Skocz do zawartości
Martin Valdez

SHARP D44 - PC-TV (DVI-HDMI) PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zakupiłem TV Sharp 32' D44. Mam kablówkę UPC (zwykłą) i jest nieźle. Spodziewałem się czegoś gorszego.
Natomiast mój problem to polączenie komputera z tym TV. Zakupiłem specjalnie kabel dvi-hdmi i podłączyłem. W komputerze mam kartę nvidii 8800 GTS 512mb - sterowniki najnowsze ze strony nvidii (175.70). I tutaj zaczynają się schody.
Obraz jest w dziwnych kolorach jakby nie było pełenj palety albo nie wiem jak to określić. Jakieś róże dziwne przebijają itp. Bawiłem się ustawieniami kolorami na wejściu hdmi w TV (przestawiałem z rgb na inne ) ale nic to nie dało.
Zrobiłem zdjęcie, żeby pokazać Wam problem, z którym się borykam.
[url="http://img329.imageshack.us/my.php?image=p5270001ri2.jpg"]http://img329.imageshack.us/my.php?image=p5270001ri2.jpg[/url]
Stosowałem już kable z wyjście dvi pełnym i niepełnym(wyjście z komputera - telewizor przez hdmi).
Proszę o pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrób czystą instalację Windowsów , potem wszystkie sterowniki do płyty najlepiej pobrać najnowsze ze stronki producenta płyty, potem też najnowsze sterowniki nVidii z WHQL. Jeśli problem nadal występuje podłącz komputer do innego telewizora. To samo z innym TV? > wymień kartę graficzną, jeśli jest OK to wymień telewizor :rolleyes:

Edytowane przez Vasco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dziwny problem. Kolory są wszystkie. Widzę i czerwony i zielony i niebieski. Są przekłamane i to nie jest przekłamanie losowe (a więc nie kabel).
Raczej coś takiego: komputer podaje informacje o kolorze np. 16 bitową a TV wyświetla 8 bitową.
A więc obstawiał bym niekompatybilność.

Potestuj na innym kompie(innej karcie graficznej) i zobaczy czy będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innym komputerem były podobne jazdy jeśli chodzi o kolory. Dopiero kupiłem TV więc jak mam go sobie wymienić? Wiesz to nie był dla mnie mały wydatek i zmieniam TV tak często jak np bieliznę. Jeśli kupuję to jest to zakup od razu na kilka lat co najmniej. Więc niestety ale twoja propozycja wymiany TV nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Martin Valdez']Z innym komputerem były podobne jazdy jeśli chodzi o kolory.[/quote]
Pozostaje ci sprawdzić kabel (może jakimś cudem jest uszkodzony choć to mało prawdopodone).

Jeśli to nie on to ........ chyba kiepsko wybrałeś TV :rolleyes:
Z opisu wynika że ma wejście VGA ...... próbowałeś tą drogą? Może to załatwi sprawę?

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem różne kable. Miałem typowy dvi-hdmi. Później wymieniłem go na przejściówkę dvi-hdmi (ze wszystkimi piniami w dvi) i podlaczylem do niej normalny kabel hdmi. VGA nie próbowałem ale ludzie mi mowili ze przy 10 m moze byc problem z takim kablem.......Troche sie wkurzylem bo przeciez nie mam mozliwosci sprawdzenia tego typu rzeczy przed zakupem......ehhhhhh.....a w kwestii mojego topicu odnosnie samego hdmi w tym TV masz jakies pomysly?

Nikt nie odpowiedział ale ja już poznałem powod więc sie z Wami podzielę. Dzisiaj był u mnie cżłowiek z serwisu i jak sie okazało to wina kabla.....przyniósł ze sobą inny niz posiadałem i nagle oczom się ukazał piękny obraz bez takich dziwnych akcji. Fajnie, że TV sprawny....nie fajnie że 100 PLN wrzucone w błoto smile.gif
Nie sprawdzałem DVD bo nie miałem akurat go w domu ale historia z komputerem daje nadzieje na to, że DVD też dobrze zagra smile.gif

Może to była kwestia długości? Nie mam pojęcia w każdym razie wymineiłem ten 10m kabel na inny lepszy (według sprzedawcy :) ) 7m za 85 PLN i wszystko śmiga aż miło. Jedno mnie zastanawia. Ustawiłem rozdziałkę natywną TV czyli 1366/768 ale jak przerzucam tam jakieś okno i daję maksymalny rozmiar to mi się całe nie mieści. Co zrobić?

