Skocz do zawartości
pener77

Z3030 vs. ZF355 - porównania i opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Witam, jestem zdecydowany na jeden z tych modeli. Szukam TV LCD juz od kilku miesięcy jednak teraz znalazły się fundusze na zakup telewizora. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Z3030 ma szybszą matrycę i podejrzewam ze jest bardziej "płynnie" na niej, z kolei zf 355 ma lepsze kąty i czerń. TV ma służyć do oglądania nki i polsatu cyfowego po euro, dvd po componencie, xbox 360 lub ps3 (tez sie zastanawiam). Oglądam duzo sportu przede wszystkim piłka nożna i zależy mi na płynności. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś umieściłby zdjęcia kątów bocznych i czerni na Z3030 bo niestety niewiem jak się prezentują. Albo niech ktoś zrobi porównanie tych dwóch modeli, bo jak wiadomo elektronika jest ta sama tylko różnią się matrycą. Pozdrawiam i dzięki. Edytowane przez pener77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pener77' post='100473' date='07.05.2008, 23:56 ']Witam, jestem zdecydowany na jeden z tych modeli. Szukam TV LCD juz od kilku miesięcy jednak teraz znalazły się fundusze na zakup telewizora. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Z3030 ma szybszą matrycę i podejrzewam ze jest bardziej "płynnie" na niej, z kolei zf 355 ma lepsze kąty i czerń. TV ma służyć do oglądania nki i polsatu cyfowego po euro, dvd po componencie, xbox 360 lub ps3 (tez sie zastanawiam). Oglądam duzo sportu przede wszystkim piłka nożna i zależy mi na płynności. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś umieściłby zdjęcia kątów bocznych i czerni na Z3030 bo niestety niewiem jak się prezentują. Albo niech ktoś zrobi porównanie tych dwóch modeli, bo jak wiadomo elektronika jest ta sama tylko różnią się matrycą. Pozdrawiam i dzięki.[/quote]
Podaj rozmiar bo Z matrycę PVA ma od wielkości 52 natomiast niżej IPS. Co do płynności to wg opinii użytkowników i testerów nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='studius2' post='100477' date='07.05.2008, 23:03 ']Podaj rozmiar bo Z matrycę PVA ma od wielkości 52 natomiast niżej IPS. Co do płynności to wg opinii użytkowników i testerów nie ma różnicy.[/quote]

Z3030 to 42' a ZF355 to 40' Oglądać będe z około 2,5 - 3m. Nie wiem jak wyglądają słabe kąty w Z3030 i przydałyby się jakies zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zamian droższego ZF lepiej kupić większy Z - to moje prywatne zdanie ( 52" :) )

N i CP po EURO ? No przecież to nieporozumienie !
Nie X-box , tylko PS3



pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='100483' date='08.05.2008, 01:18 ']W zamian droższego ZF lepiej kupić większy Z - to moje prywatne zdanie ( 52" :lol: )

N i CP po EURO ? No przecież to nieporozumienie !
Nie X-box , tylko PS3



pzdr.[/quote]

Choć wiem ,że to forum dotyczy Toshiby , ale pozwolę sobie zapytać Ciebie Bodex , jak Twoim zdaniem ma się do tych dwóch wspomnianych modeli Samsung 46F86BD? Rzuciłem to pytanie na forum ogólnym, ale mają chyba dość odpowiadania na pytania: co wybrać ? :) Tak więc konkretnie Z-tka czy F-ka ? Dzięki za odpowież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 40zf355 i myślę tak:

-jeśli masz więcej miejsca to kup większy ( ja nie miałem)
- po euro to nie dobry pomysł. HDMI górą.
- xbox jest ok, tylko ten hałas :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście Nka będzie po HDMI a cyfrowy polsat będzie po EURO, a jak kąty boczne w Z3030??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mario63' post='100487' date='08.05.2008, 07:41 ']Tak więc konkretnie Z-tka czy F-ka ? Dzięki za odpowież.[/quote]

Nt. Samsunga się nie wypowiem - nie porównywałem i nie mam zdania - może wyrobisz je sobie po wizycie w sklepie .

