Skocz do zawartości
fitrus

Wypalanie się duszków/powidoków w plazmach nowej generacji

Rekomendowane odpowiedzi

A czy moglby sie wypowiedziec ktos kto zyluje swoja plazme np. ktos kto oglada po 8-10 godz. dziennie lub piluje na niej ostro i duzo w PS3 Xbox 360 lub PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup Panasonica TH-42PY80P 11 generacji a nie bedziesz mial problemow z zadnymi duszkami. Z ta plazma wogole nie ma problemow, sa same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie mam od miesiaca Panasonica TH-42PY80P, wiec moge spokojnie ogladac czy grac i nie bac sie o powidoki. Dobrze wiedziec bo przed zakupem plazmy nie wiedzialem o powidokach za duzo, dopiero jak kupilem i poczytalem na forum to sie o tym dowiedzialem. Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Hawk_' post='127018' date='21.10.2008, 23:40 ']Kup Panasonica TH-42PY80P 11 generacji a nie bedziesz mial problemow z zadnymi duszkami. Z ta plazma wogole nie ma problemow, sa same plusy.[/quote]

"rozchodzi się jednak o to by te plusy nie przysłoniły wam minusów" jak mawiał Tym w Misiu

I tak jest też i z plazmami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje ale ja nie twierdze ze ten model ma same plusy :) jak kazdy sprzet ma swoje plusy i minusy :) tak wiec to zalezy jak kto trafi bo ktos kupi samochod za 2000zl i sie nie zepsuje a ktos kupi za 50000zl i po miesiacu mu padnie :angry:. Ja mam nadzieje ze moj telewizorek bedzie gral smialo z 10 lat i to w dobrej jakosci obrazu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Mam od kilku tygodni Samsunga 50" 7 serii model 2008 i wczoraj zauważyłem na bardzo jasnym tle delikatne zarysy loga AXN, akurat żona bardzo lubi ten kanał i jest u często ogląany ale bez przesady. telewizor na pewno nie chodzi dłużej niż średnio 5 godzin dziennie
Oczywiście dziś rano tego defektu już nie było.
Dodam, że kontrastu dynamicznego nigdy nie używam, więc ustawienia zupełnie normalne.
Więc problem nie został do końca zniwelowany, zresztą nie każde oko też potrafi to zobaczyć.
Zaznaczam, że nie jest to prawie wcale uciążliwe bo musiałem przełączyć np na białe tło lub przesuwający się gradient i na najjaśniejszym białym tle pokazać palcem aby inni zauważyli. Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo są dwa rodzaje powidoków. Chwilowe widoczne zaraz po wyłączeniu TV, związane z nagrzaniem się fosforu i znikające po dłuższym wyłączeniu TV i stałe - czyli wypalenia - w chwili obecnej problem niewielki (panele są trwałe). Jednakże PROBLEM nadal istnieje - jest tylko bardzo trudny do osiągnięcia przy normalnym oglądaniu TV. Jeżeli będziesz oglądał stale jeden program z wyraźnym logo - to napewno po jakimś czasie znaczek będziesz miał na stałę. PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego "powidoku" nie było widać zaraz po wyłączeniu TV jak piszesz tylko tak jak już napisałem wyżej:
[quote name='Erikos' post='141813' date='13.01.2009, 09:37 ']...na bardzo jasnym tle delikatne zarysy loga AXN[/quote]
W tej chwili nie ma po nim śladu ale jeszcze bardzo wcześnie rano coś tam jeszcze było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]PROBLEM nadal istnieje - jest tylko bardzo trudny do osiągnięcia przy normalnym oglądaniu TV[/quote]
Opisałem wyżej jak po trzech dniach oglądania TVN 24 uzyskałem trwałe pionowe pasy na granicy 4:3.
Nie sprawiło mi to naprawdę żadnego trudu.

PIONEER stosuje trzy systemy ochrony przed (podobno nieistniejącym) procesem wypalania matryc:
[1] Orbiter - ruchomy pixel
[2] Pasy maskujące "Side Mask" - to właśnie mój przypadek, od tej pory mam to włączone. Wygląda to okropnie; szare pasy z obu stron 4:3.
[3] Wzornik Ekranu - "Video Patern" umożliwia pozbycie się zjawiska powidoku
Wszystko opisane w manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='141913' date='13.01.2009, 15:21 ']Opisałem wyżej jak po trzech dniach oglądania TVN 24 uzyskałem trwałe pionowe pasy na granicy 4:3.
Nie sprawiło mi to naprawdę żadnego trudu.

