Skocz do zawartości
Gęsior

Dylemat sprzętowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam dylemat czy inwestować w Tvix-a 6500 czy składać PC do oglądania filmów HD. Dylemat jest tym większy, iż mój obecny komp ledwo dyszy i prędzej czy później i tak będę musiał go upgrejdować. Z drugiej strony wole wrzucić coś na HDD i bez problemu i kombinacji odpalać jakikolwiek film w 1080p na Tvixie.
Komponenty do Peceta mam już wybrane i będą mnie kosztowały mniej więcej tyle samo co player. Dodam, iż nie jestem specem od ustawiania kodeków, filtrów i innych pierdól w kompie.
Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gęsior' post='100573' date='08.05.2008, 16:28 ']Witam,
mam dylemat czy inwestować w Tvix-a 6500 czy składać PC do oglądania filmów HD. Dylemat jest tym większy, iż mój obecny komp ledwo dyszy i prędzej czy później i tak będę musiał go upgrejdować. Z drugiej strony wole wrzucić coś na HDD i bez problemu i kombinacji odpalać jakikolwiek film w 1080p na Tvixie.
Komponenty do Peceta mam już wybrane i będą mnie kosztowały mniej więcej tyle samo co player. Dodam, iż nie jestem specem od ustawiania kodeków, filtrów i innych pierdól w kompie.
Jakieś sugestie?[/quote]
Jeżeli pieniądze mają być argumentem to kup Popcorna.
Z drugiej strony skoro i tak będziesz zmieniał PC,
to kupisz sobie na tyle mocnego że zabawa z kodekami zejdzie na dalszy plan :rolleyes:
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pieniądze nie są najważniejsze. Liczy sie dla mnie komfort a nie grzebanie w oprogramowaniu i bebechach sprzętowych. Powiadasz, że wystarczy mocny PC? Popcorna nie biorę pod uwagę bo on hula chyba tylko po komponencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gęsior' post='100585' date='08.05.2008, 15:59 ']Pieniądze nie są najważniejsze. Liczy sie dla mnie komfort a nie grzebanie w oprogramowaniu i bebechach sprzętowych. Powiadasz, że wystarczy mocny PC? Popcorna nie biorę pod uwagę bo on hula chyba tylko po komponencie.[/quote]

Eeeee .... chyba masz bardzo niekompletne informacje. [b]Popcorn posiada[/b] oczywiście wyjście [b]HDMI[/b] i daje po nim doskonałą jakość obrazu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ups...widzę, że mam lekki niedoczas. Muszę wobec tego jeszcze raz prześledzić temat Popcorna. Ale dalej jest tak, że wg większości użytkowników to jednak mimo wszystko Tvix jest lepszym sprzętem? Nie sugerując się ceną oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PC.
taka ciekawa oferta sam się nad nią zastanawiam:
[url="http://www.allegro.pl/item358984655_nagrywarka_lg_ggc_h20l.html"]http://www.allegro.pl/item358984655_nagryw...g_ggc_h20l.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem tvix, no ale to zaden argument :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gęsior' post='100593' date='08.05.2008, 17:36 ']Ups...widzę, że mam lekki niedoczas. Muszę wobec tego jeszcze raz prześledzić temat Popcorna. Ale dalej jest tak, że wg większości użytkowników to jednak mimo wszystko Tvix jest lepszym sprzętem? Nie sugerując się ceną oczywiście.[/quote]
Nie mam Tvix'a więc nie mogę na jego temat wydawać osądów.
Mam kukurydzę i jest to bardzo komfortowe rozwiązanie [b]wg mnie[/b] w tym aspekcie bije PC'a na głowę.
W zasadzie w obecnym stanie (firmware) kukurydza to kawał dobrego sprzętu.
Jeden i drugi player mają jedną poważną wadę...DTS i DD to max co z nich usłyszymy.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy, że zdecyduję sie na budowę HTPC. Na jakim systemie to oprzeć? Teraz pracuję na XP i nie narzekam, z Vistą nie mam żadnego doświadczenia, a może Media Center? (mam Xboxa 360).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dla jednego lepszy będzie PC dla drugiego Network Player. Przy czym należy też pamiętać, że samego playerka i tak ostatecznie bez posiadania pcta trudno używać. Ja tam osobiście planuję w najbliższym czasie złożyć takiego medialnego PCcika, w oparciu o barebone Asusa. To taka śmieszna obudowa z płytą, posiada toto wyjście hdmi i komplet wszelkich innych złącz. Po szybkiej kalkulacji wyszło mi, że zmieszczę się w rozsądnych pieniądzach. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale zaznaczam, że to mój osobisty pogląd na sprawę.

