Skocz do zawartości
BoDeX

AKCJA MAILOWA - Polskie napisy na płytach Blu-Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
wyskrobalem dzis co nieco i przeslalem do tlumaczenia - wieczorem bedzie po angielsku
a po polsku to wyglada tak

"Witam
Jako członek największego polskiego forum zajmującego się technologią HD (http://hdtvpolska.com) zwracam się do Państwa z uprzejmą prośba o bardziej szczegółowe opisywanie filmów wydawanych na nośnikach Blu-ray, ze szczególnym uwzględnieniem napisów i ścieżek audio.
Wiele filmów wydanych na europejskim bądź australijskim rynku (niedostępnych w Polsce) posiada polskie napisy i polską ścieżkę dźwiękową ale niestety próżno szukać informacji na ten temat w opisach tych filmów.
W Polsce w sprzedaży dostępne jest dosłownie kilkanaście filmów na w/w nośniku co powoduje, że wiele osób szuka możliwości kupienie ich w sklepach internetowych w krajach wchodzących w skład Regionu B.
Brak dokładnych informacji o ścieżkach audio i napisach umieszczonych na płytach Blu-ray sprawia, że tracą Państwo mnóstwo potencjalnych klientów.
Zainteresowanie nośnikiem Blu-ray rośnie w Polsce w dużym tempie, setki użytkowników naszego forum codziennie pyta o możliwość zakupu filmów w zagranicznych sklepach internetowych. Dlatego zdecydowaliśmy się wystosować do Państwa prośbę.
W zamian możemy zaoferować bezpośredni link ze strony głównej naszego forum do Państwa sklepu. (wyszukiwarka musi mieć możliwość szukania filmów według nośnika, ścieżek audio i napisów)."

jesli ktos ma jakies sugestie to smialo; link potrzebuje oczywiscie akceptacji ze strony moderatorow Edytowane przez sawosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='103312' date='22.05.2008, 12:58 ']2 - treść apelu / listu - Maxiuca .... + dowolna rzesza współpracowników[/quote]

To ja od razu z tłumaczeniem na język Szekspira:

We Polaki not speak gut english but we have much money and buy many disk if have polish subtitles or better polish lektor. We want buy in your webstore, but not good description about polish subtitles. You can check and exactly tell which disk have polish subtitles and we buy lot, lot disk from you.

Do swidania,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tego blade runnera też nie jestem pewny,chociaż mogę się mylić z wersją HD-DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='103333' date='22.05.2008, 14:29 ']To ja od razu z tłumaczeniem na język Szekspira:

We Polaki not speak gut english but we have much money and buy many disk if have polish subtitles or better polish lektor. We want buy in your webstore, but not good description about polish subtitles. You can check and exactly tell which disk have polish subtitles and we buy lot, lot disk from you.

Do swidania,[/quote]
;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze trzeba dodać, że:
* nasze forum ma 60.000 członków,
* w Polsce jest już ponad 3,6 mln odbiorców telewizji cyfrowej, w tym większość ma dostęp do kanałów HD, których już jest kilkanaście dostępnych,
* rynek płaskich TV i odtwarzaczy BD rośnie o kilkaset procent rocznie,
* że jesteśmy największym producentem płaskich TV w Europie (fabryki Sharp, Toshiba, LG Philips, Funai),
* mamy w PL kilkanaście wydawnict o rynku AV + HD,
* liczba tytułów oficjalnie wydanych w kraju w wersji PL to zaledwie kilkadziesiąt filmów,
* sprowadzamy na własną rękę wiele tytułów BR z Europy i Australii, często ryzykując taki zakup niepewnością, czy aby na pewno zawierają polską wersję...

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak, czy na stronie będzie odnośnik aby go tylko wcisnąc i wysłać mail do iluś tam sklepów czy kopiuj wklej?
Bo jeśli ta druga wersja to trzeba byłoby zrobić jakąś statystykę ile nas wysłało te maile. Ja to mogę z 10 kont ;) Mogę tez wysyłać takie posty codziennie, jeśli to coś da :P

Czekam na wersje angielska i chętnie bym się dowiedział co o wersji filanlnej myślą admini :P

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
autorus i reszta,

zaraz, zaraz, moment i spokojnie. Szklaneczka wody na ochłodę po Bożym Ciele. Najpierw spróbujemy (jeżeli coś powstanie sensownego) uderzyć do kogo tam chcecie oficjalnie z emaila hdtvpolska.com.

