Skocz do zawartości
pit39

Sharp 32d44

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o opinie na temat tego TV!! Niedawno co wyszedł ten model i narazie jeszcze za wiele o nim nie ma. Posiadacze i ludzie mający stycznośc z tym modelem prosze o wypowiedzi :) interesuje mnie głównie pod katem ps3 i sygnału sd. Ciekawi mnie odbior sd w porownaniu z sd w philipsie 32pfl7862d??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pit39' post='101306' date='13.05.2008, 13:23 ']Prosze o opinie na temat tego TV!! Niedawno co wyszedł ten model i narazie jeszcze za wiele o nim nie ma. Posiadacze i ludzie mający stycznośc z tym modelem prosze o wypowiedzi :) interesuje mnie głównie pod katem ps3 i sygnału sd. Ciekawi mnie odbior sd w porownaniu z sd w philipsie 32pfl7862d??[/quote]

Hmm, co ja mogę w swej niewiedzy napisać:
Kupiłem ten telewizor nakręcony pozytywnymi opiniami o firmie Sharp oraz trawiony moją wielką awersją do Samsunga. Chciałem wziąć WD1E ale dowiedziałem się, że to model już paroletni, a D44 jest nowy.
Służy mi on prawie wyłącznie do wyświetlania sygnału z Xboxa 360. Podpięty ma też sygnał ze zwykłej anteny siatkowej oraz Xboxa1, który służy mi jako odtwarzacz DVD oraz streamujący rzeczy z komputera.
Jest to mój pierwszy LCD i kupiłem go wyłacznie pod Xboxa 360 - reszta to "skutek uboczny", jest to w końcu telewizor więc podpiąłem to co miałem telewizyjnego :)
Przyznaję, że pierwsze dwa dni posiadania Xboxa grałem na nie swoim Philipsie, niestety nie pomnę już modelu, prawdopodobnie był to model 32PF9830 za prawie 10 000 zł!
W porównaniu z tym Philipsem obraz jest nieco gorszy na Sharpie - mówię o grze z Xboxa (GTA IV) puszczony po HDMI, zwłaszcza chodzi o przejścia kolorów, cienie. Nie bardzo potrafię to wyrazić słowami, jakby mniej kolorów miał Sharp, albo Philips ma lepsze filtry maskujące niedociągnięcia. Niewykluczone, że po prostu coś źle jeszcze ustawiam.
Nastawiałem się, że jasność, czerń i kontrast będzie nędzny ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Te parametry są jak dla mnie bardzo dobre i więcej mi nie trzeba, po prostu dla laika obraz jest ładny.
Sprawdzę jeszcze raz grę na tamtym Philipsie bo nie wykluczone, że po prostu zachwycony grą na konsoli nowej generacji miałem klapki na oczach. Teraz trochę emocje opadły więc mogę coś więcej wychwycić. Ale panowie, porównujemy coś za 10 000 do czegos za 2200!
Sygnał analogowy ze zwykłej anteny wyświetlany jest poprawnie, z bliska widać troszkę jego niedoskonałość ale nie widać tak rzucającej się gdzieniegdzie w marketach ogromnej pikselozy.
Osobiście nie lubię szerokich ludzi skalowanych do 16:9 ze zwykłego 4:3 więc większość oglądam na 4:3, w związku z czym wielkość obrazu porównywalna jest ze starym kineskopem 28 cali. Podobno telewizor ten na automatyczne dostosowywanie się do formatu obrazu, ale nie zauważyłem tego, dużo filmó na TVP1 i 2 nadawanych jest w jakimś innym formacie niż 4:3, jak dla mnie jest to 14:9 (po ustawieniu tego sygnału widzę wszystko, nic nie jest obcięte) ale TV sam się na to nie przełącza, muszę zrobić to sam co powoduje dodatkowe czynności na pilocie. Nie wiem gdzie leży przyczyna, może po stronie sygnału, z tym, że miałem nadzieję, że TV sam rozpozna ile wyświetla na ekranie i dobierze odpowiedni rozmiar.
Dźwięk jest... hmm, słaby, to znaczy dobry, poprawny, wystarczający jak na standardowe oglądanie telewizji, ale jak na granie IMHO słaby. Na razie większość czasu gram na słuchawkach Philips SBC-HP890, na nich jest bardzo dobrze.
TV ma możliwość dostosowania parametrów obrazu i dźwięku do każdego sygnału, tzn. inaczej dla TV, inaczej dla HDMI, inaczej dla SCART. Ma też możliwości automatycznego dostosowywania jasności obrazu do jasności pokoju, jak i automatyczne ustawianie poziomu dźwieków (cholerne głośniejsze reklamy). Nie korzystam z tych funkc, obraz ustawiłem sobie tak jak mi się podoba, a co do dźwięku to nie chcę, żeby w grach po strzale z pistoletu przyciszał mi się od razu dźwięk - a tak to właśnie wyglądało. Nie pamiętam już, czy ustawienie tej fukcji automatycznie rozciąga się na każdy sygnał czy można sobie ustawiać dla każdego osobno.
Moja konkluzja jako zwykłego oglądacza zwykłej telewizji z analogowej anteny jest taka, że do chwili, gdy 100% telewizji przejdzie na sygnał HD, nie ma najmniejszego sensu kupować telewizora LCD. Trzymajcie swoje stare CRT bo naprawdę warto! Co innego jest w przypadku dobrych sygnałów, jak Xbox 360, PS3 czy filmy BD lub choćby dobre DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='dibua' post='102874' date='20.05.2008, 09:12 ']Osobiście nie lubię szerokich ludzi skalowanych do 16:9 ze zwykłego 4:3 więc większość oglądam na 4:3, w związku z czym wielkość obrazu porównywalna jest ze starym kineskopem 28 cali. Podobno telewizor ten na automatyczne dostosowywanie się do formatu obrazu, ale nie zauważyłem tego, dużo filmó na TVP1 i 2 nadawanych jest w jakimś innym formacie niż 4:3, jak dla mnie jest to 14:9 (po ustawieniu tego sygnału widzę wszystko, nic nie jest obcięte) ale TV sam się na to nie przełącza, muszę zrobić to sam co powoduje dodatkowe czynności na pilocie. Nie wiem gdzie leży przyczyna, może po stronie sygnału, z tym, że miałem nadzieję, że TV sam rozpozna ile wyświetla na ekranie i dobierze odpowiedni rozmiar.
TV ma możliwość dostosowania parametrów obrazu i dźwięku do każdego sygnału, tzn. inaczej dla TV, inaczej dla HDMI, inaczej dla SCART. Ma też możliwości automatycznego dostosowywania jasności obrazu do jasności pokoju, jak i automatyczne ustawianie poziomu dźwieków (cholerne głośniejsze reklamy). Nie korzystam z tych funkc, obraz ustawiłem sobie tak jak mi się podoba, a co do dźwięku to nie chcę, żeby w grach po strzale z pistoletu przyciszał mi się od razu dźwięk - a tak to właśnie wyglądało. Nie pamiętam już, czy ustawienie tej fukcji automatycznie rozciąga się na każdy sygnał czy można sobie ustawiać dla każdego osobno.[/quote]