Konkretnie o taki wynalazek mi chodzi [url="http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=2&model=1797&l1=1&l2=3&l3=483&l4=0"]http://www.asus.com/products.aspx?modelmen...l3=483&l4=0[/url]

Określają go jak widać jako "Booksize" i na leżąco sprawia całkiem korzystne wrażenie. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='100597' date='08.05.2008, 17:03 '][url="http://www.allegro.pl/item358984655_nagrywarka_lg_ggc_h20l.html"]http://www.allegro.pl/item358984655_nagryw...g_ggc_h20l.html[/url][/quote]

Coś mi tu brzydko pachnie .....
Cana takiego sprzętu na allegro to 800-900 zł.
Sprzedawca ma tylko 8 komentarzy.
Jegro adres: internet

Ja bym raczej nie ryzykował. Ale gdybym mógł to sprawdzić to za tą cenę zaraz bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='100626' date='08.05.2008, 20:50 ']Coś mi tu brzydko pachnie .....
Cana takiego sprzętu na allegro to 800-900 zł.
Sprzedawca ma tylko 8 komentarzy.
Jegro adres: internet

Ja bym raczej nie ryzykował. Ale gdybym mógł to sprawdzić to za tą cenę zaraz bym kupił.[/quote]

Kolego to jest GGC a nie GGW. To nie nagrywa blu ray. Choć cena i tak jest niska.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='100632' date='08.05.2008, 20:03 ']Kolego to jest GGC a nie GGW. To nie nagrywa blu ray. Choć cena i tak jest niska.[/quote]

Ups. Mój błąd. Sorry.
Fakt cena niska ale już trochę mniej podejrzana. Chociaż sądząc z ilości kupujących to nie tylko ja mam obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam wątpliwości bo jednak to za tanio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gęsior' post='100624' date='08.05.2008, 20:44 ']Powiedzmy, że zdecyduję sie na budowę HTPC. Na jakim systemie to oprzeć? Teraz pracuję na XP i nie narzekam, z Vistą nie mam żadnego doświadczenia, a może Media Center? (mam Xboxa 360).[/quote]

No to jaki system bo gdzieś to moje pytanie umknęło Waszej uwadze.
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo, iż mój laptop nawet nieźle radzi sobie z HD chciałem miec coś na stałe w salonie pod TV, z racji, że urządzenie to miało służyć właściwie do HD z neta postanowiłemnie pchać pieniędzy w HTPC a w POPCORNA. Zatem zastanów sie do czego potrzebujesz urządzenie i co musi mieć by spełnić twoje wymagania i na tej podstawie zadecyduj o zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gęsior' post='100573' date='08.05.2008, 16:28 ']mam dylemat czy inwestować w Tvix-a 6500 czy składać PC do oglądania filmów HD. Jakieś sugestie?[/quote]
Przy cenie TVIXa w PL w granicach 1700 zł to bym się nie zastanawiał w ogóle tylko składał HTPC. Przy odpowiedniej konfiguracji będziesz miał odtwarzacz DVD/HD-DVD/Blu-ray + formaty plikowe (mkv, ts i inne) za tę samą lub trochę wyższą cenę. Oczywiście największą wadą jest głośność PCta i żeby go zupełnie wyciszyć to często trzeba drugie tyle wydać co na samego PCta (na przykład: Reserator Zalmana i jakiś pasywnie chłodzony zasilacz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Pamietajcie o jednej istotnej rzeczy... tp, ze jakis PC (np. Laptop jak pisal ktorys z kolegow) smiga z HD, nie znaczy ze odtwarza HD :( ... przedewsztskim puszczjac film np w 1080i/p obraz jest reskalowany do nizszej rozdzielczosci (wyswietlacza/ monitora naszego PC) i nie ma to sie w ogle do wydajnosci przy odtworzeniu materialu w pelnej rozdzielczosci (1280x1024(typowy laptop) w porownaniu do 1920x1080 to jest okolo 70% wiecej obrazu do obrobienia dla karty graficznej (proste porownanie to 1.3mpx do 2pmx) ), poza tym problem z wypuszczeniem dzwieku powyzej DTS (na tym koncza sie mozlieosci optyka/coaxiala), dodatkowe koszty zwiazane z obslugo przez pilota (trezba pilot i odbiornik) do tego systematyczne "pady" systemu... Poza tym gotowe rozwiazania pozwalaja na obsluge urzadzenia przez nasze zony :(...
Pozdrowienia...

Bzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bzyk_1' post='101103' date='12.05.2008, 10:38 ']Panowie... Pamietajcie o jednej istotnej rzeczy... tp, ze jakis PC (np. Laptop jak pisal ktorys z kolegow) smiga z HD, nie znaczy ze odtwarza HD :( ... przedewsztskim puszczjac film np w 1080i/p obraz jest reskalowany do nizszej rozdzielczosci (wyswietlacza/ monitora naszego PC) i nie ma to sie w ogle do wydajnosci przy odtworzeniu materialu w pelnej rozdzielczosci (1280x1024(typowy laptop) w porownaniu do 1920x1080 to jest okolo 70% wiecej obrazu do obrobienia dla karty graficznej[/quote]

Nie do końca masz rację.
Wyświetlanie obrazu przez kartę graficzną laptopa (czy PC'ta) nijak się nie ma do odtwarzania HD.
Karta bez najmniejszych problemów wyświetli nawet 2560x1600. I nawet się nie zająknie.
To procesor ma za zadanie zdekompresować obraz np. 1920x1080. Procesor zawsze dekompresuje pełny obraz!
Czy potem karta graficzna wyświetli go w rozdzielczości 800x600 czy 1920x1080 to nie ma znaczenia. Warunek: skalowaniem obrazu zajmie się karta graficzna. Bo jeśli nie to faktycznie ma to wpływ na szybkość wyświetlania.

Twoje porównanie oznaczało by że gdy np. w telefonie komórkowym (ekranik 320x200) oglądasz zdjęcia z aparatu cyfrowego (10MPix) to powinny się wczytywać ułamek sekundy. Przecież wystarczy pokazać rozdzielczość 320x200 :( To nie jest prawda. Dekompresuje się zawsze całe zdjęcie a potem skaluje się ro rodzielczości aparatu.

PS dla informatyków:
Wiem że to odrobinkę chybiony przykład bo istnieje możliwość dekompresji częściowej JPG'a (jest szybsza) ale rzadko kto ją stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='101109' date='12.05.2008, 10:55 ']Nie do końca masz rację.
Wyświetlanie obrazu przez kartę graficzną laptopa (czy PC'ta) nijak się nie ma do odtwarzania HD.
Karta bez najmniejszych problemów wyświetli nawet 2560x1600. I nawet się nie zająknie.
To procesor ma za zadanie zdekompresować obraz np. 1920x1080. Procesor zawsze dekompresuje pełny obraz!
Czy potem karta graficzna wyświetli go w rozdzielczości 800x600 czy 1920x1080 to nie ma znaczenia. Warunek: skalowaniem obrazu zajmie się karta graficzna. Bo jeśli nie to faktycznie ma to wpływ na szybkość wyświetlania.

Twoje porównanie oznaczało by że gdy np. w telefonie komórkowym (ekranik 320x200) oglądasz zdjęcia z aparatu cyfrowego (10MPix) to powinny się wczytywać ułamek sekundy. Przecież wystarczy pokazać rozdzielczość 320x200 :( To nie jest prawda. Dekompresuje się zawsze całe zdjęcie a potem skaluje się ro rodzielczości aparatu.

PS dla informatyków:
Wiem że to odrobinkę chybiony przykład bo istnieje możliwość dekompresji częściowej JPG'a (jest szybsza) ale rzadko kto ją stosuje.[/quote]

Moge sie z toba zgodzic, odnosnie drugiego przykladu.. plik a i owszem trzeba przeczytac (zdekompresowac) caly (co do tego nie mam zadnych watpliwosci)... natomiast wyswietlenie to zupelnie inna bajka, i nie jest prawda, ze karcie jest to obojetne , prosty przyklad: wez duzy monitor (najlepiej banke 20-22") ustaw rozdzielczosc na np 2560x1600, popracuj w windach np w samej przegladarce i zobacz sobie w aplikacji od karty jaka jest temperatura GPU, potem przestaw na 1024x800 spadnie po chwili o kilka stopni Jest to prosty przyklad, ze mamy w tym momencie do wyswietlenia nie 4milony pixeli a jedynie 820 tys, obciazeniu karty robi to duza roznice ( trzeba odswiezac i wyswietlac ponad 4x wiecej punktow).

