Skocz do zawartości
bartmi

skaler w ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem dość długo ale się nie doszukałem.

[size=2]Mianowicie moje pytanie brzmi: czy Ps3 posiada skaler do wysokiej rozdzielczości oraz czy można podłączyć ps3 do internetu jeżeli posiada sie internet radiowy ?[/size]

Zastanawiam sie nad kupnem tej konsoli, gdyż na chwilę obecna ma wszystko a najbardziej zależy mi na odtwarzaczu BD, pozatym GTA IV, no i dekodery dźwięku z softem 2.30, a za cenę ok 1500 zł ma się o wiele więcej niż przy samym odtwarzaczu BD za 1000 - 1200zł.

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='bartmi' post='101800' date='15.05.2008, 11:07 ']Szukałem dość długo ale się nie doszukałem.

[size=2]Mianowicie moje pytanie brzmi: czy Ps3 posiada skaler do wysokiej rozdzielczości oraz czy można podłączyć ps3 do internetu jeżeli posiada sie internet radiowy ?[/size]

Zastanawiam sie nad kupnem tej konsoli, gdyż na chwilę obecna ma wszystko a najbardziej zależy mi na odtwarzaczu BD, pozatym GTA IV, no i dekodery dźwięku z softem 2.30, a za cenę ok 1500 zł ma się o wiele więcej niż przy samym odtwarzaczu BD za 1000 - 1200zł.

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.[/quote]
Ma skaler do wysokiej rozdzielczości.
Można podłączyć do radiówki.
pzdr Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo, no to kupuję :P

ps tylko pierwsze fundusz muszę zdobyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Czy jak wloze do PS3 plyte dvd to musze w ustawieniach wlaczyc scaler ( jezeli tak to gdzie?),czy automatyczie PS3 samo scaluje? Edytowane przez sharan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sharan' post='101853' date='15.05.2008, 15:14 ']Czy jak wloze do PS3 plyte dvd to musze w ustawieniach wlaczyc scaler ( jezeli tak to gdzie?),czy automatyczie PS3 samo scaluje?[/quote]
[url="http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/index_bdsettings.html"]http://manuals.playstation.net/document/pl...bdsettings.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVD Upscaler
Zwiększanie rozdzielczości DVD

Ta opcja pozwala wyregulować zwiększoną rozdzielczość przy odtwarzaniu płyt DVD. Zwiększanie rozdzielczości jest funkcją, której można używać do wyświetlania zawartości wideo zapisanej w rozdzielczości SD (NTSC: 480p / 480i, PAL: 576p / 576i) w rozdzielczości HD (1 080p / 1 080i / 720p). Ponieważ zawartość wideo typowych odtwarzaczy DVD jest nagrywana w rozdzielczości SD, wyższą rozdzielczość można uzyskać dzięki tej funkcji.

[color="#FF0000"]Off Wyłączone[/color] - Funkcja zwiększania rozdzielczości wyjściowej jest wyłączona.
[color="#FF0000"]Double Scale Podwójna wielkość[/color]* - Ta opcja powoduje wyświetlanie obrazu z dwukrotnie powiększonymi rozmiarami w poziomie i w pionie, bez zmiany proporcji.
[color="#FF0000"]Normal Normalny[/color] - Zwiększanie rozdzielczości i wyświetlanie w rozmiarze odpowiadającym rozmiarowi ekranu.
[color="#FF0000"]Full Screen Pełny ekran[/color] - Wyświetlanie obrazu na całym ekranie, w razie potrzeby ze zmianą proporcji i rozciągnięciem obrazu.

* Opcja jest dostępna tylko w przypadku, gdy w ustawieniach wyjścia wideo w konsoli PS3™ wybrano wartość 1 080p lub 1 080i.
Wskazówki

* Aby można było korzystać z tej funkcji, do konsoli za pomocą kabla HDMI lub komponentowego kabla AV musi być podłączony telewizor obsługujący wejściowy i wyjściowy sygnał HD. Ponadto w ustawieniach wyjścia wideo w konsoli PS3™ należy wybrać wartość 1 080p, 1 080i lub 720p.
* Podczas odtwarzania zawartości płyt DVD chronionych prawami autorskimi, np. powszechnie dostępnych płyt DVD-Video, w celu zwiększenia rozdzielczości obrazu konsola musi być połączona z telewizorem za pomocą kabla HDMI.
* Jeśli zwiększenie rozdzielczości spowoduje pogorszenie jakości obrazu lub jego niewłaściwy wygląd, w ustawieniach tej funkcji należy zaznaczyć opcję [Off].