Akcja do której nawołuje organizator/KNOW-HOW/weźcie-i-zróbcie-bo-mnie-sie-nie-chce BoDeX to jest chamskie spamowanie które do niekoniecznie musi doprowadzić do tego czego chcemy.
Bo jak zapchamy kangurom w ten sposób skrzynki to wierzcie mi, ale zamiast dokładniej opisywać płyty to po wpisaniu ezydvd.com.au z polskiego IP zobaczymy "website not available" albo z wersji soft: sorry, we don't ship to Poland anymore.

Dzięki naszym zdolnym rodakom już nie raz widziałem na eBayu zapisy: We don't ship to China, Africa and Poland.
Więc nie potwórzmy tego "sukcesu" w sklepach Internetowych. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest w tym co napisales troche racji
moze na poczatek sprobowac formy oficjalnych maili i sprawdzic jaka bedzie reakcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skarb Narodów 2 w Niemczech będzie posiadał Polskie Napisy oraz Lektora - to jest na 100% pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie można sobie pożartować ;)

Szczególnie ze można byłoby im zaproponowac linki na forum. A w konsekwencji nawiązać współpracę reklamowa. Wszyscy byliby zadowoleni.

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='103364' date='22.05.2008, 17:00 ']Akcja do której nawołuje organizator/KNOW-HOW/weźcie-i-zróbcie-bo-mnie-sie-nie-chce BoDeX
to jest chamskie spamowanie które do niekoniecznie musi doprowadzić do tego czego chcemy.[/quote]


Przykro to od Ciebie "usłyszeć" - lepszy rydz , niż nic ... ale skoro masz (może miałeś) lepsze rozwiązanie, to ....


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='103418' date='22.05.2008, 20:59 ']Przykro to od Ciebie "usłyszeć" - lepszy rydz , niż nic ... ale skoro masz (może miałeś) lepsze rozwiązanie, to ....[/quote]

Znam wiele lepszych rozwiązań niż spamowanie (które notabene chyba jest już w polskim prawie przestępstwem a namawianie do przestępstwa to taki sobie pomysł) nieczego nie spodziewających się sprzedawców i do tego używanie w tym spamie adresu i autorytetu forum hdtvpolska.com.

Jedno z tych rozwiązać to napisać spokojnie. Nawet zadzwonić. Mi sie nie chce, bo mam polskie napisy w głębokim poważaniu. Ale jest tutaj tyle znakomitości, połowa siedzi w UK. A może Twój HDguru dominikjestem zadzwoni?

Nie wiem BoDeX z czego się utrzymujesz w życiu, ale chyba nie prowadzisz własnej firmy bo jakbyś prowadził to byś wiedział jak zachowałby się właściciel któremu nagle nie wiadomo dlaczego ktoś zaczyna zapychać skrzynki emailowe i uniemożliwia normalne prowadzenie interesu. Wkurza się i to mocno. Zwłaszcza jak nie wie za co i dlaczego atakuje go garstka ludzi z kraju po drugiej stronie kuli ziemskiej.

A tak w ogóle to jaki macie problem na przykład z takim ezy? Pytam szczerze bo nie wiem bo mi napisy czy lektor zwisają, więc nie znam problemu?
W czym jest problem? W tym że są filmy które w opisie mają napisy a w rzeczywistości nie czy odwrotnie? Mają napisy PL ale nie ma tego w opisie?

Z tego co widzę to na sendit i na dvd.co.uk w ogóle nie ma informacji o napisach. No ale czy zaspamowanie ich z Polski cokolwiek zmieni?

Oczywiście decyzja należy do Gmera, ale wątpię czy on klepnie taki projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='103421' date='22.05.2008, 21:13 ']Znam wiele lepszych rozwiązań[/quote]

Taaaa, Ty i Twoje rozwiązania ... a gdzie do tej pory byłeś i co zrobiłeś ?

Jeżeli ten problem Cię nie dotyczy, to absolutnie powinieneś unikać tego wątku ....

Sranie, a nie spamowanie - prośba od wielu użytkowników - nic więcej !
No nie ukrywam, że jestem mocno rozczarowany Twoją postawą - OK , Twoja bajka ....
HD Guru w to nie mieszaj - do dominika nic nie mam , jeśli masz , to Twoja bajka - ode mnie sioooo ...

A tak na marginesie dopowiem .... Hmmmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='BoDeX' post='103431' date='22.05.2008, 22:21 ']Taaaa, Ty i Twoje rozwiązania ... a gdzie do tej pory byłeś i co zrobiłeś ?[/quote]
No przecież napisałem, że mnie osobiście zwisa to czy są polskie napisy czy nie. Zamiast się bulwersować i obrażać na cały świat, że nie ma wydań filmów, programów czy gier po polsku twardo uczyłem się angielskiego i niemieckiego i świat jest dla mnie o wiele prostszy.