Edytowane przez Martin Valdez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję podpięcie kompa DVI---DSUB lub DSUB----DSUB czyli w telewizorze nie gniazdo HDMI a raczej PC.
Należy pamiętać, że oprócz tego że na PC musi być ustawiona rozdzielczość 1366x768 to w TV też trzeba taką wybrać z menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mac_iej' post='115362' date='29.08.2008, 13:13 ']Proponuję podpięcie kompa DVI---DSUB lub DSUB----DSUB czyli w telewizorze nie gniazdo HDMI a raczej PC.
Należy pamiętać, że oprócz tego że na PC musi być ustawiona rozdzielczość 1366x768 to w TV też trzeba taką wybrać z menu.[/quote]
a czy jest jakaś możliwość, żeby wyświetlić obraz z kompa na full HD na aquosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja etz zadam tutaj pytanko, mam swojego sharpa d44 podpietego kablem dvi-hdmi to laptopa.

Obraz mam w miare ok ale niestety czionki sa slabo czytelne, malo wyrazne takie postrzepione?

Jak to u was wyglada? moze to tez wina kabla? wydalem na niego 90 zl za 2m albo ja mam cos w lapku zle ustawione.


prosze o pomoc Edytowane przez acer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='acer.' post='127427' date='24.10.2008, 07:47 ']To ja etz zadam tutaj pytanko, mam swojego sharpa d44 podpietego kablem dvi-hdmi to laptopa.

Obraz mam w miare ok ale niestety czionki sa slabo czytelne, malo wyrazne takie postrzepione?

Jak to u was wyglada? moze to tez wina kabla? wydalem na niego 90 zl za 2m albo ja mam cos w lapku zle ustawione.


prosze o pomoc[/quote]


W instrukcji do tego telewizora napisali:
"Podczas korzystania z adaptera/kabla HDMI-DVI podłączonego do terminala HDMI obraz może być niewyraźny"
to spowodowało, że kupiłem od razu kabel D-Sub-D-Sub (10 metrów za 49 złotych) i podłączyłem Sharpa jako drugi monitor o rozdzielczości maksymalnej 1366x768 60 Hz i w telewizorze ustawiłem oczywiście taką samą rozdzielczość i obraz jest ostry i czcionki wyraźne i ostre. Bałem się, że jak o jakość obrazu przy tak długim kablu ale nie ma żadnego pogorszenia jakości.
Jeśli karta grafiki nie będzie obsługiwać rozdzielczości 1366x768 to można spróbować jeszcze 1280x768 lub 1024x768 ale najlepszy obraz jest przy tej najwyższej.

Pozdrawiam,
Mac_iej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tolek_88' post='125660' date='13.10.2008, 15:56 ']a czy jest jakaś możliwość, żeby wyświetlić obraz z kompa na full HD na aquosie?[/quote]

Co masz na myśli? Jeśli odtworzysz na kompie taki obraz to po podłączeniu telewizora i ustawieniu najwyższej rozdzielczości jaką akceptuje będziesz miał taki obraz. Oczywiście 1366x768 to nie Full HD w przypadku AQUOSA HD Ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja etz zadam tutaj pytanko, mam swojego sharpa d44 podpietego kablem dvi-hdmi to laptopa.

Obraz mam w miare ok ale niestety czionki sa slabo czytelne, malo wyrazne takie postrzepione?

Przestaw na 720p bo pewnie lecisz na domyślnej 1080i a tam to nic dziwnego

Proponuję podpięcie kompa DVI---DSUB lub DSUB----DSUB czyli w telewizorze nie gniazdo HDMI a raczej PC.

Należy pamiętać, że oprócz tego że na PC musi być ustawiona rozdzielczość to w TV też trzeba taką wybrać z menu.

Nie wszyscy o tym wiedzą że kable HDMI nie mają tego ustawienia na wyjściach (EXT6 i EXT7).

I musimy sie ostro napracować w sterownikach z obrazem by dostosować poprawnie jego rozciągnięcie.

W rezultacie dostając kosmiczną i niestandardową rozdziałke np. 1216x684 z naszej wyjściowej 1280x720 :(

Tylko kabel D-SUB na EXT4 oferuje taką możliwość zmiany np. (1024x768, 1280x768, 1360x768) z idealnym dopasowaniem rozmiaru

Edytowane przez d3tr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...