni SETUP na TV. Amplituner podłaczony do TV przez RCA lub S-VIDEO (na ampli wyjście MONITOR). Niestety ani przez jeden ani drugi kabel nie ma meni na TV (av wybrane dobre w tv bo jak przełacze kabel do dvd lub sat to obraz od razu pokazuje się na tv) Nie mogę żadnego sygnału video wyświetlić na TV przez RCA lub S-Video (podłaczylem do ampli dvd)

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Audioza' post='106964' date='15.06.2008, 17:35 ']Witam
W dniu wczorajszym stalem się posiadaczem amplitunera Onkyo TX-SR606
I niestety mam male problemy
- pilot powinien mieć podświetlane przyciski sekcji REMOTE MODE, ale niestety nic się nie świeci, czy podświetlenie się jakoś włącza czy pilot jest wadliwy ?
- nie mogę wyświetlić meni SETUP na TV. Amplituner podłaczony do TV przez RCA lub S-VIDEO (na ampli wyjście MONITOR). Niestety ani przez jeden ani drugi kabel nie ma meni na TV (av wybrane dobre w tv bo jak przełacze kabel do dvd lub sat to obraz od razu pokazuje się na tv) Nie mogę żadnego sygnału video wyświetlić na TV przez RCA lub S-Video (podłaczylem do ampli dvd)

Proszę o pomoc[/quote]
Co do podświetlenia - powiem szczerze, że nie zauważyłem czy jest. Ale jestem na 99% przekonany, że przyciski nie są podświetlone. Jak będę później w domu to sprawdzę.
Co się zaś tyczy wyświetlania menu na ekranie Twojego TV - uzyskasz je tylko i wyłącznie po HDMI, przykro mi.

Pozdr.
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro mamy temat o problemach w 606, to może i ja coś dorzucę... niestety.
Podłączyłem Xboxa 360 componentem do 606, do TV sygnał wychodzi po HDMI. W ustawieniach ampa dałem "Through" - bez skalowania, czysty przekaz - w konsoli nic nie zmieniałem (od zawsze mam 720p) ... i elementy obrazu z X360 zyskały brzydką "poświatę": [u]czcionki mają strasznie jaskrawe brzegi[/u] (jakby "echo" - to najbardziej wyraźna zmiana), mniejsze napisy (np. na komórce w GTAIV) są prawie nie do odczytania... Wydaje się, że obraz zyskał na ostrości, ale to tylko fałszywe pierwsze złudzenie - to ta "wyrazistość" tak daje po oczach, ale jaskrawość tych "duszków" w efekcie czyni obraz mniej czytelnym. Po componencie bezpośrednio do TV jest ładnie, klarownie, bardziej "miękko"...
Ktoś wie co jest grane ? Edytowane przez Butcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Butcher' post='107091' date='16.06.2008, 13:18 ']Skoro mamy temat o problemach w 606, to może i ja coś dorzucę... niestety.
Podłączyłem Xboxa 360 componentem do 606, do TV sygnał wychodzi po HDMI. W ustawieniach ampa dałem "Through" - bez skalowania, czysty przekaz - w konsoli nic nie zmieniałem (od zawsze mam 720p) ... i elementy obrazu z X360 zyskały brzydką "poświatę": [u]czcionki mają strasznie jaskrawe brzegi[/u] (jakby "echo" - to najbardziej wyraźna zmiana), mniejsze napisy (np. na komórce w GTAIV) są prawie nie do odczytania... Wydaje się, że obraz zyskał na ostrości, ale to tylko fałszywe pierwsze złudzenie - to ta "wyrazistość" tak daje po oczach, ale jaskrawość tych "duszków" w efekcie czyni obraz mniej czytelnym. Po componencie bezpośrednio do TV jest ładnie, klarownie, bardziej "miękko"...
Ktoś wie co jest grane ?[/quote]
Chyba gdzies o tym czytałem. Spróbuj prze kilka sekund przytrzymać przycisk Display na pilocie, tzn. najpierw przycisk receiver a potem display. Powinno pokazać sie menu z ustawieniami obrazu. Tam możesz ustawić ostrość, z tego co pamiętam to pomogło ale sam nie zweryfikuję, bo mam wszystko podpięte pod HDMI a przy nim ta opcja nie działa. Daj znać czy Ci się udało.

Pozdrawiam
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem i pilot nie ma podświetlenia, skąd wziąłeś taką informację?