Ale dla ogółu teraz robie to czego nie chciało się zrobić żadnemu wielce zafrapowanemu losem napisów PL na BD czyli robie listę [b]potwierdzonych[/b] płyt z napisami PL i miejscami gdzie można je kupić. Da to o wiele więcej niż terroryzowanie sprzedawców, który w ogóle nie umieszczają informacji o wersjach językowych (dvd.co.uk, sendit.com) bo tak po prostu mają.

Ale można grzecznie aczkolwiek kanałami oficjalnymi skontaktować się z różnymi sklepami i pogadać.

Nie wiem dlaczego od razu chcesz walić w ryj.

[quote name='BoDeX' post='103431' date='22.05.2008, 22:21 ']Jeżeli ten problem Cię nie dotyczy, to absolutnie powinieneś unikać tego wątku ....[/quote]
BoDeX, rozumiem, żeś zły, że nie chcę wszystkiego zrobić pod Twoje dyktando,ze nie popieram Twojego projektu, ale nie pisz mi żebym unikał wątku bo mnie nie dotyczy. Bo dotyczy chociażby z tego powodu że jestem tutaj moderatorem i nie podoba mi się skrzykiwanie się na łamach forum do takich wątpliwych akcji.

[quote name='BoDeX' post='103431' date='22.05.2008, 22:21 ']Sranie, a nie spamowanie - prośba od wielu użytkowników - nic więcej ![/quote]
Dobrze, dla Ciebie sranie, dla mnie perfidne spamowanie i gdybym ja był właścicielem takiej firmy to bym za takie zachowanie w ogóle przestał wysyłać do Polski. I jeszcze raz pisze: przejrzyście sobie eBay, dzięki wielu kombinacjom i wyskokom naszych rodaków jest wielu sprzedawców którzy nie wysyłają do Polski mimo, że resztę krajów Europy obsługują.

[quote name='BoDeX' post='103431' date='22.05.2008, 22:21 ']No nie ukrywam, że jestem mocno rozczarowany Twoją postawą - OK , Twoja bajka ....[/quote]
No ale dlaczego? Dlatego że chce najpierw spokojnie się skontaktować z tymi sklepami, posłuchać ich argumentacji, dać im szansę a dopiero potem ewentualnie zaszantażować?

Chcemy pokazać im, że jest dużo zainteresowanych, że są nas setki (tysiące) to może, zamiast zapychać skrzynki emailowe, zorganizujmy petycję on-line? Wspomniane "wymuszenie" na Lucasie wydania Star Warsów (notabene decyzja nie miała wiele wspólnego z wszystkimi tymi akcjami, jakby nie chciał to by nie wydał) to były głównie petycje on-line a nie spamowanie.

Proszę, można zacząć tutaj:
[url="http://www.ipetitions.com/start-petition/"]http://www.ipetitions.com/start-petition/[/url]

Czyli proponuję alternatywę:
- lista sprzedawców do których chcemy się zgłosić i lista spraw które od ich chcemy
- w międzyczasie startujemy z petycją ogólną do sklepów on-line, żeby sprzedawcy wiedzieli jaką zjawisko ma skalę
- jak już się uzbiera dużo podpisów to ktoś zadzwoni w imieniu forum i pogada, ewentualnie najpierw spróbujemy emailowo najpierw zadziałać
- jeżeli oleją takie działania to wtedy sobie spamujcie ile wlezie Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
nie do konca chce brac udzial w tej wymianie zdanie ale obiecalem tlumaczenie wiec wklejam
bez wzgledu na forme tej akcji moze sie przydac
tlumaczenie Magda Potocka

Hi,
As a member of the biggest Polish forum about HD technology (http://hdtvpolska.com) I am writing to ask you to provide a more detailed description of you films published on Blu-ray, particularly the subtitles and audio tracks.
A lot of films which appear on European or Australian market (which aren?t available in Poland) have Polish subtitles and audio tracks, but there is no information about it in the description.
There is only a very limited number of titles on Blu-ray available on Polish market, that is why lots of customers try to buy them on-line in different countries which are parts of Region B.
The lack of detailed descriptions of the subtitles and audio tracks on Blu-ray discs discourages a lot of potential customers from buying your products.
There are more and more people in Poland who are interested in Blu-ray technology. Hundreds of our forum users ask daily about the possibility of buying the films in foreign on-line shops. That is why we decided to ask you for writing more detailed descriptions.
In return we can offer you a direct link from the main page of our forum to your shop.(The search engine has to have a possibility to search films with the audio tracks and the subtitles.)
*Our forum has 60.000 members
*There are 3,6 million people who watch Digital TV Most of them has the access to HD channels, and some of them are available now.
*Polish flat TV and BD players market grows few hundred percent annually
* Poland is the biggest producer of flat TV in Europe (Sharp, Toshiba, LG Philips, Funai factories),
*We have got some magazines about AV + HD market
*The number of film titles in Polish is only several dozen
*We often buy the BR films in foreign shops ? mostly from Europe and Australia-and we are not sure if the films have Polish version. Edytowane przez sawosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiazanie logiczne jakie mi sie nasuwa w tej chwili ....
petycja w dwoch jezykach na stronie www - kazdy moze sie podpisac imieniem i nazwiskiem (plus ewentualnie jakies dodatkowe dane, np, sprzet HD jaki posiada)
jak zrobi sie z tego konkretna lista (kilkaset osob) wtedy mozna sie kontaktowac ze sklepami, majac jako podkladke liste osob czekajacych na wydanie swoich pieniedzy wlasnie w TYM sklepie

