Skocz do zawartości
kil

Kabel DVI>HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
mam zamiar podłączyć LCD 37'' do komputera. Jeżeli wszystko dobrze zrozumiałem to najlepszą jakość otrzymam podłączają komputer DVI>HDMI.

Czy długość kabla (potrzebuję ok 15m) będzie miałe wpływ na jakość wyświetlanego obrazu (czy jestem w stanie to zauważyć) oraz czy kupowanie tanich kabli tego typu ma sens (chodzi mi o jakość obrazu), czy lepiej dołożyć do lepszego (jeżeli tak to do jakiego)

Mówiąc o tanim kablu mam na myśli np ten: [url="http://www.allegro.pl/item104774287_kabel_hdmi_dlugosc_15m_nowy.html"]http://www.allegro.pl/item104774287_kabel_...c_15m_nowy.html[/url]

Czy kabel HDMI przesyła tylko obraz?

Z góry dziękuję za rady oraz poświęcony czas
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjście hdmi przesyła obraz i dźwięk.
Rozumiem, że w TV masz hdmi a w PC dvi.
Jeśli tak, to chcesz chyba wysłać obraz na TV a nie odwrotnie.
W tym przypadku dźwięk nie będzie przesyłany z PC do TV.
Dźwięk musisz podłączyć oddzielnie.

Problem tylko w długości kabla.
Wyczytałem w ostatnim numerze CHIP-a, że długość kabla DVI to maksymalnie 5 m. Dotyczy to chyba połączenia DVI-DVI.
W przypadku hdmi wersji 1.0 lub 1.1 to jest 15 m a w przypadku wersji 1.2 maksymalna długość kabla wynosi 17-20 m.
W Twoim przypadku to raczej będzie 5 m DVI>HDMI.
Może jednak się mylę.

Z praktyki wiem, że kable powinny być firmowe, ale trudno było komukolwiek udowodnić, że te najdroższe są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Uzywam kabla DVI->HDMI 10 metrow i dziala. Niestety dzwiek musialem "puscic" osobno (jeszcze nie spotkalem kompa/kar. graf. ktory by mial na DVI dzwiek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko, czy takie podłączenie jest rzeczywiście aż tak ogromną rewelką...?
mój Samsung z serii R51 nie obsługuje PC po HDMI, czyli trzeba dokonywać wygibasów z grafiką, aby pulpit mieścił się dokładnie na ekranie. Rozdziałka 1216x676 - bez sensu.
Już się tym zachłysnąłem. Proponuję porównać połączenie po S-Video, obraz nie straci ogromnie na jakości, a dzięki temu zwolnisz miejsce na DVD po HDMI, to jest fajna sprawa:) Ale wszystko trzeba zobaczyć własnym "szkiełkiem". Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Połączenie S-Video można wykorzystać oczywiście, tyle że to nie będzie HD tylko zwykłe SD, więc jakość obrazu będzie co najwyżej porównywalna do DVD

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radoslavm' date='29.05.2006, 21:09 ']tylko, czy takie podłączenie jest rzeczywiście aż tak ogromną rewelką...?
mój Samsung z serii R51 nie obsługuje PC po HDMI, czyli trzeba dokonywać wygibasów z grafiką, aby pulpit mieścił się dokładnie na ekranie. Rozdziałka 1216x676 - bez sensu.
Już się tym zachłysnąłem. Proponuję porównać połączenie po S-Video, obraz nie straci ogromnie na jakości, a dzięki temu zwolnisz miejsce na DVD po HDMI, to jest fajna sprawa:) Ale wszystko trzeba zobaczyć własnym "szkiełkiem". Pozdrawiam
[right][post="5468"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

[quote name='KrzyHo' date='30.05.2006, 10:42 ']Połączenie S-Video można wykorzystać oczywiście, tyle że to nie będzie HD tylko zwykłe SD, więc jakość obrazu będzie co najwyżej porównywalna do DVD

Pzdr
KrzyHo
[right][post="5486"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Tak jak napisał KrzyHo : Jeżeli mowa o HD to nie mowy o żadnym s-video, composit czy euro (no chyba, że przenosi component). To są podłączenia do SD. Komputer połączony z LCD po czymś takim to wogle jakaś pomyłka...
Tylko: HDMI,DVI i component

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Używam zwykłego kabla HDMI-DVI o długości 10m (komputer Gforce 7600GT - JVC32s60). Nie zauważyłem zbytniej utraty jakości obrazu w porównaniu do połączenia Snazio - JVC (kabel DVI-DVI 1,8m + przejściowka VIVANCO DVI-HDMI). Kwestia ustawien :-).
Przy polaczeniu komputer-LCD wykorzystuje standardowe sterowniki gforce z mozliwoscia automatycznego doboru rozdzielczosci. Komputer sam dopasowuje rozdzielczosc HDTV, zarowno przy 1080i jak i 720p. Mogę poźniej przełączać do woli wg własnego uznania.
Szkoda, że zarowno w komputerze jak i w Snazio 1350 nie idzie audio po DVI. Mam jednak nadzieję, że w przyszlosci karty graficzne z wyjsciem HDMI beda na "full wypasie". Jak dotychczas smieszy mnie dodawanie do nazwy w kartach graficznych napisu HDTV, a tym czasem obraz wyprowadzany jest zwyklym Component-em.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli, jeżeli dobrze zrozumiałem, do oglądania filmów HD z komputera potrzebuje oprócz karty z wyjściem DVI (np GF5900XT), kabla DVI>HDMI.

Czy wtedy obraz będzie wyświetlany na pełnym ekranie? w formacie 720p??16:9??

Pozdrawiam Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...