Skocz do zawartości
artsat_kris

LCD Toshiba 46ZF 355 & Plasma Panasonic TH42PZ85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam krótkie pytanie prosze o opinie czy ta plasma Panasonica 42PZ85 jest tak rewelacyjna ze pobija podobno nawet Lcd np Toshibe regze 46ZF ktora posiadam :) bo cos mi sie w to niechce wierzyc chodzi mi o sygnal w SD jak i HD.

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='artsat_kris' post='99401' date='30.04.2008, 12:23 ']Witam mam krutkie pytanie prosze o opinie czy ta plasma Panasonica 42PZ85 jest tak rewelacyjna ze pobija podobno nawet Lcd np Toshibe regze 46ZF ktora posiadam :) bo cos mi sie w to niechce wierzyc chodzi mi o sygnal w SD jak i HD.[/quote]

Ta toshiba nie jest chyba taka rewelacyjna bo ptaszki ćwierkają że chcesz się jej pozbyć. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arex56' post='99415' date='30.04.2008, 13:08 ']Ta toshiba nie jest chyba taka rewelacyjna bo ptaszki ćwierkają że chcesz się jej pozbyć. Pozdrowienia[/quote]

jest rewelacyjna. mam model 40. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='99418' date='30.04.2008, 13:20 ']jest rewelacyjna. mam model 40. :)[/quote]


Testowałeś dokładnie ruch pionowy i poziomy ?



Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Jest rewelacyjna pod kazdym wzglendem a dlatego zadalem pytanie poniewaz co niektuzy podniecaja sie tym Panasoniciem a ja go nie widzalem.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś ile narobiłeś błędów w jednym zdaniu ? :)




Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='99418' date='30.04.2008, 13:20 ']jest rewelacyjna. mam model 40. :)[/quote]

Jestem prawie zdecydowany na toshibe ZF. Czy do "n" -ki na odległość 3,3 m wystarczy 40 " czy zaryzykować 46. Przyznam , że powiesiłem na ścianie
wycietą z kartonu 46 :) i trochę się przestraszyłem. Czy własciciel 40 - ki może mi doradzic. Nie chciałbym przegiąć pały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przegięciu pały nie mam mowy - bierz 46 " i nie pożałujesz .... po 2 tygodniach będziesz chciał 50" - serio ! :)




Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez tak myslę, ale nie śmiałem proponować ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='99436' date='30.04.2008, 16:07 ']Testowałeś dokładnie ruch pionowy i poziomy ?



Pzdr.[/quote]


To ta Toshiba ma stojak z regulacją w pionie i w poziomie? Kurcze, jak w dobrych LCDkach komputerowych z pivotem , no, no :lol::)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie taką na jaką cię stać i większy tym lepszy można oglądać i z 2m



[quote name='arex56' post='99469' date='30.04.2008, 19:10 ']Jestem prawie zdecydowany na toshibe ZF. Czy do "n" -ki na odległość 3,3 m wystarczy 40 " czy zaryzykować 46. Przyznam , że powiesiłem na ścianie
wycietą z kartonu 46 :rolleyes: i trochę się przestraszyłem. Czy własciciel 40 - ki może mi doradzic. Nie chciałbym przegiąć pały.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadam ZF 46 i oglądam dokładnie z odległości 2.70 ( sygnał nrecorder) i dla mnie jest ok. Miałem poprzednio Sharpa 42 i był po czterech miesiącach za mały :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' date='30.04.2008, 16:07 ' post='99436']
Testowałeś dokładnie ruch pionowy i poziomy ?