PIONEER stosuje trzy systemy ochrony przed (podobno nieistniejącym) procesem wypalania matryc:
[1] Orbiter - ruchomy pixel
[2] Pasy maskujące "Side Mask" - to właśnie mój przypadek, od tej pory mam to włączone. Wygląda to okropnie; szare pasy z obu stron 4:3.
[3] Wzornik Ekranu - "Video Patern" umożliwia pozbycie się zjawiska powidoku
Wszystko opisane w manualu.[/quote]


akurat jak ktos ogląda tvn24 z tym paskiem informacyjnym to moze pięknie zarżnąć każdą plazme

ja musiałem walczyc 3 dni aby logo z paskiem zniknęlo z plazmy 50 samsunga

pieknie sie tez wypala plansza vod z cyfry :) z tym paskiem pionowym

na innych programach powidoki sa ale giną

niestety wypalanie nawet w nowych plazmach tez występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Dziś około 7-8 rano specjalnie w celu sprawdzenia wybrałem opcję "cały biały" i znowu na ekranie widać było logo AXN a na nim zarysy TVP w ramce, zaznaczam, że wczoraj AXN nie chodził dłużej niż 2h ciągle od godziny 20-22.
Wiem że dziś w południe już tam tego nie będzie napewno ale czy nie jest to spowodowane, że luminofor w tych miejscach jest już osłabiony jakby nie było przez oglądanie już kilka tygodni.
Może też i nowa generacja plazm musi się dotrzeć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Niestety wg moich przypuszczeń logo AXN chyba mam już częściowo utrwalone bo wczoraj wieczorem niestety jeszcze było trochę widać duszki.
Sądzę że z dnia na dzień będą chyba coraz bardziej widoczne i utrwalone bo dziś już np były bardziej widoczne niż poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech nikt nie pisze, że plazmy się już nie wypalają to bzdura najbardziej wypalaja si plazmy LG najmniej chyba Panasa z tego co testowałem, LG wystarczy oglądanie 4:3 czy znaczki z wiekiem Panasa jeden dzień katowania menu startowe filmu DVD. Jak komuś się plazma nie wypalił to albo ogląda z daleka i tego nie widzi, ma słaby wzrok, mało ogląda lub zmienia ciągle programy. Ja osobiście nie trafiłem na taką plazmę którą bym nie dał rady wypalić ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, szczerze żałuję, że w swoich modelach macie taki problem, ale nie generalizujcie i nie opowiadajcie dookoła bredni, że generalnie plazmy się wypalają. Czuję się powoli jakbym wszedł do elektromarketu u siebie w mieście i posłuchał trochę niedouczonych sprzedawców "znających się" na wszystkim i opowiadających o zaletach i wadach telewizorów SIC. Fakt jest taki, że NIE WSZYSTKIE plazmy się wypalają bo mój Panas, który chodzi średnio po 10 godzin dziennie od 2,5 roku nie ma śladu po jakimkolwiek logo. Muszę dodać, że oczywiście ekranu należy używać z rozsądkiem bo jak ktoś pierdyknie np ustawienia dynamiczne z zarąbistym kontrastem takim, że kolory oczy wypalają jak się na niego patrzy no to inna kwestia ^_^ Ja w każdym razie nie testowałem takich ustawień bo zwyczajnie nie da się tego oglądać tak bije po deklach :)
A tak w ogóle to nadużywacie słowa wypalenie, bardziej trafne byłoby słowo powidok, czyli coś co zostaje na pewien czas ale znika. A wypalenie o którym kiedyś mówiło się w kontekście plazm to trwałe uszkodzenie plazmy o którym na ekranach 9 generacji nie można mówić, ale występowało wcześniej faktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dotyczy:
5090H KURO
Może być tak, że wrażliwość na powidoki jest znaczna w pierwszych dniach pracy ekranu. Bo świecił inaczej (agresywniej) w tym okresie i migotał.
Może jest jednak trochę prawdy z tym 200 godzinnym okresie wstępnym.
Ale jeżeli tak jest to dlaczego producent o tym nie uprzedza ?
Przez delikatność ?
ps. w TVN24 chodzi o pionowe pasy (marginesy) na granicach obszaru wyświetlania 4:3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no i przysnęło się ... automat zegarowy ( wył. codziennie o 1:30 ) nie zadziałał z powodu wcześniejszej awarii zasilania i resetu zegara .
Piękny fioletowy napis MANGO w prawym dolnym rogu ( w oryginale żółty ) .... ^_^
Po 10 minutach pracy na innym kanale MANGO zniknęło bezpowrotnie . :)


Generalnie nowe panele radzą sobie z problemem zdecydowanie lepiej , historie z kolesiem, który zasnął podczas projekcji filmu dla dorosłych
i wypaliło mu się na stałe menu z hardcorowom sceną, minęły bezpowrotnie . :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ator' post='142266' date='15.01.2009, 09:22 ']...używać z rozsądkiem bo jak ktoś pierdyknie np ustawienia dynamiczne z zarąbistym kontrastem takim, że kolory oczy wypalają jak się na niego patrzy no to inna kwestia[/quote]

Mój brat ma Panasa 37PV60. Od nowości ustawiony na 16:9 i tryb dynamiczny, bez żadnego docierania. Zero wypaleń. Bardzo dużo TVN24.
Ja mam 42PV60 a teraz jeszcze 50PV8, oba docierane, i co - też zero wypaleń. Po oglądaniu 4:3 albo 2.35:1 zostaje lekki powidok, schodzi w ciągu paru minut po obejrzeniu czegokolwiek w 16:9.

