Skocz do zawartości
kaczmar4

Samsung LE40A656 vs LG42 6000

Rekomendowane odpowiedzi

[size="4"]Witam mam dylemat na dniach kupuje lcd i juz bylem zdecydowany na samsunga ale im wiecej zwiedzam(forum) i czytam tym mniej wiem i tym wiecej pytan sie nasuwa. Prosze wiec o pomoc. Obecnie mieszkam w UK i tu odrobinke ceny sie roznia LG mimo wszystko tanszy, ale mysle tez o kupnie kina domowego z blu-rayem (HT-BD2R) i w tej dziedzinie(kino) raczej Samsung bije LG
DZIEKI za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wedlug mnie odpowiedz prosta, jesli mozesz wziasc 40" to bierz samsunga bo ma duzo lepsza czern, LG pod lekkim nawet katem robi sie szary ( ja kupilem LG bo sporo tanszy byl i wiekszy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, za ok 3 tyg też mam zamiar kupić LCD i wybór padł właśnie na te 2 modele. Czy są jakieś konkretne przesłanki, żeby wybrać konkretny model. Oba to chyba najnowsze TV ze swoich firm. Oba w sumie pasują mi stylistycznie. Cenowo tak samo. W sklepach RTV, każdy sprzedawca poleca inny TV, ale wiem, że oni maja podpisane umowy z firmami i wcale nie kierują się obiektywizmem. Co z parametrami technicznymi. Który będzie lepszy. Dziś słyszałem, że LG ma nowszą matrycę i mniej smuży, a Samsung włożył starą matrycę do nowej obudowy. Na szczęście mam jeszcze chwilę, ale który TV polecacie ze względu na parametry???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po długiej obserwacji na żywo oraz testach dostępnych na internecie myślę że mimo wszystko LG ma jednak przewagę i to w kilku drobnych a może i nie drobnych punktach ? Samsung zaś może przewyższy SCARLET ale modelem serii 750 .
Po pierwsze dzwięk ma nieporównywalnie lepszy ,bez jakichkolwiek dyskusji
Po drugie dobrym rozwiązaniem jest inteligentny sensor zmieniający parametry obrazy np.przy zgaszeniu światła w pokoju.
Po trzecie rozbudowane i zaawansowane menu ustawiania kalibracji obrazu.
Jeśli komuś nie przeszkadza wygląd ,tego telewizora to myślę że w porównaniu na dziś z SAMSUNGIEM Z SERI 6 lekko jest jednak z przodu ,podkreślam że jest to tylko moje skromne zdanie, które sobie wyrobiłem przez ostatnie 1,5 miesiąca obserwacji i czytania na temat właśnie tych 2 telewizorów ale może właśnie pomocne dla tych co już czasu nie mają .pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Darkman0000' post='106868' date='14.06.2008, 22:30 ']Na szczęście zastanawiam się jeszcze nad Sharpem ... i to on w obecnej chwili jest moim faworytem[/quote]

Daj sobie spokój z SHARP -em odkąd pamiętam z SHARPA dużo było zwrotów na sklepie i to przez kilka lat ,począwszy od magnetowidów a konczywszy na tv .Może teraz już coś się zmieniło ale niesmak mi pozostał . Co prawda były to tv CRT ale i tak obrazy miały słabsze niż inne telewizory ,jeszcze kilka lat temu wstecz to naprawdę lipa była ,dlatego odradzam i zastanawiam się skąd pomysł na SHARPA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...