Skocz do zawartości
pmcomp

Jak oglądać dowolne filmy na BD z polskimi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie kumasz w obcych językach?
Potrzebne ci węgierskie napisy, no ostatecznie polskie ;) ?

Bardzo proszę, oto sposób:

Potrzeba nam:
- napęd BD do PC-a, może być wbudowany, może być po USB
- program AnyDVD
- HD Player: Popcorn lub TviX 6500.

Co robimy:
- kupujemy w USA dowolną płytkę za ca. 50,- zł (razem z przesyłką)
- programem AnyDVD robimy obraz płyty BD na naszym PC-e (wolno nam, kopia bezpieczeństwa)
- szukamy polskich napisów i dokładamy do pliku filmowego z obrazu (*.m2ts)
- oglądamy filmik z polskimi napisami.

Zalety:
- pełna swoboda oglądania tego wszystkiego co wyszło do tej pory na świecie i niezależność od polskich krwiopijców

Wady:
- początkowa inwestycja w napęd BD (ok. 1.000,- zł) - ale jest to combo BD/HD DVD i nagrywarka BD więc wykorzystanie jest szersze
- brak możliwości odtwarzania ścieżek Audio HD z Popcorna i TviX'a.

Przetestowane i działa.

Pozdro.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='102532' date='18.05.2008, 13:14 ']Potrzeba nam:
- napęd BD do PC-a, może być wbudowany, może być po USB
- program AnyDVD
- HD Player: Popcorn lub TviX 6500.[/quote]
Szkoda, że trzeba robić upgrade kompa, a nie ma tej możliwości np. na PS3.

[quote name='pmcomp' post='102532' date='18.05.2008, 13:14 ']Wady:
[b]- brak możliwości odtwarzania ścieżek Audio HD z Popcorna i TviX'a.[/b][/quote]
Znacznik, który zdecydowanie nas zniechęca, dziękujemy bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płacic 5 dych tylko po to by dalej sie uzerac z napisami, konwersjami itp ? paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='mobor' post='102543' date='18.05.2008, 13:39 ']płacic 5 dych tylko po to by dalej sie uzerac z napisami, konwersjami itp ? paranoja[/quote]


Nie ma problemu: kupuj w Polsce średnio po 120,- zł, ok. 10% dostepnych na świecie tytułów.

Sposób drugi: ukradnij w sieci za darmochę ale ... net i prąd też kosztują.

Ja podałem sposób legalny, choć też nie do końca bo te polskie napisy legalne nie będą.

Użerania nie ma żadnego. Cały proces trwa ok. 30 min dla BD25 i ok. godziny dla BD50.
Podłożenie napisów to CTRL-C - CTRL-V.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(pmcomp @ 18.05.2008, 13:14 )
Wady:
- brak możliwości odtwarzania ścieżek Audio HD z Popcorna i TviX'a.


[quote name='Ethan' post='102539' date='18.05.2008, 13:23 ']Znacznik, który zdecydowanie nas zniechęca, dziękujemy bardzo...[/quote]

No, może wkrótce wyjdą Playery z takimi mozliwościami.

Moja rada: uczyć się języków :P;) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwieksza zaleta jest wlasnie uwolnienie sie od pazernosci tudziez olewania tematu przez naszych ''wspanialych'' dystrybutorow. Poza tym nie rozumiem narzekania na ''uzeranie sie'' odnosnie calego procesu - nie dosc ze to prosta metoda, to dodatkowo otrzymujemy to czego NIE MOZNA KUPIC NA RYNKU i kto wie jak dlugo jeszcze kupic nie bedzie mozna: na dzis to juz setki tytulow niedostepnych oraz mizeria odnosnie polskich wersji jezykowych) (a sa filmy, nawet dla znajacych jezyk, gdzie napisy (rzecz jasna dobrej jakosci) naprawde ulatwiaja i uprzyjemniaja ogladanie.
Narzekajacy nie wymienili imho najpowaniejszych wad takiej spolonizowanej kopii... niestety dochodzi koszt niemaly czystych plyt, chyba ze ktos robi se kopie jednorazowego ogladania na RW (ale wtedy caly proces trwa 2x dluzej o ile sie nie myle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=6081"]LINK[/url] lub w równie banalny sposób możemy dodać polskie napisy a nawet polski track audio do dowolnego filmu zgranego z płyty BD ;) a tak utworzona struktura płyty będzie odczytywana przez : peceta w PDVD, playery NMT, PS3 i odtwarzacze stacjonarne.

Dodanie napisów jest banalnie proste i w ten sposób można nawet zachować działające menu, a audio już bywa różnie i często trzeba użyć funkcji "Create Blu-ray disk" przez co tracimy działające menu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='102556' date='18.05.2008, 14:07 ']... [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=6081"]LINK[/url] lub w równie banalny sposób możemy dodać polskie napisy a nawet polski track audio do dowolnego filmu zgranego z płyty BD ;) a tak utworzona struktura płyty będzie odczytywana przez : peceta w PDVD, playery NMT, PS3 i odtwarzacze stacjonarne.

Dodanie napisów jest banalnie proste i w ten sposób można nawet zachować działające menu, a audio już bywa różnie i często trzeba użyć funkcji "Create Blu-ray disk" przez co tracimy działające menu.

