Skocz do zawartości
  • 0
motylanogha

przejściówka HDMI - EURO [ew. s-video lub cinch]

Pytanie

Witajcie!
Kupiłem hacjendę z okablowaniem, którego nie chcę wymieniać.

Ponieważ leży tam kabel DVI - HDMI, a ja posiadam TV z wejściami:
- euro
- s-video
- cinch
chciałbym to wykorzystać...

Perspektywicznie ów kabel wykorzystam do TV LCD, który kupię w przyszłym roku.
Póki co chciałbym skorzystać z dobrodziejstw obecnie leżącego okablowania.

Powiedzcie czy jest możliwość dorobienia / zamówienia przejścia z HDMI na euro, s-video lub cinch?

Z góry dzięki za krytykę i pomoc :rolleyes:

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Napisano (edytowane)
Teoretycznie na zamówienie na pewno dałoby się zrobić S-Video i Composite. Ze SCARTem (Euro) też się da, chociaż SCART ma 21 pinów a HDMI 19 pinów więc trzeba by dwa wyrzucić (wejście audio na przykład). Jednak co do jakości takiego połączenia to gwarancji że to będzie dobrze wyglądać nie ma, bo kabel HDMI ma inne wymagania elektryczne. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='motylanogha' post='99828' date='03.05.2008, 18:27 ']Powiedzcie czy jest możliwość dorobienia / zamówienia przejścia z HDMI na euro, s-video lub cinch?[/quote]

Obawiam się że ciężko będzie znaleźć taki konwerter. No bo to taka degradacja z sygnału wysokiej rozdzielczości i jakości do sygnału analogowego kiepskiej jakości.
Nie wiem czy ktokolwiek wpadl na takie coś.
Jeśli nawet istnieje taki konwerter to jego cena będzie myślę niemała.

A z jakiego urządzenia masz sygnał HDMI. Czy to coś nie ma przypadkiem innych wyjść?

PS.
Naszego moderatora (maxiuca) widzę trzymają się żarty :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Fantom' post='99830' date='03.05.2008, 18:47 ']Naszego moderatora (maxiuca) widzę trzymają się żarty :rolleyes:[/quote]
Nie trzymają się żarty tylko zakładam, że kolega nie chce zamieniać sygnału HDMI na RGB/S-Video/Composite tylko po prostu użyć istniejącego okablowania ("Póki co chciałbym skorzystać z dobrodziejstw obecnie leżącego okablowania") do przesyłu tych sygnałów, co jest zupełnie możliwe, chociaż jak pisałem jakość może być różna.

Każdy kto wie jak obsługiwać lutownicę będzie w stanie takie adaptery/przejściówki zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Eeeee ...... faktycznie :lol: O takim rozwiązaniu nie pomyślałem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jeśli kabel jest zamurowany, to robił to patałach - w innym wypadku zawsze jest możliwość przeciągnięcia w "peszlu" dodatkowego kabla, bądź
wymiana istniejącego .


Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Fantom' post='99830' date='03.05.2008, 18:47 ']A z jakiego urządzenia masz sygnał HDMI. Czy to coś nie ma przypadkiem innych wyjść?[/quote]

nadaję z kompa wyjściem DVI.
Kabel siedzi w listwie przypodłogowej, ale nie chciałbym jej niszczyć bo jest klejona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='motylanogha' post='99837' date='03.05.2008, 19:07 ']nadaję z kompa wyjściem DVI.
Kabel siedzi w listwie przypodłogowej, ale nie chciałbym jej niszczyć bo jest klejona...[/quote]

Czyli tak naprawdę to jest kwestia nie tylko kabli ale też konwertera DVI(czy też HDMI)->s-video.
Zakładając że twój komputer ma też wyjście VGA (można je wydobyć z DVI za pomocą odpowiedniej wtyczki), myślę że znajdziesz taką przejściówkę bez problemu na allegro.
Czyli VGA -> s-video lub Euro czy też video (chinch)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...