Ps [color="#FF0000"]kill00[/color] dzięki za fajny tudzież wyjaśniający wszystko link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bartmi' post='101861' date='15.05.2008, 16:18 ']Ps [color="#FF0000"]kill00[/color] dzięki za fajny tudzież wyjaśniający wszystko link[/quote]
Dzięki za przekopiowanie wszystkiego z linka, którego podałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3 nie ma żadnego skalera, wszystkod zieje się na drodze programowej...
A efekty (wg mnie) nie są zachwycające (porównywałem z denonem 2930)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='102053' date='16.05.2008, 06:40 ']PS3 nie ma żadnego skalera, wszystkod zieje się na drodze programowej...
A efekty (wg mnie) nie są zachwycające (porównywałem z denonem 2930)[/quote]

trochę jaśniej proszę. a to co napisane jest w linku powyżej to bujda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bartmi' post='102131' date='16.05.2008, 11:08 ']trochę jaśniej proszę. a to co napisane jest w linku powyżej to bujda??[/quote]

No to co w linku to nie bujda. Ale kto się do tego przyczepia?
Z tego co widzę to kolega mobor napisał że PS3 nie ma żadnego skalera (rozumiem że chodziło mu o specjalnie do tego celu przeznaczony procesorek).
Jeśli faktycznie nie ma to skalowania odbywa się na drodze programowej ... robi to procesor CELL (który jest w PS3).
A że ładne przeskalowywanie to dosyć skomplikowana (obliczeniowo) rzecz ... dlatego pewnie twórcy firmware'u zastosowali proste wzory które nie dają super jakości.
W opisywanym Denonie 2930 pewnie jest dobry, specjalizowany procesor do skalowania obrazu (tak się domyślam).

To chyba już jasne wytłumaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko nie piszcie, że Sony ma słabe scalowanie, no błagam... Osobiście oglądam już dvd na ps3, zamiast na swoim Onkyo, bo różnica jest kolosalna. Tylko kilka modeli może się równać z tym co oferuje ps3 w temacie scalowania. Procesor Cell, to nie jest jakiś tam Celeron, tylko 8 rdzeniowe bydle. Toshiba stosuje go również do wyspecjalizowanych sprzętów HD. A tak poza tym, na jakość scalowania olbrzymie znaczenie ma telewizor :angry:

[quote]We put the PS3 through Silicon Optix's HQV test suite in 1080p mode on our Pioneer Pro-FHD1 reference display. For the most part, we were satisfied. It passed the initial resolution test, which means it can display the full resolution of DVDs. The next tests didn't go as well. For example, we saw artifacts on third line on the test with three shifting lines. We've seen better performance on this test on players with HQV processing, such as the Toshiba HD-XA2, or even with the older Denon DVD-3910. On the other hand, the PS3 did a decent job with a waving flag, as there were definitely some slightly noticeable jaggies, but we've seen worse. It did even better on the 2:3 pulldown processing test, as it kicked into film mode almost immediately.

Test patterns performance is fine for the lab, but we also took a look at some actual movies. The introduction to Seabiscuit can be difficult for some players, but the PS3 handled it well, with only a few slight artifacts--occasionally we could see some flashing behavior in the old photos as the camera panned over them. We also watched a bit of King Kong, which looked fantastic (as it does on almost all DVD players).

The bottom line is that the PS3's upscaling is pretty good, although it doesn't compare to top-of-the-line players such as the [b]Oppo DV-981HD[/b] or the new high-def disc players with HQV processing, such as the [b]Samsung BD-P1200[/b] and the [b]Toshiba HD-XA2[/b]. On the other hand, the PS3's DVD performance is definitely a big step up from that of the Xbox 360 Elite. [b]In the final analysis, when you consider that upscaling is just one of the many functions of the PS3, we think the performance is pretty impressive[/b].[/quote]

