Skocz do zawartości
  • 0
ireneuszj

dzwiek dvd a blu ray

Pytanie

Zastanawiam się nad kupieniem odtwarzacza blu ray [kina domowego].
A mam juz sporą kolekcje filmów dvd i nigdzie nie umiem się doczytac jak zachowuje się dzwięk z płyt dvd na kinie domowym blu ray.Z tego co wyczytałem blu ray posiada o dwa głosniki więcej.Ale \moge się mylic przy dvd jest system dzwieku 5.1 a blu ray ma 7.1.
Moze ktos wie czy mozna juz dostac taki zestaw kina domowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='ireneuszj' post='102643' date='18.05.2008, 22:35 ']Zastanawiam się nad kupieniem odtwarzacza blu ray [kina domowego].
A mam juz sporą kolekcje filmów dvd i nigdzie nie umiem się doczytac jak zachowuje się dzwięk z płyt dvd na kinie domowym blu ray.Z tego co wyczytałem blu ray posiada o dwa głosniki więcej.Ale \moge się mylic przy dvd jest system dzwieku 5.1 a blu ray ma 7.1.
Moze ktos wie czy mozna juz dostac taki zestaw kina domowego.[/quote]

Myślę że mylone są pojęcia. To nie czytnik DVD czy Blu-Ray posiada dzwięk 5.1 czy też 7.1
To sprawa indywidualna każdej płyty (filmu/koncertu). Płyty z fimami mogą zawierać w sobie różnoraki dzwięk stereo, 5.1 lub 7.1
Kolejną sprawą jest dekodowania dzwięku. W zależności od płyty dzwięk moge być różnie zakodowany.
Do jego prawidłowego odtwarzania mogą być potrzebne dodatkowe wzmacniacze. To zależy od klasy odtwarzacza Blu-Ray.

Do rozwiązań stricte domowych (nieskomplikowanych) to ... czy to będzie dzwięk 5.1 czy 7.1 nie ma znaczenia.
Różnice odczuje się inwestując dodatkowe (minimum)parę tysięcy zł w dobrej klasy wzmacniacz(amplituner) z kompletem głośników.

Co do samego dzwięku 7.1 ... tani zestaw kina domowego 5.1 bez problemu odtworzy go. Dodatkowe dwa głośniki nie są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
Moze napisze inaczej.
Mam płyte DVD i Blu ray z tym samym filmem powiedzmy "Star wars" i kino domowe firmy panasonic z doswiadczenia wiem ze jest to dobra firma miałem magnetowid i telewizor tej firmy 16 lat a siostra nadal uzywa magnetowidu.

I jak już jest napisane 7.1 pójdzie na dvd i przypuszczam ze nie zauważe różnicy ale czy przy 5.1 odtwarzanym na blu ray moze byc różnica i jaka oto jest pytanie które mnie gnębi. Edytowane przez ireneuszj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
[/quote]Co do samego dzwięku 7.1 ... tani zestaw kina domowego 5.1 bez problemu odtworzy go. Dodatkowe dwa głośniki nie są potrzebne.
[/quote]

To po co mi kupowac płyty blu ray ,tak odtworzy ale w systemie 5.1 a to mi nie odpowiada.
Po to chce kupic odtwarzacz blu ray by miec super dzwięk oczywiscie z głosników. Edytowane przez ireneuszj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
JAk narazie znalazłem kino domowe z odtwarzaczem blu ray firmy samsung HT-BD2

Cena detaliczna 6 999 zł

Specyfikacja produktu
Moc całkowita zestawu (RMS): 1100W
Zestaw głośników 7.1 z 4 głośnikami typu Tall-boy
Odtwarza: Blu-ray/ DVD/DVD?R/DVD?RW/CD/CD-R/CD-RW
Obsługuje JPEG i MP3
Skalowanie obrazu z DVD do 1080p przez złącze HDMI
Wbudowane złącze HDMI-out z funkcjonalnością HDMI-CEC (Anynet+)
Wyświetlanie obrazu video 1080p w czestotliwości 24k/s i 60k/s
Wbudowane przetworniki audio: Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Digital EX,
Dolby Digital+, Dolby True HD, DTS, DTS ES Discrete 6.1, DTS 96/24, DTS Neo 6, DTS-HD
Tuner z RDSem
Możliwość zaprogramowania 15 stacji FM
Złącza: HDMI 1.3, 2x Optical In / Component out / Video out / Aux in L + P
Złącze Ethernet do aktualizacji oprogramowania przez Internet
Najważniejsze cechy
Moc całkowita zestawu (RMS): 1100W
Zestaw głośników 7.1 z 4 głośnikami typu Tall-boy
Wbudowane złącze HDMI-out z funkcjonalnością HDMI-CEC (Anynet+)
Obsługa przetworników audio w formacie HD
Wymiary
Jednostka główna: 440x86x396 mm
Sub-woofer: 310x443x380 mm
Głośnik satelitarny: 125x1311x89 mm (przekątna podstawy: 356 mm)
Głośnik centralny: 300x91x90 mm
Głośnik satelitarny-tylny: 100x97x270 mm
Waga brutto: 56 kg
Wprowadzenie na rynek styczeń 2008 Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='ireneuszj']Mam płyte DVD i Blu ray z tym samym filmem powiedzmy "Star wars"[/quote]
No właśnie to zdanie jest nieprawdziwe. To znaczy może być nieprawdziwe.
Wydanie DVD może mieć dzwięk stereo/5.1 a wydanie Blu-Ray może mieć stereo/5.1/7.1
Co więcej jakość dzwięku może być różna (nawet jeśli w obydwu wydaniach wybierzemy np. 5.1).
Wszystko zależy od wydania.
Zresztą na obecną chwilę tylko bardzo nieliczne pozycje wydane na Blu-Ray mają dzwięk w formacie 7.1 i to się tak szybko nie zmieni.

