Skocz do zawartości
  • 0
krzywy_bajbus

z HDMI na component in (1080i)

Pytanie

witam
mam niemały kłopot. zakupiłem 2 lata temu telewizor kineskopowy który według opisu obsługuje format HD (HD READY/1080i). problem polega na podłączeniu sygnału. wszystkie urządzenia HD (większość) posiada złącze HDMI którego niestety nie ma w telewizorze. jest natomiast złącze component in z opisem "wejście formatów składowych 470i/470p/575i/576p/1080i" . wygląda to na wejście RGB. jak mam to połączyć? niektóre dekodery cyfrowe (np.polsat cyfrowy) posiadają złącze component które podobno wysyła sygnał HD, ale ja niestety posiadam tylko HDMI. proszę o pomoc nie chciałbym zmieniać telewizora to troszkę duży wydatek . krzywy_bajbus@wp.pl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Połączenie COMPONENT , to synał analogowy - HDMI to niestety cyfrowy. Nie ma sposobu na tanią konwersję.
W Twojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie RGB , o ile jest na wyjściu tunerka ...


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Spróbuj może z wymianą tunera ... dobra argumentacja i może się uda.


Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jak w HD , no to tylko wymianka , albo tunerka , albo TV .
Można pokombinować z amplitunerem, który przyjmie HDMI , a wywali na component , ale to tanio nie będzie ....


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
taki jest opis w TV
2x Eurozłąe, 1x Component, 1x S-Video, 1xComposite (AV)
Plug & Play
Rodzaje przyjmowanego sygnału PAL : 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)
/48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)
to jak on przyjmuje sygnał HD, przez jakie złącze? skoro HD jest cyfrowe to jak jest przesyłane przez analog?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='krzywy_bajbus' post='102836' date='19.05.2008, 23:47 ']taki jest opis w TV
2x Eurozłąe, 1x Component, 1x S-Video, 1xComposite (AV)
Plug & Play
Rodzaje przyjmowanego sygnału PAL : 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)
/48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)
to jak on przyjmuje sygnał HD, przez jakie złącze? skoro HD jest cyfrowe to jak jest przesyłane przez analog?[/quote]

To jest odpowiedz: [b]1x Component[/b] Dokładnie tak.
HD nie jest cyfrowe. HD to rozdzielczość.
Poprzez złącze component można przesłać obraz HD.

Masz pecha że twój tuner nie ma takiego wyjścia. Sugeruję zmiane tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Istnieje urządzenie, które konwertuje (przetwarza) sygnał component +toslink, albo analog audio (jako wejście) - do sygnału HDMI (jako wyjście). Nie jest to tanie rozwiązanie - ale z pewnością lepsze niż wymiana telewizora :( . Jak znajdę dokładne namiary to dam znać.

blass

Edytowane przez blass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
Tu masz takie urzadzenie:
[url="http://www.profan.com.pl/product_info.php/cPath/58/products_id/348"]http://www.profan.com.pl/product_info.php/...products_id/348[/url]

Potrzebny bedzie jeszcze kabel - przejsciowka VGA-component, bez problemu do nabycia. Kupujac radze zastrzec, ze mozliwy zwrot gdy calosc niezatrybi (wiadomo, to HDMI jest, i mimo niby wlasciwego polaczenia bedzie czarny ekran) Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Fajnie, ale są lepsze sposoby na utopienie 700 pln. :)

Wymień TUNER , napisz prośbę do dostawcy, jak zależy im na kliencie, to pójdą Ci na rękę . ( ew. wymiana na rynku wtórnym )


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='BoDeX' post='102883' date='20.05.2008, 10:56 ']Fajnie, ale są lepsze sposoby na utopienie 700 pln. :)

Wymień TUNER , napisz prośbę do dostawcy, jak zależy im na kliencie, to pójdą Ci na rękę . ( ew. wymiana na rynku wtórnym )


Pzdr.[/quote]


Przeciez napisal ze mu bardzo zalezy. Wymien tuner ODPADA - bo z tego co widze to jest to skrzynka UPC a tam jest tylko i wylacznie HDMI dla HD i innego tunka nie ma (ba, prawdopodobnie NIE BEDZIE). Wiec nie - wymien tuner - tylko telewizor a to juz grubsza sprawa, i w moim odczuciu jezeli ten konwenter sie sprawdzi to nie jest to rozwiazanie pozbawione sensu (szczegolnie jezeli z telewizora autor posta jest po prostu zadowolony i nie chce go wymieniac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Faktycznie , w UPC jedyny odbiornik HD nie posiada złącz component ... nie ma innego.
No cóż - pozostają 3 rozwiązania :

