Skocz do zawartości
dominikm

Polsat Sport HD - EURO 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie założyć taki wątek bo Polsat Sport HD rozpoczął dziś pierwsze przekazy z Bad Waltersdorf.

Moje pierwsze wrażenia na gorąco:

+ REWELACYJNA jakość obrazu HD
+ bardzo ładnie wymyślone studio, świetne ujęcia kamer
+ jak na Polsat fajna czołówka

- ohydne, paskudne wielkie logo stacji - natychmiast do wymiany!
- amatorszczyzna operatora w trakcie wywiadów "w terenie" - po co takie zbliżenia? to jest HD! nie musicie Błaszczykowskiemu wjeżdżać do nosa!

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony i nie żałuję decyzji o dokupieniu do n-ki CP, choć na słowo Polsat dostawałem odruchu wymiotnego.

Sprzęt:
Tuner Samsunga, po componencie i kablu optycznym, upscal w Denonie 3808 z 1080i do 1080p, (nie korzystam z HDMI bo Samsung nie przesyła tamtędy Dolby Digital)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegapiłem.
Plan relacji
tu:
[url="http://hdtvfeeds.wordpress.com/live-in-hd/"]http://hdtvfeeds.wordpress.com/live-in-hd/[/url]

Polsat Sport HD

02.06.2008
………………21.00 Euro 2008: Prosto z Bad Waltersdorf
03.06.2008
………………21.00 Euro 2008: Prosto z Bad Waltersdorf
04.06.2008
………………21.00 Euro 2008: Prosto z Bad Waltersdorf
05.06.2008
………………21.00 Euro 2008: Prosto z Bad Waltersdorf
06.06.2008
………………21.00 Euro 2008: Prosto z Bad Waltersdorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilem do infolini i koles mi powiedzial ze mecze beda tylko na Polsat Sport Extra na zywo a w HD jakies powtorki itp. Czy to prawda czy na PS HD bedzie to samo co na PSE, bo wg rozpiski ze strony Polsat Sport to bedą to transmisje rownolegle. Pytam sie bo nie wiem czy dokupowac do Pakietu Familijnego Pakiet Sport (mam dekoder HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kawm' post='105207' date='03.06.2008, 12:57 ']Dzwonilem do infolini i koles mi powiedzial ze mecze beda tylko na Polsat Sport Extra na zywo a w HD jakies powtorki itp. Czy to prawda czy na PS HD bedzie to samo co na PSE, bo wg rozpiski ze strony Polsat Sport to bedą to transmisje rownolegle. Pytam sie bo nie wiem czy dokupowac do Pakietu Familijnego Pakiet Sport (mam dekoder HD).[/quote]


Według tego co informują na stronie to mają być wszystkie transmisje na żywo w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość video znakomita. TOP.
Były jakieś zakłucenia ale zorientowałem się , że właśnie przełączyli PS HD z 5 kanału na 10-ty.
Może więc dlatego. Ale może z powodu aury. Tam właśnie ( jest na żywo) leje jak z cebra. Może byc burza.
Scenografia Studia bardzi mi sie podoba.
Puszczaja także materiały z porannego treningu. Też super.
Bardzo jednak martwi audio: Jest STEREO.
Jedna z kamer ma źle ustawioną synhronizację AV. Lekki z niej delay toru audio.
Na sąsiednim kanale 11 jest to samo w dobrym SD: PS EXTRA.
Znakomita lekcja w sprawie różnicy SD i HD. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieli dzisiaj jakies problemy z powodu ulewy. Studio jest plenerowe, Panowie siedza sobie pod gustownym zadaszeniem a sprzet i kamerzysci niemilosiernie mokna. Skonczylo sie to kilkuminutowa przerwa w nadawaniu. Ale to nieistotne - jakosc obrazu HD ze studia jest FENOMENALNA - potwierdzam to rowniez dzisiaj. Nie wiem jaki jest bitrate ale sporo juz HD z satelity widzialem i ten obraz jest w czolowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed połódniem jest też transmisja treningu na żywo.Jutro o 11:30.Jakość obrazu powalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś porobi fotki?to nie odda tego samego ale przynajmniej nie będzie gadania na sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='105318' date='03.06.2008, 22:11 ']ktoś porobi fotki?to nie odda tego samego ale przynajmniej nie będzie gadania na sucho.[/quote]

kilka screenów można zobaczyć na [url="http://hdtvfeeds.wordpress.com/2008/06/03/euro-2008-prosto-z-bad-waltersdorf-in-hd/"]http://hdtvfeeds.wordpress.com/2008/06/03/...tersdorf-in-hd/[/url] no i oczywiscie można ten przekaz ogladać na żywo, a dodatkowo jest o połowę wyższy bitrate niz na polsat sport hd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]ktoś porobi fotki?to nie odda tego samego ale przynajmniej nie będzie gadania na sucho.[/quote]
Gadanie na sucho ?
Rozwiń temat.
PLEASE.
Foty jak napisałeś nic nie wniosą.

