Skocz do zawartości
imek10

Problem z odtwarzaniem Blue Ray z PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od razu przechodzę do rzeczy. Do mojego komputera media center podłączonego do Sharpa LCD fullHD dokupiłem nagrywarkę Blue Ray firmy LG. Aby sprzęt przetestować kupiłem najnowszego Bonda wydanego na blue ray. Jakież było moje zdziwienie gdy po włączeniu filmu przez PowerDVD7.3 film odpalił ale co chwila pojawiają się makrobloki zwłaszcza przy ruchu obiektu na planie. Próbuje od 3 dni to usunąć i nie daje rady. Dodam jeszcze że podczas odtwarzania filmu procek obciążony jest w 15-30%. Z góry dzięki za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj konfiguracje komputera i przede wszystkim model karty graficznej, numer użytych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konfiguracja pc:
procek: intel core2 2.0GHz
pamięć: 2Gb
karta: nvidia geforce 8600 GTS z obsługą HTCP ver. ster. 7.15.11.5836
win vista

Dodam że filmiki fullhd skompresowane np do 8GB chodzą bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najprostszej rzeczy przestaw w zakładce sterowników od grafiki wszystko na default - łącznie z ustawieniami Anty-aliasingu i anizotropią ;) , zakładka 3D na perfomance.
Jak to nie pomoże zainstaluj PDVD od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety najprostsze rzeczy nie pomogły. Stery od grafiki zmieniłem na najnowsze i zrobiłem ustawienia domyślne. Pdvd instalowałem kilkukrotnie i nic. Jutro spróbuje zgrać materiał na HDD i zobaczę czy to coś pomoże. Muszę też kupić jakiś inny filmik na blue ray i zobaczyć czy też będą problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='imek10' post='102640' date='18.05.2008, 22:21 ']Niestety najprostsze rzeczy nie pomogły. Stery od grafiki zmieniłem na najnowsze i zrobiłem ustawienia domyślne. Pdvd instalowałem kilkukrotnie i nic. Jutro spróbuje zgrać materiał na HDD i zobaczę czy to coś pomoże. Muszę też kupić jakiś inny filmik na blue ray i zobaczyć czy też będą problemy.[/quote]



Aby oglądać blueray na power dvd, wypada mieć najwyższą wersję power dvd, zdaje się ultra. Tak mi się wydaje, że to tutaj będzie problem - z power dvd. Trzeba kupić wyższą wersję. :D ale wydaje mi się, czy dobrze? :)