Edytowane przez kill00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='102053' date='16.05.2008, 06:40 ']PS3 nie ma żadnego skalera, wszystkod zieje się na drodze programowej...[/quote]
Przecież proces skalowania to właśnie odpowiedni program i program taki może się wykonać zarówno na dedykowanym układzie jak i na zwykłym CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kill00' post='102191' date='16.05.2008, 14:18 ']Tylko nie piszcie, że Sony ma słabe scalowanie, no błagam...[/quote]

W tekście który zacytowałeś skalowanie PS3 określono mianem "dobre choć specjalizowane układy robią to lepiej".
To chyba nie był najlepszy przykład :angry:

Zresztą nie zamierzałem się spierać bo nie mam PS3'ki. Chciałem tylko wyjaśnić stwierdzenie mobor'a.

Algorytmy skalowania znam niejako od drugiej strony. Sam je pisze i wiem że to nie jest takie proste i wymaga dużo nakładu procka. Chociaż nie wątpie że osławiony CELL spokojnie powinien sobie poradzić :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Fantom' post='102197' date='16.05.2008, 15:59 ']W tekście który zacytowałeś skalowanie PS3 określono mianem "dobre choć specjalizowane układy robią to lepiej".
To chyba nie był najlepszy przykład :angry:[/quote]
Nie no, spokojnie. Fragment który zacytowałem, miał za zadanie pokazać, że PS3 robi lepszy upscaling od zdecydowanej większości urządzeń do tego przeznaczonych. Oczywiście, że wyspecjalizowane modele z najdroższej półeczki robią to lepiej. Ale też i nie tak znowu super, żeby widać było jakąś przepaść. W tym kontekście ps3 wypada rewelacyjnie moim zdaniem.

No właśnie Fantom, jak już jesteśmy w tym temacie. Podobno cały ten upscaling w dvd stacjonarnych to ściema, bo i tak telewizor lcd, hd ready czy full hd, robią to same z siebie. Może rozjaśnisz nieco sytuację w tej kwestii :angry:

Edytowane przez kill00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kill00' post='102201' date='16.05.2008, 15:09 ']No właśnie Fantom, jak już jesteśmy w tym temacie. Podobno cały ten upscaling w dvd stacjonarnych to ściema, bo i tak telewizor lcd, hd ready czy full hd, robią to same z siebie. Może rozjaśnisz nieco sytuację w tej kwestii :P[/quote]

Nie ma co wyjaśniać.
Logika podpowiada wybierać te urządzenie które skaluje najlepiej prawda?
Jeśli masz wysokiej klasy DVD to pozwól jemu skalować obraz do np. 1080p a w telewizorze wyłączasz skalowanie (i overscan).
Jeśli masz dobry TV to wyłącz skalowanie w DVD i pozwól robić to TV.

Tak czy inaczej nic Ci nie zastąpi własnych oczu ... patrz i sam decyduj :) Jakiekolwiek z góry ustalone zalecenia są trochę bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='kill00' post='102191' date='16.05.2008, 15:18 ']A tak poza tym, na jakość scalowania olbrzymie znaczenie ma telewizor :P[/quote]
Tak to napisałeś, że laik pomyśli iż ładny obraz może być sumą wypasionych skalerów np w DVD i skalera TV,
a przecież tak nie jest, co zresztą napisał Fantom. Wybieramy ten skaler w naszych klockach który wg nas robi to najlepiej.
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie skalowanie w PS3 to RE WE LA CJA ! Póki co jedyne odniesienie to tani odtwarzacz DVD z HDMI i 'niby' skalerem Fergusson i odtwarzanie DVD po RGB w jeszcze starszych DVD. Obraz oglądam na 50" i w takim formacie widać każdą różnicę na korzyść/niekorzyść. PS3 kopie tyłek w moim subiektywnym odczuciu... W stosunku jakość/ceny chyba trudno to będzie przebić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawny update (wiosna 2008) dodał trzy systemy redukcji szumów. Układ parametrów identyczny jak w Toshiba XE-1.
Zdecydowanie przyłączam się do opinii, PS3 jest obecnie ( po aktualizacjach FW) wyśmienitym odtwarzaczem DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko: jak duża jest różnica między:
- odtworzeniem z popcorna obrazu płyty DVD (iso) i użycie skalera popcornowego
- odtworzeniem płyty na PS3 z użyciem skalera PS3