Pozdrawiam
BZyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ale przecież Fantom wszystko już napisał. Karta może i bardziej będzie się grzać w pełnej rozdzielczości, ale jeżeli procek obsłuży plik HD to nie ma różnicy rozdzielczość, bo teraz wszystkie karty są w stanie wyświetlić płynny obraz wideo w każdej rozdzielczości. Za czasów PCI to miało znaczenie, bo przepustowość magistrali była za mała, ale teraz jesteśmy dwie magistrale do przodu i to nie ma znaczenia.

A co łatwości obsługi to oczywiście HTPC jest trudniejszy w obsłudze, ale bez przesady. Pilot i odbiornik to są koszty bardzo niskie. A pady systemu to jest bajka którą opowiadają pamiętający jeszcze Windowsa 98. W każdym razie ja od czasu przesiadki na Windows 2000 nie uświadczyłem jakiś niewyjaśnionych i nagłych "padów".

Każde rozwiązanie ma swoje wady, zalety i kompromisy. Przećwiczyłem Popcorna oraz iStara i jednak to nie jest to. Fajne zabawki do puszczania reencodów w MKV, ale z innymi rzeczami bywa różnie.

Poza tym, z HTPC można zrobić w łatwy sposób odtwarzacz BD/HD-DVD i to bez regionów (DVD i Blu-ray). Zrób to na TviXie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przemyśleniach postanowiłem składać HTPC. Przeważył argument, że mój dotychczasowy PC umiera i non stop zalicza zwiechy.
Po przeanalizowaniu wszystkich wątków dotyczących elementów na które składa się HTPC mam 3 propozycje i muszę coś z tego wybrać.
Gorąca prośba do Was abyście pomogli mi wybrać najwydajniejszy zestaw. Muszę się określić do środy, a więc mam mało czasu:

[b][/b]Propozycja 1[b][/b]

1 Core 2 Duo E4500 2,2 GHz LGA775 BOX
2 Asus P5K IP35 S775 (DDR2/PCX/GL)
3 Goodram DDR2 1024MB PC800 CL5 x 2
4 HDD Caviar 250GB WD2500AAJS SATA 8MB CACHE
5 PALIT RADEON HD2600Pro 256MB DDR3/128b TV/DV P
6 Zasilacz Xilence Black 400W (XP400.(12)R2) Pasywne PFC
7 Obudowa I-BOX LYNX 202k bez zasilacza Prescot LCD

Propozycja 2

1 ASUS M2N nForce 43D SocketAM2 (PCX/DZ/LG/DDR2/RAID)
2 AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX(AM2)
3 Goodram DDR2 1024MB PC800 CL5 x 2
4 Gainward GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI/HDMI PCIE (1,4 ns) (540/1400) (chłodzenie pasywne)
5 HDD Seagate 320GB ST3320620NS SATA II 16MB CACHE
6 Zasilacz Xilence Black 400W (XP400.(12)R2) Pasywne PFC
7 Obudowa I-BOX LYNX 202k bez zasilacza Prescot LCD

Propozycja 3

1 Core 2 Duo E8200 2,66GHz LGA775
2 Gigabyte GA-73PVM-S2H
3 Palit Radeon HD2600Pro 256MB DDR3/128b TV/DV
4 Goodram DDR2 4096MB PC800 Dual 2 x 2048 CL5
5 Seagate 500GB ST3500320AS SATA II 32MB
6 Zasilacz Xilence Black 400W (XP400.(12)R2) Pasywne PFC
7 obudowa Aerocool M40 (G0464)

HTPC będzie podłączone do Regzy FullHD.
Chciałbym to wszystko zamknąć w ładnej budzie HTPC, ale niekoniecznie.Może widzieliście coś fajnego i niedrogiego?
Jeśli macie uwagi co do poszczególnych elementów to bardzo proszę pisać.
Może coś wymienić albo zamienić?

Budżet ok 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='101121' date='12.05.2008, 12:09 ']Na ale przecież Fantom wszystko już napisał. Karta może i bardziej będzie się grzać w pełnej rozdzielczości, ale jeżeli procek obsłuży plik HD to nie ma różnicy rozdzielczość, bo teraz wszystkie karty są w stanie wyświetlić płynny obraz wideo w każdej rozdzielczości. Za czasów PCI to miało znaczenie, bo przepustowość magistrali była za mała, ale teraz jesteśmy dwie magistrale do przodu i to nie ma znaczenia.

