Skocz do zawartości
ronin13

PS3 Problem z obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda następująco:
kupiłem konsole PS3 wraz z monitorem hyundai W241D, po podłączeniu jej przez kabel HDMI dołączony do monitora uruchomiłem gierkę GT5 Prolog i gdy tylko włączył sie początkowy filmik obraz zaczął przerywać tzn. chwile był normalny a chwile śnieżyło. Wyłączyłem wszystko, sprawdziłem czy kable są dobrze podłączone, ponownie uruchomiłem grę i okazało się że problem znikł. Dziś włączam konsole i po chwili grania znów obraz przerywa i śnieży, nawet jak wyjdę do menu konsoli to dzieje sie to samo, po restarcie sprzętu wszystko dobrze działa.
Co może być przyczyną takiego działania, bo problem pewnie znów sie powtórzy, a ja nie wiem czy to wina konsoli, monitora czy kabla HDMI??
Proszę o pomoc.
pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kaper 666' post='97328' date='16.04.2008, 22:00 ']Kup sobie lepiej jakiś LCD.[/quote]
A ten Hyundai to co? Monochromatyczny? :D

Wejdź w ustawienia konsoli i zmień przesyłanie obrazu na kabel HDMI. A jak to nie pomoże, to albo kabel wadliwy albo sprzęt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kaper 666' post='97328' date='16.04.2008, 21:00 ']Kup sobie lepiej jakiś LCD.[/quote]
[quote name='kill00' post='97365' date='17.04.2008, 08:41 ']A ten Hyundai to co? Monochromatyczny? :P[/quote]
Buahahahaha....!
Wybacz, nie mogłem się powstrzymać... ;)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm bardzo ciekawe wypowiedzi a jakie szczegółowe.

Dodam że podany tutaj problem jest podobny do mojego. Kupiłem konsole przed nowym rokiem.

Mam ja podłączona do tv TOSHIBA REGZA 37" FULL HD. Co jakis czas jest tak ze momentalnie dzwiek sie urywa i obraz miga raz w ulamku sekundy na szary kolor. Za chwile dzwiek jest i obraz leci dalej az stanie sie to znowu za minute lub pięć. Dodam ze moze mrugnac caly ekran lub np. doł srodek lub gora.

Sprawdzałem polaczenie z monitorem samsung lcd poprzed hdmi - dvi i jest to samo.

Przepiąłem konsole pod innego gniazdko sieciowe i to samo. Dodam ze nie dzieje sie to wszedzie a dzieje sie to np. podczas grania w super star dust hd czy np zume. Grajac w infamousa tego problemu nie ma tak samo np w killzonie. Kable ktorymi konsola jest podlaczana do tv i do monitora to nie najwyzsza klasa, cena jakies 20-30 zł. tylko dziwne ze na jednym i na drugim na roznych zrodlach obraz jest ten sam efekt.

Moze ktos mial podobny problem ze na jednym kablu hdmi jest roznie a na innym wszystko smiga az miło.

konsola to slimka 250gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiencie druty za 3 dychy na normalne tzn solidne przewody HDMI

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak, przecież to podobno sygnał cyfrowy 1 i 0 więc każdy kabel się nadaje :(. Na każdy forum o ps3 piszą, że cena kabla nie ma wpływu na jakość obrazu więc po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wywal drut i zamien go na prawdziwy przewód a się przekonasz

Było o tym setki razy

Mam na zbyciu taki właśnie DRUT który mi sprzedawca wspaniałomyslnie dorzucił do telewizora. Mogę go sprzedać za 10zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wywal drut i zamien go na prawdziwy przewód a się przekonasz

Było o tym setki razy

Mam na zbyciu taki właśnie DRUT który mi sprzedawca wspaniałomyslnie dorzucił do telewizora. Mogę go sprzedać za 10zł

OK Mobor, to co w takim razie polecasz? Czy oryginalny kable HDMI Sony da radę?