mysle ze im wiecej osob w tej kwestii sie bedzie wypowiadac tym predzej narodzi sie z tego cos konkretnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sawosz - THX - dobra robota ! :P
Szkoda, że w temacie głosu nie zabrał GMERU, ale pewnie śpi, albo co i się odezwie z aprobatą ... :)
No to cóż , teraz wypada uzupełnić listę potencjalnych adresatów ..


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='103447' date='22.05.2008, 23:32 ']Szkoda, że w temacie głosu nie zabrał GMERU, ale pewnie śpi, albo co i się odezwie z aprobatą ... :)[/quote]
On nie ma na nic czasu ostatnio.

A Ty BoDeX się nie obrażaj, bo ja jestem jak najbardziej za taką akcją i dobrze, że wywołałeś burzę (mózgów) tylko moim zdaniem najpierw dyplomacja a potem walić w mordę.

W nagrodę za akcję dostajesz ode mnie medal :P i sie nie gniewaj:

[img]http://www28.patrz.pl/u/f/33/97/91/339791.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak znajdziesz bardziej OFENSYWNY medal, to może Ci wybaczę ! :P

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='103356' date='22.05.2008, 15:21 ']Jeszcze trzeba dodać, że:

* rynek płaskich TV i odtwarzaczy BD rośnie o kilkaset procent rocznie,[/quote]


[quote name='sawosz' post='103441' date='22.05.2008, 22:15 ']*Polish flat TV and BD players market grows between ten and twenty percent annually[/quote]

Chyba jest tutaj drobna niescislosc w tlumaczeniu albo sa dostepne inne dane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treść wiadomości moim zdaniem bardzo dobra. Żeby nie być posądzonym o spamowanie, trzebaby wysyłać te maile nie hurtem wszyscy na raz, ale np. po pięć tygodniowo, z tym że przez długi okres (tj. do momentu jak się załamią psychicznie i informacja o polskich napisach będzie się wyświetlała zanim wogóle wejdziemy na stronę sklepu :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='103151' date='21.05.2008, 17:14 ']No to zbieramy adresy.

- care@sendit.com UK
- feedback@dvd.co.uk UK
- service@lovefilm.de GER
- productsdesk@ezydvd.com.au AU
-[/quote]

No i może ustalmy - atakujemy indywidualnie, czy jest szansa na dyplomację w imieniu forum ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No przecież Maxiuca napisał:

"Czyli proponuję alternatywę:
- lista sprzedawców do których chcemy się zgłosić i lista spraw które od ich chcemy
- w międzyczasie startujemy z petycją ogólną do sklepów on-line, żeby sprzedawcy wiedzieli jaką zjawisko ma skalę
- jak już się uzbiera dużo podpisów to ktoś zadzwoni w imieniu forum i pogada, ewentualnie najpierw spróbujemy emailowo najpierw zadziałać
- jeżeli oleją takie działania to wtedy sobie spamujcie ile wlezie "

Czyli najpierw dyplomacja, jak oleja to wiadomo :P

PS. teraz by wypadało zeby któryś admin nam taką petycję umieścił na pierwszej stronie forum. I zaczynamy :)

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='103470' date='23.05.2008, 08:57 ']Chyba jest tutaj drobna niescislosc w tlumaczeniu albo sa dostepne inne dane ?[/quote]

sluszna uwaga - juz poprawilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam.


Gmeru zgłosił chęć czynnego udziału w akcji - należy więc dopisywać adresy sklepów, aby apel trafił do wielu - może coś z tego będzie :)

- care@sendit.com
- feedback@dvd.co.uk
- service@lovefilm.de
- productsdesk@ezydvd.com.au
- no to może także z grubej rury i AMAZONY , FNAC , WMV i inne duże europejskie sieci ? :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...