[quote name='ireneuszj']I jak już jest napisane 7.1 pójdzie na dvd i przypuszczam ze nie zauważe różnicy ale czy przy 5.1 odtwarzanym na blu ray moze byc różnica i jaka oto jest pytanie które mnie gnębi.[/quote]
Wciąż nie rozumiem dylematu.

Zadam może konkretne pytania.
Teraz do czego masz podłączone DVD? Do jakiegoś amplitunera? Do głośników aktywnych (tzw. kino domowe)?
Jeśli masz amplituner to DVD jest podłączone jakim kablem? Chinch? Optyczny?
Chcesz kupić odtwarzacz Bly-Ray ..... do czego go podłączysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
przypuszczam ze nie kupujesz płyt dvd stereo bo po co by ci był amplituner i głosniki jak mozesz podłaczyc dvd do telewizora stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
pytam co dają dodatkowe dwa głosniki przy płytach 5.1 czy cos w nich słychac i co Edytowane przez ireneuszj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
Przede wszystkim musisz DUŻO JESZCZE POCZYTAĆ !

Jeśli chcesz pójść na skróty i bez zbędnych dyskusji osiągnąć dobry efekt , to zrób tak :

- kup odtwarzacz Blu-ray , dowolny, ale musi obsługiwać po kablu HDMI nowe formaty dźwięku HD ( np. SAMSUNG BD-P1400 ZA 700 PLN.)
- kup amplituner 7.1 , który ma wbudowane dekodery nowych formatów TrueHD i DTS-MA ( np. ONKYO 606 lub inny ~ 1800 pln. )
- kup 7 głośników + subwofer . 2 przednie głośniki + centralny niech będą większe ( wg. uznania i zasobności portfela )

Masz już system, który odtworzy Ci wszystko w możliwie najwyższej jakości. Płyty 5.1 będą odtwarzane jako 7.1 (symulacja pobrana z kanałów 4i5 )
Płyty 7.1 oczywiście również będą odtwarzane zgodnie z zapisem - jest ich póki co mało, ale będzie więcej.


Prościej już nie potrafię - sorry.

A tego Samsunga masz tutaj za połowę Twojej ceny - [url="http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/936852_-ht-bd2-samsung.html"]http://www.idealo.de/preisvergleich/Offers...d2-samsung.html[/url]


Pzdr. Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
Dzwiek z plyty DVD na odtwarzaczu BR nie bedzie sie roznil od tego z odtwarzacza DVD.
Roznica w jakosci dzwieku BR/DVD zalezy od duzo wyzszej jakosci nagrania (mniej skompresowany dzwiek) na plycie BR niz DVD. Ilosc glosnikow nie ma tutaj nic do rzeczy, wiekszosc plyt zarowno DVD jak i BR obecnie przeznaczone sa dla systemu 5.1 glosnikow. Edytowane przez BoDeX
5.1 - żeby było wszystko książkowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='BoDeX' post='103033' date='20.05.2008, 23:41 ']- kup 7 głośników + subwofer . 2 przednie głośniki + centralny niech będą większe ( wg. uznania i zasobności portfela )[/quote]

Pragne zauwazyc ze to nie jest prawda. Wszystkie glosniki w w dowolnym zestawie dzwieku przestrzennego powinny byc jak najbardziej zblizone do siebie brzmieniowo (w idealnych warunkach tak samo), a wiec w najlepszym wypadku powinny byc dokladnie takie same (centralny, przednie, boczne efektowe, tylne, itd.). O tym ktory glosnik zagra co i w jakich ilosciach decyduje juz sam miks 5.1, 7.1 czy tez inny jaki jest nagrany na plycie. Obszerniej pisal o tym pare latemu miesiecznik Audio.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A cóż takiego nie jest prawdą ? To , że wybierze z jednej linii lepsze przody ? No wybacz , taka konfiguracja jest optymalna (budżet) i
nie ma żadnego problemu aby wprowadzić ją w życie . Wklej foty swojej wzorcowej konfiguracji i wówczas wymienimy poglądy ....