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki Tomek za info, czyli Menu tylko po HDMI
co do podświetlanych przycisków to z opisu na stronie Onkyo "Newly Designed Preprogrammed RI (Remote Interactive) Remote Control with Mode-Key LEDs"
czyli przyciski Remote Mode powinny się podswietlać, ale może tylko w wersji USA (tam nie ma np. przycisku Pure Audio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Audioza' post='107199' date='16.06.2008, 22:05 ']dzieki Tomek za info, czyli Menu tylko po HDMI
co do podświetlanych przycisków to z opisu na stronie Onkyo "Newly Designed Preprogrammed RI (Remote Interactive) Remote Control with Mode-Key LEDs"
czyli przyciski Remote Mode powinny się podswietlać, ale może tylko w wersji USA (tam nie ma np. przycisku Pure Audio)[/quote]
Niestety chyba faktycznie są różnice pomiedze wersja USA / reszta świata. Na upartego... jest czerwona dioda w pilocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' post='107125' date='16.06.2008, 15:13 ']Chyba gdzies o tym czytałem. Spróbuj prze kilka sekund przytrzymać przycisk Display na pilocie, tzn. najpierw przycisk receiver a potem display. Powinno pokazać sie menu z ustawieniami obrazu. Tam możesz ustawić ostrość, z tego co pamiętam to pomogło ale sam nie zweryfikuję, bo mam wszystko podpięte pod HDMI a przy nim ta opcja nie działa. Daj znać czy Ci się udało.
Pozdrawiam
Tomek[/quote]
Rewelka! Faktycznie - obraz miałem "za ostry": sharpness na -4 i jest super!
Dzięki bardzo Tomek... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam głowę, że gdzieś tu o tym czytałem, ale nie potrafię znaleźć: czy ktoś może mnie oświecić co to za "cykanie" dochodzi z wnętrza 606 podczas użytkowania? Wszystko hula OK, nie ma przerw w dźwięku, nie przełącza trybów, ale słychać od czasu do czasu cyknięcie równie głośne jak np. przy zmianie źródła. Wnętrzności się wygrzewają czy jak? :D To kiedyś mija czy taki jego urok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem Onkyo TX-SR606 i tez mam problem z wyswietleniem menu ekranowego przy podlaczeniu przez zwykle zlacze video. Pewnie trzeba cos przelaczyc w ampli bo w instrukcji pokazuja ze przy tym podlaczeniu menu powinno sie pojawic na ekranie telewizora. Jakby ktos wiedzial o co "come on" prosze o info :lol: a tymczasem dalej bede grzebal :)
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bullet2000' post='126109' date='16.10.2008, 09:46 ']Wlasnie kupilem Onkyo TX-SR606 i tez mam problem z wyswietleniem menu ekranowego przy podlaczeniu przez zwykle zlacze video. Pewnie trzeba cos przelaczyc w ampli bo w instrukcji pokazuja ze przy tym podlaczeniu menu powinno sie pojawic na ekranie telewizora. Jakby ktos wiedzial o co "come on" prosze o info :lol: a tymczasem dalej bede grzebal :)
Pzdr.[/quote]
Tak jak napisałem powyżej - menu na ekranie tylko po HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc, ew. sugestie:
do 606 mam podłączonego X360 po componencie (audio po optyku), video wychodzi z 606 do TV po HDMI. Wszystko odpowiednio przypisane w ampli, NIE ZMIENIANE. Było pięknie... - ale od jakiegoś czasu NIE MAM OBRAZU w TV gdy właczam X360, słychac tylko dźwięk na kolumnach.
Zanikło też menu OSD z 606 na ekranie TV - jest tylko na wyświetlaczu ampa...
Kable OK - component działa, bo podpinam X360 bezpośrednio do TV i jest OK.
Wyjściowy HDMI w połączeniu 606>>TV też działa, bo na tym samym jedzie też sygnał z PS3 i DVD podpiętych do 606.
WTF ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomekfff' post='126120' date='16.10.2008, 10:19 ']Tak jak napisałem powyżej - menu na ekranie tylko po HDMI.[/quote]

Witam wszystkich po raz pierwszy:)

No niezły szit!
Mam tv CRT 32" jedynie z wej. component ...
Jak pod tym względem wyglądają ampli innych firm - Denon xx08, xx09, Yamaha 66x, 86x. Edytowane przez bob1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...