Edytowane przez Leon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='imek10' post='102640' date='18.05.2008, 23:21 ']Niestety najprostsze rzeczy nie pomogły. Stery od grafiki zmieniłem na najnowsze i zrobiłem ustawienia domyślne. Pdvd instalowałem kilkukrotnie i nic. Jutro spróbuje zgrać materiał na HDD i zobaczę czy to coś pomoże. Muszę też kupić jakiś inny filmik na blue ray i zobaczyć czy też będą problemy.[/quote]
Jak Ci się uda zgrać na HDD to jasne, że problem nie jest po stronie nośnika (płyty) i zakup innego filmu nie rozwiąże Twojego problemu. Swoją drogą pochwal się czym i co zgrałeś. Ze swojego doświadczenia powiem Ci, że "filmiki fullhd skompresowane np do 8GB chodzą bez zarzutu" to żaden argument, mam kompa fabrycznie skonfigurowanego do odtwarzania BD i na nim chodzą dyski z filmami bez zająknięć, ale nie da się płynnie odtworzyć żadnego materiału np. w containerze .ts i odwrotnie na PC, którego sam konfigurowałem (i odtwarzam HD) nie udało mi się obejrzeć zgranego BD z pełną funkcjonalnością mimo zainstalowanego m. in. PowerDVD BD editon.
Napisz więcej na jakim programem oglądasz HD i na jakich dekoderach/filtrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zgraniu materiału na HDD (chyba z 45GB tego było) problem nie zniknął. PDVD ciągle wywala co chwilę jakieś zniekształcenia w obrazie. Kolejny filmik jaki kupiłem to Łzy słońca. Jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem że filmik odtwarza się bezproblemowo w PDVD. W ramach prób włączyłem Bonda w odtwarzaczu Nero Showtime i w nim filmik chodzi bez zarzutu zarówno z płytki jak i z HDD. Jedyny wniosek jaki mi się nasuwa to to że Bond w jakiś sposób "gryzie" się z PDVD. Dodam jeszcze że Łzy słońca w Nero Showtime również działa bezproblemowo. Dzięki wszystkim za wszelkie sugestie dotyczące mojego problemu. Mam nadzieję że nowsze wersje softu rozwiążą wszelkie trudności. Ponadto czekam na aktualizację Windowsa lub jakiś programik aby można było oglądać blue ray i hd dvd pod windows media center w Viscie. A może już jest coś takiego tylko jeszcze o tym nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='imek10' post='106025' date='07.06.2008, 23:03 ']Po zgraniu materiału na HDD (chyba z 45GB tego było) problem nie zniknął. PDVD ciągle wywala co chwilę jakieś zniekształcenia w obrazie. Kolejny filmik jaki kupiłem to Łzy słońca. Jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem że filmik odtwarza się bezproblemowo w PDVD. W ramach prób włączyłem Bonda w odtwarzaczu Nero Showtime i w nim filmik chodzi bez zarzutu zarówno z płytki jak i z HDD. Jedyny wniosek jaki mi się nasuwa to to że Bond w jakiś sposób "gryzie" się z PDVD. Dodam jeszcze że Łzy słońca w Nero Showtime również działa bezproblemowo. Dzięki wszystkim za wszelkie sugestie dotyczące mojego problemu. Mam nadzieję że nowsze wersje softu rozwiążą wszelkie trudności. Ponadto czekam na aktualizację Windowsa lub jakiś programik aby można było oglądać blue ray i hd dvd pod windows media center w Viscie. A może już jest coś takiego tylko jeszcze o tym nie wiem?[/quote]
Zakupiłem najnowszego Nero z pluginami do BR i DD i ripy BR pięknie hulają z dysku. Ma on coś podobnego do Win media center, może to coś dla ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='imek10' post='102565' date='18.05.2008, 14:31 ']Witam wszystkich. Od razu przechodzę do rzeczy. Do mojego komputera media center podłączonego do Sharpa LCD fullHD dokupiłem nagrywarkę Blue Ray firmy LG. Aby sprzęt przetestować kupiłem najnowszego Bonda wydanego na blue ray. Jakież było moje zdziwienie gdy po włączeniu filmu przez PowerDVD7.3 film odpalił ale co chwila pojawiają się makrobloki zwłaszcza przy ruchu obiektu na planie. Próbuje od 3 dni to usunąć i nie daje rady. Dodam jeszcze że podczas odtwarzania filmu procek obciążony jest w 15-30%. Z góry dzięki za wszelkie sugestie[/quote][/i]

Spróbuj Total Media Theatre. U mnie chodzą wszystkie filmy BLu-ray i HD DVD.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy ja już się przyzwyczaiłem do Windows Media Center z Visty i nie chciałbym zmieniać tego programu. Zależy mi bardziej na jakimś dodatku do WMC dzięki któremu będzie można odtwarzać BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='imek10' post='114155' date='22.08.2008, 23:02 ']Kiedy ja już się przyzwyczaiłem do Windows Media Center z Visty i nie chciałbym zmieniać tego programu. Zależy mi bardziej na jakimś dodatku do WMC dzięki któremu będzie można odtwarzać BD[/quote]
Taak, już w Win9x miała być obsługa DVD... z tej perspektywy pozostaje Ci czekanie na Windows7 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='112869' date='12.08.2008, 08:26 '][i][/i]

Spróbuj Total Media Theatre. U mnie chodzą wszystkie filmy BLu-ray i HD DVD.

AS[/quote]

Wszystkie .avi itp odtwarza z napisami? Daje radę z pilotem Microsoft WMC?
Szukam jakiegoś softu w zastępstwie WMC :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przetestuj, to będziesz wiedział

[url="http://rapidshare.com/files/141111844/ArcSoft_TotalMedia_Theater_v2.1.6.113.rar"]http://rapidshare.com/files/141111844/ArcS..._v2.1.6.113.rar[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś stara wersja? Bo widzę na stronie wersję 4.

XBMC działa z pilotem WMC z małą poprawką!! Wiesza się tylko przy wychodzeniu z programu, ale nic to... :rolleyes: Większość czasu będzie włączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rację masz, to stara wewrsja, ale wystarczy przeczytać plik nfo jak zrobic update do wersji najnowszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='112869' date='12.08.2008, 08:26 '][i][/i]

Spróbuj Total Media Theatre. U mnie chodzą wszystkie filmy BLu-ray i HD DVD.

AS[/quote]
a propo.. u Ciebie działa to pod Vistą? mam kompa z XP z servis packiem 3 i ...klops.. odtwarzanie z dysku obrazów BDi HDDVD nie działa..
DLACZEGO?
czy opcją jest wyłącznie VIsta?

pozdro..
M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...