Pozdr.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmiencie druty za 3 dychy na normalne tzn solidne przewody HDMI

Nie chodzi o zmianę na "solidny" przewód tylko o zmianę na taki, który poprawnie działa, a ten opisany przez gmarcin'a na pewno takim nie jest, więc w sumie nadaje się do reklamacji. Ja też mam kabel za 20 zł i nie ma z nim żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym że na żadnym drucie nie zadziała. Przewód- a juz szczególnie HDMI, MUSI być solidny

Ten sony za 6-7 dych może być - jest jakas gwarancja

sam jade na techlinku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak, przecież to podobno sygnał cyfrowy 1 i 0 więc każdy kabel się nadaje :)
Zdziwiłbyś się widząc na oscyloskopie jak wyglądają te zera i jedynki na końcu kabla. Na takim jak twój jest ich tyle przekłamanych, że nadmiarowe bity korekcyjne nie wystarczają już do wiernego odtworzenia przesyłanego obrazu.
Na każdy forum o ps3 piszą, że cena kabla nie ma wpływu na jakość obrazu więc po co przepłacać.
To prawda. Cena często nie ma wpływu na jakość. Drogi nie musi oznaczać dobry.

Ale jakość ma wpływ na cenę. Dobry z reguły jest drogi.

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak, przecież to podobno sygnał cyfrowy 1 i 0 więc każdy kabel się nadaje :) . Na każdy forum o ps3 piszą, że cena kabla nie ma wpływu na jakość obrazu więc po co przepłacać.

HAHA a to dobre :) . Podobnie jak mobor mam do sprzedania nie jeden a kilka drutów, które kiedyś kupiłem (lub dostałem z tv lub dvd) zaczarowany na tym forum wypowiedzią jakiegoś kolegi na temat sygnału cyfrowego oraz zer i jedynek.CO ZA BZDURA!!.Biorąc kabel do ręki już po samym wyglądzie można ocenić z czym i za ile ma się do czynienia, oczywiście cena nie zawsze idzie w parze z jakością ,no ale Panowie! solidnie wykonany przewód z przyzwoitym ekranowaniem niestety musi kosztować.Przyczyną tego że w niektórych grach występują artefakty lub inne np śnieżenie niewątpliwie tkwi w przewodzie (lub uszkodzonych gniazdach ,wtykach) który przy wyższych bitrate po prostu nie daje sobie rady.Większość tych "drutów" była robiona kiedyś z myślą o dvd z wyjściem hdmi lub ewentualnie dekoderach tv 1080i, natomiast 1080p czyli BD, PS3, oraz komputer niestety bardzo rzadko zadowalają się pastuchem"" (elektryczne ogrodzenie dla krów). Jeśli ktoś szuka coś za niewielkie pieniądze i solidnie wykonanego polecam taki kabelek PRO GOLD (Version 1.3c,1080P,15.2Gbps) Na testach gwarantowane 15.2 Gbps ! mimo ,iż takich transferów się nie stosuje w praktyce to niewątpliwie tak wysoki wskaźnik tego parametru świadczy o najwyższej jakości wykonania tego kabelka i na pewno ps3 oraz najmocniejsze odtwarzacze BD nie wywrą na nim większego wrażenia.Mam ich kilka i jestem bardzo zadowolony. A wykopałem ten przewód na www.amazon.co.uk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HAHA a to dobre :) . Podobnie jak mobor mam do sprzedania nie jeden a kilka drutów, które kiedyś kupiłem (lub dostałem z tv lub dvd) zaczarowany na tym forum wypowiedzią jakiegoś kolegi na temat sygnału cyfrowego oraz zer i jedynek.CO ZA BZDURA!!.Biorąc kabel do ręki już po samym wyglądzie można ocenić z czym i za ile ma się do czynienia, oczywiście cena nie zawsze idzie w parze z jakością ,no ale Panowie! solidnie wykonany przewód z przyzwoitym ekranowaniem niestety musi kosztować.Przyczyną tego że w niektórych grach występują artefakty lub inne np śnieżenie niewątpliwie tkwi w przewodzie (lub uszkodzonych gniazdach ,wtykach) który przy wyższych bitrate po prostu nie daje sobie rady.Większość tych "drutów" była robiona kiedyś z myślą o dvd z wyjściem hdmi lub ewentualnie dekoderach tv 1080i, natomiast 1080p czyli BD, PS3, oraz komputer niestety bardzo rzadko zadowalają się pastuchem"" (elektryczne ogrodzenie dla krów). Jeśli ktoś szuka coś za niewielkie pieniądze i solidnie wykonanego polecam taki kabelek PRO GOLD (Version 1.3c,1080P,15.2Gbps) Na testach gwarantowane 15.2 Gbps ! mimo ,iż takich transferów się nie stosuje w praktyce to niewątpliwie tak wysoki wskaźnik tego parametru świadczy o najwyższej jakości wykonania tego kabelka i na pewno ps3 oraz najmocniejsze odtwarzacze BD nie wywrą na nim większego wrażenia.Mam ich kilka i jestem bardzo zadowolony. A wykopałem ten przewód na www.amazon.co.uk.

