Skocz do zawartości
pener77

Z3030 vs. ZF355 - porównania i opinie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='pener77' post='108206' date='27.06.2008, 14:42 ']ja równiez zdecydowałem sie na ZF355. A masz podłączoną ZF przez HDMI ?? Tam masz mase ustawien kolorów, ale dostepne są one przy podłączeniu HDMI, wtedy telewizor pokazuje co potrafi, odnośnie "niewielkich artefaktów" w piłce nożnej wystarczy zjechac ostrościo do np. -5 ale równiez zalezy to od jakosci sygnału, oczywisc w HD jest miodzio, a efekt teatralny jest mniej widoczny jesli wyłączysz tryb kina. To takie spostrzezenia. Acha i pisałes ze szczegółowosc w ZF jest mniejsza jak w Zce, a ja powiem tak, szczegółowość w obu tych modelach jest na najwyzszym poziomie, i nie ma co sie do nich doczepić.[/quote]

Zgodzę sie że jak wszystko wyłączysz, efekt kina znika ale pojawia się brak płynności :P Po zjechaniu ostrości, artefakty stają się mniej widoczne ale i obraz staje się mniej szczegółowy itd itp. .... Po prostu przy różnych jakościach sygnału trzeba non stop wchodzić w menu i ustawiać. Acha, i upieram się przy tej większej szczegółowości w Z. Porównywałem oba a mam ZF czyli teoretycznie możnaby sądzić że będą same achy i ochy nad ZF, ale... oddajmy tę sprawiedliwość z-ce. Ma swoje wady ma i zalety. Ja póki co zostaję przy ZF bo nie znajdę nic lepszego a zachwyty nad coraz nowymi modelami na tym i konkurencyjnym forum to ... szał nowości, a najczęściej reklama zainteresowanych sprzedażą tego konkretnego modelu. W sumie przyznaję to jeszcze raz - opinie na temat ZF z którymi się zapoznałem nie do końca opisywały prawdę, stąd moje posty - zdecydowanie bardziej krytyczne niż dotychczasowe opinie. Nie zrozumcie mnie źle - Zf jest świetnym TV ale ma swoje wady, opisywałem je wyżej. Ja etap wypieków na twarzy mam za sobą i dzielę się tylko swoimi spostrzeżeniami.
Co do HDMI - tylko z kompa, lecę z osiedlowej kablówki czyli korzystam z tunera TV, ale wszystkie ustawienia kolorów mam również dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mizarialkor' post='108212' date='27.06.2008, 14:45 ']Zgodzę sie że jak wszystko wyłączysz, efekt kina znika ale pojawia się brak płynności ;) Po zjechaniu ostrości, artefakty stają się mniej widoczne ale i obraz staje się mniej szczegółowy itd itp. .... Po prostu przy różnych jakościach sygnału trzeba non stop wchodzić w menu i ustawiać. Acha, i upieram się przy tej większej szczegółowości w Z. Porównywałem oba a mam ZF czyli teoretycznie możnaby sądzić że będą same achy i ochy nad ZF, ale... oddajmy tę sprawiedliwość z-ce. Ma swoje wady ma i zalety. Ja póki co zostaję przy ZF bo nie znajdę nic lepszego a zachwyty nad coraz nowymi modelami na tym i konkurencyjnym forum to ... szał nowości, a najczęściej reklama zainteresowanych sprzedażą tego konkretnego modelu. W sumie przyznaję to jeszcze raz - opinie na temat ZF z którymi się zapoznałem nie do końca opisywały prawdę, stąd moje posty - zdecydowanie bardziej krytyczne niż dotychczasowe opinie. Nie zrozumcie mnie źle - Zf jest świetnym TV ale ma swoje wady, opisywałem je wyżej. Ja etap wypieków na twarzy mam za sobą i dzielę się tylko swoimi spostrzeżeniami.
Co do HDMI - tylko z kompa, lecę z osiedlowej kablówki czyli korzystam z tunera TV, ale wszystkie ustawienia kolorów mam również dostępne.[/quote]

Co do kolorów to tylko przy połączeniu HDMI (dekoder cyfrowy , BD , DVD...) można włączyć funkcję w dziale OBRAZ - Wybór xvYCC. Po włączeniu tej funkcji kolory są znakomite a przy HD wręcz genialne. NIe należy tylko nastawiać na auto bo jest tak samo jak przy wyłączonej. Jeśli przełączysz na ATV lub inne wejścia dostęp do tej funkcji znika i obraz rzeczywiście jest daleki od ideału (przynajmniej przy moich ustawieniach koloru w 95% opartych na tych , które podał gilek1975.... )

Edytowane przez MarekBrowarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MarekBrowarek' post='108287' date='28.06.2008, 14:16 ']Co do kolorów to tylko przy połączeniu HDMI (dekoder cyfrowy , BD , DVD...) można włączyć funkcję w dziale OBRAZ - Wybór xvYCC. Po włączeniu tej funkcji kolory są znakomite a przy HD wręcz genialne. NIe należy tylko nastawiać na auto bo jest tak samo jak przy wyłączonej. Jeśli przełączysz na ATV lub inne wejścia dostęp do tej funkcji znika i obraz rzeczywiście jest daleki od ideału (przynajmniej przy moich ustawieniach koloru w 95% opartych na tych , które podał gilek1975.... )[/quote]

Trochę nieprecyzyjnie więc poprawiam - xvYCC tylko z HDMI, ale inna opcja (niezalezna) czyli ustawienia kolorów (takie jak np proponowane przez Gilka) działają już na wszystkich wejściach. To tak dla porządku <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mizarialkor' post='108547' date='01.07.2008, 09:59 ']Trochę nieprecyzyjnie więc poprawiam - xvYCC tylko z HDMI, ale inna opcja (niezalezna) czyli ustawienia kolorów (takie jak np proponowane przez Gilka) działają już na wszystkich wejściach. To tak dla porządku <_<[/quote]

To się rozumie samo przez się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...