Z czy ZF to także pytanie do Ciebie - jeśli masz miejsce i cienka ramka nie jest dla Ciebie najważniejsza, to bierz
jak największy Z ( model 52 ma matrycę CUDO i to na nim bym się koncentrował ) :)
Zobacz - [url="http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/816766_-52z3030d-toshiba.html"]http://www.idealo.de/preisvergleich/Offers...0d-toshiba.html[/url]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem sobie 46Zf i 42Z - grały razem i wyszło mi że:
płynność minimalnie ale zauważalnie jest lepsza na Z
kąty - zdecydowanie lepsza ZF
czerń lepsza na ZF na Z nie jest tak źle jak się powszechnie uważa ale wymaga patrzenia wprost
kolory zdecydowanie lepsze na Z - to już kwestia gustu ale dla mnie pomimo róznych ustawień ZF zawsze ma zimne kolory a z-ka jest cieplejsza, taka bardziej kinowa.
Szczegółowość obrazu - a tu było spore zaskoczenie - generalnie "ciemniejsza" matryca IPS dawała wrażenie większej szczegółowości obrazu (czupryny, wystrój wnętrza) to nie była wina ustawień bo trochę się bawiłem i to na tyle bezczelnie że wreszcie dano mi do zrozumienia że przesadzam :)
Generalnie też mam taki sam jak ty dylemat - chwilowo wydaje mi się że ciut lepsza jest dla mojego oka Z-ka.
Podjadę jeszcze raz oblukać (w Radomiu)na spokojnie przede wszystkim płynność - to będzie dla mnie decydujące. Wcześniej mialem 37C3500 i byłem bardzo zadowolony z kolorów a kąty mi nie przeszkadzaly - oglądam zawsze na wprost, może dlatego teraz ZF mnie trochę razi takim - nie wiem jak to nazwać - może wyżyłowanym kontrastem? Ech te trudne decyzje - może nie powinienem był sprzedawać tej mojej 37 ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A mógłby ktoś wrzucić jakies zdjęcia Z3030 i jej kątów. Zastanawiam się jaki obraz jest z tak 45' . Proszę o jakies fotki najlepiej porównawcze Zki oraz ZF.
Pozdrawiam. Edytowane przez pener77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choroba - tu musiałbyś natrafić na kogoś bardzo życzliwego - ten efekt uwiecznić na fotografii, to nie lada sztuka !


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='BoDeX' post='100529' date='08.05.2008, 12:54 ']Nt. Samsunga się nie wypowiem - nie porównywałem i nie mam zdania - może wyrobisz je sobie po wizycie w sklepie .

Z czy ZF to także pytanie do Ciebie - jeśli masz miejsce i cienka ramka nie jest dla Ciebie najważniejsza, to bierz
jak największy Z ( model 52 ma matrycę CUDO i to na nim bym się koncentrował ) <_<
Zobacz - [url="http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/816766_-52z3030d-toshiba.html"]http://www.idealo.de/preisvergleich/Offers...0d-toshiba.html[/url]


Pzdr.[/quote]

Czy w 47 jest taka sama "CUDO" matryca ? Brak miejsca ogranicza.

