Skocz do zawartości
adalo

Pioneer PDP-5080XA: najlepsze ustawienia obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jakie stosujecie ustawienia obrazu? Fabryczne? A może w gąszczu możliwości tego modelu znaleźliście jakieś własne, zapewniające najlepszy z możliwych obraz?
Chodzi mi głównie o ustawienia wejścia HDMI dla odtwarzacza Blu Ray/DVD.

W jednym z numerów AudioVideo, w recenzji tego modelu znalazłem zalecane ustawienia:
Kontrast: 37-40
Jasność: 0
Kolor: +5
Barwa: 2
Ostrość: -12

Temperatura kolorów: minimum
Gamma: 1

Wyłączone wszystkie ustawienia eliminacji zakłóceń obrazu: 3DNR, Field NR i Block NR.
Dodatkowo mam: Film mode: Advance

Rezultat tych ustawień mnie raczej nie zadawala, główny mankament: za duże czarne ziarno na błękitach.

Pochwalcie się swoimi ustawieniami, jakie funkcje macie włączone a które nie.

Ps1. [b]Jeżeli nie masz tej plazmy lub któregoś Pioneera z identyczną elektroniką to może darujesz sobie nabijanie postów w tym temacie[/b]. :D
Ps2. Nie chodzi mi o kalibrację ani o jakąś dyskusję tylko o doświadczenia posiadaczy tych modeli. :rolleyes:

Edytowane przez adalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korzystanie z ustawień innych użytkowników traci troche sens - wypadałoby uświadomić sobie indywidualność każdego egzemplarza ,
a nawet wziąść pod uwagę różny charakter każdego podłączonego źródła . Rozwiązaniem jest kalibracja dla każdego podłączonego źródła
np. płytą Digital Video Esentials , ew. użycie "pajączka"


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ustawieniach Pioneera było już na forum i o kalibracji.

Jeżeli chodzi o ustawienia podane przez A/V to są mało precyzyjne. Wg mnie zły jest kontrast i jasność. Najlepszym rozwiązaniem jest tak jak podał BoDex,
Każdy egzemplarz trzeba indywidualnie kalibrować,

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='99757' date='03.05.2008, 07:37 ']Jeżeli chodzi o ustawienia podane przez A/V to są mało precyzyjne. Wg mnie zły jest kontrast i jasność.[/quote]

Masz ten TV? Jak masz ustawione kontrast i jasność ?
Czy może tylko zgadujesz? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustaw tak jak podaje AV to zobaczysz tego efekty.

Wróżką nie jestem i nie komplementuje sobie tylko wypisuje moje doświadczenia.
Na Forum podałem swoje ustawienia.

AS

Ps.
Myślisz, że tylko TY masz takie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='99783' date='03.05.2008, 11:39 ']Ustaw tak jak podaje AV to zobaczysz tego efekty.[/quote]

No przecież mówię że ustawiłem i jestem z nich nie zadowolony. Za dużo ciemnego ziarna na błękitach (np. na niebie i to zarówno z DVD jak i z Blu Ray)

[quote]Wróżką nie jestem i nie komplementuje sobie tylko wypisuje moje doświadczenia.
Na Forum podałem swoje ustawienia.[/quote]

Właśnie o doświadczenia użytkowników mi chodzi. Jesteśmy przecież na Forum i podaj jeśli możesz jakie ustawienia stosujesz.

[quote]Ps.
Myślisz, że tylko TY masz takie TV.[/quote]

Właśnie dlatego, że wiem iż jest więcej użytkowników takich TV, to założyłem ten temat.
Liczyłem jednak na podawanie konkretnych informacji a nie na jakieś uszczypliwości czy pouczenia. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użyj ustawień „FILM” i zmodyfikuj „KONTRAST” i „JASNOŚĆ”.
Nie podaję Ci wartości „KONTRAST” i „JASNOŚĆ” ponieważ uzależnione jest to od pomieszczenia w którym pracuje telewizor.

Ustawienia „FILM” są bliskie tego co powinno być.

Musisz sam skalibrować telewizor. Ustawienia „moje” jak i innych użytkowników mogą być mało przydatne dla Twojego TV. Przykład z AV.

AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2008 o 22:03, adalo napisał:

Jakie stosujecie ustawienia obrazu? Fabryczne? A może w gąszczu możliwości tego modelu znaleźliście jakieś własne, zapewniające najlepszy z możliwych obraz?
Chodzi mi głównie o ustawienia wejścia HDMI dla odtwarzacza Blu Ray/DVD.

W jednym z numerów AudioVideo, w recenzji tego modelu znalazłem zalecane ustawienia:
Kontrast: 37-40
Jasność: 0
Kolor: +5
Barwa: 2
Ostrość: -12

Temperatura kolorów: minimum
Gamma: 1

Wyłączone wszystkie ustawienia eliminacji zakłóceń obrazu: 3DNR, Field NR i Block NR.
Dodatkowo mam: Film mode: Advance

Rezultat tych ustawień mnie raczej nie zadawala, główny mankament: za duże czarne ziarno na błękitach.

Pochwalcie się swoimi ustawieniami, jakie funkcje macie włączone a które nie.

Ps1. Jeżeli nie masz tej plazmy lub któregoś Pioneera z identyczną elektroniką to może darujesz sobie nabijanie postów w tym temacie. :D
Ps2. Nie chodzi mi o kalibrację ani o jakąś dyskusję tylko o doświadczenia posiadaczy tych modeli. :rolleyes:

Ja mam pdp507xd mam ustswienia dynamiczne jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak już napisał to warto wspomnieć że tryb dynamiczny w każdym tv to najgorsze możliwe parametry obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...