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Stosowanie takich samych 5 glosnikow mialoby sens sluchajac muzyki, wtedy rzeczywiscie niewielkie roznice w brzmieniu pomiedzy kolmnami maja moze znaczenie (ale poza rzadkimi przypadkami SACD 4.0 lub 5.1 sluchamy muzyki w 2.0, 2.1 lub 3.1 bo boczne glosniki to echo lub oklaski). W kinie jedyne ryzyko jest takie, ze granaty wybuchajace z boku beda mialy inna charakterystyke brzmienia niz te z przodu. A 2 tylne glosniki (jesli stosujemy 7 sztuk) to juz zupelnie inna bajka, bardziej chodzi tu o rozproszenie dzwieku niz o spojne brzmienie z frontami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='crazy-j' post='103281' date='22.05.2008, 09:53 ']A 2 tylne glosniki (jesli stosujemy 7 sztuk) to juz zupelnie inna bajka, bardziej chodzi tu o rozproszenie dzwieku niz o spojne brzmienie z frontami.[/quote]

a jaka bajka wydawało mi sie ze powinno współgrac leci samolot z tyłu i tam go słychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
[quote name='ireneuszj' post='103541' date='23.05.2008, 17:22 ']a jaka bajka wydawało mi sie ze powinno współgrac [b]leci samolot z tyłu i tam go słychac[/b][/quote]

Do tego to wystarczy zestaw 5.1 (glośniki: centralny, dwa przednie, [b]dwa tylne[/b] i sub)
Dodatkowe dwa głośniki służą do tego co napisał crazy-j Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
z tego co przeczytałem wystarczy mi na razie kupic odtwarzacz blu tay i czekac na płyty 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='ireneuszj' post='103638' date='24.05.2008, 10:46 ']z tego co przeczytałem wystarczy mi na razie kupic odtwarzacz blu tay i czekac na płyty 7.1[/quote]

Jeśli głośniki których teraz używasz z DVD mają w sobie wzmacniacz (są aktywne) i podpięte są do DVD za pomocą analogowych kabli to ....
kup sobie odtwarzacz Blu-Ray z analogowym wyjściem 5.1 (lub 7.1) i nie musisz kupować nic więcej. To najprostrze budżetowe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='BoDeX' post='103244' date='22.05.2008, 00:09 ']A cóż takiego nie jest prawdą ? To , że wybierze z jednej linii lepsze przody ? No wybacz , taka konfiguracja jest optymalna (budżet) i
nie ma żadnego problemu aby wprowadzić ją w życie . Wklej foty swojej wzorcowej konfiguracji i wówczas wymienimy poglądy ....[/quote]

Po prostu napisales to tak jakby posiadanie wiekszych frontow bylo obligatoryjne, a to nie prawda.
A co do budzetu monitory zamiast podlogowek beda chyba jednak tansze, nie uwazasz? A jesli nawet beda zblizone cenowo, to monitory zagraja lepiej.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
- kup odtwarzacz Blu-ray , dowolny, ale musi obsługiwać po kablu HDMI nowe formaty dźwięku HD ( np. SAMSUNG BD-P1400 ZA 700 PLN.)

a gdzie znalazłes takiego taniego samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Np. na [url="http://www.allegro.pl/search.php?string=BD-P1400&category=51761&description=1&country=1&location_radio=2&state=0&city=&st=gtext&order=p&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=1&price_to=799"]aukcjach[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Fantom' date='19.05.2008, 00:17 ' post='102651']
Myślę że mylone są pojęcia. To nie czytnik DVD czy Blu-Ray posiada dzwięk 5.1 czy też 7.1
To sprawa indywidualna każdej płyty (filmu/koncertu). Płyty z fimami mogą zawierać w sobie różnoraki dzwięk stereo, 5.1 lub 7.1

to ty mylisz pojecia pytałem jak bedzie odtwarzana płyta dvd z dzwiekiem 5.1 na otwarzaczu blu ray gdzie jest o 2 głosniki więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='ireneuszj']to ty mylisz pojecia pytałem jak bedzie odtwarzana płyta dvd z dzwiekiem 5.1 na otwarzaczu blu ray gdzie jest o 2 głosniki więcej[/quote]

Jak będzie? Prosto. Wyjść jest kilka:
- albo zostanie "skonwertowany" z 5.1 na 7.1
- albo zostanie odtworzony 5.1
Wszystko w zależności od rodzaju czytnika BR i jego możliwości sprzętowo/programowych.

Niczego nie pomyliłem. To film ma zakodowany rodzaj dzwięku.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby na płycie był dzwięk tylko stereo.
Czytnik BR i z tym sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...