Myślę, że w Panasach z ostatnich lat to naprawdę trzeba by oglądać jeden program z logo 24h na dobę, żeby coś pozostało na ekranie. Edytowane przez blackholesun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='142270' date='15.01.2009, 10:10 ']...Może być tak, że wrażliwość na powidoki jest znaczna w pierwszych dniach pracy ekranu. Bo świecił inaczej (agresywniej) w tym okresie i migotał.
Może jest jednak trochę prawdy z tym 200 godzinnym okresie wstępnym.
Ale jeżeli tak jest to dlaczego producent o tym nie uprzedza ?
....[/quote]

Ewentualnie niech się wypowiedzą inni użytkownicy jak oni rozumieją "Docieranie" plazmy

U mnie TV wg mnie cały czas pracuje oszczędnie bo naprawdę nie mamy czasu siedzieć za wiele przed nim.
Maksymalnie 4-5 godzin dziennie (co nie znaczy 4-5h nonstop), najwyżej do 2godzin danego programu jak oczywiście jest coś ciekawego do oglądnięcia.
U mnie wszystkie ustawienia są skalibrowane na średnio (oczywiście żadnych dynamicznych kontrastów ani podświetleń wypalających oczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
When your plasma TV is initially installed, the first 100 hours of use is known as the "break-in period." During this time, to minimize any risk of image retention, you should:

1. Make sure the plasma TV is in a viewing mode (aspect ratio) that completely fills the screen. The panel is shipped in this condition, in what is called the "Just" mode.
2. Turn down the Picture setting (in the Picture menu) to +0.
3. Briefly engage the 4:3 mode and confirm the side bars are set to "Mid", or "Bright". This can be adjusted in the Set Up menu.
4. Always return the display mode that fills the screen (such as Just, Zoom, Full, or H-FILL).
5. Try not to view channels with stationary backgrounds or logos for extended periods of time.
6. Avoid extended display of static images (video games, computer images, DVD title screens, etc.).

[url="http://www2.panasonic.com/consumer-electronics/support/FAQs/details-FAQs+for+Plasma+TVs-UCM_PRD_CNT_001993#tv4"]http://www2.panasonic.com/consumer-electro..._CNT_001993#tv4[/url]

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj skusiło mnie i wszedłem w menu serwisowe i wychodzi z tego, że mój panel ma już 253 godziny sprawdziłem dwukrotnie więc o pomyłce nie powinno być mody.
Mam go nie cały miesiąc więc wychodzi około 10 godzin dziennie sam nie wiem niby były święta i może i tyle by się uzbierało.
Przychodzi mi też do głowy, że może te pierwsze 100godzin może jakoś producent dociera?
Wtedy te pozostałe 153 godziny jak by podzielił to by wyszło średnio 6 godzin dziennie co może być bardzo realne.
Jestem na 1000% pewien, że mój telewizor nie był nawet wyciągany z pudła zanim go kupiłem więc o jakiejkolwiek pracy w sklepie nie ma mowy.

Dobrze by było żeby ktoś zaraz po kupnie wszedł w menu serwisowe i to sprawdził, oczywiście będąc pewnym że ma model nigdy wcześniej nie rozpakowywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Erikos' post='142667' date='17.01.2009, 15:58 ']Dzisiaj skusiło mnie i wszedłem w menu serwisowe i wychodzi z tego, że mój panel ma już 253 godziny sprawdziłem dwukrotnie więc o pomyłce nie powinno być mody.
Mam go nie cały miesiąc więc wychodzi około 10 godzin dziennie sam nie wiem niby były święta i może i tyle by się uzbierało.
Przychodzi mi też do głowy, że może te pierwsze 100godzin może jakoś producent dociera?
Wtedy te pozostałe 153 godziny jak by podzielił to by wyszło średnio 6 godzin dziennie co może być bardzo realne.
Jestem na 1000% pewien, że mój telewizor nie był nawet wyciągany z pudła zanim go kupiłem więc o jakiejkolwiek pracy w sklepie nie ma mowy.