Edytowane przez mario63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mizarialkor' post='100536' date='08.05.2008, 12:07 ']Porównywałem sobie 46Zf i 42Z - grały razem i wyszło mi że:
płynność minimalnie ale zauważalnie jest lepsza na Z
kąty - zdecydowanie lepsza ZF
czerń lepsza na ZF na Z nie jest tak źle jak się powszechnie uważa ale wymaga patrzenia wprost
kolory zdecydowanie lepsze na Z - to już kwestia gustu ale dla mnie pomimo róznych ustawień ZF zawsze ma zimne kolory a z-ka jest cieplejsza, taka bardziej kinowa.
Szczegółowość obrazu - a tu było spore zaskoczenie - generalnie "ciemniejsza" matryca IPS dawała wrażenie większej szczegółowości obrazu (czupryny, wystrój wnętrza) to nie była wina ustawień bo trochę się bawiłem i to na tyle bezczelnie że wreszcie dano mi do zrozumienia że przesadzam :)
Generalnie też mam taki sam jak ty dylemat - chwilowo wydaje mi się że ciut lepsza jest dla mojego oka Z-ka.
Podjadę jeszcze raz oblukać (w Radomiu)na spokojnie przede wszystkim płynność - to będzie dla mnie decydujące. Wcześniej mialem 37C3500 i byłem bardzo zadowolony z kolorów a kąty mi nie przeszkadzaly - oglądam zawsze na wprost, może dlatego teraz ZF mnie trochę razi takim - nie wiem jak to nazwać - może wyżyłowanym kontrastem? Ech te trudne decyzje - może nie powinienem był sprzedawać tej mojej 37 ? :lol:[/quote]
Zadziwiające spostrzeżenia. Wychodzi na to że "Z" jest nie dość, że tańsza to jeszcze lepsza :lol:
Ja jednak wolę ZF :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='studius2' post='100902' date='10.05.2008, 18:25 ']Zadziwiające spostrzeżenia. Wychodzi na to że "Z" jest nie dość, że tańsza to jeszcze lepsza :)
Ja jednak wolę ZF ;)[/quote]

Płacisz za kąty i czerń - wyraźnie o tym napisałem. Tak już jest na forach że te parametry to pierwsze o co sie pyta porównując TV. Ja jednak spędziłem duzo czasu przy stojących obok siebie Z i ZF i wnioski takie jak opisałem. Przed ostateczną decyzją podjechałem jeszcze raz do sklepu i po ponownym gruntownym przepatrzeniu stwierdzam że; oba są świetne ale płynniejsza jest z-ka (co nie znaczy że ZF szarpie, po prostu, przy bezpośrednim porównaniu widać że jeszcze lepiej niż w świetnej ZF- to nie ironia rzeczywiście ZF jest świetna- jest w Z-ce), kolory również bardziej podchodzą pod moje oko w Z-ce (a odbiór kolorów to indywidualna sprawa). Kąty już przy poprzednim LCD uznałem za parametr nie wart łamania głowy bo i tak oglądam na wprost. Zostaje tylko czerń. Ja zdecydowałem, zamówiłem 42Z3030 ze względu na powyższe cechy a gwoździa do trumny wbił wygląd - i tu herezja - mnie ZF nie wprawia w zachwyt i tyle. Ekran w wąskiej ramce wygląda jak chory na wytrzeszcz. Tą opinią proszę się jednak nie przejmować - moja siostra twierdzi że w tym wszechświecie i jego najbliższych okolicach jestem największym bezguściem. Teraz czekam aż digitalo podeśle mi zamówiony TV .
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
ja sie juz troche zgubilem. czyli jak chce kupic 52" to z i zf maja ta sama matryce? czy w ziazku z tym kąty w tych telewizorach sa rownie dobre? dżizes!!!!


a tak by the way to moze i "z" jest niebrzydka ale podstawke ma mega szpetna Edytowane przez kocur75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak by the way to moze i "z" jest niebrzydka ale podstawke ma mega szpetna
[/quote]

Miałem już tego bumeranga w 37C3500 - można się przyzwyczaić. A poza tym dobrze mieć jakąś broń w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła Toshibka - i kicha . Ustawiłem kraj, język i na tym współpraca z pilotem się zakończyła- mogę wciskać co chcę i kiedy chcę a efekt żaden :( . A problem w tym że tylko przyciskiem na pilocie da się TV wprowadzić w tryb analogu (chyba że o czymś nie wiem) Co gorsza buczy :) Tylko przy pełnym podświetleniu jest cicho, zjazd jasności podświetlenia matrycy do 90 i zaczyna się koszmar. Generalnie jestem rozczarowany tym egzemplarzem. Obraz - no też mam wrażenie że matryca jest w kątach porozjaśniana na czerni. Taaak.... nacieszyłem się jednym słowem. Dzisiaj TV odwożę do W-wy i dziękuję. Teraz dopiero muszę się zastanowić co dalej, bo prawdę mówiąc i moja poprzednia 37C3500 potrafiła sobie pobuczeć i wygląda na to że albo mam pecha albo Toshiba ma problem - tertium non datur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Nordell' post='107235' date='17.06.2008, 09:16 ']Trzeba było wziąć ZF :D[/quote]