- zakup pudełka za 700 pln.
- wymiana TV ... ?
- zakup amplitunera, który potrafi z HDMI zrobić component ... ?


pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
dzięki kontaktowałem się z firmą co to sprzedaje i jest mały problem .czas oczekiwania ok.1 miesiąca .towar tylko na zamówienie. poszperałem i znalazłem gościa co to kupił. kilka maili i rezygnacja. niepoważna firma ,sprzęt kibel,po 3 miesiącach od zakupu udało się odzyskać kase. telewizor zostaje ale muszę zrezygnować z HD (z kablówki). poczekam jeszcze tydzień i zobaczę może jakaś promocja z Polsatu się trafi.kusi mnie Euro 2008 w HD. a może ktoś już ma dekoder?(tam dają samsunga 370 który ma takie wyjścia). proszę o opinie. a tak w ogóle to dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Moim zdaniem nie baw sie w wynalazki bo to zazwyczaj drożej kosztuje i jest dla maniaków eksperymentatorów HD.
A nauka kosztuje i to bardzo dużo. Jak chcesz mieć spokój pomyśl o zmianie tv. Ja wiem jak to brzmi, wywal kase człeku na nowy tv. Ale to jest optymalne rozwiązanie. Uwierz ze w ten sposób omijasz sporo kłopotów, wiele nerwów i w ogóle bedziesz żył dłużej.

Hipotetycznie:
Niech firma ci to sprzeda, okaze się ze sa jakies kłopoty zakłócenia , co zrobisz ? Reklamacja, i znów czekaj ze dwa miesiące, oczywiscie jak ci to ktos pozytywnie rozpatrzy. Najprawdopodobniej dostaniesz odpowiedz ze jest to normalne działanie urządzenia i nie dośc ze bedziesz wkur.. to jeszcze zostaniesz z pudłem za 700zł do niczego. A na dodatek nie bedziesz miał sie kogo spytac odnosnie działania bo nikt z forum tego nie kupił.. (....................) a potem sie powiesisz.
Powiem tak ratujemy ci życie. Kup tv.


Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='autorus' post='103467' date='23.05.2008, 08:22 '](....................) a potem sie powiesisz.
Powiem tak - ratujemy Ci życie. Kup tv.[/quote]

:P ...

Ale prawda - 20 nieoprocentowanych rat i ... mniej zaboli ! :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
proszę o kilka typów .moje wymagania to:
-głębia czerni jak w lampie
-32"
-Full HD
-100Hz
to tyle .
zna ktoś taki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='krzywy_bajbus' post='103548' date='23.05.2008, 17:53 ']proszę o kilka typów .moje wymagania to:
[b]-głębia czerni jak w lampie[/b]
-32"
-Full HD
-100Hz
to tyle .
zna ktoś taki model?[/quote]

Nikt nie zna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A ja powiem kup amplituner, będzie na przyszłość, za 1000zł znajdziesz już coś co weźmie hdmi wypuści komponetn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli wszystkie wymagania są "bezwględne", to tylko OLED od Samsunga :) , ale ma dwie wady :

- jest tylko 30"
- nie ma go na rynku ! :)


ps. Masz na stronie głównej test 3 modeli 32" Full - poczytaj ...

a tutaj możesz sobie coś wybrać : [url="http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/4012F520350-212032.html?param.resultlist.sortKey=minPrice"]http://www.idealo.de/preisvergleich/Produc...ortKey=minPrice[/url]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
telewizorek zostaje poczekam na dobry a nie lcd tunerek zakupiłem samsunga z wyjściem component (HD 1080), czekam na blu-raya .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A może pokombinować z euro złączem. Słyszałem że z eura idzie wydobyć komponent. Dzwoniłem do UPC i potwierdzili mi w dziale technicznym, że na Philipsie HD jest komponent w euro i da sie go wydobyć. Kupiłem nawet kabel euro-komponent, ale nie działa. Jest w ogóle mozliwe takie rozwiązanie? Pomału czuję się w butelkę nabity z tym komponentem w UPC HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...