A co łatwości obsługi to oczywiście HTPC jest trudniejszy w obsłudze, ale bez przesady. Pilot i odbiornik to są koszty bardzo niskie. A pady systemu to jest bajka którą opowiadają pamiętający jeszcze Windowsa 98. W każdym razie ja od czasu przesiadki na Windows 2000 nie uświadczyłem jakiś niewyjaśnionych i nagłych "padów".

Każde rozwiązanie ma swoje wady, zalety i kompromisy. Przećwiczyłem Popcorna oraz iStara i jednak to nie jest to. Fajne zabawki do puszczania reencodów w MKV, ale z innymi rzeczami bywa różnie.

Poza tym, z HTPC można zrobić w łatwy sposób odtwarzacz BD/HD-DVD i to bez regionów (DVD i Blu-ray). Zrób to na TviXie...[/quote]
No fakt... warunek, ze faktycznie bedziesz kupowal te plytki :) jak nie to nie ma to zadnego znaczenie.. zreszta na dzien dzisiejszy naped do PC to tez niezla kasa.. a tvixa 4100 na allegro mozna nabyc juz za 1200-1300zl :rolleyes:

Jednen plus na korzysc PC-ta z mojej strony, to zdecydowanie ladniejsze napisy i wieksza swoboda w ustawieniach ich wyswietlania (podobno tvix 6500 obsluguje fonty TrueType, ktore mozna samemu ladowac), latwiej wyswietlic tez nietypowe pliki, niesety bez mychy ani rusz :blink:, bo MCE nigdy nie wyswietli wsztskiego...

Pozdrawiam i zycze udanych zakupow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat wyraźnie zmierza w stronę, która mnie ostatnio interesuje :) to powoli zacznę opisywać moje postępy w tworzeniu przykładowego HTPC.

Jutro powinien do mnie dojechać: Asus P2-M2A690G [url="http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=2&model=1797&l1=1&l2=3&l3=483&l4=0"]http://www.asus.com/products.aspx?modelmen...l3=483&l4=0[/url]
Do tego zamówiłem Athlona 64 4800+ X2 BOX 1MB AM2. Dysk mam 160GB cichego i dość szybkiego Samsunga F1, na dobry początek 1GB RAM do testów i nagrywarkę DVD Lite-ona.

Wybrałem tego barebone, ponieważ wymiary i wygląd ma idealne pod HTPC, do tego zintegrowana karta graficzna ATI ma wyjście HDMI i to z obsługą dźwięku, oprócz tego jest standardowy spdif, 8 kanałowa karta dźwiękowa, czytniki kart pamięci. Czyli na początek wszystko co może się do HTPC przydać.

No i ten akurat kadłubek ma po jednym wolnym slocie PCI i Pciexpress x 1, czyli w sam raz na kartę TV i jeszcze ewentualnie coś. Jeśli koncepcja się sprawdzi to pewnie w wolnym slocie wyląduje ponownie Asus Xonar D2.

Jak już to wszystko przyjedzie, to zdam relację z postępów :). Z tego co udało mi się znaleźć do tej pory, z dyskusji na avforums, to użytkownicy tegoż raportują, że Athlon 5200+ już zupełnie spokojnie radzi sobie totalnie z każdym, nawet najcięższym materiałem. Piszę o tym, przy okazji waszej wcześniejszej dyskusji co da radę Full HD, a co nie. I to wszystko przy założeniu nieoptymalnych kodeków, nie wspierających obsługi dwóch rdzeni.

Co do samego barebone, to ma w komplecie dedykowany wentylator na procesor, zobaczymy jak z jego głośnością. Zastanawiałem się nad tak zwanym "chłodnym" czyli czymś z serii BE na przykład BE-2350, ale na razie wymiękłem, jednak one są relatywnie wolniejsze w stosunku do ceny jaką trzeba za nie zapłacić. A jednak chodziło mi o w miarę trzymanie kosztów na rozsądnym poziomie.

Co do systemu, jeszcze się nie zdecydowałem, ale na pewno nie Vista. Jakoś mnie nie przekonuje. Wiem, że te barebony mają pełne wsparcie linuksowe, ale pewnie i tak skończy się na XPku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SławekR: ile kosztuje Cię złożenie tego HTPC? Ile sam Barebone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...