No i wziąłem :) Mam od kilkunastu dni ZF 40". A spostrzeżenia wcale nie takie różowe. Zastanawiające żę posiadacze konkretnych modeli za nic nie napiszą nic złego o swoich pudełkach... A ja napiszę :P po chłodnych i spokojnych testach.
Efekt teatru występuje niestety. Nie zawsze, ale... Zależy to od materiału i jego jakości. Ci których pytałem twierdzili że absolutnie nie ma - chyba mają oczy z guzików (bez obrazy) :P Efekt niestety jest, nie taki mocny jak np w Philipsach po odpaleniu układów poprawy płynności, ale jest na granicy zdenerwowania (bez jej przekroczenia).
Płynność - pisałem wczesniej że Z-ka jest szybsza. Potwierdzam. Matryca Samsunga JEST wolniejsza. Zf potrafi mnie niekiedy zdenerwować rozmazaniem, żeby nie było za różowo z-ka tez to potrafiła ale rzadziej)
Odwzorowanie kolorów - sporo ustawień więc można coś zrobić pod swoje oko.
Cisza, elektronika w porównaniu do Z-ki pracuje bezgłosnie (trzeba dobrze ucho przykleić żeby coś usłyszeć)
100hz - to jeszcze nie to, w zakresie poprawy płynności - generalnie chyba rozczarowujące rozwiązanie. Superaśne zdjęcia ze stron firmowych to zwykłe działanie reklamowe. Jestem szczery więc to powiem; nabrali mnie :) Poprawa jest nieadekwatna do kosztów rozwiązania
Cóż chyba tyle w kwestii porównania. Wniosek ostateczny jest smutny. Moim zdaniem jeszcze trochę technika musi iść do przodu żeby wyprodukować panel odpowiedni do HD. Plazma nie jest rozwiązaniem, ale tego tematu nie ruszam bo będzie wojna (z jakichś powodów wiedząc to co wiem wybrałem pomimo wszystko LCD :)
No i co wy na to, posiadacze ZF-ek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten poprzedni model co buczał to było co ?

Co to jest Efekt teatru ?

Z jakiej odległości oglądasz ?

Jakie masz źródło sygnału ? Antena dachowa, cyrowa telewizja kablowa, satelitarna ?

Czy próbowałeś ustawień gilek1975 (umieszczał w którymś z wątków) ? Jak nie to spróbuj i podziel się informacją jak zmienił się odbiór.

Pytam z ciekawości, bo opisałeś ogólne wrażania a nie opisałeś warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie "bombowce" to Toshiba 37C3500 oraz 42Z3030 - różnego tonu buczenia słyszalne szczególnie wieczorem związane z pracą regulatora podświetlenia. Dla jasności - 37C3500 testowałem przez 2 miesiące a Z30303 1 dzień ale za to mocno ;)

Efekt teatru - niekiedy wygląda jak nadpłynność, "sztuczny" obraz z takim spłyconym planem. Tak wyglądał angielski teatr telewizji no i brazylijskie telenowele ;) Odpowiedzialne są za to układy poprawy płynności. Nie spotkałem modelu którego układ byłby bezbłędny ale przyznaję że w ZF i Z jest jeden z najmniej dokuczliwych. Oczywiście mozna wyłączyć - generalnie ma on dwa mody działania + wyłączenie całkowite. Na ustawieniu standard jest najmożebniej bo wyłączenie oczywiście otwiera możliwość rwania obrazu. Wszystkie ustawienia zależą od jakości materiału i o tym też pisałem.

