Skocz do zawartości
Barmar

Konwerter- pytanie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie odnośnie konwertera. Mam Cyfrowy Polsat od 6 lat i nadal używam anteny i konwertera z tamtego zestawu. Teraz postanowiłem podpisać nową umowę i wziąć dekoder Samsung HD. Anteny nowej nie brałem, ale kupiłem od CP dodatkowo konwerter HDready (znaczy tak pisze na pudełku ;) ). Jeszcze nie zmieniłem konwertera, ponieważ antene mam w dość niewygodnym miejscu aby to zrobić (ale jak będzie trzeba to dam rade na podnośniku z zewnątrz to zrobić ;) ) i moje pytanie jest następujące, czy wymiana konwertera coś zmieni, w czymś pomoże czy nie opłaca się zamieniać???

Proszę o odpowiedź!!!
Pozdrawiam i z góry dziękuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszem i wobec wiadomo, że sprzęt dedykowany jest do doopy, a przynajmniej tak było do tej pory. Ja też przez chwile użytkowałem Samsunga HD na starej Polsatowskiej antenie i nie było źle, ale... Wymiana konwertera przy starej małej czaszy raczej nic nie da albo niewiele da. Ja zaopatrzyłem się w czasze 80 Triaxa i konwerter monoblock twin Inverto, dodatkowo nowe okablowanie bo stary kabel po remoncie był w kilku miejscach uszkodzony i... nastała jasność :) Wreszcie widziałem różnice. Choć samo przejście z Echostara na Samsunga była dużym skokiem w jakości obrazu to dopiero teraz udało sie wycisnąć z tego jeszcze więcej.

Szkoda, że dopiero po zakupie zadajesz to pytanie. Na forum jest kilka tęgich głów, które pomogły by Ci w zakupie.

Edytowane przez LoozaQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypada zgodzic sie z przedpisca - naprawde nie warto oszczedzac na instalacji bo potem sa cuda, obraz daleki do optimum i ogolna rozpacz. Jak jest to jakis stary 60-65cm durszlak z gniotowym konwenterem i kablem z "cienka" zyla to nie ma zmiluj i trza wymienic calosc. Wyjdzie na zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedzi!!!
Ja mam czasze właśnie 80 cm firmy Prosat czy jakoś tak :)
Ale jak teraz oglądam kanały HD to są naprawdę ładne... ale za to inne kanały to może nie tragedia, ale jest słaba jakość nawet napewno nie SD...
Czyli radzicie wymienić konwerter tak???
Mam nadzieje obejrzeć Euro w naprawde bardzo dobrej jakości ;)
I właśnie czy dzięki zmianie konwertera jakość obrazu wszystkich kanałów się poprawi (no nie licząc oczywiście TVP bo oni o ile się nie myle nadają z anten naziemnych :) )
Jak co to mam tv Samsung R81b 40" i myśle że ten tv stać na odbiór naprawde ładego obrazu :)

Edytowane przez Barmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Barmar' post='104657' date='30.05.2008, 13:49 ']I właśnie czy dzięki zmianie konwertera jakość obrazu wszystkich kanałów się poprawi (no nie licząc oczywiście TVP bo oni o ile się nie myle nadają z anten naziemnych ;) )[/quote]
Rozczaruję cię. Jakość absolutnie się nie poprawi. To transmisja cyfrowa. Tak nadają.
Jeśli dbierasz dobrze to po prostu nic nie skacze na ekranie, obraz jest ciągły i płynny.
Jeśli nie odbierasz dobrze - nie masz obrazu lub obraz jest poszatkowany, zacina się, skacze, zatrzymuje.

Zmiana konwertera to polepszenie jego czułości. To pozwoli ci (ewentualnie) odbierać programy których nie odbierałeś do tej pory lub które skakały (kaszana na ekranie).
Często konwerter o zbyt małej czułości nie pozwala poprawnie odbierać kanałów HD. Są one bardziej wymagające.

Nic więcej nic mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mieszkam w uk. niedawna wymienilem swoj stary dekoder CP na echostara hd. wszystko bylo ok do ostatniego tygodnia kiedy to na ekranie tv pojawilo sie brak sygnalu. prawdopodobnie padl mi konwerter. zdjelem antene i teraz zastanawiam sie na wymiana taleza, konwertera i kablaz koncowkami. co byscie mi poradzili? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...