Mamy EURO 2008 w HD, oglądamy, napięcie rośnie.
Do niedzieli.
A póżniej to ZOBACZYMY.
OBY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jak będzie z tymi meczami w HD? Będą LIVE na PS HD? Bo już jutro ide po dekoder i chcę na żywo oglądnąć w HD, bo retransmisje to są na Eurosport HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='105346' date='04.06.2008, 09:18 ']Czy mecze w zwykłym Polsacie będą w formacie 16:9 (tak jak Kubica)?[/quote]
Dobre pytanie.
Jeżeli tak to Leterbox ma z 400 linii. Po zoomie do fullscreen 16:9 jakość na zwylkym Polsacie będzie STRASZNA.

cffan:
było juz tyle razy, że będzie na żywo w HD na PS HD.
Te transmisje już są realizowane na żywo od poniedziałku.

Ja mam już stress niedzielny.
Co to będzie jak przegrają.
I nadzieja: co to będzie jak wygrają.
Chyba najważniejszu sportowy show dziesięciolecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' date='04.06.2008, 09:45 ' post='105351']
Dobre pytanie.
Jeżeli tak to Leterbox ma z 400 linii. Po zoomie do fullscreen 16:9 jakość na zwylkym Polsacie będzie STRASZNA.

Mam zwykły Polsat z tv naziemnej cyfrowej z nadajnika w Śremie. Musze przyznać że jakość przekazu z wyścigów F1 w 16:9 po zoomie jest naprawdę niezła (oglądam na Pioneer Kuro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest najciekawsza informacja od tygodni :) [url="http://satkurier.pl/news/41348/moduly-ci-hd-jeszcze-przed-euro2008.html"]http://satkurier.pl/news/41348/moduly-ci-h...d-euro2008.html[/url]
Satkurier podaje , że jeszcze do końca tygodnia Polsat ma udostępnić moduły CI - HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='105368' date='04.06.2008, 10:52 ']Tu jest najciekawsza informacja od tygodni :) [url="http://satkurier.pl/news/41348/moduly-ci-hd-jeszcze-przed-euro2008.html"]http://satkurier.pl/news/41348/moduly-ci-h...d-euro2008.html[/url]
Satkurier podaje , że jeszcze do końca tygodnia Polsat ma udostępnić moduły CI - HD.[/quote]

hmm szkoda, ze ta wiadomość dopiero dziś do mnie dotarła... wczoraj wziąłem dekoder samsung hd, wolałbym moduł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ulan to jest tak , że wiadomość jest tylko, że na razie nieoficjalna bo nie podana przez CP. Do tego trzeba pamiętać , że to jest spóźniona wiadomość przynajmniej o 2 tygodnie bo nawet jeśli miałbym kupić taki moduł to co ? Mam teraz latać po przedstawicielach i szczęśliwie trafię na 1 sztukę ?
Ponadto pamiętając o kłopotach CP z modułem SD , który wieszał się w trakcie współpracy np, z modułem C+ włożonymi jednocześnie to mógłbyś się nabawić nerwicy bardziej niż obejrzeć Euro2008 :) A tak sobie na luziku obejrzysz a za rok , dwa kupisz moduł przetestowany i mam nadzieję działający bez zarzutów :( Są więc plusy twojej decyzji a CP niech żałuje, że tak się ociąga z tymi modułami. Pare tysięcy użytkowników tunerów HD zapewne stracili - ale to już nie nasze zmartwienie :D

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ma być w końcu z tymi transmisjami euro2008 w cyfrowym polsacie. Transmisie będą kodowane?? Czy będą w paśmie otwartym?? Pytam bo chciał bym obejżeć niedzielny mecz Niemcy-Polska. A nie wiem czy musze kupić ten modół CI HD Cyfrowego Polsatu czy nie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej stronie internetowej można oglądać przekaz live z treningu polskiej kadry z Bad Waltersdorf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się oglądać - trzeba wejść na stronę Polsatu i jest podstrona z transmisjami za free tylko trzeba zainstalować odtwarzacz multimedialny i zarejestrować się . Transmisje są darmowe. Ja to zrobiłem ale mam problemy z zalogowaniem. Poczekam do wieczora i zobaczymy jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='105604' date='05.06.2008, 11:44 ']Da się oglądać - trzeba wejść na stronę Polsatu i jest podstrona z transmisjami za free tylko trzeba zainstalować odtwarzacz multimedialny i zarejestrować się . Transmisje są darmowe. Ja to zrobiłem ale mam problemy z zalogowaniem. Poczekam do wieczora i zobaczymy jak to działa.[/quote]
Moze, podalbys link do podstronyz transmisjami z Polsatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę Cię bardzo : [url="http://www.euro2008.atm.com.pl/"]http://www.euro2008.atm.com.pl/[/url]


P.S.
Już mogę się zalogować i na tą chwilę działa ok. Są juz jakieś materiały do obejrzenia, wywiady , itp. Ciekawe jak będą działać mecze :)

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki! Niestety nie mozna zarejestrowac sie, mieszkam w Niemczech.
Podczas rejestracji, rejestrator rozpoznaje IP jako zagraniczny - transmisja dostepna tylko
na terenie Polski.
Szkoda, pozostaje ARD i ZDF. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...