Powiedzmy w skali
- to samo
- troche lepiej
- niebo a ziemia

Tak z ciekawości tylko pytam :-)
OLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale mi ps3 coś chyba nie skaluje a mam ustawione na Normal (FW 2,53). Z wyłączonym i włączonym skalowaniem nie widzę różnicy :) . Ktoś wie co może być przyczyną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='116336' date='03.09.2008, 10:57 ']Niedawny update (wiosna 2008) dodał trzy systemy redukcji szumów. Układ parametrów identyczny jak w Toshiba XE-1.
Zdecydowanie przyłączam się do opinii, PS3 jest obecnie ( po aktualizacjach FW) wyśmienitym odtwarzaczem DVD.[/quote]

a masz jakieś stałe ustawienia czy zmieniasz je w zależności od jakości materiału? Gdzieś na zagranicznych forach wyczytałem że najlepsze efekty daje ustawienie filtru mosquito na 2 a pozostałe dwa na zero.

macie jakieś swoje preferowane ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie ma reguł. DVD sa bardzo różne.
Zachęcam do odtworzenia na PS3 muzycznego DVD9 Crusaders Montreux 2003.
Nawet zaawansowany HD Maniak będzie miał duże trudności ze wskazaniem czy tp HD czy SD.
Przy tak znakomitym źródle (DVD) poprawiacze wyłączamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako ze niedawno kupilem ps3 to mam pytanko odnoscie konkretnych ustawien scalera oraz innych funkcji wyswietlania obrazu. Zarowno pod dvd jak i bluray. Moze ktos podzieli sie swoimi doswiadczeniami w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko tu:

http://manuals.playstation.net/document/pl...bdsettings.html

krok [1]

ustawiasz co wysyła PS3, czyli rozdziałkę TV np. 1080p

krok [2] opcję skalowania - np. full screen

Off?

Wyłączone? Funkcja zwiększania rozdzielczości wyjściowej jest wyłączona.

Double Scale*1

Podwójna wielkość*1 Ta opcja służy do wyświetlania obrazu z dwukrotnie powiększonymi rozmiarami w poziomie i w pionie.

Normal

Normalny Zwiększanie rozdzielczości i wyświetlanie w rozmiarze odpowiadającym rozmiarowi ekranu.

Full Screen*2

Pełny ekran*2 Zwiększenie rozdzielczości i wyświetlanie na pełnym ekranie przez rozciągnięcie obrazu.

Odnośniki 1* i 2* pod linkiem.

Ale istotą skalowania jest pracujący w czasie rzeczywistym algorytm ( czyli zestaw instrukcji jak to zrobić).

Mylą się Ci którzy piszą, że to rezultat fenomenalnych procesorów AV ( Np. Denon czy Pioneer). To jeszcze za mało bo każdy procek (mam na myśli wyspecjalizowany chip dp AV) musi zostać oprogramowany.

I właśnie takie algorytmy są największym skarbem (opatentowane) ale w połączeniu z Hardware.

Procesor Cell dysponuje (jak mi wiadomo) obecnie największą mocą obliczeniową na rynku AV. Można więc tworzyć dla niego najlepsze oprogramowanie skalujące. Taka jego potencja. Ale czy SONY to umie wykożystać ?

Nie mają już takiego komfortu programiści Denona czy Pioneera, bo dysponują mniej wydajnymi procesorami. Póki co.

SONY napisało własny algorytm skalowania DVD i jego parametry są niejawne.

Pozostaje więc organoleptyka. A ta nie pozostawia złudzeń w kryteriach porównawczych.

PS3 ma topowy skaler do DVD.

(Skalowanie nie ma zastosowania przy materiale 1080 linii - BD czy SAT TV HD).

Do pocztytania "PS3 Chroma Upsampling":

http://pl.playstation.com/help-support/ps3...oma-Upsampling/

a głównie tu:

http://pl.playstation.com/help-support/ps3...zu-gry-lub-DVD/

AUDIO:

W przypadku CD / SACD Audio mamy do czynienia z opcjami:

http://manuals.playstation.net/document/pl...bitmapping.html

Bitmapping Poprawa jakości dźwięku?:

Type 3 Podniesienie jakości odtwarzanego dźwięku dzięki technice opracowanej specjalnie dla konsoli PS3?.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...