Ja też spotkałem się z tymi kablam ( Pro Gold ), czy ktoś wie coś więcej na ich temat? Wyglądają dosyć solidnie.

Pozdr.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toście pojechali po mnie ale nikt nie raczył wyczuć ironii w mojej wypowiedzi. Nic, idę popłakać w kąciku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na koniec podłączyliśmy zestaw kablem Ultralinka z serii Platinium (HDMIPROMKII-1.3-1M) o długości 1m z certyfikatem HDMI 1.3b. Kolory nasycone, żywe, nic nie brakowało dla wyświetlanego obrazu. Jeszcze lepsza głębia czerni i ekspozycja ciemniejszych barw.

Widzę, że temat voodoo znów powrócił ;) A ja mam podpięty internet światłowodem i filmiki na YouTube wyglądają znacznie lepiej niż przy połączeniu skrętką :angry::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zatrzymales sie na youtube to znaczy że to forum raczej nie jest dla ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że temat voodoo znów powrócił ;) A ja mam podpięty internet światłowodem i filmiki na YouTube wyglądają znacznie lepiej niż przy połączeniu skrętką :angry::(

PWND! :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może skończmy z offtopami, nie o to tutaj chodzi.

A co powiecie na to. W 16tej sekundzie obraz wyłącza się, tak jak przy zmianie kanału czy też źródła obrazu. Tak samo jest na wszystkich wejściach ( PS3 podłączone do Onkyo 606 ). Nie moge skojarzyć ale wydaje mi się, że kiedyś tego nie było. Zauważyłem to dopiero na X360, a teraz widzę, że na PS3 jest to samo.

Myślicie, że to też wina kabla?

Pozdr.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wina kabla, kabelek wymieniony na pożyczony od brata i działa no problemo. Tylko dziwne ze na dwoch roznych kablach slaba jakosc tego kabla ukazywała się takim samym efektem-zakłóceniem obrazu. Kabel musze oddać bo ma tylko z 1 metr i dokupić coś innego mam nadzieje że ten np. sony nie bedzie gorszy od tego krótkiego i obraz bedzie luzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomekfff mam to samo, zawsze raz musi mi mrugnąć obraz, tylko u mnie powrót traw chyba szybciej. Jeden kabel mam sony drugi taki za 30zł. Na razie jednak nie miałem jakoś czasu aby pożyczyć/kupić inny kabel i sprawdzić. Pewnie przez lenistwo, jak by mi tak mrugał co jakiś czas to bym sprawdził a tak raz na odpalenie ps3. Zauważę że też mam tv sony więc może to jakiś zgrzyt pomiędzy ps3 a tv ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nie offtopuje- cały czas gadamy na temat

Jedni uwazają ze 300 Mhz poleci po drucie z wieszaka a inni uwazają że takie pasmo wymaga wyższej klasy przewodnika- ot co

BTW ciekawe dlaczego durne USB można cągnać do 10-15 metrów /huk/ a UTP do 100 metrów. Cyfra to cyfra - prawda ? Pytanie z tych retorycznych /spodziewam się inteligentnej odpowiedzi/

Oczywiscie - youtuba mozna oglądać na jednym i drugim...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...