Żródła sygnału to kablówka no i pc.

Ustawienia Gilka wprowadziłem już na samym poczatku bo są ciut lepsze niż fabryczne. Gilek dzięki przy okazji :P

Przy okazji piłki nożnej - 100hz generuje artefakty (takie halo) wokół piłki i postaci. To też informacja którą warto wziąć pod uwagę i oglądać ewentualny zakup pod tym kątem. Na poczatku wkurza, potem przestaje. O tym wiedziałem i ZF wypada tu w miarę. Z-ka jest ciut lepsza (szybsza matryca) ale jej wady pozostałe były jednak zbyt wkurzające ( nie licząc oczywiście tego że pilot padł po minucie :)

Z kompem i czytnikiem BR bez zarzutu. W HD trudniej się do czegoś przyczepić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mizarialkor' post='108094' date='26.06.2008, 11:35 ']Z-ka jest ciut lepsza (szybsza matryca) ale jej wady pozostałe były jednak zbyt wkurzające ( nie licząc oczywiście tego że pilot padł po minucie :angry:[/quote]
Mam prosbe , czy móglbys wymienic jej wady , bo bardzo mocno zastanawiam sie nad kupnem Z3030 .
Glównie ma sluzyc do X360.
Za odpowiedz z góry dziekuje.

Edytowane przez Bobok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Bobok' post='108137' date='26.06.2008, 19:04 ']Mam prosbe , czy móglbys wymienic jej wady , bo bardzo mocno zastanawiam sie nad kupnem Z3030 .
Glównie ma sluzyc do X360.
Za odpowiedz z góry dziekuje.[/quote]

Kąty - to główna wada, bo w moim egzemplarzu 42Z30303 nawet siedząc na wprost (3m) miałem wrażenie że po bokach już zmienia się odcień czerni (widać to było w ciemnych partiach materiału).
Buczenie (może wada jednostkowa, nie przesądzam) - jak pisałem wyżej związana z regulacją podświetlenia matrycy. Niestety sam regulator najwyraźniej źle skonstruowany lub po prostu zmontowany niechlujnie - bo ZF takiego problemu wcale nie ma.
Czerń - rewelacja to nie jest - w 37C3500 robiła już wrażenie lepszej. W ZF jest jednak zdecydowanie lepiej. Nigdy nie miałem wrażenia że coś mnie irytuje, a w Z-ce jednak tak, co w połączeniu z wrażeniem rozjaśniania czerni po bokach po prostu zdecydowało o zwrocie całego telewizora a nie tylko wymianie uszkodzonego pilota. A przypominam że testowałem prawie całą noc żeby mieć pewność.
Z-ka ma i zalety; jest szybsza niż ZF i ma przyjemniejsze dla mojego oka kolory.
Nie jestem w stanie ci doradzić - ja zdecydowałem się dopłacić do ZF i przy niej na razie zostaję.
Jeśli chodzi o X360 - u mnie chodziła z kompem. I o ile poprzednia 37C3500 niezbyt dobrze przeskanowywała materiał to w Z-ce i ZF nie ma żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja równiez zdecydowałem sie na ZF355. A masz podłączoną ZF przez HDMI ?? Tam masz mase ustawien kolorów, ale dostepne są one przy podłączeniu HDMI, wtedy telewizor pokazuje co potrafi, odnośnie "niewielkich artefaktów" w piłce nożnej wystarczy zjechac ostrościo do np. -5 ale równiez zalezy to od jakosci sygnału, oczywisc w HD jest miodzio, a efekt teatralny jest mniej widoczny jesli wyłączysz tryb kina. To takie spostrzezenia. Acha i pisałes ze szczegółowosc w ZF jest mniejsza jak w Zce, a ja powiem tak, szczegółowość w obu tych modelach jest na najwyzszym poziomie, i nie ma co sie do nich doczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...