Mam ten TV od paru dni i u mnie bez problemu zmienia proporcje ekranu, oczywiście to nadawca musi wysłać taki sygnał ale na większości kanałów to działa.

Gdzie się uruchamia funkcję "automatycznego dostosowywania jasności obrazu do jasności pokoju" bo o ile się nie mylę to WD1E miał taką opcję ale już D44 tego nie ma, a przynajmniej ja tego nie widzę.

Edycja automatycznego poziomu dźwięku działa osobno dla każdego z ustawień.

Co do reszty to się zgadzam z przedmówcą, jak dla mnie obraz z kabla UPC Cyfrowy + analog jest b.dobry. Z cyfry jakość sporo lepsza niż z analoga ale jak dla mnie spokojnie do przyjęcia patrząc na inne modele. Edytowane przez actchris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Własnie sie zastanawiam co wybrać Toshibe 32R3500PG czy Sharpa 32D44EBK... Byłem strasznie napalony na Toshibe do czasu gdy sprzedawca w mixelectronics powiedzial mi ze niby Sharp lepszy jednym slowwm zbil mnie z tropu :)
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piczaj' post='104588' date='30.05.2008, 08:05 ']Witam
Własnie sie zastanawiam co wybrać Toshibe 32R3500PG czy Sharpa 32D44EBK... Byłem strasznie napalony na Toshibe do czasu gdy sprzedawca w mixelectronics powiedzial mi ze niby Sharp lepszy jednym slowwm zbil mnie z tropu :P
Pozdrawiam[/quote]
mam sharpa 32b20e ijest wszystko ok podpięty komp pod hdmi i chodzi bez problemu co do dvd to po zwykłym rgb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...