Pozdrawiam[/quote]

A po co palić płytę?

Można odtwarzać z HDD przez Popcorna lub TviX'a.

Chyba, że po wypaleniu zostają ścieżki Audio HD, a tak mi się wydaje.

Wtedy trzeba sobie zakupić BD-RW 50GB i chulaj dusza. Przecież nie trzeba robić kopii na zawsze filmu, który i tak mamy na półce.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem ze musisz palić płytkę , ale dla PS3 lub stacjonarki i tak się bez tego nie obędzie, no i zapomniałem w NMT faktycznie trzeba użyć napisów srt bo tych wbudowanych w strumień nie przeczyta, za to dodane audio np. do niespolonizowanej bajki bez problemu ;) i nie musimy czekać na łaskę wydawców.

Podsumowując w zależności od używanego sprzętu do odtwarzania jedna lub druga metoda bardziej się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

sorry ale ja jestem leniwy

Nadal uwazam ze prosciej, szybciej i łatwiej jest kupic sobie takiego np Obcego na DVD DL (juz dawno mam cały BOX) i puscic z dobrego playera (lub poprzez jakis dobry skaler) niż motać się z importami tylko po to by przyjrzeć się "kaszce" na twarzy Ripley ;)

Bluray bedzie miało dla mnie prawdziwy sens tylko wtedy kiedy wchodząc do media ujrze półkę filmów choc w połowie tak okazałą jak w wypadku DVD i cene za nowosc na poziomie 60zl...

Ale każdy ma swoją wizję własnego "H C" :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='mobor' post='102564' date='18.05.2008, 14:28 ']sorry ale ja jestem leniwy

Nadal uwazam ze prosciej, szybciej i łatwiej jest kupic sobie takiego np Obcego na DVD DL (juz dawno mam cały BOX) i puscic z dobrego playera (lub poprzez jakis dobry skaler) niż motać się z importami tylko po to by przyjrzeć się "kaszce" na twarzy Ripley :)

Bluray bedzie miało dla mnie prawdziwy sens tylko wtedy kiedy wchodząc do media ujrze półkę filmów choc w połowie tak okazałą jak w wypadku DVD i cene za nowosc na poziomie 60zl...

Ale każdy ma swoją wizję własnego "H C" :)[/quote]


mobor, przestań, temat co jest lepsze: upscalowane DVD (nawet z Denona i z dobrym dodatkowym scalerem) czy prawdziwe HD już ćwiczyliśmy.
Takiemu obrazowi do obrazu z BD czy z HD DVD bardzo daleko. O braku fajnej foni już nie wspomnę.

Nie wykopuj topora ;);) .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='mobor' post='102564' date='18.05.2008, 14:28 ']Bluray bedzie miało dla mnie prawdziwy sens tylko wtedy kiedy wchodząc do media ujrze półkę filmów choc w połowie tak okazałą jak w wypadku DVD i cene za nowosc na poziomie 60zl...

Ale każdy ma swoją wizję własnego "H C" ;)[/quote]

No to czekaj ... jeszcze tak ze 3 lata. Ja nie czekam tylko oglądam i dlatego jestem prawdziwym HD Maniakiem :);) .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='mobor' post='102564' date='18.05.2008, 14:28 ']sorry ale ja jestem leniwy

Nadal uwazam ze prosciej, szybciej i łatwiej jest kupic sobie takiego np Obcego na DVD DL (juz dawno mam cały BOX) i puscic z dobrego playera (lub poprzez jakis dobry skaler) niż motać się z importami tylko po to by przyjrzeć się "kaszce" na twarzy Ripley ;)

Bluray bedzie miało dla mnie prawdziwy sens tylko wtedy kiedy wchodząc do media ujrze półkę filmów choc w połowie tak okazałą jak w wypadku DVD i cene za nowosc na poziomie 60zl...

Ale każdy ma swoją wizję własnego "H C" :)[/quote]

Mobor!
Nie przyszło Ci do głowy żeby zostac moderatorem?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='pmcomp' post='102550' date='18.05.2008, 13:47 ']Moja rada: uczyć się języków :);) .[/quote]
W moim przypadku to akurat mało pomocna rada - mógłbym bez problemu oglądać filmy z angielską ścieżką dźwiękową, ale nie jestem samolubem i patrzę na to pod kątem znajomych/rodziny. ;)

Dlatego nawet nie patrzę na wydania bez polskich napisów.

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='102586' date='18.05.2008, 15:56 ']W moim przypadku to akurat mało pomocna rada - mógłbym bez problemu oglądać filmy z angielską ścieżką dźwiękową, ale nie jestem samolubem i patrzę na to pod kątem znajomych/rodziny. ;) Dlatego nawet nie patrzę na wydania bez polskich napisów.[/quote]

No to trza rodzinę wysłać na kursy :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='pmcomp' post='102591' date='18.05.2008, 16:18 ']No to trza rodzinę wysłać na kursy ;) .

Pozdro[/quote]
I znajomych? :)

I opłać jeszcze te kursy i powiedz: "Do zobaczenia za parę lat". ;)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...