Dobrze by było żeby ktoś zaraz po kupnie wszedł w menu serwisowe i to sprawdził, oczywiście będąc pewnym że ma model nigdy wcześniej nie rozpakowywany.[/quote]


to że telewizor/plazma nie był wyciągany z pudła wcale nie świadczy o tym że nie pracował, b.duzo plazm szczególnie na allegro to plazmy r/b czyli odnawiane , zapakowane oryginalnie z foliami itp. a np. z przebiegiem 100-200 godzin po jakies akcji serwisowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Robert Luczynski' post='142669' date='17.01.2009, 16:18 ']to że telewizor/plazma nie był wyciągany z pudła wcale nie świadczy o tym że nie pracował, b.duzo plazm szczególnie na allegro to plazmy r/b czyli odnawiane , zapakowane oryginalnie z foliami itp. a np. z przebiegiem 100-200 godzin po jakies akcji serwisowej[/quote]

Kolego twierdzisz że siedzą sobie w styropianach i są podpięte do prądu? :rolleyes:

Mój model nie miał żadnych śladów ingerencji w opakowanie jak i produkt, od polskiego dystrybutora z gwarancją Samsung Polska nie jakieś tam np odpadki serii lub niewiadomego pochodzenia z Allegro.
Zresztą można to też poznać podczas pierwszego uruchomienia gdzie telewizor przeprowadza cię przez całą instalację.
Z reguły te co świeciły w sklepach mają już to za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Erikos' post='142670' date='17.01.2009, 16:34 ']Kolego twierdzisz że siedzą sobie w styropianach i są podpięte do prądu? :rolleyes:

Mój model nie miał żadnych śladów ingerencji w opakowanie jak i produkt, od polskiego dystrybutora z gwarancją Samsung Polska nie jakieś tam np odpadki serii lub niewiadomego pochodzenia z Allegro.
Zresztą można to też poznać podczas pierwszego uruchomienia gdzie telewizor przeprowadza cię przez całą instalację.
Z reguły te co świeciły w sklepach mają już to za sobą.[/quote]

przeczytaj to co napisałem powyżej : to że plazma jest zapakowana oryginalnie,ma folie,blokady itp NIE OZNACZA ze jest fabrycznie nowa, np.na allegro
50% plazm samsunga sprzedawanych jako NOWE jest r/b czyli odnawiana np.przez Koambre (dla wtajemniczonych wszystko bedzie jasne) a są zapakowane
jako nowe i kazdy powie że są fabrycznie nowe a NIE SĄ :)

p.s.
w Twoim przypadku jezeli telewizor był kupiony w oficjalnej sieci dystrybucji samsunga jest b.duze pradopodobieństwo ze faktycznie jest nowy.

Edytowane przez Robert Luczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Erikos' post='142670' date='17.01.2009, 16:34 ']...twierdzisz że siedzą sobie w styropianach i są podpięte do prądu? :rolleyes: ...[/quote]
To było napisane w formie żartu.
Oczywiście wiem co to Koambra Inc. i znam te sytuacje ale pomyśl skoro zadają sobie tyle trudu w odnowienie modelu to nie chciało by im się zresetować licznika w menu serwisowym? Przecież co to dla nich.
Nieważne, pomijając takie sytuacje sprawa dotyczy mojego modelu poza tym oczywiście nie wykluczam sytuacji, że przez święta nabił tych "kWh" :)
Pozdrawiam

Edit:
Wszystko jest normalnie.
Przy liczeniu od kiedy go mam pomyliłem się o tydzień, wydawało mi się że mam go od niedawna dopiero sprawdziłem w papierach i to już 34dni więc te 253godziny wliczając okres świąteczny mieści się w normie.
Średnio wychodzi 7,5godziny dziennie.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jak to jest ? Moja Plazma przepracowała już 150h ... Generalnie na początku o docieraniu nie wiedziałem więc powiedzmy 50 h działała w trybie normalnym ... Potem w Kinowym , z przerwami na normalny na DVD czy kanałach HD z logo w formie znaku wodnego ... Teraz mam ustawiony śnieg bo w prawym rogu widzę logos jakiegoś programu HD - jakiegoś bo wyraźnie wybiło tylko HD ... Schodzi ...

Ale oglądałem też na trybie kinowym powiedzmy 20 min TVP 1 jakiś horror z wywaloną w lewym rogu krwisto czerwoną kropą ... która po przełączaniu kanałów biła zielenią z czarnej planszy , oraz lekko logos TVP ...

Pytanie czy mam się nie przejmować i nie zabawiać w śnieżenie , wyłączać i iść spać ... Czy jednak ciumciać się i śnieżyc , czy też puszczać mrówki ?

Model TV to 37PV80 .

Będę wdzięczny za wszelkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...