Skocz do zawartości
KrzyHo

pliki .mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
zassałem sobie właśnie Band of Brothers, rozpakowałem z rar-a i nie dość, że ma 5,5GB i nie zmieści się na płycie, to jeszcze jest w formacie mkv, który nie jest czytany przez Snazio :-(
Z tego co wiem, to jest to matroska? Ale jak zrobić (przez co przepuścić) żeby to poszło ze Snazio?

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jesli video jest w xvid lub dvix to mozna przerobic do avi w Virtualdubmod wybierajac odpoiwiedni kontener przy zapise pliku. Wczesniej nalezy wybrac "direct stream copy" w menu video
Jesli video H264 (x264) to trudniejsza sprawa, aczkolwiek sie da, ale nie chce mi sie pisac jesli nie ma takowej potrzeby. Edytowane przez halgir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informacje. Spróbuję

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KrzyHo' date='16.05.2006, 09:45 ']Cześć,
zassałem sobie właśnie Band of Brothers, rozpakowałem z rar-a i nie dość, że ma 5,5GB i nie zmieści się na płycie, to jeszcze jest w formacie mkv, który nie jest czytany przez Snazio :-(
Z tego co wiem, to jest to matroska? Ale jak zrobić (przez co przepuścić) żeby to poszło ze Snazio?

Pzdr
KrzyHo
[right][post="4914"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Ja nie znalazłem innej metody niż przerobienie na divx, ale zapewniam, że efekt końcowy jest bardzo dobry.
U mnie plik mieścił się na DVD więc i kompresję w xvid wykonałem też do jednego dvd.
U ciebie możesz sobie pozwolić na dwa dvd więc powinno być super.

Sprawdzona metoda:

Uruchamiasz program [b]AVIMux_GUI [/b]i ropzkowujesz wszystko oddzielnie - audio i oczywiście video ale już do kontenera avi.
Doskonały program, ale raz przerwał mi rozpakowywanie.
W razie czego polecam [b]MKVExtractGui[/b] - ten był jak do tej pory niezawodny.

Dalej VirtualDubMod
Najczęściej aby do niego wczytać twoje video należy zastosować nastepujący skrypt avs:

DirectShowSource("ścieżka/nazwa.avi", 23.976)
ConvertToYV12()

Potem standardowe (ulubione) ustawienia do kodowania w xvid i po kilku godzinach jest obraz

Teraz tylko łączenie z audio też przy pomocy virtualdubmod i materiał gotowy do oglądania na Snazio.

Piszę w uproszczeniu bo szczegóły to na pewno dobrze znasz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@s2k2
Po co rekompresowac material video (strata jakosci), jak mozna strumieniowo bez straty jakosci i o wiele szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='halgir' date='16.05.2006, 15:52 ']@s2k2
Po co rekompresowac material video (strata jakosci), jak mozna strumieniowo bez straty jakosci i o wiele szybciej?
[right][post="4925"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]Rozwiązanie rzeczywiście proste. Nigdy bym na to nie wpadł. Powiedz tylko proszę jak to zrobić?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jesli video jest skompresowane w xvid lub dvix (ktorys tam) to sie robi tak jak pisalem wyzej i nie powinno byc zadnych problemow.
Pisalem malo, bo wiecej mysle ze nie trzeba (mozna chyba tylko jeszcze zrobic screeny programu, ale to chyba nie potrzebne) i kazdy pewnie sobie poradzi. Trzeba tylko pamietac o zanaczeniu opcji "direct stream copy" w menu Video, zeby video bylo kopiowanie wlasnie strumieniowo do innego kontenera. I w zasadzie jedynym warunkiem powodzenia akcji, jest to by Virtualdubmod wczytal prawidlowo plik mkv. I wlasnie dlatego zaczynaja sie schody przy filmach skodzonych w x264 i innych H264, bo czesto sie ich nie da prawidlowo wczytac do VirtualDubModa.
Wtedy trzeba to zrobic inaczej, troche bardziej pracochlonnie.
Moge to opisac, tylko nie wiem czy to ma sens, bo Sanzio chyba nie potrafi odtwarzac filmow skompresowanych w x264 (H264), no chyba ze moze to wtedy napisze i po problemie. :huh:
No i jak cos jest skodzone kodekiem nie obslugiwanym przez Sanzio (czy inny player stacjonarny) to oczywiscie zostaje tylko rekompresja do kodeka obsugiwanego. I najlepiej zrobic to przy pomocy Avisynth, czyli jak pisales wyzej. :)

Edytowane przez halgir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj halgir.
Jak to się robi to ja opisałem dość dokładnie wcześniej.
Mam nadzieję, że przeczytałeś to.
Dalej podajesz świetny pomysł ale bardzo nieprzemyślany i nieskuteczny.
Myślałem, że masz na myśli inną metodę.
Z postów wcześniejszych wynika jasno, że Snazio nie obsługuje 264.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='s2k2' date='17.05.2006, 09:20 ']Oj halgir.
Jak to się robi to ja opisałem dość dokładnie wcześniej.
Mam nadzieję, że przeczytałeś to.
Dalej podajesz świetny pomysł ale bardzo nieprzemyślany i nieskuteczny.
Myślałem, że masz na myśli inną metodę.
Z postów wcześniejszych wynika jasno, że Snazio nie obsługuje 264.
[right][post="4951"][/post][/right][/quote]
Dlaczego bardzo nie skuteczny i nie przemyslany? :huh:
KrzyHo nic nie pisal w jakim kodekiem ma skodzony ten film. No i jego pytanie dotyczylo przede wszytkim jak zmienic mkv na kontener obslugiwany przez Sanzio.
I wlasnie o tym pisalem. I jesli jego film jest skodzony w xvid (bardzo prawdodobne) lub divx to jest jak najbardziej skuteczny. I po co mialby robic rekompresje?
A nic nie pislem o przerabianu mkv z 264 do avi, wlasnie dlatego bo przypuszcalem ze Sanzio tego kodeka nie obslugujie i nie ma sensu o tym pisac. No i bylbym daleki od stwierdzenia, ze gdzies wyzej bylo wyraznie cos napisane o tym, ze Sanzio nie obsuguje kodeka 264, ja po prostu z gory zalozylem, iz tak jest i daltego czekalem na ewentualne potwierdzenie lub zaprzeczenie.
A wiec wszystko bylo przemysalne (na pewno po mojej stronie), zreszta jak zwyke zanim cos napisze, mysle o tym 3 razy. Widocznie za bardzo sie napaliles :P na beztratna (bez rekompresji) konwersje miedzy kodekami by sie zastanowic nad tym czy to w ogole mozliwe. Bo nie watpie, ze o tym dobrze wiedziales wczesniej, ze nie jest to mozliwe i nigdy nie bedzie.

Tak czy inaczej szkoda rekompresowac film szczegolnie z 264 do xvid, juz chyba lepiej podlaczyc PC do TV. W kazdym razie wg mnie.
Peace. :)

Edytowane przez halgir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halgir@
Masz rację :)
Ja wiedziałem, że ten film jest w 264 i dlatego czytałem coś co nie było napisane. :P
To chyba ja nie przemyślałem wszystkiego.
Zgadzam sie z Tobą.

Poprawię się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...