A co masz na myśli mówiąc o ruchu pionowym i poziomym? Smuży? Traci ostrość? Pytam bo własnie zmieniam swoją 37C3500 na 46ZF i trochę mnie wystraszyłeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, nie ma żadnego smużenia w pionie ani w poziomie. TV użytkuje od grudnia 2007 i jest super !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A potrafisz zauważyć JUDDER ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na temat (porównanie LCD Toshiba 46ZF 355 & Plasma Panasonic TH42PZ85) nie odpowiedział dokładnie nikt :(
A uważam, że pytanie jak najbardziej zasadne. Z tego co czytałem o nowych plazmach Panasonica to biją na głowę(stojak?;) ) wszystkie LCD (a może przesadzam?).
Przez długi czas panowało przekonanie, że plazmy nie nadają się do grania (konsola/PC) tymczasem coraz częściej można się spotkać z opiniami, że nowe plazmy również pod tym względem są lepsze od LCD a kwestia wypalania została już ostatecznie rozwiązana. Sam jestem posiadaczem plazmy (Samsung 50C91H) i potwierdzam, że wypalanie nie istnieje. A gry działają świetnie i trudno mi sobie wyobrazić żeby mogło byćlepiej...
Jakieś opinie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpujący test ZF masz na konkurencyjnym forum. Z pewnością czerń w Panasonicu jest lepsza (poziom Kuro); co do skalowania sygnału SD Toshiba ma jeden z najlepszych skalerów na rynku. Poczekajmy na test tego Panasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz zauważyć JUDDER ?

No własnie w tym problem - porównywałem stojące obok siebie ZF46 i Z42 i judder na ZF był widoczny delikatnie ale jednak, Z-ka szła płynnie - (szła Cesarzowa na HD tam jest sporo wymagających fargmentów - kto widział wystrój pałacu wie o co chodzi)
Ktos miał takie odczucia, czy to może jakiś wadliwy egzemplarz ZF? No i te kolory w ZF(i w XF) - jaskrawe, ostre, w porównaniu z nimi kolory Z-ki miały ciepły odcień (a bawiłem się nastawami w obu TV aż wreszcie mnie przegonili :)
No i tak zawsze jest - byłem zdecydowany na ZF a teraz już nie wiem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co to jest judder, ale smużenie w zf jest i w pionie i w poziomie (i pewnie w każdym innym kierunku :-) ), co prawda przy oglądaniu nki nie zauważyłem, jednak w grach na xboxa jest widoczne bez szczególnego wpatrywania, choćby w bioshocku, a już ewidentnie widać jak na dłoni w dashboardzie, gdy przewijamy jakiś tekst góra/dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Praktycznie 46 ZF 355 i 42 Z 3030 to ta sama elektronika - jest tylko jedna, drobna ale znacząca różnica!!! W ZF jest matryca Samsunga PVA, 42 Z 3030 dla odmiany matryca LG S-IPS - czy są jeszcze jakieś zmiany tego nie wiem!!! Przedstawiciel Toshiby też nie sygnalizował różnic w samej elektronice... Edytowane przez Morfeusz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Deevs' post='100335' date='07.05.2008, 07:43 ']Nie wiem co to jest judder...[/quote]


Migotanie obrazu lub "brakuje klatek obrazu": te zjawisko znane jest jako "Judder". Filmy są pierwotnie kręcone z prędkością 24 klatek na sekundę. Jednakże w Europie prędkość odświeżania TV to 50Hz lub wielokrotność 25, jako że specyfikacje europejskiego systemu PAL są określone na 25 klatek na sekundę. Dlatego też, kiedy sygnał 24 klatek na sekundę jest wysłany do telewizora z odświeżaniem 50hz, może to skutkować zjawiskiem zwanym judder. Jest to normalne i pozostaje w ramach specyfikacji technologii. Te zjawisko istnieje również w standardowych DVD, ale może być bardziej widoczne, ponieważ obecnie ekrany TV są coraz większe.

Jednym słowem - JUDDER to takie pasQdztwo , które degraduje obrazy w ruchu i powoduje zmęczenie oczu ! :(


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ZF Judder praktycznie nie istnieje.

[url="http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_3_id2_112.aspx"]http://www.toshiba.de/consumer/content/def..._3_id2_112.aspx[/url]
[url="http://www.areadvd.de/hardware/2007/toshiba_46zf355d_2.shtml"]http://www.areadvd.de/hardware/2007/toshiba_46zf355d_2.shtml[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...